10 razloga zbog kojih nikada nećete žaliti za Jugoslavijom

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: 10 razloga zbog kojih nikada nećete žaliti za Jugoslavijom

Post by Bla » 13 Sep 2017, 15:28

haj, nek sam i to čuo
sad mogu rahat umrijeti :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: 10 razloga zbog kojih nikada nećete žaliti za Jugoslavijom

Post by damir5 » 13 Sep 2017, 15:29

kako otišlo u vjetar? pa sva ta izgrađena infrastruktura se koristi(la) nakon olimpijade.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 10 razloga zbog kojih nikada nećete žaliti za Jugoslavijom

Post by storm » 13 Sep 2017, 15:31

@posmatrac ja znam savrseno gdje se nalazim :oo
Nemoj mene...to s cim se gadjas, mene zaboli friz :p (niti sam imao, niti cu imati sta s tim/od toga/oko toga :zubi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: 10 razloga zbog kojih nikada nećete žaliti za Jugoslavijom

Post by Bla » 13 Sep 2017, 15:32

damir5 wrote: 13 Sep 2017, 15:29 kako otišlo u vjetar? pa sva ta izgrađena infrastruktura se koristi(la) nakon olimpijade.
i ne samo to nego su donijele profit
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 10 razloga zbog kojih nikada nećete žaliti za Jugoslavijom

Post by posmatrac » 13 Sep 2017, 15:33

Inace se svi svjetski gradovi utrkuju i lobiraju na razne nacine da dobiju organizaciju olimpijskih igara, da bi bili u minusu :lupa

Pa sta bi Ajnadzic i SDA pljackali da nije bilo olimpijade :D

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 10 razloga zbog kojih nikada nećete žaliti za Jugoslavijom

Post by storm » 13 Sep 2017, 15:36

Ma olimpijada je bila i valjda posljednja dobra stvar za sa/bih/yu...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 10 razloga zbog kojih nikada nećete žaliti za Jugoslavijom

Post by posmatrac » 13 Sep 2017, 15:45

storm wrote: 13 Sep 2017, 15:31 @posmatrac ja znam savrseno gdje se nalazim :oo
Nemoj mene...to s cim se gadjas, mene zaboli friz :p (niti sam imao, niti cu imati sta s tim/od toga/oko toga :zubi
Pa ok, ali cini mi se da se previse unosis u nesto sa cim kako kazes nemas nikakve veze :ok

Ne gadjam te nicim, kad to radim daleko sam neugodniji, ali je to na ovakvom mjestu i glupo da radim.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 10 razloga zbog kojih nikada nećete žaliti za Jugoslavijom

Post by storm » 13 Sep 2017, 15:47

posmatrac wrote: 13 Sep 2017, 15:45
storm wrote: 13 Sep 2017, 15:31 @posmatrac ja znam savrseno gdje se nalazim :oo
Nemoj mene...to s cim se gadjas, mene zaboli friz :p (niti sam imao, niti cu imati sta s tim/od toga/oko toga :zubi
Pa ok, ali cini mi se da se previse unosis u nesto sa cim kako kazes nemas nikakve veze :ok

Ne gadjam te nicim, kad to radim daleko sam neugodniji, ali je to na ovakvom mjestu i glupo da radim.
Pa iskreno...nekad mi dosadno :D.
Zivne forum, bar meni drago doci :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 10 razloga zbog kojih nikada nećete žaliti za Jugoslavijom

Post by posmatrac » 13 Sep 2017, 16:21

storm wrote: 13 Sep 2017, 15:47
posmatrac wrote: 13 Sep 2017, 15:45
storm wrote: 13 Sep 2017, 15:31 @posmatrac ja znam savrseno gdje se nalazim :oo
Nemoj mene...to s cim se gadjas, mene zaboli friz :p (niti sam imao, niti cu imati sta s tim/od toga/oko toga :zubi
Pa ok, ali cini mi se da se previse unosis u nesto sa cim kako kazes nemas nikakve veze :ok

Ne gadjam te nicim, kad to radim daleko sam neugodniji, ali je to na ovakvom mjestu i glupo da radim.
Pa iskreno...nekad mi dosadno :D.
Zivne forum, bar meni drago doci :oo
PA ok, onda bar nekad iz dosade daj koju pametnu za promjenu :D.

SAlim se ;)

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: 10 razloga zbog kojih nikada nećete žaliti za Jugoslavijom

Post by Hannibal » 13 Sep 2017, 17:45

sta je ovo cijeli dan teme u jugoslaviji aaa. a negdje sam cito da su samo prve olimpijske igre odrzane ne znam gdje i one u sarajevu bile profitabilne, sve ostale miinus
🐽

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: 10 razloga zbog kojih nikada nećete žaliti za Jugoslavijom

Post by Bla » 13 Sep 2017, 17:47

nije baš tako :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: 10 razloga zbog kojih nikada nećete žaliti za Jugoslavijom

Post by Krokodil Behko » 13 Sep 2017, 17:50

Sve će to Arapi pozlatiti, kako mi se čini i po Trebeviću i po Igmanu.
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: 10 razloga zbog kojih nikada nećete žaliti za Jugoslavijom

Post by Socrates » 13 Sep 2017, 18:02

Vaznije je kako se objekti koriste poslije, nego sto je sam inicijalni profit/gubitak.
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 10 razloga zbog kojih nikada nećete žaliti za Jugoslavijom

Post by posmatrac » 13 Sep 2017, 18:17

Planine ( Bjelasnica, Jahorina, Trebevic, Igman) na kojima je cvjetao trurizam sve do pocetka rata, su imale strasnu sansu da se i dalje gradu donose profit imajuci u vidu da su predstavljale 1 linije u ratu, da su na njima bile posijane hiljade nagaznih bombi itd.( naprijed nacionalizam :hihi )

Zagreb imam jedno brdasce koje se zove Sljeme, koje nije vise od Mojmila u SArajevu, ljudi organizuju svjetski kup, nase olimpijske planine skoro pa zaboravljene, ali ce sada dobro da dodju Arapima koji inace znaju da uzivaju u zimskim radostima :D.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

U Jugoslaviji, besklasnoj zemlji blagostanja hrana je bila besplatna

Post by Krokodil Behko » 19 Sep 2017, 09:17

Image

Mnogo je onih koji se danas s nostalgijom prisjećaju života u Jugoslaviji. Oni će vam reći da je sramota da su ljudi danas toliko siromašni da kradu po dućanima kako bi preživjeli. Odlučili smo zato provjeriti je li se i u toj "zemlji blagostanja" kralo i što se točno kralo.


Kad su vidjeli kako se to radi "u svijetu", i naši trgovci su uveli samoposluge. Znali su da se takav oblik prodaje neće baš složiti s mentalitetom našeg naroda, da neće biti "i vuci siti i ovce na broju", ali nadali su se da će vrijeme brzo učiniti svoje i da će samousluživanje postati neodvojivo od samoplaćanja i u svijesti i navikama kupaca. Pomislili smo: je li vrijeme imalo dosta "fore"?

"Bunker" pod mantilom

Na ovaj, ne baš cvijećem posut put, krenuli smo s Novog Beograda, iz bloka 45. Najprometniji trgovinski objekt u bloku je "Centropromov" supermarket "Sunce". Porazgovarali smo sa zamjenikom glavnog poslovođe Rajkom Bogićevićem.

Dvije, ne baš tanke knjige, uredno evidentiranih lopova (i sve do kraja članka tako ćemo ih nazivati, jer to nije ništa drugo nego krađa) nekim svojim nemuštim jezikom duboko usađuje otužan dojam: krade se!

"Najčešće kradu žene srednjih godina", kaže Bogićević. "Obično su na udaru parfemi, dezodoransi, sprejevi, puderi..."

Letimičnim prelistavanjem spomenutih knjiga u to se lako uvjeriti. Valjda se, jadnicama, čini da će vratiti mladost kozmetikom, il’ im ljubomorni muževi ne daju da troše novac na uređivanje?

"Kradu svi, od djece do staraca", nastavlja Bogićević. "U toj prljavoj raboti uhvatili smo čak i starca od sedamdeset dvije godine."

Činjenicu da im trgovci ne smiju zavirivati u džepove, ispod kaputa, pa čak ni u torbu koju nose u drugoj ruci dok metalnu košaru supermarketa prinose kasi, ovi takozvani sitni lopovi obilno nastoje iskoristiti. Ali blagajnice su pronašle prilično uspješne metode za otkrivanje "zaboravljenih" stvari, onih koje kupac nije prijavio za naplatu.

Kad netko nosi svoju torbu, uvijek ljubazno ponude da pomognu da upakiraju. Ne treba biti veliki psiholog da se izvede zaključak iz reakcije kupca, a ponekad se tako pronađe i poneki predmet. Kako to u praksi izgleda, ispričala nam je jedna od najuspješnijih blagajnica u hvatanju lopova, koja je za to bila čak i nagrađivana, Kosovka:

"Prije neki dan sam tako, pomažući jednoj gospođi da spakira stvari, osjetila u njenoj torbi nešto hladno pod rukom. Pitala sam je što je to. Odgovorila je da je kupila u drugoj prodavnici margarin. Bilo mi je čudno kako je još hladan. Pozvala sam poslovođu. Najednom joj se počelo strašno žuriti, pa je rekla da joj i to "otkucam"! Više nije bilo sumnje, a ubrzo je i dokazano da je margarin iz naše prodavnice."

Ta hladnoća bila je kobna po još jednu mušteriju. Ona je u torbu bila stavila sladoled. Kosovka je opet bila "ljubazna" i - mušterija se našla na spisku prijava za suca za prekršaje! Ali sladoled je ovdje odigrao znatno veću ulogu. Ispostavilo se da ta žena ispod mantila ima pravi mali "bunker". Oko grudi i pojasa bila je sašila vrećice i u njih je trpala ukradenu robu: girice, kobasice i drugo. "Baksuzni" sladoled bio je suviše hladan da bi ga mogla staviti uz tijelo.

Jasno je da se u najvećem broju slučajeva ne radi o "profesionalnim" lopovima. Posrijedi je izvitopereno sitnopotrošačko shvaćanje koristi. Zato se ne treba ni čuditi što se uzvrpolje kad se u njih upre oko sumnje. Događa se da plate neku sitnicu koju su nosili u košari pa, i ne uzevši je, brže bolje odjure s nekom ukradenom stvari u torbi ili ispod kaputa.

Lopov, koji krade s velikim strahom, jer je amater, a takvih je najviše, zna napraviti posao i čistačicama. Tako se neka žena, stojeći pred Bogićevićem u njegovoj kancelariji, kad joj je ovaj zaprijetio policijom, toliko uplašila da se, "sirotica", i smočila. Kradu žene i čarape. Ali to je na kasi gotovo nemoguće uhvatiti jer ih ne uzimaju s kutijom, već ih izvuku. Svakog mjeseca, na štandu s čarapama, nađu po nekoliko praznih kutija.

Organiziran prepad na - kavu

Na početku je, na udaru, najviše bila kava, pa su je premjestili na suprotan kraj od ulaza, tako da je sada u nadležnosti gotovo isključivo profesionalaca. Nedavno je jedna organizirana grupa lopova posjetila ovaj supermarket i iz njega iznijela deset kilograma kave, ne plativši je. Srećom, na vrijeme su primijećeni i ovdašnji čuvar pojurio je za njima. Umakli su taksijem koji ih je čekao, ali su se prethodno oslobodili "balasta" - kave.

Nevolja su roditelji s malom djecom. Kupe djeci sladoled ili kiflu, a ova su nestrpljiva pa ih počnu jesti odmah; obično ih pojedu prije nego dođu do kase. Roditelji poslije zaborave, namjerno ili nenamjerno, platiti.
alt
Hendikep ovog supermarketa je što nema takozvanu špijunku - sobicu na katu iz koje se cijela prodavaonica vidi kao na dlanu. Ali zato postoje dva čuvara koja budno paze na svaku mušteriju. Čak i kad primijete da je netko nešto stavio u džep ili torbu, interveniraju tek kad prođe pored kase i ne plati. Nitko neće biti proglašen za lopova prije nego se to dokaže.

Zato se mogu naći kobasice na štandu s parfemom ili sir među čarapama: kad lopov primijeti da ga prate, ne vodi računa kako će se osloboditi ukradene robe.

"Izgubljena" ruka - lopov

Sljedeći naš sugovornik je poslovođa "Centropromove" samoposluge "Pelješac" u Knez Mihailovoj ulici, Stanimir Gizdavić. On je dugo muku mučio s "Johnnyjem Walkerom". To je najskuplji artikal u njegovoj prodavaonici i oni su se jednostavno okomili na njega. Jedini je izlaz bio da ga premjesti pod sam plafon, tako da ga mogu dohvatiti samo prodavači pomoću ljestvica.

Ovdje imaju "špijunku" i posao osiguranja je znatno olakšan, ali nije i savršen. "Špijunka" ne može pomoći da se uhvati čovjek koji jednostavno projuri pored blagajnice i pobjegne. Nedavno je jedan tako čak udario i SUP-ovca u civilu na vratima, koji je upravo naišao i pokušao ga zaustaviti. Pobjegao je i odnio vinjak.
Imaju posla i s beznadežnim slučajevima: kleptomanima, alkoholičarima, kriminalcima. Prije nekoliko dana je jedan alkoholičar, koji se upravo vratio iz zatvora, pokušao ukrasti dvije boce vinjaka.
alt
"Najnoviji način krađe je "štafetna krađa", kaže Gizdavić. "Dođe njih nekoliko, jedan uzme neki artikal i privuče na sebe našu pažnju stavivši ga ispod kaputa ili slično. Kasnije, kad kod kase potražimo taj predmet - nema ga. U međuvremenu ga je dao drugome, ovaj trećem, koji ga iznosi. Uhvatili smo ih kad su tako pokušali ukrasti jedan kulen."

Milica Ličina je donedavno ovdje bila blagajnica. Ispričala nam je jedan svoj doživljaj:
"Jednom mi je mušterija bio sredovječni gospodin bez ruke. Iako sam mislila da je bez ruke. Izgledao je nekako sav utučen dok mu je rukav sakoa visio prazan. Sažalijevajući ga, naplatila sam mu ono što je imao u košari. Ali samo što je uzeo kusur, dojurila je jedna kolegica i raširila mu sako. Rukom, koju "nije imao", stiskao je uz tijelo bocu pića.

Slava u službi krađe?

Dragstor u Nušićevoj ulici je, s obzirom na položaj i "protok" kupaca, na najjačoj lopovskoj vjetrometini u gradu. Paradoksalno je da je prošle godine podneseno samo sto dvadeset prijava sucu za prekršaje. Dragstor se nalazi u samom centru Beograda, radi i danju i noću, bez prestanka, 363 dana u godini (1. i 2. januara je popis), a nije ništa produktivniji od ostalih samoposluga, tako da ne mogu planirati veći broj ljudi nego što sada radi.

Image

A sada nemaju organiziranu zaštitu, nema čovjeka kojem je posao da pazi da netko nešto ne ukrade. Sve je prepušteno prezauzetim prodavačima i blagajnicama te - savjesti potrošača (sic!). U Dragstoru se ništa ne zaključava; ključevi su plombirani (!) i upotrebljavaju se samo za vrijeme popisa. Razgovarali smo sa Stanojem Simićem, pomoćnikom rukovoditelja Dragstora:

"Kad sam jednom dolazio na posao", priča Simić, "sreo sam neko dijete na stepenicama kako nosi punu košaru robe. Kako se radilo o našoj košari , pitao sam ga gdje će s njom. Rekao mi je da mu je otac naredio da košaru odnese u auto. Vratio sam ga da potražimo tog oca. Spazivši dijete sa mnom, ovaj počne vikati na njega gdje se "izgubio". I djecu zloupotrebljavaju za krađu!

Image

Kradu i naši miljenici iz javnog života, takozvani poznati ljudi. Jedna estradna umjetnica imala je običaj uzeti ono što joj treba za jedan dan u domaćinstvu. Poznati fudbaler, još poznatijeg beogradskog kluba, jednom je ukrao majonezu i, kako je bio pijan, pritom je i izazvao i tuču!
U dva sata noću jedan je čovjek izjurio s čajnom kobasicom pod rukom. Hrabri prodavač pojurio je za njim i, kad ga je stigao kod Doma omladine, ovaj je izvukao pištolj. Prodavač je uspio da mu ga otme i da ga privede.

Inače, krade se sve, čak i čačkalice. Najpopularnija je takozvana "lančana" krađa. U Dragstoru je to lako izvesti, treba samo prijatelju ili prijateljici dodati ukradeno preko lanca. Kao ni sve ostalo, ne zaključava se ni roštilj na kojem se peku kokoši, koji se nalazi kao u izlogu podzemnog prolaza ispod ulice Moše Pijade. Kad se otvori, roštilj stane i ništa lakše nego skinuti pile. To kad ga nitko ne čuva.
Na spisku prijava ima ljudi iz svih krajeva zemlje. Poslije velikih sportskih događaja oni doslovno "nagrnu" u Dragstor. Tada studenti masovno kradu vakuumiranu robu - za večeru. Možda je u pitanju i nestrpljenje - nije lako po sat i više čekati u redu - ali krađa je krađa.

Image

Od svakog lopova zatraže da potpiše izjavu da je "prisvojio" robu. Poneko odbije, ali većinom potpišu tu sramnu izjavu. Možda će to malo samokritike utjecati pozitivno. Na kraju smo posjetili robnu kuću "Beograđanka". Pošli smo s nadom o obilju podataka, a vratili smo se prazne bilježnice. Direktor ove kuće je "nalijepio" veto na usta zamjenika šefa osiguranja koji je svakako jedan od najinformiranijih ljudi "po ovom pitanju". Zašto, pitali smo se tada. Nismo dobili odgovor. Zašto, pitamo se i sada. Zašto, kad ova robna kuća svakodnevno bude pokradena za tri do četiri milijuna starih dinara (podatak dobiven preko "veze"), kad, ako uzmete bilo koju stvar i vrećicu uz nju, možete da trpate štogod hoćete, kad možete da obučete odijelo i mirno išetate? Zašto? Zašto narod u robnoj kući "Beograđanka" može da dobije sve, osim - ogledala!?


Napisao: Jovan Plamenac (Zum reporter, 1978.)
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: U Jugoslaviji, besklasnoj zemlji blagostanja hrana je bila besplatna

Post by storm » 19 Sep 2017, 09:28

Navikli na granap, pult i mrzovoljnog posluzivaca, blagajnika, skladisnika allinone osobi :oo
Ja sam nekad vristao od smijeha...devedesetih gostovanja sa bbb po europi...benzinske, ducani...to je padalo pod hordom balkanaca :888
Alooo frende, nitko ne gledaaaa :poludio
Poslije kad je dosadilo krasti hranu, pice, slatkise...maznu motorno ulje....samo da se mazne i ne ulazi dzaba na pumpu :haha
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: U Jugoslaviji, besklasnoj zemlji blagostanja hrana je bila besplatna

Post by posmatrac » 19 Sep 2017, 12:35

Kazu da Švedi nisu zakljucavali stanove prije nego sto su BAlkanci poceli masovno(tokom rata) da odlaze tamo, a na ulazima u radnjama je nerijetko pisalo " molim vas ne kradite" :hihi

Ali kleptomanija je i bolest i uvijek je prisutna bez obzira na materijalni status onoga koji krade, pa su neki dan u SCCu u radnji Tera Nove( jaranica mi radi) uhvatili dvije pokrivene Arapkinje koje su ispod onog crnog carsava natrpale par majica, valjda racunajuci da niko nece posumnjati na njih, jer se radi o produhovljenim i moralnim osobama :hihi

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2126
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: U Jugoslaviji, besklasnoj zemlji blagostanja hrana je bila besplatna

Post by REMB » 19 Sep 2017, 14:27

Sjecam se nesto djetinjstva kojeg sam zivio u Jugoslaviji...i znam da sam bio zeljan svega...

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: U Jugoslaviji, besklasnoj zemlji blagostanja hrana je bila besplatna

Post by posmatrac » 19 Sep 2017, 14:52

TAcno je da oni koji nisu znali da se "snadju" u drustvu pravih vrijednosti i pravnoj drzavi nisu bas uzivali, ali nisu ni "umirali" od gladi kao sto vecina umire danas, pa su danas upravo takvi u ovom kriminalnom Eldoradu od drzave dobili sve,a velika vecina koja je imala sve je ostale bez mnogo toga, cak ljudi nemaju ni vode :lupa

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: U Jugoslaviji, besklasnoj zemlji blagostanja hrana je bila besplatna

Post by Zagorka » 19 Sep 2017, 14:56

Ne znam vala nikog ko umire od gladi. Ne kazem da nam je vlast dobra, naprotiv. Ali se mnogo i kuka, imam ja i negativnih iskustava sa pomaganjem sirotinje.
Ali to je poduboka tema, odoh raditi dalje.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Jugonostalgija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests