Liga prvaka 2013./2014.

Ružni
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2013./2014.

Post by Ružni » 24 May 2014, 23:26

Bambi wrote:Dade Ronaldo dres navijaču :valja ne bih ja uzela ono onako znojno :bua :bua
Nisi na temi šta ti se gadi :p

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2013./2014.

Post by Bambi » 24 May 2014, 23:27

Al' jesam na temi LP :haha

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2013./2014.

Post by storm » 24 May 2014, 23:28

:aplauzz :aplauzz zasluženo real, nakon svega :cudi nije bilo više snage nakon šoka u 94.minuti...
jedna stara poslovica je opet došla do izražaja....kraj je kad sudac svira, a ne kad istekne vrijeme :hihi

drago mi je da ga je cr piknuo :ok

bambi ja ga ne bi nikad oprao :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2013./2014.

Post by storm » 25 May 2014, 01:33

Liga prvaka
Real impresivnim preokretom do europske desetke: Atletico izdahnuo u sudačkoj nadoknadi i produžecima

Image

Finale Lige prvaka u Lisabonu
Atletico Madrid - Real Madrid 4:1 nakon produžetaka


Piše: Z.A.

Foto: Guliver Image/Getty Images

FINALE LIGE PRVAKA. Madridski derbi Real - Atletico 4:1. Velikim, veličanstvenim preokretom, jer do treće minute sudačke nadoknade gubio je 0:1, Real je nakon produžetaka protiv gradskog rivala osvojio 10. naslov pobjednika Kupa/Lige prvaka.

Modrić i Di Maria odgovorili na Alonsovu prozivku da upravo oni rastvore Atletico

"Trebamo Angela Di Mariu i Luku Modrića, koji je odigrao sjajnu sezonu, da rastvore njihovu obranu", pozvao je prije utakmice suspendirani Xabi Alonso, srce Realove momčadi, dva suigrača iz sredine terena.

Alonso, koji je prve 93 minute utakmice očajnički nedostajao svojoj momčadi, prozvao je prave ljude, jer Modrić je iz kornera u trećoj minuti sudačke nadoknade pogodio glavu Sergija Ramosa, a ovaj gol za izjednačenje. Nakon toga, bilo je samo pitanje s koliko golova u mreži će Atletico završiti ovu utakmicu. U petoj minuti drugog produžetka Di Maria je napravio sve da Bale zabije pobjednički gol za 2:1.

Atletico u 93. minuti, kao Hrvatska u 118. na Prateru 2008. Realov "Senturk" nije zabio izjednačujući, nego pobjednički gol

Ne zato što je Atletico toliko lošiji od gradskog suparnika, kojem je uostalom uzeo državni naslov i koji ga nije pobijedio u prvenstvu ove sezone, nego zato jer je govor tijela Atleticovih igrača nakon šokantnog gola koji su primili dvije minute prije isteka nadoknade za 1:1, govorio "gotovi smo, nemamo više snage, ni daha".

Kako smo isticali u najavi utakmice, Atletico je zbog preuskog kruga igrača, momčadi izraubane i nenaviknute na sezonu s borbama za trofeje do kraja na svim frontovima, ostao bez zraka na ciljnoj ravnini herojskog trofejnog maratona, koji je duljinom i uspješnošću ove sezone zaprepastio i najzagriženije navijače ovog kluba.

Ancelotti i Galacticosi od pokojnika do pukovnika

Kao što su sekunde dijelile Atletico od najsenzacionalnijeg uzimanja duple (nacionalno/kontinentalne) krune u europskoj nogometnoj povijesti, tako je i sama završnica regularnog dijela (jer ponavljamo, produžeci su bili tek formalnost, a gospodin koji gravira ime pobjednika na klempavi pehar već je od 93. mogao početi rezbariti Realovo ime) katapultirala iz blata do stratosfere Realovog trenera i igrače.

Jer da su izgubili, a jako je malo nedostajalo da do toga dođe, na nos bi im osim poraza od siromašnijeg gradskog rivala, nabijali i bijedno treće mjesto u prvenstvu, a Ancelottija bi vjerojatno stigla Mourinhova sudbina.

Gareth Bale sve do gola za potvrdu pobjede igrao je prilično lošu utakmicu, a jedan odbijanac kasnije, već na volej nemaštovitijih izvjestitelja sjedaju priče kako se "isplatilo svih 100 milijuna plaćenih za njega". Sada mu više nitko ne predbacuje kako se nije snašao u Realu, nego se golu u finalu LP, pribraja i onaj sjajni Barceloni, za pobjedu u Kupu Kralja. Da Real nije pobijedio večeras, nitko se od realovaca ni najmanje ne bi utješio tim trofejom.

Tretman konjskim posteljicama nije uspio: Diego Costa je nakon devet minuta morao iz igre

Uzbuđenja su krenula i prije početka utakmice, objavom sastava: Varane i Khedira umjesto ozlijeđenog Pepea i kažnjenog Xabija kod Reala, dok je Atletico napadao s Villom i Costom, oporavljenikom nakon tretmana kod beogradske "vračare" Marijane.

Arda Turan nije pronašao čudotvorni tretman za ozljedu karlice, pa je propustio priliku da postane prvi Turčin s trofejom LP, jer nije ga bilo ni među rezervama. Njegovo mjesto na desnom boku zauzeo je Raul Garcia, čiju je upražnjenu poziciju povučenog napadača preuzeo David Villa.

Sami Khedira posebna je priča, jer nakon što je potrgao ligamente koljena u studenom, činilo se kako je završio sezonu, ali vratio se vrhunskom nogometu u punom smislu riječi. Ancelotti mu je očigledno vjerovao više nego Illaramendiju, pa njemački reprezentativac mijenjao nezamjenjivog Alonsa i to nakon što je u posljednjih pola godine igrao ukupno sat vremena!

Najveći eksperimenti oba trenera pokazat će se promašenima, jer Costa je izdržao samo devet minuta, a Khedira je kao jedan od najgorih na terenu zamijenjen već početkom drugog dijela.

Atletico u prvom poluvremenu održao još jednu pokaznu vježbu iz Simeoneove bilježnice

Prvi dio regularnog dijela potpuno je pripao Atleticu, čiji igrači su svojim poznatim gerilskim metodama zakočili Realove superzvijezde; Bale je promašio jedinu priliku koju je imao, Ronalda i Benzemu se uopće nije vidjelo, dok Modrić i Di Maria nisu pružili u ovakvim okolnostima još važniji ofenzivni doprinos, koji je zazivao Xabi Alonso. Po borbenosti i želji realovci se u tom dijelu igre nisu mogli usporediti sa Simeoneovim kamikazama, koje su zato nagrađene sretnim Godinovim golom za vodstvo.

Ali, upravo je zbog taktike, koja je morala prijeći u samoubilačku, jer iscijeđeni Atletico nije imao što tražiti u produžecima (posebno jer je jednu dragocjenu izmjenu potrošio na samom početku), drugi dio je kako je vrijeme prolazilo, igrače Atletica iz čvrstog i elastičnog dvostrukog obrambenog bloka, sve više vraćao u krilo golmanu. Konačno, tako su i primili gol i to k tome, za njih "nemoguće" - iz prekida. A tako je malo nedostajalo...

Simeoneovi gerilci sagorjeli kao kamikaze

Kao što smo ina početku napisali, izjednačujući Realov gol zapravo je bio pobjednički. I tako su ga slavili svi, od navijača i klupe, do igrača na terenu, dok su oni na suprotnoj strani izgledali poput Bilićevih izabranika kada su kretali pucati penale Turcima u Beču. Teško je reći kako su u produžecima Atleticovi hrabri ratnici na terenu "stajali", jer njih pet, šest bilo je toliko izmoždeno i pritisnuto grčevima, da su - šepali.

Atomski s lijeva: Kovač i igrači vidjeli su što im se sprema protiv Brazila, a Argentina više nema samo Messija

Naravno, laž bi bila reći kako je Real osvojio europski naslov samo zato što se Atletico umorio, a zamjene mu nisu kadre donijeti kvalitetu više. Najveće zasluge za preokret i pobjedu (posebno jer su Bale i Ronaldo zakazali) idu Di Mariji, koji je pretrpio nebrojene prekršaje i iznudio dva žuta kartona, te u drugom dijelu bio najaktivniji igrač Reala, te Marcelu, čijim je ulaskom na lijevi bok umjesto Coentraa, Real zavladao terenom.

REAL

Casillas; Carvajal, Ramos, Varane, Coentrao - Khedira, Modrić, Di Maria - Bale, Benzema, Ronaldo.

Rezerve: Diego Lopez, Pepe, Marcelo, Arbeloa, Morata, Isco, Illarramendi.

ATLETICO

Courtois; Juanfran, Godin, Miranda, Filipe Luis - Koke, Gabi, Tiago, Raul Garcia - Villa, Diego Costa.

Rezerve: Aranzubia, Mario Suarez, Adrian, Rodriguez, Alderweireld, Diego, Sosa.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2013./2014.

Post by storm » 25 May 2014, 09:06

ej ti obećao :kafa a minuta je falila da budeš jedan od većih trenerskih luzera ikada :123

Ancelotti: "Obećao sam predsjedniku da ćemo popuniti vitrinu"



Image

Titula Lige prvaka otišla je u ruke Kraljevskog kluba. Ipak, utakmica je bila neizvjesna, otišla u produžetke, dala navijačima i na jednoj i na drugoj strani dovoljno uzbuđenja da bude pravo finale najelitnijeg klupskog natjecanja na svijetu.

Trener Real Madrida Carlo Ancelotti bio je nakon pobjede, naravno, presretan: "Svi koji smo s Realom radili da dođemo do ovoga smo ponosni. Ja sam posebno sretan jer sam našim navijačima, kao i svima koji nas prate, mogao pružiti ove trenutke slavlja."

Bio je Ancelotti iskren: "Imali smo sreće, no na kraju to je nogomet, ponekad imaš, a ponekad nemaš sreće." Tome je dodao jednu anegdotu: "Kad sam stigao na Santiago Bernabéo prvi radni dan, otišao sam u trofejnu salu i kazao predsjedniku da nam nedostaje jedan pokal u vitrini i da ću učiniti sve da ga osvojimo ove sezone. U tome smo uspjeli, a ja sam tijekom cijele sezone osjećao bezrezervnu podršku svih u klubu."

Poraženima je pobjednik čestitao na neumoljivoj borbi do posljednje sekunde: "S Diegom Simeoneom sam pričao prije susreta i čestitao sam mu na osvajanju prvenstva. Isto sam učinio nakon utakmice. Treba imati poštovanja prema momčadi koja ne pobijedi, no koja se ni na tren nije prestala boriti. Ipak, mislim da smo mi na kraju više zaslužili pobjedu."

Što se same utakmice tiče, ona nije tekla onako kako su se nadali u Realu: "Najteže je bilo izjednačiti. Nismo imali nimalo prostora, Atletico se odlično branio i mi smo pokušavali na sve načine, do samog kraja. Kad smo konačno uspjeli, igra se u potpunosti promijenila. Pogodak koji smo postigli dao nam je mnogo snage i nakon njega još smo više željeli pobjedu", kazao je strateg Kraljevskog kluba.

"O poluvremenu sam momcima kazao da moramo igrati brže i da moramo vjerovati obrani. Isto sam im kazao i nakon 90 minuta, da nastave napadati, jer smo tako stvarali probleme protivnicima", objasnio je svoju taktiku.

Postavili su novinari pitanje kako se odlučio za zamjene koje je napravio, a posebno za uvođenje Marcela. Ancelotti je odgovorio: "Marcelo sigurno nije bio sretan što nije bio u početnih 11, no kad je ušao bio je jedan od onih koji su odlučili utakmicu."

Naravno, zahvalio se trener igračima: "Cijela je sezona bila prevrtljiva, no na kraju je ispalo dobro. Ovo je naša prva godina, radimo na promjeni stila igre, a igrači su se ponašali jako dobro, uvijek raspoloženi za rad i pravi profesionalci."

I na koncu naravno: "Sva finala su jednako teška, no mi smo osvojili jedno od najvažnijih natjecanja na svijetu", kazao je Ancelotti.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2013./2014.

Post by drugrankovic » 25 May 2014, 14:12

potpuno zasluzeno. da je taletiko uzeo titulu bilo bi ne pravda. tim koji se celu maltene utakmicu brani na 30 do 40 metara gol daje slucajno da bude najbolji? real je hteo da se nadigrava, ali od ovih se nije moglo, branili se do smrti, kvarili igru i bez i jednog pravog poteza...
mozemo mi govoriti o simeoneu i igracima bajke, ok za njih je ovo veliki uspeh, prvaci su španije, ali ruku na srce niko ne voli kad vidiš od samog starta da su došli da ne igraju fudbal već kvare...
real poptuno zasluženo a simeone je pokzaoa lice... kad je išlo dobro onda je ok, a sad...

bravo real poptuno zasluženo, s obzirom da su oprali bajern pre toga...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Liga prvaka 2013./2014.

Post by JCR » 25 May 2014, 20:06

Zasluzena pobjeda, braniti se citavo drugo poluvrijeme i onda u pola sata primiti 4 gola, takav tim i ne zasluzuje biti sampion Evrope. Cestitke Realovim igracima :aplauzz
storm wrote:

bambi ja ga ne bi nikad oprao :D.
:oo :oo :oo

Locked

Return to “Arhiva prvenstava”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests