SP Rusija

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Muamer18 » 12 Jun 2018, 20:14

Nigerija nece dozvoliti da ih croatia zgazi. Nigerija je jaka i igraju dopadljiv fudbal.

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Muamer18 » 12 Jun 2018, 21:57

Nigerija ima talenat za fudbal. Njihove igre ostavljaju bez daha. Nigerija i Argentina idu dalje. Nigerija ce pobjediti Island i Hrvatsku.

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Muamer18 » 13 Jun 2018, 01:49

Prva utakmica pocinje u cetvrtak izmedju Rusije i Saudijske Arabije. Nadam se da ce Saudijska Arabija da pobjedi Rusiju i da ce tako osigurati prolaz dalje. Rusija nema neki jak tim dok Saudijska Arabija je pokazala da se moze nositi sa Njemackom koja brani titulu svjetskog prvaka.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 01:57

Slabo to mogu Saudijci, nemaju igraci iskustva igranja u jačim ligama. Prijateljske utakmice ne govore nista.

Nemaju jakog pojedinca, mada nije isključeno da neko zablista bas na prvenstvu.

Ako ćeš tražiti iznenađenje, onda Egipat. Afrička velesila, a rijetko su se i plasirali kad na Svjetsko. Imaju Moa, koji je ove godine ispred i Ronalda i Messija.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 02:00

Mada je pitanje hoće li Salah biti 100% do utakmice sa Urugvajom.

Svejedno, ja odigrao X, i već imam sumnje. :p
. . . . . . . . .

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Hannibal » 13 Jun 2018, 02:12

kasni su sati opet si egipat
🐽

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Muamer18 » 13 Jun 2018, 02:27

Saudijska Arabija ima talenata koji zele da igraju i prodati se najboljim klubovima. Saudijska Arabija ce dobiti Rusiju i tako upisati bodove sa kojima ce imati sansu da prodje u sljedeci krug. Ako su mogli igrati onako protiv Njemacke onda mozes zamisliti kako ce igrati protiv ne bas tako jake Rusije.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 02:33

Ukratko o favoritima.

Brazil - u odnosu na proslo prvenstvo, ne nude ništa novo u igračkom smislu. Ali je zato trener novi. On im je najjači adut. Prošetao se kroz kvalifikacije, ali koliko to ista govori? Odbrana, kao i uvijek kad je u pitanju Brazil, je pod pitanjem. Marcelo faktor?

Spanija - jaka odbrana i srednji red k'o crna zemlja, ali nemaju napadača koji je u formi. Vidim probleme. Ali ne mora da znaci da su veliki problemi.

Njemačka - najstabilniji favorit. Dugogodišnji trener koji zna sta radi. I drugi tim Njemacke bi bio favorit. Biće teško uzeti im titulu.

Francuska - nemaju vodju na terenu, a to je do trenera. Skloni su kiksevima, nekad neobjasnjivim. Lloris prvi, pa onda svi ostali. Mozda i najbolji skup pojedinaca, ali nedovoljno da sastave i najbolji tim na prvenstvu.

Argentina - Messi naravno, ali nešto sa tom ekipom nije bilo u redu u kvalifikacijama. Trener nedovoljno dobar za ovakva takmičenja, čini mi se.

Belgija - oni nisu više Dark Horse, nego, kratko i jasno, favorit. Vrijeme je i da se počnu ponašati tako. Mislim da bi najviše problema zadali, recimo, Nijemcima. Martinez je dobar trener, ali nekad pridaje previse paznje senzacionalnim medijskim podvalama i glasinama. Da ne navodim primjere.

Portugal - Vidjećemo već u prvoj utakmici sa Spanijom. Osvojili su Evropsko. Ne može ih se zaboraviti.

Dark Horse - Poljska? Danska? Urugvaj? Ja bih najprije rekao Urugvaj, ali njih čeka tvrda utakmica vec u Osmini Finala, skoro sasvim sigurno. Portugal ili Spanija. Kolumbija je izgleda prošla svoj najbolji period.

Hrvatska, sjajni pojedinci ali ko je trener? Ako zaigraju kako treba, mogli bi daleko. I ako vodje na terenu budu prave vodje. Lovren mi je, kao i uvijek, sumnjiv, ali mora se priznati da mu je forma bila OK krajem sezone.

Englezi su kao tim neiskusni, uključujući trenera. Možda sljedeće Svjetsko mogu da uđu u red ozbiljnijih reprezentacija.

Što se tiče Azijaca, Iran je dosta jači nego prošlo prvenstvo. Najviše šanse imaju oni da nešto učine, što se tiče Azijaca. Al' opet, u grupi su sa Portugalom i Spanijom. Portugalski dugogodisnji trener sa dobrim rezimeom bi mogao iznenaditi nekoga, ako se složi sve.

Senegal je najjaca reprezentacija Afrike, po imenima i formi. Egipat ima Moa.
Last edited by Socrates on 13 Jun 2018, 03:47, edited 2 times in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Muamer18 » 13 Jun 2018, 03:13

Ja sam dugogodisnji navijac Njemacke ali smatram da su se Nijemci prezasitili i da ce kiksnuti na ovom prvenstvu.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 03:18

Ti izgleda navijas za svakoga. I za Engleze, i za Nijemce, i za Marsovce.
. . . . . . . . .

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Muamer18 » 13 Jun 2018, 03:27

Pa rekao sam ti da sam dugogodisnji navijac Njemacke ali smatram da je sada vrijeme da titulu prvaka osvoji Argentina. Ako ne Argentina onda Engleska.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 03:28

Pa na drugoj temi si rekao da navijas za Englesku. Isto dugogodišnje navijanje. :valja

Ima li ijedne reprezentacije za koju ne navijas? :D.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 04:07

Najveća sportska kontroverza Prvenstva; neizbježno VAR. Osim ako Suarez opet ne prezalogaji nekog odbrambenog igrača u momentu ludila. :valja

Salu na stranu, biće aktualna ona stara dobra "Be careful what you wish for."

VAR će da uspori i smiri igru koja je zamišljena da bude neprekidna i ostrascena. Nakon turnira očekujem da FIFA ponovo pokrene preispitivanje čitavog VAR sistema.

Može da bude koristan, ali sa kakvim ograničenjima, vidjećemo. Na samom turniru, VAR će biti opsti košmar i okidač novih kontroverzi.

Najveca nesportska kontroverza Prvenstva; Da se nadamo da ih neće biti.
. . . . . . . . .

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Username » 13 Jun 2018, 05:11

Socrates wrote: 13 Jun 2018, 02:33 Ukratko o favoritima.

Brazil - u odnosu na proslo prvenstvo, ne nude ništa novo u igračkom smislu. Ali je zato trener novi. On im je najjači adut. Prošetao se kroz kvalifikacije, ali koliko to ista govori? Odbrana, kao i uvijek kad je u pitanju Brazil, je pod pitanjem. Marcelo faktor?

Spanija - jaka odbrana i srednji red k'o crna zemlja, ali nemaju napadača koji je u formi. Vidim probleme. Ali ne mora da znaci da su veliki problemi.

Njemačka - najstabilniji favorit. Dugogodišnji trener koji zna sta radi. I drugi tim Njemacke bi bio favorit. Biće teško uzeti im titulu.

Francuska - nemaju vodju na terenu, a to je do trenera. Skloni su kiksevima, nekad neobjasnjivim. Lloris prvi, pa onda svi ostali. Mozda i najbolji skup pojedinaca, ali nedovoljno da sastave i najbolji tim na prvenstvu.

Argentina - Messi naravno, ali nešto sa tom ekipom nije bilo u redu u kvalifikacijama. Trener nedovoljno dobar za ovakva takmičenja, čini mi se.

Belgija - oni nisu više Dark Horse, nego, kratko i jasno, favorit. Vrijeme je i da se počnu ponašati tako. Mislim da bi najviše problema zadali, recimo, Nijemcima. Martinez je dobar trener, ali nekad pridaje previse paznje senzacionalnim medijskim podvalama i glasinama. Da ne navodim primjere.

Portugal - Vidjećemo već u prvoj utakmici sa Spanijom. Osvojili su Evropsko. Ne može ih se zaboraviti.

Dark Horse - Poljska? Danska? Urugvaj? Ja bih najprije rekao Urugvaj, ali njih čeka tvrda utakmica vec u Osmini Finala, skoro sasvim sigurno. Portugal ili Spanija. Kolumbija je izgleda prošla svoj najbolji period.

Hrvatska, sjajni pojedinci ali ko je trener? Ako zaigraju kako treba, mogli bi daleko. I ako vodje na terenu budu prave vodje. Lovren mi je, kao i uvijek, sumnjiv, ali mora se priznati da mu je forma bila OK krajem sezone.

Englezi su kao tim neiskusni, uključujući trenera. Možda sljedeće Svjetsko mogu da uđu u red ozbiljnijih reprezentacija.

Što se tiče Azijaca, Iran je dosta jači nego prošlo prvenstvo. Najviše šanse imaju oni da nešto učine, što se tiče Azijaca. Al' opet, u grupi su sa Portugalom i Spanijom. Portugalski dugogodisnji trener sa dobrim rezimeom bi mogao iznenaditi nekoga, ako se složi sve.

Senegal je najjaca reprezentacija Afrike, po imenima i formi. Egipat ima Moa.
Brazil

Igracki im sad nista ne fali, odbrana granit

Ne zaboravi da su Cazemiro i Fernandinho pola odbrane u svom klubu

21 tekma, primili 5 golova

Moraju biti prvi favoriti

Ovo ne kazem statisticki, kolektivno djeluju kao masina

Linije su im perfektne, bez lopte stoje tvrdo kao Atletico, sam ces se uvjeriti tokom turnira


Za Aziju se slazem, Iran je najbolji

Japan nije smio otpustiti naseg ludog Vahu, on je kao Ciro veliki motivator

Iz Afrike Tunis i posebno Maroko izgledaju kolektivno savrseno, individualno su tanki

Maroko nije mogao primiti gol u kvalama

Jeste Senegal individualno najbolji

Hrvatska mora sve uciniti da bude prva, u protivnom Francuzi su u 1/8 teska prepreka

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120037
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6820 times
Been thanked: 7702 times
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Krokodil Behko » 13 Jun 2018, 10:39

I ja mislim, da je Brazil glasvni favorit.
Prošla su tri mundijala, a oni nisu uzeli titulu.
Poslije njih, došla bi Njemačka, a potom Argentina, Urugvaj, pa Španija i Francuska.
online

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Muamer18 » 13 Jun 2018, 11:58

Ja sam stari navijac Njemacke i smatram da su jaki da mogu sacuvati titulu nego bojim se da se nisu prezasitili i da nece igrati kako treba.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 12:18

Lopetegui dobio otkaz, dva dana prije prve utakmice Spanije. :ha
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by storm » 13 Jun 2018, 12:20

Socrates wrote: 13 Jun 2018, 12:18 Lopetegui dobio otkaz, dva dana prije prve utakmice Spanije. :ha
Nikad pravih andaluzana od njih :valja

Ima li to veze, sto je za real potpisao?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by storm » 13 Jun 2018, 12:21

Muamer18 wrote: 13 Jun 2018, 11:58 Ja sam stari navijac Njemacke i smatram da su jaki da mogu sacuvati titulu nego bojim se da se nisu prezasitili i da nece igrati kako treba.
Bogati...tebe ce plaho iscrpiti ovo prvenstvo, za koga sve navijas zdušno :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SP Rusija

Post by Socrates » 13 Jun 2018, 12:24

storm wrote: 13 Jun 2018, 12:20
Socrates wrote: 13 Jun 2018, 12:18 Lopetegui dobio otkaz, dva dana prije prve utakmice Spanije. :ha
Nikad pravih andaluzana od njih :valja

Ima li to veze, sto je za real potpisao?
Taj su razlog naveli. Samo nekoliko dana prije, potpisao je i produzenje ugovora sa Spanijom. Mnogi u Savezu spominju riječ "izdaja". :ha
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Arhiva prvenstava”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests