Aluminij Mostar

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Aluminij Mostar

Post by Melek » 11 Jul 2019, 15:52

Maja wrote: 11 Jul 2019, 15:50 Nisu kamenja, boce s vodom i uzvici lopove.
Kako ih nije sramota :ccc
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Aluminij Mostar

Post by Vrag » 11 Jul 2019, 15:57

Hajde Bogati sta ima veze da ga nikad i ne pokrenu

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31657
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7202 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: Aluminij Mostar

Post by Mister No » 11 Jul 2019, 17:07

Melek wrote: 11 Jul 2019, 15:15 Ma jok. Eno, kamenovaše i Jugoslava, prema zadnjim informacijama :grana
Sad ce ćiriličar od Dode traziti Helpa.

Daj mi svoj rezervni sastav policije, napadaju me uje i UZP-ovci.
Ma moze i zandarmerija.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37362
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24761 times
Been thanked: 4682 times
Status: Online

Re: Aluminij Mostar

Post by ElTriconi » 11 Jul 2019, 17:37

Maja wrote: 11 Jul 2019, 15:50 Nisu kamenja, boce s vodom i uzvici lopove.
Sve se nema a voda se prosipa :lupa
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Aluminij Mostar

Post by Krokodil Behko » 11 Jul 2019, 19:33

Sad radnici neće u stečaj.
Ufatila im guzica zorta, da neće biti otpusta tehnološkog viška i smanjivanja plata.

Ići će u stečaj, kako mi se čini, pošto nema teorije da bi Čović mogao pronaći onih 26 miliona dolara, za pokretanje proizvodnje, plus kako će opet plaćati struju.
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31657
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7202 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: Aluminij Mostar

Post by Mister No » 11 Jul 2019, 19:36

Ja bi zabranio sad dole SIPI da ulazi.

Gdje su do sad bili?
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37362
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24761 times
Been thanked: 4682 times
Status: Online

Re: Aluminij Mostar

Post by ElTriconi » 11 Jul 2019, 19:44

Krokodil Behko wrote: 11 Jul 2019, 19:33 Sad radnici neće u stečaj.
Ufatila im guzica zorta, da neće biti otpusta tehnološkog viška i smanjivanja plata.

Ići će u stečaj, kako mi se čini, pošto nema teorije da bi Čović mogao pronaći onih 26 miliona dolara, za pokretanje proizvodnje, plus kako će opet plaćati struju.
Kad bi svi zaposleni prodali po bubreg ne mogu skupit 26 miliona, ma kad bi im famelija do 9og koljena prodala po bubreg jok :D.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15189
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 974 times
Been thanked: 961 times
Status: Offline

Re: Aluminij Mostar

Post by Tokmak » 11 Jul 2019, 20:15

Radi se o sljedecem:
prije ovoga gen.direktora Aluminija tu duznost je obnasao Mario Gadzic,koji je dosao sa cela Raiffeisen banke,platformaski kadar...kao i Ivo Bradvica koji je bio prije njega.
Kao i svi Lijanovicevi ljudi samo su gledali da izmuzu sto vise novca prema nacelu ,poslije mene potop...
Tako su uzeli enormno visoke iznose za otpremninu ,a sto su dobili na uvid davno prvi ljudi EP HZHB i Elektroprijenosa BiH koji ih blago receno ne mogu smisliti,a najradije bi ih malo prebacili kroz sake...
I to je ukrazko,glavni uzrok sadasnjeg skoro pa bezizlaznog stanja u nekadasnjem mostarskom gigantu...platformaski kadrovi na celu Aluminija 2010-2014...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Aluminij Mostar

Post by Krokodil Behko » 11 Jul 2019, 20:49

zloćko tokmak wrote: 11 Jul 2019, 20:15 Radi se o sljedecem:
prije ovoga gen.direktora Aluminija tu duznost je obnasao Mario Gadzic,koji je dosao sa cela Raiffeisen banke,platformaski kadar...kao i Ivo Bradvica koji je bio prije njega.
Kao i svi Lijanovicevi ljudi samo su gledali da izmuzu sto vise novca prema nacelu ,poslije mene potop...
Tako su uzeli enormno visoke iznose za otpremninu ,a sto su dobili na uvid davno prvi ljudi EP HZHB i Elektroprijenosa BiH koji ih blago receno ne mogu smisliti,a najradije bi ih malo prebacili kroz sake...
I to je ukrazko,glavni uzrok sadasnjeg skoro pa bezizlaznog stanja u nekadasnjem mostarskom gigantu...platformaski kadrovi na celu Aluminija 2010-2014...

Kakve su šanse, da se objasni kako je EP HZHB ta koja je isporučivala (pre)skupu struju, a ne EPBiH?

Zapravo, nije ta struja skupa, bar ako govorimo o izlaznoj cijeni (čujem da nije preko 40 eura) nego, ko su ti nakupci i prekupci struje u FBiH? Vjeruj da pojma nemam, a čini mi se kao bitno, čim ta struja poskupi duplo, samo što prođe preko njihovih ruku.


Inače, Aluminij je podignut 70-ih godina, po naređenju Džemala Bijedića, kako bi aluminijem opskrbljivao Soko, ali ispostaivlo se da je loše kakvoće. Izgleda da tu nema napretka, dok se ne promijeni stara tehnologija i to komplet.
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31657
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7202 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: Aluminij Mostar

Post by Mister No » 11 Jul 2019, 22:00

zloćko tokmak wrote: 11 Jul 2019, 20:15 Radi se o sljedecem:
prije ovoga gen.direktora Aluminija tu duznost je obnasao Mario Gadzic,koji je dosao sa cela Raiffeisen banke,platformaski kadar...kao i Ivo Bradvica koji je bio prije njega.
Kao i svi Lijanovicevi ljudi samo su gledali da izmuzu sto vise novca prema nacelu ,poslije mene potop...
Tako su uzeli enormno visoke iznose za otpremninu ,a sto su dobili na uvid davno prvi ljudi EP HZHB i Elektroprijenosa BiH koji ih blago receno ne mogu smisliti,a najradije bi ih malo prebacili kroz sake...
I to je ukrazko,glavni uzrok sadasnjeg skoro pa bezizlaznog stanja u nekadasnjem mostarskom gigantu...platformaski kadrovi na celu Aluminija 2010-2014...
Svi sem HDZ-a krivi. :oo

O cemu ti trkeljas???
Aluminij je pljackan od strane TLM Sibenik godinama.

Kakve kurac platformase spominjes?

Svi sem UZP-ovaca krivi, to bi volio, a?
E, pa nije tacno na tvoju zalost.
Samo HDZ BiH i HDZ Croacia, iskljucivo, i jedan i drugi, pod vodjstvom Hercegovaca su opljackali Aluminij.

Niko tamo osim Adezejaca nije mogao ni primirisati.

Svjesno je Hrvatska udbaska klika napravila da vecinski vlasnicki paket dionica (mali dionicari tj.Hercegovci + Hrvatska drzava tj. isto Hercegovci) imaju preko 50% vlasnistva u Aluminijumu.

Vlada Federacije je imala oko 44% i nikad nista nije mogla s tim da ucini.
Znaci direktora i Upravu postavlja iskljucivo vecinski vlasnik, a u ovom slucaju je to HDZ-UZP-Ercegovci.

Jel ti sad jasnije Adezejac da su Aluminij mogli sjebat samo Adezejci, niko drugi?
To su i ucinili.

I dok se u Sibeniku prave gotovi proizvodi npr. Al-folije, Al-limovi i sl., koji su inace vrlo profitabilni, dotle se u Mostaru prave odlivci aluminijuma koji su slabo profitabilni, izrazito ovisni o cijeni struje a i sam proces je ekoloski vrlo upitan.

Jel imate ili nemate ono otpadno taloziste tzv. "crveno jezero" iznad Mostara, kao "dar" za rad Aluminija?

Inace su sve vece elektrolize (na prostoru FBiH) ugasene prije 15 godina (npr. HAK Tuzla, Elektro- Bosna Jajce, jer su kao preveliki potrosaci struje nerentabilne), jedino je Aluminij jahao na tudjim ledjima (Elektroprivrede) da bi mogao u bescijenje davati svoj proizvod braci u Sibenik, (vjerovatno i ponegdje jos samo se prikriva).

Zelim puno selameta bivsim radnicima Aluminijuma dok budu prali guzice babuskarama u Njemackoj.

Nema im nikad vise dzaba para.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Aluminij Mostar

Post by Krokodil Behko » 11 Jul 2019, 22:34

Image
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Aluminij Mostar

Post by Melek » 11 Jul 2019, 23:08

Joj, zaključci sa krizne sjednice su im legendarni. Prebacuju kocku Hrvatskoj, a Kolinda brže-bolje pop1zd1l4 :ccc
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Aluminij Mostar

Post by Pasaga » 12 Jul 2019, 04:47

Da se nadovezem na ovaj MISTEROV post...
Vako ....
Prije rata,na 2-3. god. na sva kljucna mjesta kombinata,zajahali su rvati.SLUCAJNO :p
Kasnije najzesci clanovi adezea .....
O cemu se sad prica.
Zlocko,pokusaj biti realan,pusti suplju.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Aluminij Mostar

Post by Pasaga » 12 Jul 2019, 05:13

Krokodil Behko wrote: 11 Jul 2019, 20:49
zloćko tokmak wrote: 11 Jul 2019, 20:15 Radi se o sljedecem:
prije ovoga gen.direktora Aluminija tu duznost je obnasao Mario Gadzic,koji je dosao sa cela Raiffeisen banke,platformaski kadar...kao i Ivo Bradvica koji je bio prije njega.
Kao i svi Lijanovicevi ljudi samo su gledali da izmuzu sto vise novca prema nacelu ,poslije mene potop...
Tako su uzeli enormno visoke iznose za otpremninu ,a sto su dobili na uvid davno prvi ljudi EP HZHB i Elektroprijenosa BiH koji ih blago receno ne mogu smisliti,a najradije bi ih malo prebacili kroz sake...
I to je ukrazko,glavni uzrok sadasnjeg skoro pa bezizlaznog stanja u nekadasnjem mostarskom gigantu...platformaski kadrovi na celu Aluminija 2010-2014...

Kakve su šanse, da se objasni kako je EP HZHB ta koja je isporučivala (pre)skupu struju, a ne EPBiH?

Zapravo, nije ta struja skupa, bar ako govorimo o izlaznoj cijeni (čujem da nije preko 40 eura) nego, ko su ti nakupci i prekupci struje u FBiH? Vjeruj da pojma nemam, a čini mi se kao bitno, čim ta struja poskupi duplo, samo što prođe preko njihovih ruku.


Inače, Aluminij je podignut 70-ih godina, po naređenju Džemala Bijedića, kako bi aluminijem opskrbljivao Soko, ali ispostaivlo se da je loše kakvoće. Izgleda da tu nema napretka, dok se ne promijeni stara tehnologija i to komplet.
lOVU JE KONTROLISAO feal,IZ lISTICE I tlm-Sibenik....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Aluminij Mostar

Post by Nice try » 12 Jul 2019, 08:49

Svima lajk,istina je tu negdje :djed
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31657
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7202 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: Aluminij Mostar

Post by Mister No » 12 Jul 2019, 14:01

Pitanje ili vise njih.

Ko kontrolise EP HZ- HB i ko ce namiriti ovoj uzpovskoj udruzi gubitak?

Ako je drzava 90% vlasnik EP HZ-HB (nadjoh podatak da jeste), onda ko je u ime drzave davao tolike kolicine el. energije gubitasu Aluminijumu?

Smije li SIPA pokrenuti istragu u EP HZ - HB i Aluminijumu ili je njihova djelatnost samo rezervisana za Bosnjake?
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Aluminij Mostar

Post by Krokodil Behko » 12 Jul 2019, 14:36

Stečaj.
Istina, jučer kao usvojiše nekih pet zaključaka, ali meni to miriše samo na protok vremena, dok se radnici malo ohlade i priviknu na to da su ostali bez posla. Evo petak je, zar nije Fadil najavio sastanak sa onim Arapima, za današnji dan?
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Aluminij Mostar

Post by Pasaga » 12 Jul 2019, 14:55

Krokodil Behko wrote: 12 Jul 2019, 14:36 Stečaj.
Istina, jučer kao usvojiše nekih pet zaključaka, ali meni to miriše samo na protok vremena, dok se radnici malo ohlade i priviknu na to da su ostali bez posla. Evo petak je, zar nije Fadil najavio sastanak sa onim Arapima, za današnji dan?
par puta sam citao ....
dubokoumno ..... :hihi
________________________________________

Vec duze vremena Covke,Barbika...izmakli su kontroli.
Jel ovo mozda neki isaret,signal... da se uozbilje,smire ....:ovaj
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Aluminij Mostar

Post by KREMENAC » 12 Jul 2019, 15:10

gdje su nasli zatvarat pred Kolindine izbore???

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37362
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24761 times
Been thanked: 4682 times
Status: Online

Re: Aluminij Mostar

Post by ElTriconi » 12 Jul 2019, 17:05

Nek prodaju plemenite metale u staro zeljezo ciganima kad naidju sa kombijem i od tog nek finansiraju prekvalifikacije :valja
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

Post Reply

Return to “BH proizvodnja”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests