Napadi na povratnike

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: U Prijedoru napadnuti mladići zbog majice sa zastavom Bi

Post by Terasa svjesti » 07 Aug 2015, 23:07

Mislim da se radi o sporadičnim incidentima

Došlo je vrijeme da se svagdje može navratiti a i prenoćiti .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: U Prijedoru napadnuti mladići zbog majice sa zastavom Bi

Post by Biba » 07 Aug 2015, 23:27

Moja mama ima obicaj reci - I prije je toga bilo samo se nije pisalo..uvijek ce biti onih kojima nesto smeta, uvijekmce biti agresivnih...nista decki nisu izazivali, pa zar ne smiju ni reci da vole svoju zastavu..Imam ja rodjaka koji je selo biciklom ili autom obilazio da izvidi tko je na kucu zastavu izvjesio na dan Oluje...i lajo po selu...e zatomsu njegovoj babi petokraku na spomenik lupali...izazivo on i lajo....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by storm » 10 Feb 2016, 21:45

Selo moje mame...
Image
Derventa: Oštećena vozila Hrvata dok su igrali tradicionalnu igru prstena


- U selu Kulini kod Dervente dogodio se organizirani napad na Hrvate okupljene u zgradi seoske čitaonice na tradicionalnoj igri prstena. Napad se dogodio u subotu, 6. veljače oko 20 sati, a napadači su porazbijali pet automobila parkiranih uz lokalnu cestu koja prolazi kroz Kulinu, objavljeno je na stranici Udruge Hrvata povratnika u Bosansku Posavinu - "Feniks".

- Na igru prstena Kulinčani i njihovi gosti okupili su se u mjesnoj čitaonici oko 18 sati i parkirali, kako je tko mogao, duž asfaltnog puta, ali tako da nisu bili na smetnji prometu koji se ovuda odvija između Dervente i Podnovlja. Nešto iza osam sati uvečer netko od njih je otišao do svog automobila da uzme nešto i zatekao razbijena stakla od strane puta. Kasnije se ustanovilo da su stakla polupana na pet automobila u nizu, a iz nekih su uzeti dokumenti i neke druge stvari, navedeno je na stranici.

- Napad bi se lako mogao protumačiti kao slučajna provala neke provalničke ekipe, koja je iskoristila pogodnu priliku, ali budući da se takav isti napad dogodio i pretprošle godine, jasno je da netko smišljeno koristi priliku da pošalje poruku domicilnim Hrvatima da mu nije po volji što se okupljaju oko svojih kuća i u svojim selima. Takve, pak, poruke nisu za lokalnu policiju, nego za neke više razine i policije i politike, zaključuje se na portalu.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Mala_Mu » 10 Feb 2016, 22:44

U Derventi je to bas cesto.. ili se varam.. Svako malo procitam neki napad na povratnike, objektte vjerske..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by storm » 10 Feb 2016, 22:49

Mala_Mu wrote:U Derventi je to bas cesto.. ili se varam.. Svako malo procitam neki napad na povratnike, objektte vjerske..
Prije i češće... sad tu i tamo, barem koliko ja znam....
situacija je posebna jer većina hrvata iz tog kraja sad živi u sl brodu, zagrebu....pa su samo za vikend tu....pljačke su nekad bile redovne, sad toga nema toliko...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Pasaga » 13 Feb 2016, 21:09

..avetinje epokalipse...
...opet jasu.....


Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Pasaga » 13 Feb 2016, 21:21

Jel ima ovdje koji forumas da je u blizini ovih dogadjanja
idali bi mogao reci stagod,neka saznanja ,ako ih ima.....?
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by storm » 13 Feb 2016, 21:32

Pasaga wrote:Jel ima ovdje koji forumas da je u blizini ovih dogadjanja
idali bi mogao reci stagod,neka saznanja ,ako ih ima.....?
Moram pitati starog.....znam da je često išao u ribolov u to područje s ekipom :hm
Ma teško je to.....to su podmukle radnje, kad s njima pričaš oči u oči, svi se cijede od dobrote i tapšanja.....odeš i nakon dva sata pod okriljem noći polupa ti prozore....ja i stari smo se već i na pola puta za slo znali okrenuti, zovu nas da dođemo zatvoriti kuću ....( promaja ) :why
Lakše bi mi bilo da me uživo prebiju, ako već misle...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by drugrankovic » 13 Feb 2016, 21:45

u hrvatskoj sto se tice povratnika jos posle samog kraja rata i tokom dve hiljaditih na pocetku je vrseno ono njagore, postavljanje eksplozivnih naprava u razne spravice... razbiju po flase piva u nju eksploziv, pa izmedju cigli.. gore stoj icep na njoj misle ljudi boca piva ... a ono bum...
i stosta... ima covjek koji je to i izjavio sta je bio zaduzen da radi i koliko je ubio povratnika... a u toku rata sta sve radi oda im se utre strah da ne pomisle da se vrnu... mali broj se vrnuo u krajinu, ali i to je uglavnom matoro.. i u bosanskom djelu, glamoc, grahovo, posao tesko, prednost hrvatima...


tako da svudje mu to dodje neka prica o povratku koja je uglavnom samo to ... mislim da u bosni to moze i mora proc, dok je hrvatska tj onaj dio tamo ne racunajuci borovo, zavrseno... em sto ih popreko gledaju, em sto nema posla em ih i mlate kad se vrnu s tomsponovog koncerta nabrijani...

imam i svoje rodbine sa iskustvom iz bosanske krajine, a imam i poznanika dosta...


a te pizde tamo koje ti se dodvoravaju a iza ledja, to lijepo oteras kvragu... tvoj stari je tamo domacin na svome... i slus... kad mu se to djesi lijepo kaze super komsije, juce se druzimo, ispricamo kad se sretnemo danas... da nije maca polupala?

doso neko iz bg polupo?

i aj u pm .... zovi policiju prijavljuj svaki put postavi krisom video nadzor... isteraj svoje pa nalupaj majmuna... pozovi me skupa cemo!

pa ako nastave neku hajku policiju novine... a u pm jednom mora doc red!

niko ni cije ne sme lupat jer to nije platio!

i mirna bosna... tvoj stari je tamo domacin ko i drugi... i ne sme niko da mu zagorcava zivot... bio rat? nema ga vise...
do kurca vise i te mizerije...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by storm » 13 Feb 2016, 21:53

Ma joj dok se dovuče policija iz Dervente :rol....ovi bi baš do Beograda mogli stići :D.

Bude, dođu, popišu...popiju rakiju i kavu i obećaju da će istražiti :maja

ebe se njima....ali ni ne očekuješ ništa.

Istina, neusporedivo je bolje nego na početku, posebno jer je sad stari stalno dolje eto peta godina i za to vrijeme nije imao ni jedan problem...
ali čujem još uvijek se opljačka tu i tamo koja kuća, gdje se ne živi, ali bi to pripisao više jednostavno prilici ( prazna kuća bez nadzora) nego nacionalnim netrpeljivostima :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Krokodil Behko » 13 Feb 2016, 23:28

drugrankovic wrote:u hrvatskoj sto se tice povratnika jos posle samog kraja rata i tokom dve hiljaditih na pocetku je vrseno ono njagore, postavljanje eksplozivnih naprava u razne spravice... razbiju po flase piva u nju eksploziv, pa izmedju cigli.. gore stoj icep na njoj misle ljudi boca piva ... a ono bum...
i stosta... ima covjek koji je to i izjavio sta je bio zaduzen da radi i koliko je ubio povratnika... a u toku rata sta sve radi oda im se utre strah da ne pomisle da se vrnu... mali broj se vrnuo u krajinu, ali i to je uglavnom matoro.. i u bosanskom djelu, glamoc, grahovo, posao tesko, prednost hrvatima...

O čemu ti?
Riječ je o napadu na povratnike u RS, a ne u HR.
Tu odmah skrećeš s teme i relativiziraš, a izigravaš tobožnjeg pravednika.
Pa čovječe božiji, kako se ne zgadiš sebi samome?
online

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by drugrankovic » 14 Feb 2016, 10:21

brises a?

u cemu je problem? u mom postu se spominje glamoc, grahovo što je bosna zar ne? u ćemu je razlika? pa po tebi što su to srbi a oni očito vrjedni omjena nijesu?

okani se mojih postova, mene uopste, crkavaj u svojoj rdji... zivis da vidis sta je ranko napiso... pa i kad ti ne odgovorim ko pre nekoliko dana kad si cito post o jovanu raskovicu i komentariso :jel rankovic procito?

hajde nesrecnice podalje od ranka, a ovdje ne vidim nikakv razlog da se ne napise o glamocu grahovu krjaini bosanskoj koja je sastavni dio bosne i tamo su povratnici takodje bosanski povratnici... srecko je pisao o svojima ja o svojima...
mene uopste nervira taj idiotizam koji mora stati... a sto ti skaces cim se pomenu srbi i njihoi pogromi zabole me...

nije ti ovo tvoja mahala da se istresas ovdje i da me prozivas!

pisao sam o povratnicima , spominjo glamoc i grahovo... u cemu je tvoj problem? i nekom posle kazes kako se sam sebe ne gadi?

prikane bosna nije samo za muslimane i katolicke vjernike... povratnika ima i sa pravoslavne strane i njihova muka je velika takodje...

ja sam komentirao dje na postu pise napadi na povratnike... ovo je podforum foruma bosne... dakle povratnici... nemoj da se izviljavas ovdje na srpskoj strani!
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Krokodil Behko » 29 Mar 2016, 18:35

Ef. Grahić: Zvali su me 'balijom', psovali mi kćerku, majku, prijetili mi...

Bošnjački povratnici u Vlasenici stalna su meta napada i prijetnji, a nigdje nisu sigurni, tvrdi glavni imam u Vlasenici


“Početkom marta, tačnije 5. marta ove godine, oko dva ujutro me je čovjek zvao balijom, psovao mi kćerku, majku i prijetio mi. Bošnjak u Vlasenici ne može biti miran ni na ulici, ni u vjerskom objektu, a ni u svojoj kući“, priča za Al Jazeeru Nurdin ef. Grahić, glavni imam Meždlisa Islamske zajednice u Vlasenici, koji je je stalna meta napada i prijetnji u tom gradu.

To nije prvi put da je Grahić napadnut, a boji se da agoniji Bošnjaka u Vlasenici nema kraja.

“Ako se vratimo u prošlost, negdje 2009. sam prvi put verbalno napadnut u ugostiteljskom objektu, nakon toga 2014. u džamiji, kada mi je za vrijeme učenja ezana jedna osoba prijetila i pozivala me vani na obračun“, kazao je Grahić.

On je nakon napada koji se desio u martu događaj prijavio policiji i predao snimke, koje je kamera postavljena na džamiji snimila, a na kojim se napadač vidi.

“Određeni ljudi su nakon toga privedeni, ali napadač Siniša Đurić nije htio priznati krivicu. On je podržao Aleksandra Žugu kada je ovih dana na Facebooku napisao da je kupio zemlju na kojoj se nalazi džamija i da će tu posaditi maline“, objašnjava Grahić.

Aleksandar Žuga Matić je ovih dana putem Facebooka uputio prijetnje, objavil su mediji. Žuga je navodno sklon vršenju kriminalnih djela i konzumiranju droga, a snimio se ispred vlaseničke džamije sa uzdignutih tri prsta i prijetećom porukom.

“Ovamo ću da sadim maline pošto sam kupio ovu zemlju iza sebe, biće posla računajte”, napisao je on u poruci.

Njegovi prijatelji su u komentarima pojasnili šta planiraju. U Republici Srpskoj je kažnjivo širenje mržnje putem interneta.

Direktor policije RS-a Gojko Vasić potvrdio je za novinsku agenciju Patria da je jutros MUP zaprimio prijavu protiv više osoba iz Vlasenice koje su preko Facebooka uputile prijetnje Ef. Grahiću.

“Policija je odmah na terenu poduzela operativne radnje. Obzirom da se radi o licima koja su poznata, tokom dana vjerujem da će biti saslušana, te će policija izvještaj proslijediti nadležnom tužilaštvu Istočno Sarajevo. Kakvu će kvalifikaciju djela dati tužilaštvo, da li će ga ocijeniti kao prekršaj ili krivično djelo širenja nacionalne i vjerske mržnje, kao direktor policije ne znam. Oni su ti koji daju kvalifikaciju djela“, kazao je Vasić.

(Al Jazeera Balkans)
online

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Nole » 29 Mar 2016, 19:02

Uradite popis u Sarajevu....idemo dalje....multikulturni grad.. Aha ko i Banja Luka...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Krokodil Behko » 24 Jun 2016, 18:30

Banja Luka: Pravoslavni sveštenik i još jedan muškarac pred džamijom vrijeđali vjernike

Pravoslavni sveštenik i još jedan muškarac uhapšeni su zbog vrijeđanja vjernika pred džamijom u banjalučkom naselju Vrbanja. Očevici tvrde da je jedan od njih imao i nož, prenosi BIRN. U Centru javne bezbjednosti (CJB) Banja Luka su rekli da se hapšenje dogodilo 40 minuta poslije prijave te da se tužilac izjasnio da nema elemenata krivičnog djela. Saznajemo da su uhapšeni sveštenik Bojan Pačavra i Ljubiša Božić.

Protiv njih će biti podnesena prekršajna prijava zbog narušavanja javnog reda i mira.

Prema pričama očevidaca, do incidenta je došlo oko 22.15 sati. “Čuo sam da su došli sa automobilom od sveštenika i da su se parkirali u blizini džamije. Odmah su ušli u dvorište džamije i počeli da vrijeđaju i dobacuju ružne riječi vjernicima.

Navodno, jedan od njih je sve vrijeme držao nož u ruci. Komšija mi je rekao da je jedan od njih pravoslavni sveštenik, ali da ne zna da li ima parohiju“, ispričao je jedan od mještana banjalučkog naselja Vrbanje.

Po njegovim riječima, prisutni su se uznemirili jer se vidjelo da su obojica bili pijani te da su strahovali da nekog ne povrijede.

Dodao je da je policija pozvana nakon što su oni otišli. Policajci su oko 23.00 sati pronašli i uhapsili Pačavru i Božića, koji su i tada bili u veoma pijanom stanju.

(avaz)
online

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Podrinjac » 24 Jun 2016, 21:10

Kada će više vjernici prestati vrijeđati vjernike u ovoj Bosni ?

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by KOMESAR » 24 Jun 2016, 21:21

Pored Bakira i ovakvih Bošnjačkih predstavnika u vlasti mogu ih handriti svaki dan.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Melek » 24 Jun 2016, 22:24

Kakav svestenik takav narod. Ili opet mozda pregeneralizujem? Ma ne moze narod biti kao svestenik :hm

Edit: mozda ovako ide: kakav narod takav svestenik? Da li to zvuci bolje ili je cista komutativnost?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Pasaga » 24 Jun 2016, 22:33

Kolko vidim,temo traje neka vjezba...lov na nesto...
Vec nekoliko incidenata,ozbiljnijih,u ovom mjesecu...
Necuh....da su drzavne vlasti postavile bilo kakvo pitanje,iskazali interes za te dogadjaje...
... :ljut :ljut
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Podrinjac » 24 Jun 2016, 22:46

Melek wrote:Kakav svestenik takav narod. Ili opet mozda pregeneralizujem? Ma ne moze narod biti kao svestenik :hm

Edit: mozda ovako ide: kakav narod takav svestenik? Da li to zvuci bolje ili je cista komutativnost?
Prije bih ja rekao 'kakav sveštenik takavv narod'. Jer poglavari su ti koji manipulišu sa narodom, baš kao i političari.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 12 guests