Vjerodostojnost Biblije, Kur'ana i hadisa

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35752
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1105 times
Been thanked: 590 times
Status: Offline

Re: Okršaj pred kamerama u vezi života Muhameda a.s.

Post by Venera » 03 May 2016, 01:38

:D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Okršaj pred kamerama u vezi života Muhameda a.s.

Post by Bla » 03 May 2016, 01:39

:D.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
dobre.vibracije
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 986
Joined: 13 Sep 2015, 13:11
Status: Offline

Re: Okršaj pred kamerama u vezi života Muhameda a.s.

Post by dobre.vibracije » 03 May 2016, 01:42

:D.
Danas sam tu, a sutra daleko..

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35752
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1105 times
Been thanked: 590 times
Status: Offline

Re: Okršaj pred kamerama u vezi života Muhameda a.s.

Post by Venera » 03 May 2016, 01:53

da se vratimo na temu :

Doba djevojcica vezano za ulazak u brak je bilo od 9 godina,ili jo,cesce,12 godina starosti kroz jako dug vremenski period. Marija Antoenta se udala sa 15 godina , a sve se promjenilo nakon Francuske Revolucije.
Danasnji rang za pedofiliju je stupanje u seks za djetetom od 13 godine zivota.

Danas npr u Jemenu ,Iranu i Idniji jos uvijek vjenacju djevocjisce ispod 13 godina starosti.

Serijatski zakon odobrava stupanje djevojcica u brak odcak 10 godine zivota,a anjcesce od prve menstruacije! Da dodam,Katolicka Crkva je imala takav zakon prije jednog vijeka. :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Okršaj pred kamerama u vezi života Muhameda a.s.

Post by Socrates » 03 May 2016, 06:48

Sto god duze gledam ovaj video, sve se vise moje pravednicko srce ispunjava pravednickim bijesom. Ova zenetina sto je zavrsila kafirski fakultet nema nikakvog prava da se u srcu Bosne moli na nekom stranom jeziku recitujuci stihove stranog pjesnika.

Pa da li to ima ikakvog civilizacijskog smisla? Pa nismo mi bosanski jezik juce izmislili da bi molitve na stranom jeziku bile dozvoljene na drzavnoj televiziji i uopste tlu Bosnije I Hercegovinije.

Ali, to je jedan od manjih grijehova ove zenturace iz Pariza. Latic Gospodin je jedan pristojan naucnik koji je citav zivot proveo gradeci svjetsku reputaciju intelektualne gromade. Kad on zine, svjetski intelektualci sa strahopostovanjem cekaju koja ce izreka za citiranje da se materijalizuje u skoroj buducnosti. Pa zasto ovaj skromni covjek mora da trpi sud javnog misljenja? A pogotovo sud ove nemoralne profesorice koja se ocigledno prodala stranim interesima.

Imam jake ali nepotvrdjene sumnje da iza njenog nastupa stoji cetnicki lobi, cionisticki vladari svijeta, masonske organizacije, Hare Krisna I John Travolta.

Da li ona uopste ima ikakvu predstavu kakvu sjajnu buducnost 1.6 milijarde muslimana njene rijeci dovode u rizik? Da li je ikad cula za razdragano trckaranje dzenetskim livadama? Ne samo da je svojim rijecima uvrijedila 1.6 milijardu muslimana, nego je povrijedila i moj zdrav razum I nadu da cu ovu moju Quebechanku moci, snagom miroljubivog argumenta, da ubijedim da se osisa nacelavo, pokrije celavu glavu maramom, a onda i stavi Montreal Canadiens kacigu. Nece ona meni pustati kosu do pola ledja. Jer drugacije, nijedno od nas nece do dzenetskih obecanih vrtova, gdje svi jedu breskve, piju kafu I merhabaju se sa drugom Laticem on a daily basis.

Dakle, sta izigrava ova Sorbonjerka?
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Okršaj pred kamerama u vezi života Muhameda a.s.

Post by storm » 03 May 2016, 08:01

Ne trebam ni gledati, sve mi je socrates objasnio :hihi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35752
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1105 times
Been thanked: 590 times
Status: Offline

Re: Okršaj pred kamerama u vezi života Muhameda a.s.

Post by Venera » 03 May 2016, 16:12

Socrates je u Quebec :cool Jos nisam bila u tom dijelu Kanade :D
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Okršaj pred kamerama u vezi života Muhameda a.s.

Post by Socrates » 03 May 2016, 16:25

Nisam u Quebec, ali sam im uspjesno otcijepio najbolji dio.
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35752
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1105 times
Been thanked: 590 times
Status: Offline

Re: Okršaj pred kamerama u vezi života Muhameda a.s.

Post by Venera » 03 May 2016, 23:50

Socrates wrote:Nisam u Quebec, ali sam im uspjesno otcijepio najbolji dio.
uf,i to treba probati licno sa zeljeznickom rutom :D
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Brak Muhammeda a.s sa Hatidzom

Post by Mutevelija » 30 Nov 2017, 10:14

Nekoličina trgovaca ga je unajmila kao predstavnika kako bi trgovao u njihovo ime. Muhammed a.s., je sa takvim uspjehom trgovao da su se ljudi čudili njegovoj inteligenciji i sposobnosti. Svi su bili veoma zadovoljni njegovim poštenjem i cijela je Mekka hvalila njegovu iskrenost, njegov čvrst i moralan karakter, poštenje u vođenju poslova i ukazano povjerenje koje je uživao u svakom pogledu. Besprijekorni karakter i časno ponašanje pribavili su mu poštovanje svih su građana i nadimak El Emin, “Vrijedan povjerenja,” za koji su se svi jednodušno složili.
Hatidza r.a., je bila bogata i ugledna trgovkinja, veliki konkurent ostalim Kurejšijama trgovcima. Nakon preseljenja njenog drugog muža Atik ibn Abida El-Mahzumija, Hatidža je zapošljavala mnoge ljude koji su trgovali u njeno ime. Svi u gradu su govorili o Muhammedu a.s., kao pouzdanom i znanom trgovcu.
Ibn Ishak je zabilježio: “Hatidža, kćerka Huvejlidova, bila je trgovkinja velikog ugleda i časti. Unajmljivala je trgovce koji su radili s njenom robom i uredno im isplaćivala zaradu. Kurejšije su, inače, bili poznati trgovci. Kada je Hatidža čula za iskrenog, povjerljivog i čestitog mladića po imenu Muhammed, poslala je po njega. Kada je došao, ponudila mu je da otputuje s njenom trgovačkom robom u Šam, uz solidnu plaću za to. Sa njim će na put krenuti i njen rob po imenu Mejsere. Poslanik je to prihvatio i krenuo je s Mejserom na put u Šam.”
Čuvši mnogo o njemu, odlučila je da ga pozove i povjeri mu svoju trgovačku robu. Pozvala je Muhammeda as, da dođe na razgovor te mu povjerila svoju trgovačku robu i kao pomoćnika mu odredila dječaka Mejsira. Muhammed as je prihvatio ponudu i otišao kao trgovac sa karavanom u Siriju. Vrativši se iz Sirije došao je sa zaradom kakvu Hatidža r.a., nikada do tada nije bila ostvarila, a dječak kojeg je poslala kao pomoćnika ispričao je najljepše stvari o Muhammedu as, njegovom poštenju i lijepom moralu. Vratio se sa najljepšim pričama o njemu i kazao je Hatidži r.a.,da kada su stigli u Busru, na jugu Sirije, Muhammed se sklonio pod hlad jednog drveta nedaleko od ćelije jednog monaha po imenu Nestor. Monah je izašao iz ćelije i upitao dječaka:“ Ko je onaj čovjek ispod onog drveta?“, a dječak mu odgovorio da je on jedan od Kurejša, naroda koji čuva Hram. Na što mu je Nestor rekao: „Niko drugi do Vjerovjesnik ne sjedi ispod drveta onog.“
Čuvši sve ovo,u Hatidžinom srcu se rodila ljubav i velika simpatija prema Muhammedu as. Znala je da on nije običan čovjek kao drugi.To su i bili razlozi da počne razmišljati o udaji za tog divnog čovjeka. Svoje nade i razmišljanja povjerila je prijateljici Nefisi, koja je to prenijela Muhammedu, a.s., i uskoro je dogovorena svadba. Poslanik a.s. je tada imao dvadeset i pet, a Hatidža r.a. četrdeset godina. Ona je prva Poslanikova žena i za njena života nije imao drugu ženu.
B
rak i život njihov je uzor ostao do danas. Brak ispunjen ljepotom, skromnošću, ljubavlju,poštovanjem i neizmjernom podrškom. On čestiti je tražio srce veliko i svijetlo, iskreno biće i nježnost a sve je to našao u svojoj Hatidži čistoj. Prije Objave bila je prozvana et-Tahir što znači čista, a on je bio poznat po nazivom el–Emin, što znači pouzdani ili čestiti.Taj brak je ispunjen harmonijom i srećom. Hatidža mu je rodila šestero djece, od kojih dva muškarca i četiri djevojčice. Prvo dijete bijaše muško i dadoše mu ime Kasim, pa je Muhammed as poznat kao i Ebul-Kasim što u prijevodu znači otac Kasimov. Ali dječak preseli prije nego navrši dvije pune godine. Drugo dijete bila je kćerka kojoj nadjenuše ime Zejneb, treća se rodila kćerka Rukajja, četvrta kćerka je bila Ummu-Kulsum, peta kćerka je Fatima. I zadnji se rodio sin po imenu Abdullah kojeg su zvali dobri ili čisti. Ali nakon kraćeg vremena i ovaj sin je preselio.Dok su sve četiri kćerke dočekale Islam i učinile hidžru sa svojim ocem, tada Allahovim Poslanikom a.s. Sve Poslanikove a.s., kćeri preselile su za vrijeme njegovog života, osim Fatime, r.a., koja je preselila šest mjeseci poslije oca.
U braku su proveli dvadeset i pet godina, sve do desete godine po poslanstvu, koja se u islamskoj literaturi naziva Godinom tuge, s obzirom da su u toj godini Poslaniku umrli amidža Ebu Talib i supruga Hatidža.
P
ored toga što mu je bila supruga, Hatidža r.a. je bila i prijatelj svoga muža, i u velikoj mjeri dijelila sa njim njegove sklonosti i ideale. Ona je bila prva osoba koja mu je povjerovala kada mu je počela silaziti Objava, a pomagala ga je i svojim imetkom. Poslanik, a.s., je sa Hatidžom, r.a., živio u velikoj slozi i ljubavi. Njihov brak je bio izuzetno uspješan i berićetan, i znak je istinske ljubavi, uspjeha i sreće u životu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Osveta židovkinje muslimanima

Post by Mutevelija » 22 Dec 2018, 06:43

Pokušaj ubistva Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem
Autor djela Bulugul-emani kaže: “Židovka Zejneb bint Haris, supruga Selama b. Miškema, poklonila je Vjerovjesniku, sallallahu alejhi ve sellem, otrovano ovčije meso. Raspitivala se koji dio ovce najviše voli pa kada joj je rečeno da voli plećku, stavila je u nju veliku količinu otrova. Kada je zagrizao (pripremljenu) plećku i počeo žvakati, Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, osjetio je neprijatan okus i nije progutao taj zalogaj. Zajedno sa njim jeo je Bišr b. Bera koji je progutao zalogaj i od toga umro.” (Život i djelo posljednjeg Vjerovjesnika)

Učenjaci se razilaze u mišljenju da li je Poslanik ubio ovu židovkinju, a ispravno je da ju je ubio nakon što je od posljedica trovanja umro Bišr, radijallahu anhu.

Otrov koji je ova žena stavila bio je izuzetno jak, jer je Bišr, radijallahu anhu, odmah umro, a Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, osjećao je bolove od posljedica otrova sve dok nije preselio svome Gospodaru, nakon što je dostavio Poslanicu, ispunio ono što mu je povjereno, opomenuo ummet i ostavio ga na bijeloj stazi koja se i noću vidi jasno kao i danju.

Nakon Bitke na Hajberu odaslane su mnoge vojne ophodnje, koje su predvodili istaknuti ashabi. U nekima od njih bilo je borbe, a u nekima nije.


I dalje me neprestano obuzima ono što sam pojeo na Hajberu (meso otrovane ovce) i, evo, konačno je došlo vrijeme da me to dokrajči (raskine mi arteriju).”

Imam Zuhri, r. a., kaže: “Allahov Poslanik, ﷺ, preselio je na ahiret kao šehid jer su ga židovi ubili (otrovali). Shodno tome, židovi su ostali ustrajni u ubijanju Allahovih poslanika, alejhimus-selam, sve do posljednjega, Muhammeda, ﷺ.”

Iz fetvi i predavanja šejha Muhammeda b. Saliha el-Usejmina
Last edited by Mutevelija on 22 Dec 2018, 06:57, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Posljedice otrova

Post by Mutevelija » 22 Dec 2018, 06:56

SMRT BOŽIJEG POSLANIKA
Krajem istog mjeseca Muhammed alejhisselam se vratio u Medinu. Kratko vrijeme iza povratka ukazaše se na Poslaniku znaci bolesti. Tresla ga je groznica, gubio je snagu i mršavio. Međutim, nikada nije prestao misliti o svojoj misiji, o zaštiti Islama i svega onoga što je do tada urađeno. Čuvši da Rimljani spremaju vojsku za napad na muslimane na sirijskoj granici, naredi da jedan dio vojske krene prema Sirdji, pod vodstvom mladića po imenu Usama, sina Zejda, roba kojeg je Poslanik oslobodio i koji je među prvima prešao na Islam.
Iako u bolesti, Pejgamber je i dalje nastavio da obavlja svoje dužnosti. Pored ostalog, svaki dan bi išao u džamiju i predvodio vjernike u namazu.
U džamiji je čuo kako se priča da ljudi nisu zadovoljni izborom tisama, kome su bile samo 24 godine, da komanduje tako velikom vojskom.
Iz dana u dan, međutim, Muhammed alejhisselam se sve teže kretao. Imao je jaku glavobolju i visoku temperaturu. Toga dana kada će otići u džamiju, budući da je imao visoku temperaturu, zamolio je svoju ženu da ga
11
161
pospe hladnom vodom po tijelu, kako bi mu, bar za trenutak, spala temperatura, i mogao otići do džamije. Obukao se i otišao u džamiju, te pošto se zahvalio Allahu džellešanuhu i zatražio oprost za sve muslimane, obratio se ljudima, govoreći:
"O ljudi! Pustite Usama da obavi svoj zadatak, tako vam moga života. Ako kažete nešto nedolično o njemu kao vojskovođi, onda ste to isto rekli i za njegovog oca, jer je Usam najpogodnija ličnost za vođu, isto kao što je to bio i njegov otac."
Kao što vidiš, čak i posljednjih dana svoga života Božiji poslanik je davao praktične upute. Odredio je da Usam bude vođa iako je bio tako mlad i sin roba. To nam je pouka da godine i socijalni položaj nisu prepreka da dođe do visokog položaja onaj koji to zaslužuje.
Visoka temperatura i ovaj odlazak u džamiju učinili su da Poslanik sljedećeg dana nije mogao otići da obavi molitvu, te je poslao svoga vjernog prijatelja Ebu Bekra da ga zamijeni) u mihrabu.
Dvije sedmice bijahu prošle od početka Pejgambero-ve bolesti. Njegovo zdravstveno stanje postajaše sve teže. Fatima, njegovo jedino živo dijete, posjećivaše oca svaki dan, a Muhammed alejhisselam bi je svaki put poljubio. Tako je radio čak i u najtežim situacijama. Jednom joj je nešto prošaputao u uho, i ona je odmah zaplakala. Na to joj je Poslanik nešto šapnuo na drugo uho. Ona je prestala plakati i tužno se osmijehnula. Hazreti Aiša, Pejgamberova žena, nakon što je Pejgamber preselio na Ahiret, pitala je Fatimu o ovom događaju. Fatima joj je objasnila: "Prvi put mi je rekao da se neće oporaviti od bolesti i ja sam zaplakala. Drug} put mi je rekao da ću ja biti prva iz familije koja će mu se pridružiti i ja sam se osmjehnula." Upravo se tako i dogodilo: šest mjeseci

poslije Poslanikove smrti, i Fatima je preselila na onaj svijet.
U nedjelju 11. rebi-ul-evela, jedanaeste godine prelaska iz Meke u Medinu, noć uoči svoje smrti, časni Pej-gamber je osjetio malo poboljšanje. Podigao je zavjesu sa prozora koji je bio okrenut džamiji i sa divljenjem gledao u svoje sljedbenike kako za njegovim prijateljem Ebu Bekrom obavljaju namaz. Srce mu se nadimalo od silne radosti što vidi ljude kako se mole Jednom Bogu, te i on uđe u džamiju. Ebu Bekr vidjevši da Poslanik dolazi, skloni se i prepusti njemu mjesto u mihrabu. Poslanik, međutim, dade znak Ebu Bekru da on nastavi.
Kad se namaz završio, muslimani su bili presretni što vide među sobom Muhammeda alejhisselama i po-nadaše se da je on na putu ozdravljenja. Priča se da ga u životu nikada nisu vidjeli ljepšeg i uzvišenijeg kao u tome času.
I dok su muslimani pronosili svoju radost i nadu u Poslanikove ozdravljenje, njegova bolest se sasvim pogorša. Te noći poveća mu se temperatura i on osjeti veliku slabost. Svi naponi i lijekovi koji su se u to doba mogli dobiti nisu pomagali da temperatura spadne. U ponedeljak 12. rebi-ul-evela (8. juna 632.) Muhammed alejhisselam je znao da mu dolazi čas susreta sa svojim Gospodarem. Tiho, šapćući, molio je: "O Bože, pomozi mi u smrtnom času!"
Aiša, na čijem je krilu bila Poslanikova glava u tim posljednjim trenucima, kaže: "Osjetila sam samo da mu glava postaje teža. Pogledala sam ga i vidjela njegove širom otvorene oči. Rekao je: "Mom Prijatelju, Najmoćnijem ... mom Prijatelju, Najvećem... " govorio je isprekidano. Ovo su bile posljednje riječi Božijeg poslanika izgovorene na ovome svijetu.
164
Vijest o Muhammedovoj smrti proširila se poput snažne oluje. U prvi mah niko nije mogao vjerovati da je vijest istinita. Čak je i Omer čuvši da je Poslanik mrtav, izvadio mač i zaprijetio da će probosti svakoga onoga ko kaže da je Muhammed alejhisselam umro, ne mogavši doći sebi od silnog zaprepaštenja.
U svoj toj gužvi i zbrci, jedan čovjek je otišao do Ebu Bekra da mu kaže za Poslanikovu smrt. Ebu Bekr je jurnuo u Muhammedovu sobu, skinuo mu prekrivač sa lica i vidjevši pod njim mrtvo tijelo Poslanika, rekao: "Lijep i čist si bio čitavog života, a takav si i u smrti. Živi sad svoj vječni život, jer Allah daje samo jednu smrt."
Potom je Ebu Bekr došao u džamiju i obratio se uzbuđenim i zbunjenim ljudima: "Narode! Svi vi, koji vjerujete u Muhammeda, znajte — Muhammed je umro! I svi vi koji vjerujete Allaha,, znajte, da je Allah vječan!" A onda je izgovorio riječi Kur'ana Časnog:
"Muhammed je samo poslanik, a i prije njega je bilo poslanika. Ako bi on umro ili ubijen bio, zar biste se stopamaj svojini vratili?"
Iako su muslimani čuli ove riječi i po hiljadu puta, šok od iznenadne smrti voljenog Poslanika ih je toliko potresao da su se ponašali kao da prvi put čuju za njih. Suze su tekle nemilice. Plakali su kao djeca. Više nije bilo sumnje da je Časni Pejgamber otišao kao i svi pej-gamberi prije njega.
Pripreme za dženazu su izvršene. Muhammedovo tijelo je okupao vjerni mu prijatelj Alija, a dženazu klanjao Ebu Bekr.
Muhammed alejhisselam je ukopan u istoj soba gdje je i umro.
165
Medina je postala mjesto koje će se uvijek veličati.
Hiljade muslimana dolaze svake godine na to mjesto, da odaju dužno poštovanje i zahvalnost našem Pejgam-beru.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Vjerodostojnost Biblije, Kur'ana i hadisa

Post by Mutevelija » 22 Dec 2018, 07:02

Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120164
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6893 times
Been thanked: 7772 times
Status: Online

Re: Vjerodostojnost Biblije, Kur'ana i hadisa

Post by Krokodil Behko » 29 Sep 2020, 10:04

Prenosim dio posta, s teme o vješticama i duhovima, da ne oftopičarim tamo

Saga wrote: 29 Sep 2020, 07:23 Nakon poduzeg obrazlaganja i tumacenja biblije njima u korist zakljucak je bia da oni tvrde da je RAZUM sotonski a da je Bog zelio samo marionete, te sav razum i razmisljanje zbog tog brani. Bilo je tu i dosta primjera iz biblije koji su potvrdili njegovu tezu.

Ovo može biti istina, samo ako prihvatimo bibliju kao istinu, a to znači kao historijski izvor, kojem naučnici ne mogu pronaći nikakvu manu.

Međutim, stvari stoje drugačije.

Nema tog historijskog izvora, a koji može potvrditi, da su židovi prije odlaska u Egipat, bili monoteisti. :jok
Nikakav Abraham/Ibrahim, Izak, Jakob - ništa nema.

Smiješna je tvrdnja, da je Abraham prvi preduzeo putovanje prema obećanoj zemlji, mada mu ista nikad nije eksplicitno ni pomenuta od boga i to nema ni u bibliji. Pogotovo je neobično što između Abrahama i početka putovanja, do dana osnutka Izraela, stoji nekih 1000 godina, a udaljenost je oko 2000 kilometara. Šta je za reći? Putovali dva kilometra godišnje? :grana

I otkud baš u Sumeru da se rodi Abraham?
I zašto je bog baš njih odabrao, a bili su obični nomadi i čobani?

Navodi se da je bog rekao Abrahamo, da se muška djeca obrezuju, a nema nikakvih podataka, da je bilo ko obrezivao mušku djecu prije Egipćana. Ovo se odnosi i na nekonzumiranje svinjskog mesa, higijenu za trpezom i popriličan broj drugih stvari. Sve je poteklo iz Egipta. Za biblijske tvrdnje, nema nikakvih dokaza osim onog što piše i starom zavjetu, itd. itd.
online

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja and 2 guests