Nasilje na ulicama BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Hannibal » 15 Oct 2016, 10:20

Granicari su najveci lopovi. Sta oni uzmu samo u trecoj smjeni... ne treba im plata
🐽

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Podrinjac » 15 Oct 2016, 10:20

Treba od suspenzije krenuti od vrha, a ne od najmanjih. Kao da su graničnici znali za tog i kako on izgleda.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Podrinjac » 15 Oct 2016, 10:24

Chloe wrote:Muž je bio juče na dženazi, jer otac poginule Krupljanke je njegov ratni kolega.
Mislim da će slučaj Sanjina S. biti pod lupom i naroda i raznih institucija, ogorčenje je veliko ...

Drago mi je da su suspendovani pripradnici GP na graničnom prelazu preko kojeg je S.S. prešao,
to mi daje nadu da se nešto radi .... :)

Na nekom od naših programa sam sinoć popratila zgodnog ( :rozi) premijera Sarajevskog kantona,
dopale su mi se određene konstatacije vezane za rad policije i njihovo izvještavanje,
kao i njegov izvještaj o ulaganju i promjenama u pravosuđu i policiji, od zapošljavanja
do financijskog ulaganja ... ni to nije nešto, ali u poređenju s nama je puno. :)

Naravno, ako je to sve tako kako on priča ... :cudi

A zgodan je brt .... :D. :D.
Ja sam mislio da ti imaš bolji ukus što se muškaraca tiče.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Čarobni » 15 Oct 2016, 12:36

Chloe wrote:@Čarobni, vrlo dobro znam kakva su to naređenja, kako to hoda kod nas.
Ali mi neopravdava njihov postupak. Kako god okrenu oni su "krivi" ja bih izabrala pravdu, poštenje i mirnu savjest.
Vratit ću se na ovu temu kad budem imala više vremena jer imam itekako šta napisati. :)
I ja biram pravdu prije svega, ali ovo nije pravda, ni poštenje, a otpuštanje nevinih ljudI, koje smo stjerali u ćošak, mi nikako ne može donijeti mirnu savjest.

Oni nisu jedini koji, po naređenju, moraju kršiti zakon da bi sačuvali svoje radno mjesto.

Trebamo se zapitati koliko nas je spremno dići ruke od dobrog posla radi pravde, iza koje niko ne stoji? Grize li nas savjest kada radno mjesto dobijemo preko veze ili kad zaposlimo nekog svog? Kada tražimo od drugog ono što i sami ne radimo? Koliko smo puta prijavili korupciju i nepotizam u svom radnom okruženju, a koliko prešutili? Gdje je ta savjest tada?

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Pasaga » 15 Oct 2016, 12:46

Vidim,dobro se udaljavate od teme.
Svima je jasno,ko hoce da razumi,da Drzava,ovakva kakva je
stvorena je na korupciji,kriminalu,prije svega...
...i samo je to odrzava...inace....
samo tako moze funkcionisat...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Podrinjac » 15 Oct 2016, 14:46

Nisu graničnici krivi što taj ubica ima 18 prekršajnih prijava, i što i dalje hoda slobodan zemljom, već korumpirane državne institucije.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Pasaga » 15 Oct 2016, 21:34

..lijepo bi bilo procitati....
Ovdje su sazete samo neke cinjenice i uzroci tih tragicnih dogodjaja.


http://www.avaz.ba/clanak/258212/ljudsk ... gova-slama
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by SPINERKA » 15 Oct 2016, 21:45

Pasaga wrote:Vidim,dobro se udaljavate od teme.
Svima je jasno,ko hoce da razumi,da Drzava,ovakva kakva je
stvorena je na korupciji,kriminalu,prije svega...
...i samo je to odrzava...inace....
samo tako moze funkcionisat...

:hm
ko ucestvuje u korupciji??
Image

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Pasaga » 15 Oct 2016, 21:52

SPINERKA wrote:
Pasaga wrote:Vidim,dobro se udaljavate od teme.
Svima je jasno,ko hoce da razumi,da Drzava,ovakva kakva je
stvorena je na korupciji,kriminalu,prije svega...
...i samo je to odrzava...inace....
samo tako moze funkcionisat...

:hm
ko ucestvuje u korupciji??
SAD...EU....MZ.......
....i mali Bajro.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by SPINERKA » 15 Oct 2016, 21:55

:hm


....da nije BAJRE -- kako bi nam bilo lijepo

:kafa
Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by storm » 16 Oct 2016, 03:03

Čim se bavi Sanjinov otac?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Zagorka » 16 Oct 2016, 07:36

Carobni, samo preletjeh pa na brzaka, pa ako sam sta ispustila reci.

Ti tvrdis da su policajci apsolutno nemocni u suzbijanju korupcije?
A prozivas domacice da su odgovorne?

(kratak rezime :kafa )
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Čarobni » 16 Oct 2016, 13:35

Zagorka wrote:Carobni, samo preletjeh pa na brzaka, pa ako sam sta ispustila reci.

Ti tvrdis da su policajci apsolutno nemocni u suzbijanju korupcije?
A prozivas domacice da su odgovorne?

(kratak rezime :kafa )
Nisu apsolutno nemoćni, ali postoje granice iza kojih "njihova" ne vrijedi, što građani jako teško razumiju. Upravo zbog toga nikoga ne treba prozivati za stvari koje nisu u njegovoj moći. Policiji se previše toga stavlja na teret, a građani se uopšte ne osjećaju odgovornim za ono što se dešava u državi, što bi se reklo: "U lavini se nijedna pahulja ne osjeća odgovornom."

Krivica pripada građanima, bili oni domaćice, direktori, profesori, čistači ulica...

Mnogi kažu: "Od nekog treba počet", što je tačno, ali niko ne počinje od sebe, što je apsurdno.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by SPINERKA » 16 Oct 2016, 14:16

:kafa -

--kultura ponasanja na javnim mjestima - kod nas ne postoji

-iznenadila sam se u Argentini i Kanadi --da narod koji koristi javni prevoz oformi red-ko prvi dodje prvi i ulazi u autobus, nema uskakanja zadni dotrci i prvi upada .
:respekt
Image

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Chloe » 17 Oct 2016, 08:47

Čarobni wrote:
Zagorka wrote:Carobni, samo preletjeh pa na brzaka, pa ako sam sta ispustila reci.

Ti tvrdis da su policajci apsolutno nemocni u suzbijanju korupcije?
A prozivas domacice da su odgovorne?

(kratak rezime :kafa )
Nisu apsolutno nemoćni, ali postoje granice iza kojih "njihova" ne vrijedi, što građani jako teško razumiju. Upravo zbog toga nikoga ne treba prozivati za stvari koje nisu u njegovoj moći. Policiji se previše toga stavlja na teret, a građani se uopšte ne osjećaju odgovornim za ono što se dešava u državi, što bi se reklo: "U lavini se nijedna pahulja ne osjeća odgovornom."

Krivica pripada građanima, bili oni domaćice, direktori, profesori, čistači ulica...

Mnogi kažu: "Od nekog treba počet", što je tačno, ali niko ne počinje od sebe, što je apsurdno.[/quote]

:ok ... ovo uvijek ponavljam.

Ima kur'anski ajet koji je Karić preveo: "Allah ne mijenja ono na čemu jedan narod jeste, sve dok taj narod ne izmijeni sebe!", ili Čaušević/Pandža: "Zaista Allah neće izmijeniti ništa u (sudbini) jednog naroda dok (se taj) narod ne izmijeni u svojoj biti" ...

nije vjerska tema ali ovaj ajet volim spomenuti u ovakvim situacijama.

Da se vratim na žrtve ovog slučaja, suspendovane policajce GP. Oni su žrtve ako su nesvjesno i u neznanju dotičnog pustili,
ali ako su znali svjesno su prekršili Zakon i nisu žrtve, nego odgovorni prekršitelji ... :cudi

U mojoj čaršiji je prije nekoliko godina bezbjedonosna situacija bila dno dna ...
dileri su bile glavne face u čaršiji kojima su se mladi momci divili gledajući im bjesna auta, skupe telefone,
i zgodne ženske koje vodaju .... do jednom, kad su kriminalci unišli u slastičarnu, s leđa udarili na 2-3 policajca,
poslije toga su se svari počele mjenjati .... i bilo je svega,
ljudi su se odlučili rizikovati i posao i karijere i porodice za bolje sutra naše čaršije,
težak i trnovit put sigurno ... ali ne može to onaj ko ima oraha u džepovima ...
krenuvši od malog policajca pa uzlaznom putanjom do guzonja ...
Last edited by Chloe on 17 Oct 2016, 14:50, edited 1 time in total.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Čarobni » 17 Oct 2016, 14:46

Ja se, recimo, često susrećem s vozačima teretnih vozila, ljudi bukvalno voze na gumama starim po 10 godina, ćelave gume iz kojih nekad i žice vire. Voziti takvo vozilo je kršenje zakona, ali taj čovjek nema alternativu, jer ako odbije voziti, ostaje bez posla, njegova djeca ostaju gladna, jer se hljeb nekako mora zaraditi. Prehrambena industrija, koliko samo radnika pokupi hranu s poda i plasira je natrag u proizvodnju? Ni oni nemaju izbora.

Dakle, ne radi se samo o pripadnicima GP-a, svi su prinuđeni na neki način šutjeti, zatvoriti oči i kršiti zakon, jer alternative nema. Da bi se uopšte moglo govoriti o nečijoj krivici i odgovornosti, ljudima se mora dati mogućnost izbora, koju oni danas nemaju. Sve se svodi na ultimatum: "Uradićeš to i to ili ostaješ bez hljeba." Ni policija nema razloga da se bori za nas, jer smo nezahvalni i ne poštujemo ničiji trud, ničije poštenje i zalaganje, na prvom vjetru svi bježimo u mišije rupe.

Međutim, za gore navedene reforme, neophodno je postojanje pravne države, a BiH je milionima godina daleko...

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Chloe » 17 Oct 2016, 21:29

@Čarobni, jesi li večeras gledao "pošteno govoreći" na ovu temu?
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Krokodil Behko » 26 Oct 2016, 23:48

- Pošto se on usprotivio ekstradiciji, taj postupak će malo duže trajati. Za nekih mjesec i po - dva on će biti izveden pred lice pravde. Maksimalna kazna zavisi od posljedica krivičnog djela. Imamo mi dobar krivični zakon i individualizaciju kazne. Sudija može naći argumentaciju i odrediti kaznu višu od deset godina zatvora - zaključila je glavna tužiteljica Burzić.
E jes nam dobar zakon. "Više od 10 godina" i to se ističe kao nešto strogo, za ovakav zločin? :lup
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Sara Sefić: "Fukare j***m vam sve najmilije"

Post by Krokodil Behko » 10 Jan 2017, 10:28

Image
Nakon što je Sanjin Sefić vozeći prebrzo i i kroz crveno svetlo na semaforu usmrtio dvije studentice Editu Malkoč i Selmu Agić, pri bijegu iz Bosne i Hercegovine u Srbiju su mu pomogle četiri osobe, piše Hayat.ba.

Među njima i sestra samog Sefića, Sara Sefić (1994).

Samo dan poslije Sefićevog bijega sarajevska policija je u Kasindolskoj ulici na Ilidži uhapsila osumnjičene, Saru Sefić (1994) i Suada Nišića (1988). Na mjestu gdje su oni uhapšeni pronađen je i golf koji je Sanjin Sefić vozio te večeri.

Osumnjičeni su mu pomogli da se prebaci do Općine Rudo, gdje ga je čekao ilegalni taksi vozač Goran Perišić, kako bi ga prevezao u Srbiju preko graničnog prelaza Uvac.

Skoro tri mjeseca poslije Sefić je danas izručen Bosni i Hercegovini.

Večeras, po prvi put javnosti se putem profila poznatog redakciji portala hayat.ba, obratila i sestra Sanjina Sefića, ranije pomenuta i uhapšena, Sara Sefić i to sa sljedećom porukom, koju prenosimo u cijelosti:

"Ljubavi moja, ti znaš da te sestra voli više od života svog. Sad što nismo zajedno i nije nam nešto novo. Dok mi imamo šarm milionera, drugi se pitaju od čega. Znaš da su ljudi kod nas bijeda. Znaju samo da blate i pljuju i uživaju u tuđoj nesreći. Šta ćeš braco, oni se zavukli u rupe i komentarišu a ja gradom ponosno hodam, podignute glave. Jer nisu svi primitivci i bijeda, ipak ima onih koji te vole i znaju pravog tebe. Ali sve se nekako predevera kad imaš viziju, imaš san. Hahahahah. Ti si moj svijet, onaj kojeg zavolim i zamrzim u sekundi, ali onaj za kojeg sam spremna život da dam. Sestra jedne od ove dvije cure kaže: ne očekujte ništa od suđenja, jer Allah zna šta je najbolje i da će biti onako kako treba da bude. Jer i za 20 godina ono što se desilo, njih neće vratiti.

Znaš šta sam ti rekla: danas si bio ti, sutra mogu biti ja, neko drugi, peti, deseti. Samo ova bijeda što smo im trn u oku može da razmišlja kao primitivci, ali i sam znaš koliko je danas nepismenih.

Ps, ovih 5 djevojaka s fakulteta što glume idiote pa lijepe neke plakate i protestuju, ja kao njegova sestra vam j.... najmilije. Ako već želite da ljepite plakate, onda neka to bude kako i priliči, jer nisu plakati za koncert. Javite se da vam kupim traku kako treba a ne za karton u granapima. Ipak nas dvoje nismo navikli na bijedu. Vi ko spoj tekstila a mi ko Versace i svila smo", završava Sara Sefić.

Kerim Čelik, koji zastupa Saru Sefić, rekao je da nema smisla određivati nekom pritvor ko se neće i ne može kazniti. Naime, Sara Sefić, kao sestra osumnjičenog, po krivičnom zakonu ne može odgovarati za pomoć srodniku.

Nakon obajve ovog teksta redakciji portala Hayat.ba javio se Jasmin Sefić, otac Sanina i Sare, koji trvdi da je profil njegove kćerke hakovan.



Autor: Hayat
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sara Sefić: "Fukare j***m vam sve najmilije"

Post by storm » 10 Jan 2017, 10:36

Znaš šta sam ti rekla: danas si bio ti, sutra mogu biti ja, neko drugi, peti, deseti. Samo ova bijeda što smo im trn u oku može da razmišlja kao primitivci, ali i sam znaš koliko je danas nepismenih.
Znači i mila mu sestrica vozi pripita i može tu i tamo koga zgaziti :bua

Ipak...
Nakon obajve ovog teksta redakciji portala Hayat.ba javio se Jasmin Sefić, otac Sanina i Sare, koji trvdi da je profil njegove kćerke hakovan.
Svašta je moguće....da ne izlijećem ...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests