Kako su radnici živjeli u SFRJ

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by STrendzer » 10 Feb 2015, 09:42

Julia-Klara wrote::rol

nekima dzaba ponavljati da ako njihovi roditelji nisu mogli zaraditi niti ici na ljetovanje ne znaci da nije niko

od mojih niko nije bio u partiji, niko nije bio "crveni", bili su radnici u fabrikama, i od svojih plata i kredita napravili kucu, skolovali san, isli smo na ljetovanja, nije nam more bilo samo slika sa TVa (da, imali smo i tv, zamisli)

:rol

ebo te, ko da smo u gulagu zivjeli
ok...eto ti i tvoji ste mozda isli na more,ti i tvoji i jos koliko njih.. :hm ...a koliko raje,siroke mase nisu mogli dobit kafu,secer,ulje,"fax" za pranje rublja,gorivo itd?!..cak i kad imaju pare!! :hm haloo baaaa....ja pricam o sirokim masama ljudi a ne o onima koji su bili Titici,Cvijetinovici,Zekici,Bijedici,Pozderci & Co(citaj-potrckala,guzoljubci itd...!!
da te utjesim,bio kao dijete par puta na moru...i ne govorim ja o meni,nego o onim sirokim narodnim masama koji su bili jaaaako siromasni..
pa nije slucajno toliko ljudi iz EX Yuge pohrlilo na zapad kad su se vrata otvorila?!..ili mislis drugacije?

da mi otac nije otisao vani propo bi ko Grcka,otisao u D ,to nam je pomoglo...i nemoj mi zivotati pricat o necemu o cemu ne znas puno,malo sam stariji i znam to bolje..

danas jeste lose dole,jako lose,ali je opet bolje koliko-toliko za sve one koji hoce radit....nekad davno nisi mogao komunjarinoj djeci ni oppepelit,ne smijes nista da mu kazes jer mu je otac komunjara i neka bdudzica u gradu ili opstini..pogotovu ako je cetnickog pedigrea...
:maja :stop :pracka

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by Julia-Klara » 10 Feb 2015, 11:51

eto,drago mi je da si stariji i da "znas" bolje :rol

bitno da sve one koji su normalno zivjeli i nisu imali problem jer su imali posao, nazivas lopovima, komunjarama, budzicama ili da su imali cetnicki pedigre...za ovakve kvalifikacije stvarno nemam rijeci

da, postojala je kriza, kada se iz saveznih robnih rezervi dijelila kafa, prasak i ulje, i da bi bilo za sve jednako dobijali su se bonovi po clanovima porodice, ali to nije bilo stalno, koliko se sjecam desilo jednu godinu... ostali period si sasvim normalno mogao kupovati sta te volja
sto se tice odlaska u Njemacku i drugdje - zasto je vecinski odlazak stanovnistva zabiljezen po selima? jer nisu htjeli biti na njivi vise, baviti se onim sto su najbolje znali, nego su rekli ok, hocemo raditi nesto drugo,ali necemo za male pare, pa tako nisu otisli u fabrike po gradovima nego u inostranstvo
i da je ta Jugoslavija bila leglo zla ko sto neki govore bili bi smo zatvoreni, i nikad niko ne bi nogom od nas krocio van, nego bi se mjesecima i godinama cekalo da nam daju dozvole za izlazak, sto nije bio slucaj

gledas jednu stranu, i uvijek si tako gledao, i samo je ona ispravna, a kada ti neko ukaze na cinjenicu da je bilo i drugacije ljutis se i provociras

eto vise nema Jugoslavije, i sta sad? moji niti bili direktorcici, ni u KPJ, a zivjelo se lijepo,od svojih 10 prstiju... covjek kad hoce raditi zaradice bilo gdje, a zidari su vrijedni... da ne pricam o zenama u porodici , koje su radile sto u fabrikama (Interplet,Izbor) sto kad servirka u domu zdravlja u kantini ili u kuhinji u hotelu ... ko je htio raditi mogao je, ali je marka uvijek sladja bila
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by Johny » 10 Feb 2015, 12:13

camargue wrote:
Julia-Klara wrote::rol

nekima dzaba ponavljati da ako njihovi roditelji nisu mogli zaraditi niti ici na ljetovanje ne znaci da nije niko

od mojih niko nije bio u partiji, niko nije bio "crveni", bili su radnici u fabrikama, i od svojih plata i kredita napravili kucu, skolovali san, isli smo na ljetovanja, nije nam more bilo samo slika sa TVa (da, imali smo i tv, zamisli)

:rol

ebo te, ko da smo u gulagu zivjeli
ok...eto ti i tvoji ste mozda isli na more,ti i tvoji i jos koliko njih.. :hm ...a koliko raje,siroke mase nisu mogli dobit kafu,secer,ulje,"fax" za pranje rublja,gorivo itd?!..cak i kad imaju pare!! :hm haloo baaaa....ja pricam o sirokim masama ljudi a ne o onima koji su bili Titici,Cvijetinovici,Zekici,Bijedici,Pozderci & Co(citaj-potrckala,guzoljubci itd...!!
da te utjesim,bio kao dijete par puta na moru...i ne govorim ja o meni,nego o onim sirokim narodnim masama koji su bili jaaaako siromasni..
pa nije slucajno toliko ljudi iz EX Yuge pohrlilo na zapad kad su se vrata otvorila?!..ili mislis drugacije?

da mi otac nije otisao vani propo bi ko Grcka,otisao u D ,to nam je pomoglo...i nemoj mi zivotati pricat o necemu o cemu ne znas puno,malo sam stariji i znam to bolje..

danas jeste lose dole,jako lose,ali je opet bolje koliko-toliko za sve one koji hoce radit....nekad davno nisi mogao komunjarinoj djeci ni oppepelit,ne smijes nista da mu kazes jer mu je otac komunjara i neka bdudzica u gradu ili opstini..pogotovu ako je cetnickog pedigrea...
:maja :stop :pracka
ne kontam zasto se ne vratis u BiH,,eto po tebi su se stekli uslovi...otisle komunjare,sve blista i cvjeta,,bujrum
pricas jarane nebuloze i SDA,HDZ I SDS-SNSD fraze...
najlakse je sa punih jasala hrzati

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by Melek » 10 Feb 2015, 13:09

Johny wrote:
camargue wrote:
Julia-Klara wrote::rol

nekima dzaba ponavljati da ako njihovi roditelji nisu mogli zaraditi niti ici na ljetovanje ne znaci da nije niko

od mojih niko nije bio u partiji, niko nije bio "crveni", bili su radnici u fabrikama, i od svojih plata i kredita napravili kucu, skolovali san, isli smo na ljetovanja, nije nam more bilo samo slika sa TVa (da, imali smo i tv, zamisli)

:rol

ebo te, ko da smo u gulagu zivjeli
ok...eto ti i tvoji ste mozda isli na more,ti i tvoji i jos koliko njih.. :hm ...a koliko raje,siroke mase nisu mogli dobit kafu,secer,ulje,"fax" za pranje rublja,gorivo itd?!..cak i kad imaju pare!! :hm haloo baaaa....ja pricam o sirokim masama ljudi a ne o onima koji su bili Titici,Cvijetinovici,Zekici,Bijedici,Pozderci & Co(citaj-potrckala,guzoljubci itd...!!
da te utjesim,bio kao dijete par puta na moru...i ne govorim ja o meni,nego o onim sirokim narodnim masama koji su bili jaaaako siromasni..
pa nije slucajno toliko ljudi iz EX Yuge pohrlilo na zapad kad su se vrata otvorila?!..ili mislis drugacije?

da mi otac nije otisao vani propo bi ko Grcka,otisao u D ,to nam je pomoglo...i nemoj mi zivotati pricat o necemu o cemu ne znas puno,malo sam stariji i znam to bolje..

danas jeste lose dole,jako lose,ali je opet bolje koliko-toliko za sve one koji hoce radit....nekad davno nisi mogao komunjarinoj djeci ni oppepelit,ne smijes nista da mu kazes jer mu je otac komunjara i neka bdudzica u gradu ili opstini..pogotovu ako je cetnickog pedigrea...
:maja :stop :pracka
ne kontam zasto se ne vratis u BiH,,eto po tebi su se stekli uslovi...otisle komunjare,sve blista i cvjeta,,bujrum
pricas jarane nebuloze i SDA,HDZ I SDS-SNSD fraze...
najlakse je sa punih jasala hrzati
Razlog je vjerovatno taj sta su komunjare ostavile kad su komunjare otisle..

Posljedice toga su jos uvijek evidentne. Ja nazalost ipak smatram da su komunjare uzrok svega ovoga danas. Nekompetentna vlast, Tito koji je "sredio" stvari smatrajuci da ce zivjeti barem 1000 godina, zanemarujuci Bosnjake kao naciju uopste itd. Oni su kratko i jasno pripremili teren za sve ovo sto imamo danas u BiH. Da su pametnije djelovali a ne tako aljkavo kao sto jesu, da su manje krali (a krali su bas ono megalomanski, a u rukavicama) jos bi bilo Jugoslavije, ne bi bilo galopirajuce inflacije, ne bi nacionalisti imali sanse da urade ono sto jesu. Bez obzira na sve, oni i samo oni su glavni krivci. Klasicni lopovi (s primjesom prikrivenog nacionalizma i u njima samima). Da nisu oni ukakili motku, sve bi bilo puno puno drugacije danas. Sve ostalo je cista hipokratija.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by storm » 10 Feb 2015, 13:33

Melek, potpis :ruke to je to ukratko :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by Melek » 10 Feb 2015, 13:43

storm wrote:Melek, potpis :ruke to je to ukratko :ok
Pa naravno da je tako. E, sad, druga je stvar kad dozvolis multipartijski sistem od pocetka pa se gombaj, ali ako zavedes diktaturu - onda de facto preuzimas svu odgovornost u svoje ruke i tacka! Zamisli kakva bi situacija bila da se od samog kraja rata zaveo multipartijsli sistem?

A gdje su te iste "komunjare" danas? Pa pogledajte primjerice Lagumdziju i njegove politicke akrobacije. Nisu te komunjare nigdje nestale, samo su se malo uvukle u nove rukavice i furaju opet svoje furke. Eto nedavno smo imali prilike da opet imamo komunjare prilicno zastupljene na vlasti tamo dole, pa sta bide?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by Julia-Klara » 10 Feb 2015, 14:18

Cek malo o cemu pricamo ovdje?
O komunjarama, sistemu, kolapsa do kojeg je taj sistem doveo ili o RADNICIMA i njihovom zivotu?

pogrijesili ste temu :nokti
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by Melek » 10 Feb 2015, 14:38

Nismo, sve je to usko vezano. Ti isti radnici ispastaju danas, ispali su cista zamrocad bez da to kontaju. I jos uvijek hvale i kuju u nebesa one koji su ih uvalili u sve ovo.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by Julia-Klara » 10 Feb 2015, 15:12

niko ne kaze da nije usko vezano, ali je tema ipak ono o cemu ti ne pricas
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by greeneyes » 10 Feb 2015, 15:27

Živjeli, radili, umirali, ko i svako drugo hajvanče.
Samo sabura

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by Dust » 10 Feb 2015, 20:08

Komunizam i jednaka raspodjela resursa je postojala samo u glavama nevinih- radnika. Melek je u pravu, posljedice se osjecaju i danas i vjerovatno ce jos dugo, dugo vremena.
Sjecam se i ja redova za prasak, kafu i ulje. Sjecam se i parnih/neparnih dana i voznje. Sjecam se i tzv. samodoprinosa kada se radnicima nasilno uzimalo od usta da bi se gradilo tamo po nekim gudurama. Sjecam se i radnickih odmaralista po Makarskoj/Zaostrogu za radnike, ali ne i direktore. Ravnopravnost? Al u qrc....
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by Krokodil Behko » 10 Feb 2015, 20:28

Pretpostavljam da smo oduvijek bili ovakvog mentaliteta, Srbija, CG i Makedonija pogotovo.
Ali ipak je prije komunizma bilo i poslovnosti, a samim tim i odgovornosti. Komunizam je učinio, da narod bude lijen i lopovski orjentiran. Nemojmo se lagati. Sad da smijenimo ove lopove sa vlasti i postavimo neke poštene i oni bi ubrzo postali lopovi. E to je zbog komunizma. Sva moguća moć a odgovornost - nula. Lako ćemo mi za neuvezani staž ali šta sa glavama ljudi? Kako im sad izbiti nerad i lakomost a utjerati rad i disciplinu?
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by Lebowski » 10 Feb 2015, 21:20

Melek wrote:
Johny wrote:
camargue wrote:
Julia-Klara wrote::rol

nekima dzaba ponavljati da ako njihovi roditelji nisu mogli zaraditi niti ici na ljetovanje ne znaci da nije niko

od mojih niko nije bio u partiji, niko nije bio "crveni", bili su radnici u fabrikama, i od svojih plata i kredita napravili kucu, skolovali san, isli smo na ljetovanja, nije nam more bilo samo slika sa TVa (da, imali smo i tv, zamisli)

:rol

ebo te, ko da smo u gulagu zivjeli
ok...eto ti i tvoji ste mozda isli na more,ti i tvoji i jos koliko njih.. :hm ...a koliko raje,siroke mase nisu mogli dobit kafu,secer,ulje,"fax" za pranje rublja,gorivo itd?!..cak i kad imaju pare!! :hm haloo baaaa....ja pricam o sirokim masama ljudi a ne o onima koji su bili Titici,Cvijetinovici,Zekici,Bijedici,Pozderci & Co(citaj-potrckala,guzoljubci itd...!!
da te utjesim,bio kao dijete par puta na moru...i ne govorim ja o meni,nego o onim sirokim narodnim masama koji su bili jaaaako siromasni..
pa nije slucajno toliko ljudi iz EX Yuge pohrlilo na zapad kad su se vrata otvorila?!..ili mislis drugacije?

da mi otac nije otisao vani propo bi ko Grcka,otisao u D ,to nam je pomoglo...i nemoj mi zivotati pricat o necemu o cemu ne znas puno,malo sam stariji i znam to bolje..

danas jeste lose dole,jako lose,ali je opet bolje koliko-toliko za sve one koji hoce radit....nekad davno nisi mogao komunjarinoj djeci ni oppepelit,ne smijes nista da mu kazes jer mu je otac komunjara i neka bdudzica u gradu ili opstini..pogotovu ako je cetnickog pedigrea...
:maja :stop :pracka
ne kontam zasto se ne vratis u BiH,,eto po tebi su se stekli uslovi...otisle komunjare,sve blista i cvjeta,,bujrum
pricas jarane nebuloze i SDA,HDZ I SDS-SNSD fraze...
najlakse je sa punih jasala hrzati
Razlog je vjerovatno taj sta su komunjare ostavile kad su komunjare otisle..

Posljedice toga su jos uvijek evidentne. Ja nazalost ipak smatram da su komunjare uzrok svega ovoga danas. Nekompetentna vlast, Tito koji je "sredio" stvari smatrajuci da ce zivjeti barem 1000 godina, zanemarujuci Bosnjake kao naciju uopste itd. Oni su kratko i jasno pripremili teren za sve ovo sto imamo danas u BiH. Da su pametnije djelovali a ne tako aljkavo kao sto jesu, da su manje krali (a krali su bas ono megalomanski, a u rukavicama) jos bi bilo Jugoslavije, ne bi bilo galopirajuce inflacije, ne bi nacionalisti imali sanse da urade ono sto jesu. Bez obzira na sve, oni i samo oni su glavni krivci. Klasicni lopovi (s primjesom prikrivenog nacionalizma i u njima samima). Da nisu oni ukakili motku, sve bi bilo puno puno drugacije danas. Sve ostalo je cista hipokratija.
I da uzmemo da je komunizam ili socijalizam uzrok svog zla Slovenija je bila u istom tom komunizmu pa su relativno dobro prošli.. Hrvatska nje daleko, ako ništa u EU su, znači postigli su nešto za kratko vrijeme.

Tito je mogao i više Bošnjacima/Muslimanima dati ali moglo je biti i gore. Bosna nije dugo bila država, niti imala bilo kakvu autonomiju, meni to nije bezazlena stvar.. Šta smo radili cijelo vrijeme? Begovali.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by storm » 10 Feb 2015, 21:25

Čekaj malo leb... u sloveniji nije bilo r od rata i razaranja, pa su taman za tu razliku ispred... i ni milimetra dalje.... sve je ostalo ista meta isto odstojanje..... da ne pričam o političkoj strukturi, koja i dan danas sačinjava mnogo onih koji su samo preobukli kapute a kurs je ostao isti.... mito, korupcija, politička podobnost itd
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by Lebowski » 10 Feb 2015, 21:33

Pa da ne idemo sa teme samo ću reći da se ne bih složio nikako. Ako se ništa nije promijenilo ja bih onda bio sretan da ovi naši nepromijenjeni uvedu nas u EU.. Prijem tamo nije mala stvar a Slovenija nije tu ušla zbog nekih geopolitičkih faktora.(barem tako mislim)
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by STrendzer » 10 Feb 2015, 21:41

Julia-Klara wrote:eto,drago mi je da si stariji i da "znas" bolje :rol

bitno da sve one koji su normalno zivjeli i nisu imali problem jer su imali posao, nazivas lopovima, komunjarama, budzicama ili da su imali cetnicki pedigre...za ovakve kvalifikacije stvarno nemam rijeci

da, postojala je kriza, kada se iz saveznih robnih rezervi dijelila kafa, prasak i ulje, i da bi bilo za sve jednako dobijali su se bonovi po clanovima porodice, ali to nije bilo stalno, koliko se sjecam desilo jednu godinu... ostali period si sasvim normalno mogao kupovati sta te volja
sto se tice odlaska u Njemacku i drugdje - zasto je vecinski odlazak stanovnistva zabiljezen po selima? jer nisu htjeli biti na njivi vise, baviti se onim sto su najbolje znali, nego su rekli ok, hocemo raditi nesto drugo,ali necemo za male pare, pa tako nisu otisli u fabrike po gradovima nego u inostranstvo
i da je ta Jugoslavija bila leglo zla ko sto neki govore bili bi smo zatvoreni, i nikad niko ne bi nogom od nas krocio van, nego bi se mjesecima i godinama cekalo da nam daju dozvole za izlazak, sto nije bio slucaj

gledas jednu stranu, i uvijek si tako gledao, i samo je ona ispravna, a kada ti neko ukaze na cinjenicu da je bilo i drugacije ljutis se i provociras

eto vise nema Jugoslavije, i sta sad? moji niti bili direktorcici, ni u KPJ, a zivjelo se lijepo,od svojih 10 prstiju... covjek kad hoce raditi zaradice bilo gdje, a zidari su vrijedni... da ne pricam o zenama u porodici , koje su radile sto u fabrikama (Interplet,Izbor) sto kad servirka u domu zdravlja u kantini ili u kuhinji u hotelu ... ko je htio raditi mogao je, ali je marka uvijek sladja bila

jao jao julija... :zubi
varas se malo ako kazes da su samo seoski narod isli u inostranstvo,znam vrlo vrlo mnogo ljudi i iz gradova ovdje i svugdje drugdje,Sarajlija a i drugih pun djavo svukuda ovamo i to onih ondasnjih gastarbeitera a o novim da i ne govorim...
zivilo je mozda 10-15 % ljudstva dostojno i dobro,neki od njih i predobro.....kralo se vagonima jer nije bilo kontrole nikakve,sve je bilo "nase"-jeste,al naqrcu nase)...znao sam ljude koji su bili gradjevinari,dobri majstori,radili u Tz,zaradjivali su za autobusku kartu i burek da pojedu i cigarete...slabo je ista viska ostajalo...
znam ti vazda tu gradsku raju koju ti nazivas imucnijom kada nemaju za burek...koliko puta sam dodao neki dinar tamo tim gradskim
jer im fali za burek...za jedan burek!...nema !

a ja svaki dan "crvendaca" na dzEp= cetiri bureka(ako pretvoris u bureke,mada ih tada nisam skoro nikad jeo jer su kuci bolji bili)..

u jednom imas pravo,niko nije umro od gladi i nije bio na ulici,ali je najveci dio ljudstva(obicnog puka,seljackog ili gradskog) bio prilicno jadan i siromasan...ono ne bas na granici gladi,ali ne i mnogo daleko od te granice...

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by Johny » 10 Feb 2015, 21:54

niko Storme nije napredovao nimalo...
pisem iz svog iskustva ...naime,19 godina nakon rata u Bihacu nije napravljena ni jedna stambena zgrada(osim nekoliko trznih centara u privatnoj reziji)..ni kilometar novog puta..
od tih 19 godina SDA je bila na vlasti cirka 15 god. ostalo SDP.....
i par firmi koje su imale buducnost su propale...
sigurno su nam za takvo stanje krivi srbi ili hrvati ...ili mozda komunjare u preobucenim kaputima
ne razumijem sta se zeli reci,da su komunjare naucile Bakironija,Milanceta i trece da ne rade i kradu :zid :lud

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by drugrankovic » 10 Feb 2015, 22:00

ispade u ovoj bosni samo sirotinja bila, jer je narod svudje ostalo bolje zivio
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by STrendzer » 10 Feb 2015, 22:05

Bosna,Makedonija i Kosovo su bili dezurni bijednici u bivsoj Jugi !...to se znalo oduvijek..
lova je isla u Begis,Novi sad,nesto u Zg i Lj...

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako su radnici živjeli u SFRJ

Post by laganini » 11 Feb 2015, 08:17

..jedini dašak života mi je bio što sam moga otić u trst kupit rebe i starke :place
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “Jugonostalgija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests