Nagla ozdravljenja gdje je medicina digla ruke

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Nagla ozdravljenja gdje je medicina digla ruke

Post by Čarobni » 18 Feb 2016, 00:13

Lebowski wrote:
Čarobni wrote: Ma ne razvaljujem ja, već pajdaš iz Sjeverne Koreje, njemu se obrati.
Pa eto.. i tu je bolje nego u nekim religioznim zemljama.. Plus što si uzeo primjer druge ideologije, kulta ličnosti, pa čak i religije, vjere u Velikog vođu, gdje ga mnogi smatraju a i čitavu porodicu bogovima ili božanstvima.
Dakle, to su te zemlje gdje je religija u drugom planu...

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Nagla ozdravljenja gdje je medicina digla ruke

Post by Biba » 18 Feb 2016, 00:14

Cini mi se da budisti bolest tumace kao gubitak ravnoteze...pa i duhovne...
Ja sam se izjasnila...smrt nije kazna...dakle ni ozdravljenje ne mozemo iskljucivo gledati kao nagradu..ali ljudi smo...jako smo sretni kad je nas netko ziv i zdrav....ipak smo vezani za materijalno i to je normalno...
Međutim ne smijemo smrt dozivljavati kao kaznu....jer ona to nije....
Zbog toga Bog i ne cini cesto cuda...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Nagla ozdravljenja gdje je medicina digla ruke

Post by Lebowski » 18 Feb 2016, 00:15

navika wrote:
Da si ti duhovno okrenut mi bi vec znali :) A tebi ne bi trebalo nikakvo priznanje za to. U tom i jeste car i ljepota toga. Sto ni od koga bash nista ne ocekujes. Zivis svoj skruseni zivot iz dana u dan a i ono sto te Bogom sljeduje prihvatas mirne duse. Pa cak eto i tu bolest. Jer oni ni smrt ne dozivljavaju tragicno, od neceg se na kraju mora umrijeti, a tim ustpas mjesto nekom drugom na zemlji.
Ne kontam sta to npr treba neko da nema da bi se okreno duhovnosti. Nesto odredjeno? Svakom nesto u zivotu fali (osim ako ti ne poznajes nekog ko je bash sa svim u zivotu zadovoljan?) al nismo zbog toga postali duhovni, sto znaci da to nije smjernica.
Halo...spomenuo sam tvoje karakteristike duhovnosti, koje si ti nabrajala:

zahvalnost, pomaganje, oprastanje, zadovoljstvo, meditacija

Je li misliš da ja nemam nijednu od ovih osobina? :lud

Jesam li onda poluduhovan makar ili šta :cudi

A što se tiče šta kome fali.. Mogu ti samo reći da nisam uopšte mislo na materijalne stvari.. Može biti svašta. Nekom fali znanja, neko ima strah od smrti pa mu treba neka utjeha, neko ima neki gubitak pa mu treba utjeha. Nekom fali smisao života, neko se ne zadovoljava ovim svijetom i ne vidi ništa interesantno oko sebe, nekom fali ljubav..

Neko to popuni Bogom a neko drugi nečim drugim :cudi
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Nagla ozdravljenja gdje je medicina digla ruke

Post by Lebowski » 18 Feb 2016, 00:17

Čarobni wrote:
Lebowski wrote:
Čarobni wrote: Ma ne razvaljujem ja, već pajdaš iz Sjeverne Koreje, njemu se obrati.
Pa eto.. i tu je bolje nego u nekim religioznim zemljama.. Plus što si uzeo primjer druge ideologije, kulta ličnosti, pa čak i religije, vjere u Velikog vođu, gdje ga mnogi smatraju a i čitavu porodicu bogovima ili božanstvima.
Dakle, to su te zemlje gdje je religija u drugom planu...
De poštedi me tvojih kratkih postova i neograničene mudrosti.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Nagla ozdravljenja gdje je medicina digla ruke

Post by Biba » 18 Feb 2016, 00:17

Čarobni wrote:
Lebowski wrote:
Čarobni wrote: Ma ne razvaljujem ja, već pajdaš iz Sjeverne Koreje, njemu se obrati.
Pa eto.. i tu je bolje nego u nekim religioznim zemljama.. Plus što si uzeo primjer druge ideologije, kulta ličnosti, pa čak i religije, vjere u Velikog vođu, gdje ga mnogi smatraju a i čitavu porodicu bogovima ili božanstvima.
Dakle, to su te zemlje gdje je religija u drugom planu...
To je zemlja u kojoj je pohvalno da dijete izgubi zivot spasavajuci sliku vođe...ak je to nekome sreca..nek i dalje misli tako...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Nagla ozdravljenja gdje je medicina digla ruke

Post by Lebowski » 18 Feb 2016, 00:19

Vi ste ludi matere mi moje
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Nagla ozdravljenja gdje je medicina digla ruke

Post by Čarobni » 18 Feb 2016, 00:22

Biba wrote: To je zemlja u kojoj je pohvalno da dijete izgubi zivot spasavajuci sliku vođe...ak je to nekome sreca..nek i dalje misli tako...
Ne znam, leb ih je baš nahvalio.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Nagla ozdravljenja gdje je medicina digla ruke

Post by Biba » 18 Feb 2016, 00:46

Lebowski wrote:Vi ste ludi matere mi moje
Mozda...
Je li taj lik iz Sjeverne Koreje?
Umorna sam od tipoamja ebga, to kontas valjda..

Djevojcica od 12 godina se utopila spasavajucu njegovu sliku a on je to istaknuo kao primjer drugima..
Jedna skola je dobila ime po njoj...
Ako sam fulala lika, ispricavam se..

Sto se tebe tice, nism fulala
Maloprije sam zbog tebe skoknula na fb...Mama moga Hrve glumca je zatrazila pijateljstvo.
Bila sam se davno naljutila na jeenog s foruma i pošpala pola prijatelja...kadcse naljutim nemam milosti...
Et zahvaljujuci tebi sam obnovila prijateljstvo s jednom divnom mamom...nju sam zabunom šopila...

E da, batali to da mene mozez zahebavati....previse si ti osjecajan..i duhovan..nemoj da nastavim pisati osobine i ko je lud a ko nije ;)
Nemoj mene farbati... :klara
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Nagla ozdravljenja gdje je medicina digla ruke

Post by navika » 18 Feb 2016, 01:09

Lebowski wrote:
Halo...spomenuo sam tvoje karakteristike duhovnosti, koje si ti nabrajala:

zahvalnost, pomaganje, oprastanje, zadovoljstvo, meditacija

Je li misliš da ja nemam nijednu od ovih osobina? :lud

Jesam li onda poluduhovan makar ili šta :cudi

A što se tiče šta kome fali.. Mogu ti samo reći da nisam uopšte mislo na materijalne stvari.. Može biti svašta. Nekom fali znanja, neko ima strah od smrti pa mu treba neka utjeha, neko ima neki gubitak pa mu treba utjeha. Nekom fali smisao života, neko se ne zadovoljava ovim svijetom i ne vidi ništa interesantno oko sebe, nekom fali ljubav..

Neko to popuni Bogom a neko drugi nečim drugim :cudi
Ne trebas se uzrujavat odmah :) I smirenost je izmedju ostalog karakteristika duhovnih ljudi. Nisam ni rekla ni mislila da nemas te osobine, svaki ih covjek po prirodi ima, neko ih samo u sebi potiskuje...ti ostavljas dojam da je zadovoljstvo kod tebe toliko potisnuto da ce prije istruhnit u tebi vec sto ce ugledat svjetlo dana.
I ko takav si samo poluziv, nikako poluduhovan :)

Bash me zanima cime ti popunjavas praznine, s obzirom da nije Bogom?:)

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Nagla ozdravljenja gdje je medicina digla ruke

Post by Lebowski » 18 Feb 2016, 07:35

Opet nekakve nedokazane stvari pišeš.. Smirenost? Ha? Pa, imam je više nego 90% vjernika ovdje, smijem glavu na panj staviti da je tako a to što u postu ne djelujem tako se zove rasprava i ne mogu da vjerujem dokle dođe.

Skoro sam bio kod jednog vehbosa ili nečeg sličnog kući..uglavnom musliman, ono duhovan tip, rekoše milina ga slušat, prijatan lik. Kad tamo stvarno tako, onaj karakteristični osmijeh, smiren, priča polako.. nakon 10 minuta razgovora počeo psovati i lupati šakama od sto. Hvala Allahu pa se od sabura ne raznese ko braća mu diljem svijeta.

Nije prvi put da sam se našao u takvoj situaciji, da saburlije djeluju ko da nemaju kontrolu nad sobom. Pa eto i na ovom forumu.. malo malo pa neki eksplodira radi gluposti.

Ne znam što se na svakoj temi morate baviti sa mnom. Ako nećete pričati o nečemu konkretnom zaobiđite temu.

Niko to na forumu nije radio dok se nisam počeo baviti vjerom...
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
DocSportello
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1388
Joined: 16 Feb 2016, 13:33
Location: Na balkonu, chuchim na drvima, hvatam konin wifi :D
Has thanked: 326 times
Been thanked: 183 times
Status: Offline

Re: Nagla ozdravljenja gdje je medicina digla ruke

Post by DocSportello » 18 Feb 2016, 11:35

[ytube][/ytube]

Jedan od segmenata iz dokumentarca the culture high, ko ima mogucnosti nek pogleda ;)
“The reason I talk to myself is because I’m the only one whose answers I accept.”
― George Carlin

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Nagla ozdravljenja gdje je medicina digla ruke

Post by Biba » 15 Mar 2016, 20:57

:ovaj Moorjani ...najbitnije za zdravlje je voljeti sebe...ona je vidjela svoje pokojne rođake i znala što će biti s njezinim suprugom ako se ona ne odluči vratiti u ovaj svijet...al pustimo nju..

Eno će papa u rujnu aman proglasiti svetom majku Terezu....momak je ozdravio iznenada od tumora na mozgu jer su se njoj utjecali u molitvi...
Mislim da u takvim slučajevima placebo ne pomaže...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Nagla ozdravljenja gdje je medicina digla ruke

Post by Krokodil Behko » 24 Jun 2018, 19:15

Više od 100.000 vjernika svih religija kod Jajca molilo za oprost, mir i ozdravljenje


Image

Svetište Svetog Ive u Podmilačju kod Jajca svake godine okupi više od stotinu hiljada vjernika iz BiH i svijeta. Dok jedni mole za oprost, drugi godinama mole za ozdravljenje.
Više od 100.000 vjernika tokom ovog vikenda posjetilo je Podmilačje gdje su subotu i nedjelju održane svete mise i mise ozdravljenja. Da to nije samo legenda govore i zapisi pisaca koji su ovom svetištu dali epitet “bosanskog Lourdesa”, a samo u razdoblju od 1959. do 1973. godine zabilježena su 42 slučaja ozdravljenja.

Brojni vjernici u Podmilačje su došli pješke, a neki od njih su pješačili više od stotinu kilometara, a neki po nekoliko desetina. Ističu da je to njihov zavjet i odricanje za blagdan Svetog Ive, jednog od najvećih svetaca u hrišćanskom svijetu.

Iako je u Jajcu osvanulo jutro sa samo četiri stepena Celzijusa, vjernici su ostali dosljedni svog zavjeta da će pješke stići na svetište. Kata i Željko Špoljarić iz Hrvatske prenoćili su pod otvorenim nebom.

“Redovno smo ovdje u Podmilačju, već osam godina. Ovo je za nas prekrasan dan i mjesto na kojem dobijemo obilje milosti. Sveti Ivo je naš uzor, pokornik i sve što smo mi uradili za njega nije bilo teško”, kazao je Željko Špoljarić.

Josip Petrušić je nastanjen u Jajcu, a u njegovoj porodici se već više desetina godina njeguje tradicija dolaska u Podmilačje.

“Ovdje smo moja porodica i ja zbog pokore i prilike da sa stotinu hiljada vjernika molimo za oprost”, dodao je Petrušić.

Među vjernicima u Jajcu su i posjetitelji iz Austrije, Njemačke, Italije, Švicarske, a više desetina autobusa je došlo iz svih župa Bosne i Hercegovine.

Ivana Barišić iz Dvora na Uni po prvi put je stigla u Podmilačje. Došla je s majkom obilježiti svoj imendan.

“Osjećam se uzbuđeno jer sam prvi put ovdje. Ovo je lijepo mjesto na kojem se svi vjernici okupljaju s identičnim porukama za ljubav, mir, zdravlje, sreću i oprost”, izjavila je Barišić.

Crkveni očevi vjernicima su poslali poruke mira i tolerancije s porukama da je Podmilačje uvijek bilo mjesto okupljanja svih vjernika. Katolici, pravoslavci, muslimani, kao i svaki drugi čovjek, danas i svake godine dođe u Podmilačje kako bi molili za sebe ili druge.

U izjavi za Klix.ba fra Filip Karadža je kazao kako je Podmilačje oduvijek bilo mjesto okupljanja ljudi, bez obzira na rasu ili nacionalnost, jer niko nema monopol nad Božjom ljubavi.

“Krstitelj Ivan je Božji poslanik za sve konfesije i ovdje Bog posebno djeluje. Svi koji teže za duhovnošću ovdje pronalaze svoj mir, ljubav, zajedno i doživljavaju tjelesno ili duhovno olakšanje. Mnogi su se ovdje izliječili, iako mnogi to negiraju, oni koji su ozdravili, to ne mogu uraditi”, pojasnio je Karadža.

Crkva Svetog Ive u Podmilačju je izgrađeno 1411. godine i prema nekoj legendi je preko noći osvanula s druge strane Vrbasa. Krajem 19. stoljeća ovo svetište je obilazilo blizu 7.000 vjernika, a danas brojka prelazi 100.000 posjetitelja.
online

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Nagla ozdravljenja gdje je medicina digla ruke

Post by Podrinjac » 24 Jun 2018, 21:11

Ja teme i go.ana... Ja mislio pročitat ću nešta korisno, ali ne... upetlja se bog. Ali ne samo što se upotljao, nego i autor ove teme bi dokazivao da taj bog postoji. I to sve zbog toga što se neko iznenada izliječio.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Nagla ozdravljenja gdje je medicina digla ruke

Post by Mutevelija » 24 Jun 2018, 21:11

Sto lazu gdje su muslimani tu.
Pravi naslov bi bio svhi nacija.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests