Čega se sjećate iz Jugoslavije?

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Koki
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 118
Joined: 24 Jan 2011, 11:26
Location: Sarajevo, BiH
Contact:
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by Koki » 02 Feb 2011, 14:29

Ja takođe dobro pamtim "Titino" vrijeme što se kaže... i tada je bilo posla za sve, naravno ko je htio raditi, nije bilo droge, nije bilo narkomana, lopova i sl kao sad. Lopovi koji su (mislim na baš one) su dobijali pasoše normala, i oni su "radili" po drugim zemljama, a pare ostavljali u YU. Kad bi dobili zabranu u neku zemlju, i kad bi neko dobio zabranu u neku državu, Tito je davao takvim normala pasoše druge, i takvi nisu krali po Yugi, nego vani, a pare ostavljali u Yugi.

Ja sam pred rat imao 14g. aaa vrijeme (gagi čini mi se što je tipkao) kad je benzin skup bio, pa bonovi, to je sve pred sami rat malte ne, odnosno od '87 je počelo bilo problematično, ali po meni opet to vrijeme nije "Titino vrijeme", sjećam se doobro problema sa gorivom, bonovima i sl. ali to je bilo neposredno pred rat, odnosno nije bilo "Tite" tad.

Uglavnom onaj koji je htio da radi, imao je sve, od auta, stana pa na dalje... Nemojmo brkati "Titino vrijeme", jer pred rat (par godina) to nije bilo "Titino vrijeme", bez obzira što je to bilo par godina pred rat, da ne govorim da se bez problema moglo bukvalno spavati na klupi, i to bilo gdje u bilo kojem gradu (na moru) bez bojazni da će te neko (kad padne mrak) ne samo opljačkati nego i prebiti (da tako kažem...) takođe dosta raje su bez problema išli na more stopirajući, isto bez ikakve bojazni kao sada!!! Da ne govorim o odlascima na more (odmorima), i to sve na rate koje prosječan čovjek ne osjeti, a ko "gospodin" odmara u hotelima, i nije bilo da je neko mogao ostati na moru samo nekoliko dana (kao danas), odmori i sl. sve preko rata je išlo, i to odplaćajuči se ne osjeti. Ja znam da smo (porodica) išli na more od početkom jula pa do sredinom augusta i to u hotelima. Prije svako je mogao na more kad je htio, ne kad je imao para, i prije smo se mi smijali česima kako donose hranu u autu, a sad mi to radimo a česi se nama sad smiju.
Puuuno firmi su imali svoja odmarališta na moru, čiji su radnici skoro pa besplatno išli na more, i nije bilo, hoće li moći ostati 5 ili 7 dana...

Takođe što tiče stanova, tek od 87-me pa na dalje je počeo "raspad", a do tada svi su dobijali regularno stanove, naravno i tad je bilo prioriteta, ali ljudi su dobijali stanove, ne naravno 1/1, i plaćali stanarinu koja je iznosila kao sad 1km od prilike - smiješno. Par godina pred rat, tad su bili veliki redovi na pumpama, bonovi umjesto plate i sl. ali to je vrijeme kad se počelo "zakuhavati". Po meni ameri su krivi za raspad yuge, ...

Uglavnom meni jaaaako ne dostaje to vrijeme, ali opet kažem, ne brkajte vrijeme od 87-me pa na dalje, jer tad je počelo da se raspada YU (naravno to sve zahvaljujći amerikancima)... Jer YU je bila vele-sila što amerima nije odgovaralo, pa prvo su Rusiju shebali, pa onda Yugu,

Ali naravno, ne slažem se sa politikom koja se tad vodila. To je komunistički sistem, ali opet tad se malo ko bavio politikom za raliku od sada... Nije bilo nacionalističkih stranaka i sl. Oni koji su to pokušali, tj. da odvoje narod i da ih "natjera" da mrze druge, takvi su odmah išli u zatvor. (Npr: Alija Izetbegović!!!), dok Franjo Tuđman je bio jedan od prvih Titinih generala

Nemojte me pogrešno shvatiti, Tito je ipak bio "bog-batina" što Maja reče, za samo psovanje "Tita" dobijali su najmanje 6mj. zatvora i to ne opravdavam, jer tad nije bilo demokratije, ali za prosječnog čovjeka, koga nije interesovala politika - živio je super, imao sve, za razliku od danas, gdje je sve više i više gladnih koji pokušavaju da dobiju u javnim kuhinjama dnevni obrok. Toga nije prije bilo, ali takođe nije bilo milionera kao sada, istina kralo se, ali ne ovako kao sad, i svi su imali, i poštenje građana je bilo na zavidnom nivou, npr: kad neko nađe novčanik sa parama, nosio se u policiju, i rijetko je ko uzimao pare koje je našao na uliici (ne samo pare, nego bilo šta drugo)

Prije sjećam se, YU građani su putovali svugdje po svijetu, radilo se, bilo je posla. Odavdje su išli arhitekte, inžinjeri i ostali da grade po drugim državama (irak, kuvajt i sl.) a sad stranci dolaze da nama grade, ko da mi nemamo svoje doktore, arhitekte i sl.

Neću da dužim, samo prije je bilo mnooogo mnoooogo bolje i svaki mladi čovjek je imao perspektivu, nije nikom padalo na pamet da ide vani da radi, jer ovdje je imao sve - kao što rekoh 87-me sve je pošlo prema dnu. Primjer: Hase legendarni, kad je iz FK Sarajevo, otišao vani, vrlo brze se vratio, jer je imao ovdje bolje uslove i sve nego vani (dok danas je to skroooz kontra)

Samo znam, da ono vrijeme i onaj život nikad neće više biti takav (ni približan) kao u to vrijeme.
Sad se živi tačnije preživljala iz dana u dan. Nikad se ne zna kad će plata biti i hoće li je dobiti, dok prije nije tako bilo!!! Tačno se znalo 01 da je plata, i to je svima tako bilo.
Što se tiče policije onda i sad, to je nebo i zemlja. Prije je naravno policija imala više ovlasti, i neka je, ali zato nije bilo kriminala kao sada. Niti svaki dan neko likvidiran, postavljanje bombi i sl.
Danas ljudi ne žive, nego preživljavaju iz dana u dan.
Opet kažem sa tadašnjom politikom se ne slažem, ali evo šta nam je demokratija donijela, mi smo još daleeeko od prave demokratije.
Da ne govorim o školovanju, zdravstvu i sl. jer to je imao svaki čovjek besplatno!!! Evo sad ima mnoogo ljudi koji su na BIRO-u, i nemaju zdravstveno osiguranje.

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by komsija » 02 Feb 2011, 16:30

Takođe što tiče stanova, tek od 87-me pa na dalje je počeo "raspad", a do tada svi su dobijali regularno stanove, naravno i tad je bilo prioriteta, ali ljudi su dobijali stanove, ne naravno 1/1, i plaćali stanarinu koja je iznosila kao sad 1km od prilike - smiješno
govoris o stanovima koje su pojedinci dobijali od preduzeca
E vidis, meni su odbijali od plate za to a nikada nisam mogao dobiti nista, a odbijali su mi za stambeno protiv moje volje
tu su se pojedinci dobro oparili
Znaci svima nam se odbijalo a pojedinci dobise stanove koje su na kraju platili par hiljada maraka
Svi problemi koji su nastali pa i raspad YU poticu od Titine partije a on je sam kriv sto nije obezbijedio mehanizme za demokratiju i vrijeme poslije njegove smrti
Znalo se da se nesto mora mijenjati u YU koje bila 'truhla" iznutra ali se nikada nije ozbiljno prislo promjenama da bi bilo bolje
Dobro se sjecam onoga sistema u kojem je takodje bilo dosta nepravde a danas mnogi zaboravljaju da su njegovi kadrovi iz njegove partije doprinijeli danasnjem stanju
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Koki
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 118
Joined: 24 Jan 2011, 11:26
Location: Sarajevo, BiH
Contact:
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by Koki » 02 Feb 2011, 17:14

marinac wrote: govoris o stanovima koje su pojedinci dobijali od preduzeca
E vidis, meni su odbijali od plate za to a nikada nisam mogao dobiti nista, a odbijali su mi za stambeno protiv moje volje
tu su se pojedinci dobro oparili
Istina je da nisu svi dobijali stanove a odbijalo im se od plata, ali nije toliko puno po mjesecu, (jeste kad se uzme na više godina naravno) ali je to zavisilo od firme do firme... nije kod svakog tako bilo i prije je nije bilo siromašnih, svi su imali od prilike tu negdje (srednja radnička klasa) u dobrim firmama nisi mogao dobiti otkaz (znam, meni stari je svaki dan dolazio kući u 10h, a od 07 radio!) tako i stara isto... radilo se, ali i nije toliko... sad i ovi srećni koji rade, njih oderaše na poslu. Evo 5g ja mislim pravi se C-5 zaobilaznica (SA), a prije ljudi su (svojom voljom, niko ih nije tjerao) postavljali PRUGU za voz Šamac-Banovići preko 400km i to za od prilike 6mj. Sve fol "udarnici" bili :) i naravno sve volonterski, za državu, ali kao što već rekoh, od 87-me je počelo sranje, 6g nakon Titove smrti. Ipak kakav god da je bio, jedini je predsjednik koji je imao na sahrani toliko stranih državnika i sl. (o narodu da ne govorim!!!)
marinac wrote: Znaci svima nam se odbijalo a pojedinci dobise stanove koje su na kraju platili par hiljada maraka
Ovo je zavisilo od firme do firme, npr Energoinvest i sl. giganti, svima su svojim radnicima dali stanove, sad neko je prije dobio neko kasnije, i naravno dodjeljivalo se po članovima domaćinstva kvadratura. Ali opet kažem, sve je krenulo nizbrdo od prilike '87g. da bi '90 već počeo rat!
marinac wrote: Svi problemi koji su nastali pa i raspad YU poticu od Titine partije a on je sam kriv sto nije obezbijedio mehanizme za demokratiju i vrijeme poslije njegove smrti
...

Zato nema nigdje pa ni u USA takve vlade da svakome odgovara, niti ima onih koji ne zloupotrebljavaju svoj položaj, neko manje - neko više, a neko opet nema granica nikako i takve sad hvataju fol). Takođe me nervira, sad fol nikad niko nije bio komunista, a prije nije bilo malte ne čovjeka, mogao si ih na prste malte ne izbrojati koji nisu bili komunisiti, a sad niko nikad nije bio komunista, sad od jednom niko nikad nije bio u partiji. Ja nisam jer 81 nisam bio punoljetan :) Ali Tito je bio jedan, naravno imao je mane, ali ljudima je obezbjedio da imaju sve, naravno ko je htio da radi, čak se i biralo jer neće svako svašta da radi, a sad ljudi traže bilo kakav posao, bilo šta da rade!!!

Istina je da i Franjo, i Slobo (Alija nije) bili "Titini" ljudi, Franjo je bio njegov prvi general !!!
..aa Alija je opet jedini bio u zatvoru, jer naravno kod "Tite" nema nacionalizma, i takve je slao odmah u zatvor!!! To je klasični primjer kršenja ljudskih prava.
Samo kažem da SAD i PRIJE kad se SVE uzme u obzir, ipak je prije bolje bilo. Pa eto sjeti se samo pasoša, dovoljno je bilo gdje u svijetu da samo pokažeš onaj crveni pasoš :), nema peglanja, a vidi sad, sad mi ofirno izvaditi pasoš, jer znam da će biti peglanja (relacija npr: Split(HR) - Ancona(IT) brodom... jedino sad ovaj zadnji i što su nas pustili fol 90 dana max. i noga kući.

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by komsija » 02 Feb 2011, 19:04

ipak se ova tema ne odnosi samo na tita
a da je kriv , ma brate kriv je, jer samo ako znamo da je na vlasti bio tolike godine a zbog takvih se u svijetu dizu revolucije jer ih zovu diktatori
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

valter
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1436
Joined: 28 Sep 2010, 12:50
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by valter » 02 Feb 2011, 21:12

marinac wrote:ipak se ova tema ne odnosi samo na tita
a da je kriv , ma brate kriv je
Milion puta se raspravlja na ovu temu i još milionima puta će se raspravljati.Svaki sistem kao ovaj što je bio,svaki državnik kao što je bio Tito ima svojih prednosti i svojih mana,samo treba pravilno odvagati stvari koje su se dešavale i postaviti ih na pravilno mjesto.
Marinac,ne znam koje si godište,ne znam koliko si upamtio ono Titino vrijeme pa prema tome i ne mogu da dam neki sud povodu ovog tvog mišljenja o drugu Titu,ali se u globalu ne mogu složiti sa ovom tvojom tvrdnjom.Ja sam Titov pionir,nosio sam štafetu mladosti,zaklinjao se drugu Titu,i danas dan imam pozitivno mišljenje u vezi i njega i sistema kojim je upravljao,pogotovu kada vidim u kojem sistemu danas živimo i kako veliki broj ljudi živi na granici bijede i siromaštva bez zaradjenih plata i penzija,bez besplatnog liječenja,besplatnog školovanja i mnogo,mnogo drugih stvari koje smo nekad imali a danas se sa tugom prisjetimo.

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by komsija » 02 Feb 2011, 21:49

Valter, ti imas pravo na svoje misljenje kao i ja na svoje ali se ne moramo sloziti oko ove teme, ok
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Koki
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 118
Joined: 24 Jan 2011, 11:26
Location: Sarajevo, BiH
Contact:
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by Koki » 03 Feb 2011, 13:13

@Walter - Slažem se u potpunosti sa tobom...

@marinac - Naravno, svako ima svoje mišljenje, i ne mora se svako složiti sa njim, ali mislim da ne treba se svađati oko (bilo koje .. pa i ove) teme na ovom forumu. Mislim da je to zadnje što nam treba ovdje...

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by komsija » 03 Feb 2011, 13:22

Ma kakva svadja, sta ce mi to pored svih drugih problema koji nas okruzuju :haha
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

valter
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1436
Joined: 28 Sep 2010, 12:50
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by valter » 03 Feb 2011, 14:10

vutra_org wrote: mislim da ne treba se svađati oko (bilo koje .. pa i ove) teme na ovom forumu. Mislim da je to zadnje što nam treba ovdje...
Ja stvarno ne znam šta je jednom dijelu prisutnih na ovom forumu,ili ne razumiju u čemu je poenta ili neće da razumiju.Kakva svadja,jel' ti ovo liči na svadju?Daj molim te vrati se par postova iznad i temeljito ih pročitaj,pa onda daj sud jel' se neko ovdje svadja sa nekim ili jednostavno dajemo svoja mišljenja vezano za temu, :cccc

User avatar
Koki
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 118
Joined: 24 Jan 2011, 11:26
Location: Sarajevo, BiH
Contact:
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by Koki » 03 Feb 2011, 17:16

Ama nisam ni mislio da je svađa u pitanju, nego da na bih volio da to toga dođe, to sam mislio....

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by Sanjarko » 03 Feb 2011, 17:43

marinac wrote:ipak se ova tema ne odnosi samo na tita
a da je kriv , ma brate kriv je, jer samo ako znamo da je na vlasti bio tolike godine a zbog takvih se u svijetu dizu revolucije jer ih zovu diktatori
Kako je bolno cuti da netko Tita naziva diktatorem :tuga
Uosatlo dal ima itko tko nije pustio suzu kad je Marsal umro...i nije lijepo o mrtvima lose govoriti...
Tito je bio i ostao moj idol :D

Sta ima lose priznati da patim za tim vremenom koje je bilo dobro i nece se vratiti nikada vise...
Dajte molim vas pa prije se zivjelo mirnim zivotom,ljudi skoro da nisu zakljucavali domove a sada???
Nisi morao ni lijekove placati ada ne pricam o boravku u bolnici...
Treba pitati osobe koje zive u toj bivsoj Jugi jel im bolje sad ili prije sto je bilo...
Mene vec zabrinjava kad se jednog dana vratim nazad zivjeti dal cu se moci privici jer sve se promjenilo...
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by komsija » 03 Feb 2011, 19:15

Kako je bolno cuti da netko Tita naziva diktatorem
Pravo svake osobe je da voli nekoga ili ne voli
Ja ga ne mrzim niti ga volim jer je tito bio politicar a da bi bio politicar moras biti lazov i gadan u mnogim stvarima
Idol? Dajte molim vas, pa zar ljudi moji politicar moze biti idol
zasto ga nazivaju diktatorom?
Pa ostati pola vijeka na vlasti je san svakog politicara i naravno da takvi koji toliko dugo ostanu na vlasti steknu osjecaj da je drzava njihova prcija
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by Sanjarko » 03 Feb 2011, 22:23

Pa sta ako je bio politicar,bio je i divna i draga osoba...
Tko ga to naziva diktatorom,eto to sad prvi put cujem od tebe...
Samo najbolji se odrze dugo na vlasti a da nije bio dobar vjeruj mi skinuli bi neki njega vec davno...
Stricek Joza mi je uzor u mnogo cemu i ja mu se divim sve ove godine :D
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by Maja » 03 Feb 2011, 23:52

marinac wrote: Idol? Dajte molim vas, pa zar ljudi moji politicar moze biti idol
šta fali željku komšiću npr... pa i zadnja dva predsjednika hrvatske

zasto ga nazivaju diktatorom?
Pa ostati pola vijeka na vlasti je san svakog politicara i naravno da takvi koji toliko dugo ostanu na vlasti steknu osjecaj da je drzava njihova prcija
da bogdo mi i sada imamo diktatora na vlasti ali koji će biti kao tito i koji će nam pružiti ono što smo imali za vrijeme tita. ja bih to odmah potpisala. ebeš bolan ovakvu demokratiju

User avatar
Koki
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 118
Joined: 24 Jan 2011, 11:26
Location: Sarajevo, BiH
Contact:
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by Koki » 04 Feb 2011, 21:15

Slažem se u potpusnosti...

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by komsija » 04 Feb 2011, 21:19

Tako su radili oni

Dok avion rula po pisti
Zagrajali ljudi k’o svrake
Vesele se komunisti
Sjaje im se petokrake

Dotjerali crne limuzine
Poredana pocasna garda
Dosao je Tito iz Kine
Moze poceti smijesna parada

A tu su I pioniri mali
Oko vrata im crvene marame
Oni su partiji zakletvu dali
Tako im naredile njihove mame

Svi nestrpljivo cekaju Marshala
Koji se zove Josip Broz
Predsjednik je to nije sala
Opasan je Tito skroz

Konacno se pokazuje njegovo lice
Pljeska mu sva svita
Kako je strogo to bice
Niko nista ne smije da pita

Dobro nam dosao najdrazi sine
Uzvikuje prisutna rulja
Sta si donio iz velike Kine
Dok ih vlastita sudbina zulja

Bio u posjeti kod svoga pajde
Velikog Mao Cetunga
Na hiljade ljudi u zatvor dade
Sad Kinom vlada tuga

Ni kod nas nije nista bolje
Po noci liju potoci krvi
To rezim ljude kolje
Naredio komunista prvi

Eto tako je bilo prije
To vam je sva istina
Ona se I dalje krije
Iako je nestalo “najvaznijeg” sina

marinac
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

valter
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1436
Joined: 28 Sep 2010, 12:50
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by valter » 04 Feb 2011, 22:01

@marinac,izvini jel' se može znati koje si godište,al' bez laganja OK?

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by komsija » 06 Feb 2011, 03:08

valter wrote:@marinac,izvini jel' se može znati koje si godište,al' bez laganja OK?
Kada si napisao "bez laganja " tada si eliminisao moj odgovor
Nisam balavac i na taj nivo se ne spustam
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by komsija » 06 Feb 2011, 09:23

Image
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: JUGONOSTALGIČARI

Post by Sanjarko » 06 Feb 2011, 16:06

Meni je zao i to jakoooooooooo :smrc
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

Post Reply

Return to “Jugonostalgija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests