Napadi na povratnike

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Socrates » 12 Mar 2019, 18:15

Pa hvala Bogu. Ako institucije rade u cilju generalnog poboljšanja stanja u društvu, ako im je donekle limitirano djelovanje i u situacijama kada ništa drugo ne pomaže.

Razgovarali su Kanadjani sa srpskim i hrvatskim liderima da oni sami doprinesu smirivanju tenzija, ali nije dalo nikakve rezultate.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Mutevelija » 12 Mar 2019, 18:23

Pa bolje onda da svaki bosnjak.pojedinacno zna se odbranit nego srpske institucije da ih brane
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Socrates » 12 Mar 2019, 18:26

Institucije ne mogu biti srpske i hrvatske i bošnjačke.

Institucije su građanske. Možda to još ne funkcionira u BIH kako treba, ali moraće, i to brzo.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Mutevelija » 12 Mar 2019, 18:39

Socrates wrote: 12 Mar 2019, 18:26 Institucije ne mogu biti srpske i hrvatske i bošnjačke.

Institucije su građanske. Možda to još ne funkcionira u BIH kako treba, ali moraće, i to brzo.
CIm je Republika Srpska nadlezna to nije ise BIH niti moze biti u punom smislute rijeci.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Venera » 13 Mar 2019, 00:29

Socrates wrote: 12 Mar 2019, 18:26 Institucije ne mogu biti srpske i hrvatske i bošnjačke.

Institucije su građanske. Možda to još ne funkcionira u BIH kako treba, ali moraće, i to brzo.
Socrate, zar je moguce da si napisao MOZDA :hm

Zasto ce morati ? Kako brzo ? :hm
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Venera » 13 Mar 2019, 00:33

Socrates wrote: 12 Mar 2019, 17:38 De ba, Mute, od jednog incidenta odmah praviš Rat Svijetova.

Hajde dobro, možda ima i više takvih incidenata. Da radi pravosuđe kako treba, ne bi se sigurno ponavljalo.

Bosna u cjelini treba iskorijeniti ovakve papane, bez obzira na politička svađanja. Lomiti leđa u policiji svakodnevno i neselektivno. Demokracija je demokracija, ali nekad treba malo pomoći civilizacijskim tokovima lomljenjem leđa. Meni pričao neki Slovenac da su Kanadjani imali veliki problem sa ekstremnim Srbima i Hrvatima kad je počeo rat u bivšoj Jugoslaviji. E onda se naljute Kanadjani i počela lomljavina leđa i slucajna padanja niz stepenice.

Smirilo se.

Ovo je civilizacijski problem.
Socrates, nmas pojma kolio se do sad desilo incicedanta u RS ka povraticnima :sok :lupa

moj rodjak je nakon povratka za mjeseca dana imao dolsovno kucu podignutu u zrak, a ti lupnes kako je to samo incidnet :lupa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by String » 13 Mar 2019, 00:42

"Rata neČe biti...Vojska je uz nas..."
Image

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31657
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7202 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Mister No » 13 Mar 2019, 00:44

String wrote: 13 Mar 2019, 00:42 "Rata neČe biti...Vojska je uz nas..."
Dubokoumno!
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by carobnjak N » 13 Mar 2019, 06:51

ma problem je atmosfera koja maltene oduvijek vlada kod Srba, a to je da su Bošnjaci , koje oni čak i u javnim govorima
političara zovu "muslimani" , za njih kao neki niži oblik postojanja, kao i Romi ili Šiptari
naročito se poslije rata kad su slomili zube , a tako su bahato mislili i govorili javno , tj Karadžić u parlamentu govori da će
muslimanski narod nestati, a onda se sad ibrete kad ih se zove genocidnim
ta ja atmosfera kod njih ista kao i tad , radikalno su nabrijani i podržava se taj radikalizam od strane crkve, tako da opet
bude neki rat , bilo bi potpuno prihvatljivo za prosječnog Srbina, da ubija te "niže oblike postojanja" , ako ne i sevap.
recimo neki dan jedan primjer momka iz Srbije koji me dodao iz neke grupa na fb o književnosti i onako pismen, reklo bi se normalan
čitam kako on i njegovi drugari raspravljaju javno da li naziv Bošnjak, na turskom znači praznoglavci ili ništarije
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

sajlent
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1297
Joined: 06 Jun 2018, 22:27
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by sajlent » 13 Mar 2019, 08:26

primat vs neoprimat..

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Nice try » 13 Mar 2019, 08:30

carobnjak N wrote: 13 Mar 2019, 06:51 ma problem je atmosfera koja maltene oduvijek vlada kod Srba, a to je da su Bošnjaci , koje oni čak i u javnim govorima
političara zovu "muslimani" , za njih kao neki niži oblik postojanja, kao i Romi ili Šiptari
naročito se poslije rata kad su slomili zube , a tako su bahato mislili i govorili javno , tj Karadžić u parlamentu govori da će
muslimanski narod nestati, a onda se sad ibrete kad ih se zove genocidnim
ta ja atmosfera kod njih ista kao i tad , radikalno su nabrijani i podržava se taj radikalizam od strane crkve, tako da opet
bude neki rat , bilo bi potpuno prihvatljivo za prosječnog Srbina, da ubija te "niže oblike postojanja" , ako ne i sevap.
recimo neki dan jedan primjer momka iz Srbije koji me dodao iz neke grupa na fb o književnosti i onako pismen, reklo bi se normalan
čitam kako on i njegovi drugari raspravljaju javno da li naziv Bošnjak, na turskom znači praznoglavci ili ništarije
Jaz i nerazumijevanje se nakon rata i ovih par decenija poslije još više produbljava i imamo generacije koje se neće približiti jedni drugima ni za par vijekova.Čak i kada bi se sada počelo ozbiljno raditi na pomirenju i učenju jedni o drugima.
Tako da ne čude ni incidenti, ni takvi razgovori kojima si svjedočio.
Moje curice idu u Gimnaziju sa djecom druge nacionalnosti i sada kada se konačno upoznaju, nakon razdvojensoti u osnovnoj školi,dolaze do zaključka da su isto djeca kao i one i oni i sva djeca dobre volje na svijetu.
To je naravno jedan pozitivan primjer, ali i dokaz da se može živjeti skupa ili jedni pored drugih ako odstranimo predrasude iz glave i postupimo jedni prema drugima ljudski.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by carobnjak N » 13 Mar 2019, 08:55

Nice try wrote: 13 Mar 2019, 08:30
carobnjak N wrote: 13 Mar 2019, 06:51 ma problem je atmosfera koja maltene oduvijek vlada kod Srba, a to je da su Bošnjaci , koje oni čak i u javnim govorima
političara zovu "muslimani" , za njih kao neki niži oblik postojanja, kao i Romi ili Šiptari
naročito se poslije rata kad su slomili zube , a tako su bahato mislili i govorili javno , tj Karadžić u parlamentu govori da će
muslimanski narod nestati, a onda se sad ibrete kad ih se zove genocidnim
ta ja atmosfera kod njih ista kao i tad , radikalno su nabrijani i podržava se taj radikalizam od strane crkve, tako da opet
bude neki rat , bilo bi potpuno prihvatljivo za prosječnog Srbina, da ubija te "niže oblike postojanja" , ako ne i sevap.
recimo neki dan jedan primjer momka iz Srbije koji me dodao iz neke grupa na fb o književnosti i onako pismen, reklo bi se normalan
čitam kako on i njegovi drugari raspravljaju javno da li naziv Bošnjak, na turskom znači praznoglavci ili ništarije
Jaz i nerazumijevanje se nakon rata i ovih par decenija poslije još više produbljava i imamo generacije koje se neće približiti jedni drugima ni za par vijekova.Čak i kada bi se sada počelo ozbiljno raditi na pomirenju i učenju jedni o drugima.
Tako da ne čude ni incidenti, ni takvi razgovori kojima si svjedočio.
Moje curice idu u Gimnaziju sa djecom druge nacionalnosti i sada kada se konačno upoznaju, nakon razdvojensoti u osnovnoj školi,dolaze do zaključka da su isto djeca kao i one i oni i sva djeca dobre volje na svijetu.
To je naravno jedan pozitivan primjer, ali i dokaz da se može živjeti skupa ili jedni pored drugih ako odstranimo predrasude iz glave i postupimo jedni prema drugima ljudski.
pa kome nije do sad jasno da se Srbi uopće ne žele približiti, ma šta god Bošnjaci da urade .
S druge strane , svako ko prihvati zajednički sadržilac svih naroda u BiH , a to je bosanstvo, odmah će biti prihvaćen od strane Bošnjaka.
Milorad Dodik sad da okrene priču i bude probosanski orijentiran , što uopće ne isključuje niti poništava imalo srpski identitet, bi bio
za par godina izabran od strane Bošnjaka , isto kao i Komšić.
S druge strane njima je to nezamislivo , oni imaju svoj mitološki idiotizam o superiornosti nekakvoj , koji često ulazi u zonu nacizma, koji je
kao ideja (arijevska rasa, genetska predodrđenost bla bla) propao u prošlom vijeku kod germanskih naroda, a kultura i brojnost im je sto put
jača. Tako da Srbija i rs kao eksponent te ideologije , žive negdje tamo u 1918 .
Kod Hrvata isto postoji jaka boljka i još nisu do kraja formirali moderni identitet, čim im jedna Austrija u kojoj se rodio Hitler, mora
objašnjavati da pretjeruju sa Blaiburgom i da je to neukusno . Iako su Rusi i zapadni saveznici samo u ulasku u Berlin , pobili
Njemaca koliko su komunisti Hrvata na Blajburgu.
Što se Bošnjaka tiče, mi smo i dalje zbunjeni i maštamo o bratstvu i jedinstvu iz socijalizma, što je u ovakvom stanju uma srpske
ideologije, jednako tome da pošaljemo Muju i Hasu na Mjesec i imamo svoj svemirski program.
Doduše , Mujo je već bio na Mjesecu prije amerikanaca i potkivao konja gore :oo
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Krokodil Behko » 13 Mar 2019, 09:44

carobnjak N wrote: 13 Mar 2019, 06:51 ta ja atmosfera kod njih ista kao i tad , radikalno su nabrijani i podržava se taj radikalizam od strane crkve, tako da opet
bude neki rat , bilo bi potpuno prihvatljivo za prosječnog Srbina, da ubija te "niže oblike postojanja" , ako ne i sevap.

Dehumanizacija.
Bošnjake i Albance dehumaniziraju, a Hrvate predstavljaju kao đavolsko zlo.
Samo tako možemo objasniti kako je nekom Srbinu, potpuno jednostavno ubiti nečije dijete, jer on misli da je to u redu, a misli jer je drilovan. U principu, obični seoski čovjek, vrijedan radnik, dobar otac i muž, ali on ubijanje djeteta obavi kao da je riječ o zakucavanju eksera u dasku.
online

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Hurija » 13 Mar 2019, 09:52

:dole Mislim da se radi o mentalnom sklopu i svijesti naroda , konkretno Srba u cjelini , realna je gornja usporedba Behko, nažalopst Retarda kao što je ovaj iz Prijedora ima u svakom narodu, procesuiran je i to je to, oštećeni je iz Kozarca vidim, tamo ima mnogo odvažnih ljudi i konkretno nosioca najviših ratnih zasluga u A RBiH , kada bio išla parola oko za oko zub za zub, moglo bi se odgovoriti
Ostalo je cutanje.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Zagorka » 13 Mar 2019, 11:09

Krokodil Behko wrote: 13 Mar 2019, 09:44
carobnjak N wrote: 13 Mar 2019, 06:51 ta ja atmosfera kod njih ista kao i tad , radikalno su nabrijani i podržava se taj radikalizam od strane crkve, tako da opet
bude neki rat , bilo bi potpuno prihvatljivo za prosječnog Srbina, da ubija te "niže oblike postojanja" , ako ne i sevap.

Dehumanizacija.
Bošnjake i Albance dehumaniziraju, a Hrvate predstavljaju kao đavolsko zlo.
Samo tako možemo objasniti kako je nekom Srbinu, potpuno jednostavno ubiti nečije dijete, jer on misli da je to u redu, a misli jer je drilovan. U principu, obični seoski čovjek, vrijedan radnik, dobar otac i muž, ali on ubijanje djeteta obavi kao da je riječ o zakucavanju eksera u dasku.
Obični seoski čovjek kod njih ubije rođeno dijete.
Obična seoska djevojka ubije rođenu babu, bila je i ovdje vijest.
Procentualno, prešišali su sve bivše republike s tim.
Ko zna kakav zrak dišu po tim selima.
Pa je li bio dio tradicije da odvedu starog oca da umre?
Da svekar spava snahom?
Ništa to.
Ne kažem da nema i tamo fine raje ali ima da misteriozno nestaju, jedan po jedan, ko Stanivuković.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by carobnjak N » 13 Mar 2019, 14:37

dobro, nećemo sad pretjerivati :stop
istina je da njihova propaganda prelazi svaku granicu , naročito oni tabloidi sa kojima pošten insan ne bi smio ni guzicu
obrisati od straha da ta količina gluposti ne postane zarazna ali oni samo stvaraju atmosferu u kojoj će ljudi inače skloni
nasilju ili frustrirani sami sobom, moći da to ispolje na metama koje su "legalne" u tom kontekstu.
nije lako ubiti čovjeka .
postoji tu i psihologija mase u kojoj nezreli pojedinci pod djelovanjem krda postanu do kraja sugestivni.
Srbi koji u tom pranju mozga ostanu prisebni, su naročito vrijedni pojedinci ali nažalost u tom njihovom kolektivnom
ludilu , mjere se u promilima.
čak i oni koji su takvi , počinju da gube živce. treba pogledati Čedu Jovanovića u duelu sa Vukom Jeremićem na N1, kako je
popizdio da izvinete. Čeda , osim što je istinski prijatelj Bošnjaka isto je i prijatelj svom narodu jer im godinama govori istinu u facu.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96435
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34387 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Rum » 13 Mar 2019, 14:43

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Venera » 13 Mar 2019, 14:44

Nice try wrote: 13 Mar 2019, 08:30
carobnjak N wrote: 13 Mar 2019, 06:51 ma problem je atmosfera koja maltene oduvijek vlada kod Srba, a to je da su Bošnjaci , koje oni čak i u javnim govorima
političara zovu "muslimani" , za njih kao neki niži oblik postojanja, kao i Romi ili Šiptari
naročito se poslije rata kad su slomili zube , a tako su bahato mislili i govorili javno , tj Karadžić u parlamentu govori da će
muslimanski narod nestati, a onda se sad ibrete kad ih se zove genocidnim
ta ja atmosfera kod njih ista kao i tad , radikalno su nabrijani i podržava se taj radikalizam od strane crkve, tako da opet
bude neki rat , bilo bi potpuno prihvatljivo za prosječnog Srbina, da ubija te "niže oblike postojanja" , ako ne i sevap.
recimo neki dan jedan primjer momka iz Srbije koji me dodao iz neke grupa na fb o književnosti i onako pismen, reklo bi se normalan
čitam kako on i njegovi drugari raspravljaju javno da li naziv Bošnjak, na turskom znači praznoglavci ili ništarije
Jaz i nerazumijevanje se nakon rata i ovih par decenija poslije još više produbljava i imamo generacije koje se neće približiti jedni drugima ni za par vijekova.Čak i kada bi se sada počelo ozbiljno raditi na pomirenju i učenju jedni o drugima.
Tako da ne čude ni incidenti, ni takvi razgovori kojima si svjedočio.
Moje curice idu u Gimnaziju sa djecom druge nacionalnosti i sada kada se konačno upoznaju, nakon razdvojensoti u osnovnoj školi,dolaze do zaključka da su isto djeca kao i one i oni i sva djeca dobre volje na svijetu.
To je naravno jedan pozitivan primjer, ali i dokaz da se može živjeti skupa ili jedni pored drugih ako odstranimo predrasude iz glave i postupimo jedni prema drugima ljudski.
tako je bilo i u Jugi, narocito u pojedinim dijelovma republika ; politiziranje povijesti i ozivljavnje iste ratovima i mrznjom je problem !
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Sheval » 16 Mar 2019, 16:47

Ne znam, meni je ovo ponizenje u rangu zatvorskog silovanja.
Na stranu sve, strah, povratnik...sta ja znam...ne bih ja mogao ovo.
Da mi ovakav lik naredjuje sta da radim, ne bih mogao i gotovo.
Radije neka me ubije.
A prije toga bih ja pokusao njega.
Koja odvratna i tupa faca, za povracanje.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Napadi na povratnike

Post by Mutevelija » 16 Mar 2019, 16:51

Sheval wrote: 16 Mar 2019, 16:47 Ne znam, meni je ovo ponizenje u rangu zatvorskog silovanja.
Na stranu sve, strah, povratnik...sta ja znam...ne bih ja mogao ovo.
Da mi ovakav lik naredjuje sta da radim, ne bih mogao i gotovo.
Radije neka me ubije.
A prije toga bih ja pokusao njega.
Koja odvratna i tupa faca, za povracanje.
Vidi ja razumijem da me natjera neko u Prijedoru.a ja iz Sarajeva npr a ja biti povratnik I.porijeklom iz Prijedora I njegov mi narod to uradio, gledao bi samo da se osvetim kad bi ovakav naletio na mene ako sam povratnik.
Druga je stvar ne znas sredinu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests