Nasilje na ulicama BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Divlja_u_srcu » 14 Oct 2016, 13:08

Chloe :hihi i tebi,,pa jest, fin za oko :rozi
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Chloe » 14 Oct 2016, 13:12

Divlja_u_srcu wrote:Chloe :hihi i tebi,,pa jest, fin za oko :rozi
Markantan je ... :rozi ... sad ću ga ići malo bolje pogledati. :zubi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Divlja_u_srcu » 14 Oct 2016, 13:14

Deder uturi i sliku, lütfen :oo
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Hannibal » 14 Oct 2016, 14:13

Zgodan je al je lopov koji je ugasio kk bosnu i za to nagradjen mjestom premijera ks
🐽

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15186
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 973 times
Been thanked: 961 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Tokmak » 14 Oct 2016, 14:38

Hannibal Lecter wrote:Zgodan je al je lopov koji je ugasio kk bosnu i za to nagradjen mjestom premijera ks
a pricaju o Dini Konakovicu cccccc...
to je onaj krkan sto je pritiskao suce i gonjao suce na putu do svlacionica na poluvremenu,a mozda i unutra, na utakmicama protiv KK Sirokog...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Hannibal » 14 Oct 2016, 14:40

zloćko_tokmak wrote:
Hannibal Lecter wrote:Zgodan je al je lopov koji je ugasio kk bosnu i za to nagradjen mjestom premijera ks
a pricaju o Dini Konakovicu cccccc...
to je onaj krkan sto je pritiskao suce i gonjao suce na putu do svlacionica na poluvremenu,a mozda i unutra, na utakmicama protiv KK Sirokog...
On i cenga hahaha
🐽

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Chloe » 14 Oct 2016, 14:53

Kabadahija neki, a? :123
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Podrinjac » 14 Oct 2016, 16:02

Bosna je nesposobna država da se nosi sa kriminalim i kriminalcima. I da ga uhite, preko 5 god neće sigurno dobiti.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Zagorka » 14 Oct 2016, 16:28

Ne mogu vise citati o ovim djevojkama zeludac me boli i ne znam kojo me djavo tjerao da ovoliko o njima citam :grana
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Vladimir RUS » 14 Oct 2016, 16:40

Socrates wrote:Jedna od glavnih pretpostavki takozvanog "rule of law" je da se nikome ne moze suditi po zakonu koji nije bio vazeci kada je pocinjen zlocin.
Tu si u pravu samo reci to ovima iz Suda i Tužilaštva BiH koji jednu stvar sude na osnovu dva zakona, starog i novog zakona. Čak im je i sud u Strazburu naložio da ne može tako, ali oni i dalje tjeraju po svom.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Krokodil Behko » 14 Oct 2016, 16:59

MUP KS protiv Sanjina Sefića pokretao 18 krivičnih i 47 prekršajnih postupaka

http://www.klix.ba/vijesti/bih/mup-ks-p ... /161014038
online

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Čarobni » 14 Oct 2016, 17:33

Chloe wrote: Drago mi je da su suspendovani pripradnici GP na graničnom prelazu preko kojeg je S.S. prešao,
to mi daje nadu da se nešto radi .... :)
Nažalost, ovo je klopka u koju su upali mnogi građani BiH, nesvjesni da time samo pogoršavaju situaciju i sakrivaju prave zločince. U suštini, cilj ovog manipulativnog postupka i jeste taj da se građanima da privid da se nešto radi i rješava.

Pripadnici GP-a su, u ovom slučaju, potpuno nevini ljudi, žrtve politike koju smo mi, građani, nametnuli. Njihov posao je da rade ono što im se naredi, da svojoj djeci donesu komad hljeba, a njihova suspenzija je samo dokaz u kakvoj rupi od države živimo.

Ogromna hajka se digla na tu grupicu jadničaka koji naređenja izvršavaju za platu i koji, vrlo vjerovatno, vjerovali ili ne, nisu ništa ni bolji, a ni gori od nas, ostalih građana.

Nemamo mi pravo nikom sudit, apsolutno nikom.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by IM_ex » 14 Oct 2016, 21:21

E, pa mora se od nekog poceti.
Te "jadnicke" bih i sama zalila kada bih znala da nisu upetljani u pomoc ubici u bjekstvu. Bih, sto ne bih?!
Naravno, ne bih ih zalila ako su ubicu u bijegu (pro)pustili iz nehata. Sad, kad su suspendovani, ako su cisti, eto im prilike da se uhvate u kostac sa pretpostavljenima.
Neka se koriste medijskim oglasavanjem, kao sto to rade i Rogati. Neka PROGOVORE, o svemu s cim su suocavani, a sto se kosi sa zakonom i sto je cesta praksa, punim imenom i prezimenom navodeci nalogodavce, pa i kad je rijec o ovom sramnom propustu.
Necu ih zaliti ako odluce ostati u sjeni, necujni. To ce mi samo pojacati sumnju da su potkupljivi, samim tim i krivi.
Progovore li za javnost, razotkrivajuci nalogodavce, imace podrsku naroda i sansu da se vrate na svoja radna mjesta.
Ako su, pak, misevi, koji ce se zadovoljiti sadaka-sumom za cutanje ili prijetnjom ma koje vrste, zna se, nema zaljenja.
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Krokodil Behko » 14 Oct 2016, 21:24

Nadajmo se da se neće završiti, kao sa Hankinim ili Ćelinim sinom.
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Hannibal » 14 Oct 2016, 21:31

evo danas i taksista pobjego kad je udario djevojcicu od osam godina ccc
🐽

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81201
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10192 times
Been thanked: 7051 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Julia-Klara » 14 Oct 2016, 21:33

Bojim se da hoce, i to je najjadnije od svega.
Dobit ce par godina, u najboljem slucaju, i opet na ulicu, opet ce biti "babini sinovi", opet divljati jer im se moze, jer babo ima dovoljno para da kupi suce, advokate, policiju.

Za bilo kkakvu pozitivniju "alciju" treba puno vise od mirne gradjanske setnje.
Nama ni ona divljanja od prije par godina i paljenje zgrada nije donijelo nista, pa nece ni ovo.

A vidju djavla, prije TEK para dana bili izbori,i sta smo napravili??? NISTA :kafa

Dodatak: 20 godina za jednu djevojku, 20 za drugu + tih 16 godina koje je trebao dobiti za sve te kazne koje je izbjegao jer je "babin sin"... 56 godina robije, fino

Za ostale - kamere, i za svaku neplacenu kaznu civilni/komunalni rad, neka privrijede drustcu. Satnica je 2-3 marke, pa da vidim kad ce otplatiti te hiljade i hiljade maraka koje imaju duzni.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Čarobni » 14 Oct 2016, 23:56

IM_ex wrote:E, pa mora se od nekog poceti.
Te "jadnicke" bih i sama zalila kada bih znala da nisu upetljani u pomoc ubici u bjekstvu. Bih, sto ne bih?!
Naravno, ne bih ih zalila ako su ubicu u bijegu (pro)pustili iz nehata. Sad, kad su suspendovani, ako su cisti, eto im prilike da se uhvate u kostac sa pretpostavljenima.
Neka se koriste medijskim oglasavanjem, kao sto to rade i Rogati. Neka PROGOVORE, o svemu s cim su suocavani, a sto se kosi sa zakonom i sto je cesta praksa, punim imenom i prezimenom navodeci nalogodavce, pa i kad je rijec o ovom sramnom propustu.
Necu ih zaliti ako odluce ostati u sjeni, necujni. To ce mi samo pojacati sumnju da su potkupljivi, samim tim i krivi.
Progovore li za javnost, razotkrivajuci nalogodavce, imace podrsku naroda i sansu da se vrate na svoja radna mjesta.
Ako su, pak, misevi, koji ce se zadovoljiti sadaka-sumom za cutanje ili prijetnjom ma koje vrste, zna se, nema zaljenja.
Svi smo mi baš kao ti jadničci, svi mi šutimo i sve nas zaboli briga za onog drugog. Gledali smo te ubice na cesti i ništa poduzeli nismo, a bilo je samo pitanje dana. Iza koga smo to mi stali? Narod neće da se bori za sebe, a ne za drugog, svi sjede kući i sude drugima, sličnima sebi. Šta god smo počeli, nismo završili, ne postoji problem kojeg smo riješili.

Ja bih, iskreno, volio da se narod bori za pravdu i pravedne ljude, ali nije tako, scenarij, o kojem govoriš, se već desio u operaciji "Zujevina" gdje su specijalci suspendovani zbog ometanja mafije i okorjelih kriminalaca. Znaš ko je stao iza njih? Znaš ko je pokušao ispraviti tu nepravdu? - Apsolutno niko, svi su ostali kući sjediti u foteljama. Od tog dana, policija više nikad nije bila ista, jer smo ih mi izdali.

Ako ne poslušaju naređenje, dobiće otkaz, ako poslušaju, opet otkaz. Upravo zbog toga granični policajci nisu krivi ni 1%, jer im niko nije dao izbor, niti bilo ko stoji iza njih.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Chloe » 15 Oct 2016, 00:07

Čarobni wrote:
Chloe wrote: Drago mi je da su suspendovani pripradnici GP na graničnom prelazu preko kojeg je S.S. prešao,
to mi daje nadu da se nešto radi .... :)
Nažalost, ovo je klopka u koju su upali mnogi građani BiH, nesvjesni da time samo pogoršavaju situaciju i sakrivaju prave zločince. U suštini, cilj ovog manipulativnog postupka i jeste taj da se građanima da privid da se nešto radi i rješava.

Pripadnici GP-a su, u ovom slučaju, potpuno nevini ljudi, žrtve politike koju smo mi, građani, nametnuli. Njihov posao je da rade ono što im se naredi, da svojoj djeci donesu komad hljeba, a njihova suspenzija je samo dokaz u kakvoj rupi od države živimo.

Ogromna hajka se digla na tu grupicu jadničaka koji naređenja izvršavaju za platu i koji, vrlo vjerovatno, vjerovali ili ne, nisu ništa ni bolji, a ni gori od nas, ostalih građana.

Nemamo mi pravo nikom sudit, apsolutno nikom.
Suspenzija je opravdana ako su prekršili zakon. Ako su imali naređenje što ga nisu tražili napismeno.
Živjet ćemo u rupi od države dok god ne budemo smogli snage reći NE situacijama koje se kose sa zakonom i našim moralnim načelima.

Nek' ukažu na krivce i pokrenu lavinu, ali se meni čini da uvijek nađemo opravdanje za sitne lopove ukazujući na krupne, a zapravo nikom nije ni stalo da se popravi situacija.

Žao mi je ako su žrtve, ali svakako GP treba čistku jer granica nam je pored njih "šuplja". Zvjerke nam odlaze bez problema tražeći azile u lijevim državama.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Čarobni » 15 Oct 2016, 01:46

Chloe wrote: Suspenzija je opravdana ako su prekršili zakon. Ako su imali naređenje što ga nisu tražili napismeno.
Živjet ćemo u rupi od države dok god ne budemo smogli snage reći NE situacijama koje se kose sa zakonom i našim moralnim načelima.

Nek' ukažu na krivce i pokrenu lavinu, ali se meni čini da uvijek nađemo opravdanje za sitne lopove ukazujući na krupne, a zapravo nikom nije ni stalo da se popravi situacija.

Žao mi je ako su žrtve, ali svakako GP treba čistku jer granica nam je pored njih "šuplja". Zvjerke nam odlaze bez problema tražeći azile u lijevim državama.
Mislim da se nismo razumjeli. Takva naređenja nisu zvanična, protuzakonita su i ne mogu biti napisana.

Ovo je država bez zakona tako da suspenzija nevinih ljudi uopšte nije opravdana niti ikako može biti opravdana, jer smo te ljude, koji djeci zarađuju hljeb, bukvalno stjerali u ćošak, ostavili bez izbora. Što se tiče krivaca, mogu oni upirati prstom koliko žele, ali ko će stati iza njih? Možda narod koji neće da stane iza sebe? Gdje su te lavine već 20 godina?

Činjenica je da u ovoj državi (Bosni i Hercegovini) niko neće stati iza pravednih ljudi i niko se za njih neće boriti.

Mi, građani, nijemi posmatrači i kritičari, smo ubili te djevojke, mi smo ih usmrtili, mi smo pustili kriminalca da radi šta želi, pustili smo ga i da pobjegne, gubimo pravo da sudimo bilo kome, ali najmanje što možemo uraditi je priznati svoju krivicu i odgovornost za ono što smo učinili.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Usmrtio dvije pješakinje i pobjegao

Post by Chloe » 15 Oct 2016, 09:09

@Čarobni, vrlo dobro znam kakva su to naređenja, kako to hoda kod nas.
Ali mi neopravdava njihov postupak. Kako god okrenu oni su "krivi" ja bih izabrala pravdu, poštenje i mirnu savjest.
Vratit ću se na ovu temu kad budem imala više vremena jer imam itekako šta napisati. :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests