Evo kako danas izgledaju djeca sa Braco i Seka čokolada

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119202
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11737 times
Contact:
Status: Offline

Evo kako danas izgledaju djeca sa Braco i Seka čokolada

Post by Maja » 18 Jan 2015, 22:16

Image

Dana Babića (33) iz Zagreba izabrali su za lice s čokolade. Kaže da mu je donijela popularnost te ga i danas prijatelji zovu Braco. Sve je krenulo slučajno 1988. godine.


Kad bih morao nabrojiti pet stvari koje me opisuju, jedna od njih zasigurno bi bila čokolada Braco, kaže Dan Babić (33).

Upravo je njegov lik dječaka na toj čokoladi. Kako je navelo Zvečevo, od 1957., otkada su se počele proizvoditi pa do danas, čokolade Braco i Seka prodale su se u više od 1,5 milijardi komada.

A sve je krenulo slučajno 1988. kad su u vrtić na Bijeničkoj cesti stigli fotografi. Tada šestogodišnjeg dječaka nije zanimalo ništa osim igre i jedva je čekao da snimanje završi. To mu je bila zadnja godina u vrtiću.

Image

- Na jesen sam krenuo u školu i jednog dana u septembru stigao sam kući, a majka Nada mi je rekla da me žele slikati za čokoladu Braco. Bio sam toliko iznenađen to više što, ako sam jeo čokoladu, to je bila isključivo čokolada Braco - prisjeća se. Sa Zvečevom je potpisao ugovor na 126 tadašnjih njemačkih maraka.

- Od tog dana sjećam se samo da mi je majka pripremila crvenu vestu. Bio sam prvi na redu, a iza mene je bila djevojčica Tea Agbaba, koja je utjelovila Seku. Tad sam je prvi puta vidio, no više je nikad nisam sreo. Tek prije koju godinu pronašao sam je na Facebooku - govori Dan. Prve čokolade s njegovom slikom u prodaju su puštene 1990.

- Ja o tome nisam volio govoriti, ali nije bilo prijatelja i rođaka koji se time nisu hvalili - kaže. Tvrdi da mu profesori nikada nisu gledali kroz prste ili poklanjali ocjene. Zvečevo je s vremenom Danovu i Teinu fotografiju zamijenilo crtežima, no niko od njegovih prijatelja nije zaboravio Bracu.

- Drago mi je da sam imao priliku toliko godina biti Braco i to mi je dalo neki osjećaj jedinstvenosti - govori. Danas živi s bratom Tinom u Poreču.

- Nakon Zagreba, ovo je velika promjena, ali nisam požalio. Imam život bez stresa, dovoljno vremena i energije za tenis, vožnju biciklom uz more - govori Dan koji je i zaljubljen u četiri godine mlađu Ivanu.

- Ukoliko se neko odluči napraviti čokoladu “Deda”, svakako ću se prijaviti - zaključio je Dan Babić.

(24sata.hr, DEPO PORTAL,BLIN MAGAZIN/dg)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119202
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11737 times
Contact:
Status: Offline

Re: Evo kako danas izgleda dječak sa 'Braco' čokolade

Post by Maja » 18 Jan 2015, 22:27

A evo i seke

Image

Image

S omota najpoznatije čokolade proizvedene u Hrvatskoj smiješili su se plavokosa djevojčica i uredno počešljani dječak, nazvani Seka i Braco. Te čokolade, odavno dio kolektivnog sjećanja, zapravo donose igru - svi znaju tko su Seka i Braco s čokolada, a samo rijetki tko su ta djeca, danas odrasli ljudi, u pravom životu.
Kad su se te čokolade prvi put pojavile na tržištu, davnih 60-ih godina, Seka i Braco bili su crteži iz mašte dizajnera. Onda su u Zvečevu, proizvođaču tih čokolada, odlučili 1988. godine godine crteže zamijeniti fotografijama. Svoj je lik za ulogu Seke posudila Tea Agbaba, kći novinara Gradimira Agbabe. Danas živi u Londonu, no i s vremenske i geografske distance dobro se sjeća kad su u zagrebački vrtić Šumska jagoda došli ljudi iz marketinške agencije, koji su "češljali" grad u potrazi za djecom koja bi utjelovila likove Seke i Brace.

- Čim su me vidjeli, rekli su: "Ti si ta" - kaže Tea.
Mama je kćeri prepustila odluku hoće li pristati na fotografiranje. Tea je kratko rekla: "Dobro."
- Uopće nisam bila svjesna što to znači. Bilo mi je zabavno - kaže Tea. Stara čokolada u novom ruhu predstavljena je u zagrebačkoj robnoj kući Nama. Tein se brat na sva usta hvalio kako je Seka zapravo njegova sestra.
- Povjerovali su mu tek kad me za ruku dovukao u Namu - kaže Tea.
S obitelji se odselila u London 1994. godine, ondje upisala Akademiju za dramu i kazalište, slijedeći svoju strast za glumom. Igrala je u brojnim predstavama, film u kojem je tumačila glavnu ulogu dobio je treću nagradu na festivalu kratkog filma, a posebno se svidio Terryju Gilliamu, članu žirija. Najviše se ponosi predstavom "Reliable Witness", produkcijom Royal Court Theatrea, u kojoj je igrala uz Olympiju Dukakis.

- Svi su oko mene jako ponosni, prijatelji, obitelj, a posebice moj dečko, inače podrijetlom s Kosova. Na mobitelu ima sliku Seke i svima je pokazuje - kaže Tea. Njen ponos ima osobit predznak. Za vrijeme rata, dok je Teina sestra Vanessa radila reportaže iz Bosne, usred ratnog razaranja susretala je stare žene koje su uza sebe imale omote čokolade Seka. Govorile su kako im osmijeh plavokose djevojčice uljepšao dan, da je to jedina lijepa stvar koja im se događa u tom ludilu.
- I upravo to mi je najvažnije iz cijele priče o Seki - kaže Tea.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Evo kako danas izgleda dječak sa 'Braco' čokolade

Post by drugrankovic » 18 Jan 2015, 22:37

lepa seka bese cokolada... a sunac ti zalosni, seka izraste u lepu tetu!
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6800 times
Status: Online

Re: Evo kako danas izgleda dječak sa 'Braco' čokolade

Post by Julia-Klara » 18 Jan 2015, 22:40

a Braco je njam-njam
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Evo kako danas izgleda dječak sa 'Braco' čokolade

Post by Nela » 18 Jan 2015, 23:10

Braco je bas fin, samo sto ja ne volEm plave oci :D
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Evo kako danas izgleda dječak sa 'Braco' čokolade

Post by Pasaga » 19 Jan 2015, 08:17

Nisu to likovi koje moja generacija pamti.
Oni su bili mnogo ljepsi.


Image
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6800 times
Status: Online

Re: Evo kako danas izgleda dječak sa 'Braco' čokolade

Post by Julia-Klara » 19 Jan 2015, 11:24

Nela wrote:Braco je bas fin, samo sto ja ne volEm plave oci :D
da nisi rekla ja ne bih ni primjetila da lik ima plave oci
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Evo kako danas izgleda dječak sa 'Braco' čokolade

Post by drugrankovic » 19 Jan 2015, 11:28

ajde zenetine sram vas bilo! pricamo o braci i seki cokoladicama... i onim likovima na omotu... vid njih... te oci, te ovo... da je dupe pokazo u farmerkama odnazad jel de?
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6800 times
Status: Online

Re: Evo kako danas izgleda dječak sa 'Braco' čokolade

Post by Julia-Klara » 19 Jan 2015, 13:17

drugrankovic wrote:ajde zenetine sram vas bilo! pricamo o braci i seki cokoladicama... i onim likovima na omotu... vid njih... te oci, te ovo... da je dupe pokazo u farmerkama odnazad jel de?
ne vuci me za jezik :kafa
tema nisu cokoladice nego izgled djecaka i djevojcice sa istih nekad i sad :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Evo kako danas izgleda dječak sa 'Braco' čokolade

Post by vila » 19 Jan 2015, 13:30

Braco je mljac

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Evo kako danas izgledaju djeca sa Braco i Seka čokolada

Post by Hurija » 18 Aug 2020, 10:36

Fina su djeca bili ,tada nije radio foto shop
Ostalo je cutanje.

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7127
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 369 times
Been thanked: 983 times
Status: Offline

Re: Evo kako danas izgledaju djeca sa Braco i Seka čokolada

Post by edo_79 » 18 Aug 2020, 10:41

Seka je jako lijepa
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

Post Reply

Return to “Jugonostalgija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests