Koje pitanje biste postavili Bogu?

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
khryapa
Na probnom
Na probnom
Posts: 64
Joined: 18 Aug 2016, 21:15
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by khryapa » 20 Aug 2016, 18:03

Zasto te nema, gdje si, zasto si nas zaboravio ???

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Hannibal » 20 Aug 2016, 18:15

Hocel pobijedit sarajevo u ponedjeljak
🐽

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Podrinjac » 20 Aug 2016, 19:37

Galieva wrote:
Lebowski wrote:Onda se nemamo pravo žaliti na nepravdu, bilo kakvu, na ovom svijetu. Ubistvo onda može biti OK, silovanja, gladovanja, maltretiranja, zločinci, samo služe svrsi.

Zašto raditi išta da se nešto promijeni ako je funkcionisalo dosad ovako, i sa patnjama?

Zašto je onda nemoralno pustiti druge da umru od gladi ili uzeti im život ili nešto drugo.. osim što se samo nama piše kazna?


Hoće li neko objasniti kako bi izgledalo da nema Boga i njegove pravde i koja je razlika kada ga ima? onako, u konkretnim stvarima, postoji li neka šema, uzorci, pravila, bilo šta..
Da si ikada u zivotu procitao Kur'an i malo se edukovao ne bi ovakve gluposti valjao ovako je suvisno bilo sta govoriti.
Pored naučne literature Kur'an da čita. Kao da je obavezan čitati to, a i ko da je jedina knjiga na ovom svijetu. A i pričaš sa osobom koje već duže vrijeme nema.

Galieva
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 966
Joined: 01 Jul 2016, 17:46
Location: Vladivostok Russia
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Galieva » 20 Aug 2016, 21:26

Podrinjac wrote:
Galieva wrote:
Lebowski wrote:Onda se nemamo pravo žaliti na nepravdu, bilo kakvu, na ovom svijetu. Ubistvo onda može biti OK, silovanja, gladovanja, maltretiranja, zločinci, samo služe svrsi.

Zašto raditi išta da se nešto promijeni ako je funkcionisalo dosad ovako, i sa patnjama?

Zašto je onda nemoralno pustiti druge da umru od gladi ili uzeti im život ili nešto drugo.. osim što se samo nama piše kazna?


Hoće li neko objasniti kako bi izgledalo da nema Boga i njegove pravde i koja je razlika kada ga ima? onako, u konkretnim stvarima, postoji li neka šema, uzorci, pravila, bilo šta..
Da si ikada u zivotu procitao Kur'an i malo se edukovao ne bi ovakve gluposti valjao ovako je suvisno bilo sta govoriti.
Pored naučne literature Kur'an da čita. Kao da je obavezan čitati to, a i ko da je jedina knjiga na ovom svijetu. A i pričaš sa osobom koje već duže vrijeme nema.

Vidim kakve je gluposti lupao i ostavljao ovdje po forumu pa sam se osvrnula neka cita sta hoce njegov problem ali barem neka ne komentarise nesto o cemu pojma nema i ne prosipa se bezveze ovdje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Krokodil Behko » 20 Aug 2016, 21:31

Ja mislio, saće Podrinjac "napasti" na galiju i zaploviti, kad ono ništa.
Važnija mu religija, ništa prije braka :stop
online

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Podrinjac » 20 Aug 2016, 21:47

Galieva wrote:
Podrinjac wrote:
Galieva wrote:
Lebowski wrote:Onda se nemamo pravo žaliti na nepravdu, bilo kakvu, na ovom svijetu. Ubistvo onda može biti OK, silovanja, gladovanja, maltretiranja, zločinci, samo služe svrsi.

Zašto raditi išta da se nešto promijeni ako je funkcionisalo dosad ovako, i sa patnjama?

Zašto je onda nemoralno pustiti druge da umru od gladi ili uzeti im život ili nešto drugo.. osim što se samo nama piše kazna?


Hoće li neko objasniti kako bi izgledalo da nema Boga i njegove pravde i koja je razlika kada ga ima? onako, u konkretnim stvarima, postoji li neka šema, uzorci, pravila, bilo šta..
Da si ikada u zivotu procitao Kur'an i malo se edukovao ne bi ovakve gluposti valjao ovako je suvisno bilo sta govoriti.
Pored naučne literature Kur'an da čita. Kao da je obavezan čitati to, a i ko da je jedina knjiga na ovom svijetu. A i pričaš sa osobom koje već duže vrijeme nema.

Vidim kakve je gluposti lupao i ostavljao ovdje po forumu pa sam se osvrnula neka cita sta hoce njegov problem ali barem neka ne komentarise nesto o cemu pojma nema i ne prosipa se bezveze ovdje.
novajlija si ti na ovom forumu. Još neke stvari ne znaš.
Glupost nije ako neko ima drugo mišljenje a to mišljenje tebi ne odgovara.
Mnogo veća i veća glupost je govoriti kako se žene trebaju pokrivati sve sem ociju, da auto mogu voziti samo do Zenice, da je njegova vjera najispravnija, da je njegov bog najbolji...
To je mnogo veća glupost od svih gluposti što je izrečeno od strane već bivšeg forumaša Lebowskog.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Sheval » 20 Aug 2016, 22:00

Zanimljivo je da ljudi boga najvise spominju i trebaju onda kada je njima u interesu.Kad im je tesko,kad im ne ide...pa im bog dodje kao neki aparat za ispunjavanje zelja.Kad im je dobro...smetnu na njega.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Hannibal » 20 Aug 2016, 22:22

To je bila tema zadnje hutbe u fahdovoj dzamiji izmedju ostalog. Iznerviro se muderis na dzumi hahaha
🐽

User avatar
Danci
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3498
Joined: 21 Nov 2015, 14:56
Has thanked: 461 times
Been thanked: 549 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Danci » 20 Aug 2016, 22:32

Sheval wrote:Zanimljivo je da ljudi boga najvise spominju i trebaju onda kada je njima u interesu.Kad im je tesko,kad im ne ide...pa im bog dodje kao neki aparat za ispunjavanje zelja.Kad im je dobro...smetnu na njega.


Istina ..nažalost je tako ..
Kada vidim skakavca u sobi,više skačem ja ,nego on

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Pasaga » 20 Aug 2016, 22:35

Kad ono se rezo duhan na havane,rucno,i sverco se da bi se prezivilo
Halil bi se zatvaro u podrum,cim mrak padne i rezo do ujutro..
Veli,veceras nedam ni Bogu u nutra....
Bio je veliki vjernik,posteni seljak...cestit...
...rahmet mu dusi njegovoj....
Last edited by Pasaga on 20 Aug 2016, 22:42, edited 1 time in total.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Sheval » 20 Aug 2016, 22:42

I jos jedna zanimljivost vezana za "vrle" vjernike.Svi su milostivi i skruseni za vrijeme blagdana...pa tako muslimani za Bajram nose kurban svojim siromasnim komsijama,katolici pomazu siromasne susjede,daju prosjacima poklone...
I onda prodju ti blagdani...refresh...jovo na novo...daj meni i samo meni.
Mislim da je to "pomaganje" cisto radi sebe...ne radi onoga kome se pomaze...da se onaj koji daje osjeca bolje...da nahrani svoju dusu.
Nazalost,tako je.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Pasaga » 20 Aug 2016, 23:35

Sheval wrote:I jos jedna zanimljivost vezana za "vrle" vjernike.Svi su milostivi i skruseni za vrijeme blagdana...pa tako muslimani za Bajram nose kurban svojim siromasnim komsijama,katolici pomazu siromasne susjede,daju prosjacima poklone...
I onda prodju ti blagdani...refresh...jovo na novo...daj meni i samo meni.
Mislim da je to "pomaganje" cisto radi sebe...ne radi onoga kome se pomaze...da se onaj koji daje osjeca bolje...da nahrani svoju dusu.
Nazalost,tako je.
...znaju oni...
...to je od straha.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Galieva
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 966
Joined: 01 Jul 2016, 17:46
Location: Vladivostok Russia
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Galieva » 20 Aug 2016, 23:35

Podrinjac wrote:
Galieva wrote:
Podrinjac wrote:
Galieva wrote:Onda se nemamo pravo žaliti na nepravdu, bilo kakvu, na ovom svijetu. Ubistvo onda može biti OK, silovanja, gladovanja, maltretiranja, zločinci, samo služe svrsi.

Zašto raditi išta da se nešto promijeni ako je funkcionisalo dosad ovako, i sa patnjama?

Zašto je onda nemoralno pustiti druge da umru od gladi ili uzeti im život ili nešto drugo.. osim što se samo nama piše kazna?


Hoće li neko objasniti kako bi izgledalo da nema Boga i njegove pravde i koja je razlika kada ga ima? onako, u konkretnim stvarima, postoji li neka šema, uzorci, pravila, bilo šta..

Da si ikada u zivotu procitao Kur'an i malo se edukovao ne bi ovakve gluposti valjao ovako je suvisno bilo sta govoriti.
Pored naučne literature Kur'an da čita. Kao da je obavezan čitati to, a i ko da je jedina knjiga na ovom svijetu. A i pričaš sa osobom koje već duže vrijeme nema.

Vidim kakve je gluposti lupao i ostavljao ovdje po forumu pa sam se osvrnula neka cita sta hoce njegov problem ali barem neka ne komentarise nesto o cemu pojma nema i ne prosipa se bezveze ovdje.
novajlija si ti na ovom forumu. Još neke stvari ne znaš.
Glupost nije ako neko ima drugo mišljenje a to mišljenje tebi ne odgovara.
Mnogo veća i veća glupost je govoriti kako se žene trebaju pokrivati sve sem ociju, da auto mogu voziti samo do Zenice, da je njegova vjera najispravnija, da je njegov bog najbolji...
To je mnogo veća glupost od svih gluposti što je izrečeno od strane već bivšeg forumaša Lebowskog.

Ja ne znam u kojem kontekstu doticni govori ali plasim se da religija koju on spominje i o kojoj on govori nije Islam niti bilo sta priblizno Islamu zato aam i napisala da je ikada uzeo u ruke i procitao Kur'an ne bi ovdje bezveze gluposti pisao i samo se prosipao.Pokrivanje je individualna stvar pojedinca i u to necu da ulazim ali isto tako i svaka pokrivena zena u Islamu se pridrzava propisa i kodeksa oblacenja a licno ih poznajem dosta ,a da ne govorim da sam imala priliku da upoznam jednu pokrivenu zenu koja psuje ko kocijas i nimalo ne dolikuje njoj to za voznju automobila do Zenica jeli mi zivimo u Saudijskoj Arabiji ili Bosni ? i tu glupost necu da komentarisem i u Islamu je voli svoje postuj tudje bog je jedan za nekoga Isus za nekoga Allah svakome njegovo.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Podrinjac » 21 Aug 2016, 00:28

Pokrivanje invidualna stvar? Jeste u Bosni.
Ali otiđi uPakistan, iran, Afganistan, Irak pa vidi da li je lična stvar.

Galieva
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 966
Joined: 01 Jul 2016, 17:46
Location: Vladivostok Russia
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Galieva » 21 Aug 2016, 00:47

Podrinjac wrote:Pokrivanje invidualna stvar? Jeste u Bosni.
Ali otiđi uPakistan, iran, Afganistan, Irak pa vidi da li je lična stvar.
Na Bliskom istoku jeste tako jer imaju svoje obicaje koje jos nisu iskorijenili ali procitaj malo kakva je Irak prije drzava bila pa Sirija a gdje su sada.Glupo je generalizovati i stavljati sve muslimane u isti kos ako se jedan ponasa kao kreten jeli svaki isti ? Svako je na svoj nacin persona za sebe a do tebe je kakvog ces sebe kao licnost izgraditi.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Podrinjac » 21 Aug 2016, 00:52

Normalno. Irak i afganistan je bila država za poželjet dok nisu religijski konzervativci došli na vlast, i plus američka demokratija.
Pokrivanje žene nije lična stvar. Od toga je možda 40% lična stvar, dok je kod preostalih 60% nametnuto.

Galieva
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 966
Joined: 01 Jul 2016, 17:46
Location: Vladivostok Russia
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Galieva » 21 Aug 2016, 00:56

Podrinjac wrote:Normalno. Irak i afganistan je bila država za poželjet dok nisu religijski konzervativci došli na vlast, i plus američka demokratija.
Pokrivanje žene nije lična stvar. Od toga je možda 40% lična stvar, dok je kod preostalih 60% nametnuto.
Jadna je drzava koju Amerika podupire i uvodi demokratiju.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Pasaga » 21 Aug 2016, 00:56

Podrinjac wrote:Normalno. Irak i afganistan je bila država za poželjet dok nisu religijski konzervativci došli na vlast, i plus američka demokratija.
Pokrivanje žene nije lična stvar. Od toga je možda 40% lična stvar, dok je kod preostalih 60% nametnuto.
Do 90-tih,te zemlje su bile u rangu modernih evropskih zemalja.
Bili su na putu da modernizuju drustvo,skolstvo....
Sad,otkako su krenuli krstaski vozovi,vraceni su nazad min. za 150 god.
To da ce dostici neki vid prosperiteta....nikad....PA NI TADA....
...to je i bio smisao te uvozne demokratije.
Zaboravih...

Ovim zadnjim vojnim pucem u R.TURSKOJ...
...I njima je bila namjenjena ista sudbina.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Podrinjac » 21 Aug 2016, 08:59

Galieva wrote:
Podrinjac wrote:Normalno. Irak i afganistan je bila država za poželjet dok nisu religijski konzervativci došli na vlast, i plus američka demokratija.
Pokrivanje žene nije lična stvar. Od toga je možda 40% lična stvar, dok je kod preostalih 60% nametnuto.
Jadna je drzava koju Amerika podupire i uvodi demokratiju.
A jadne su i one koje ne mogu zivjeti bez religije i religijskih institucija.
Ko stvorio Talibane?

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Koje pitanje biste postavili Bogu?

Post by Pasaga » 21 Aug 2016, 09:13

Podrinjac wrote:
Galieva wrote:
Podrinjac wrote:Normalno. Irak i afganistan je bila država za poželjet dok nisu religijski konzervativci došli na vlast, i plus američka demokratija.
Pokrivanje žene nije lična stvar. Od toga je možda 40% lična stvar, dok je kod preostalih 60% nametnuto.
Jadna je drzava koju Amerika podupire i uvodi demokratiju.
A jadne su i one koje ne mogu zivjeti bez religije i religijskih institucija.
Ko stvorio Talibane?
Image
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests