Scijentološka crkva

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Scijentološka crkva

Post by Lebowski » 16 Dec 2013, 22:41

Zavirite u unutrašnjost scijentološke crkve od $145 miliona

Image

"Ako se čovjek zaista želi obogatiti, najbolji način je da osnuje vlastitu religiju", izjavio je svojevremeno američki pisac, humanitarac i osnivač scijentologije L. Ron Hubbard. On je prvo postao poznat kao autor romana naučne fantastike i fantazije, da bi kasnije stekao veću popularnost kao osnivač scijentološke crkve.

Jedan od najsvetijih dana u ovoj vjerskoj filozofiji je zapravo Hubbardov rođendan. Otkako su se scijentologiji pridružili Tom Cruise i John Travolta, postala je sve popularnija.

Ovo vjerovanje se zasniva na teoriji da je galaktički vladar Xenu prije 65 miliona godina živio u svemiru sličnom našem, ali je njegovo ogromno carstvo postalo prenaseljeno. Da bi taj problem riješio on je drogirao ljude i namamio ih u svemirske brodove, te ih poslao na Zemlju.

Scijentolozi vjeruju da je čovjek besmrtno duhovno biće, da mu iskustva sežu dalje od jednog životnog vijeka, da su mu sposobnosti neograničene, te da je u osnovi dobar i da teži opstanku.

Iako su ovo samo dijelovi priče o scijentologiji, ona nekima sigurno zvuči privlačnije od priče o Adamu i Evi. O tome svjedoči i sjedište crkve u Clearwateru u saveznoj američkoj državi Missouri. Njena gradnja je trajala 15 godina i koštala 145 miliona dolara. Novac je prikupljen od donacija vjernika.

(Klix.ba)


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Jezivo :sok

Image

Image

Image
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Zavirite u unutrašnjost scijentološke crkve od $145 mili

Post by Krokodil Behko » 16 Dec 2013, 22:45

Ama ovo je ruganje i bogu i narodu.
Ni kršćanstvo ni islam ne propagiraju ovakvo razbacivanje s parama.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zavirite u unutrašnjost scijentološke crkve od $145 mili

Post by storm » 16 Dec 2013, 23:32

Ovo je baš bolest...nikakve veze s religijom i njenim naukom, ma kako se zvala...samo se pitam, od kuda i kako zarađene se sve te pare tu peru i okreću....iz one kasice u koju vjernici ubacuju, sigurno ne :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Zavirite u unutrašnjost scijentološke crkve od $145 mili

Post by greeneyes » 16 Dec 2013, 23:33

I to sve od poštenih,krvavo zaradjenih para :kafa
Samo sabura

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Zavirite u unutrašnjost scijentološke crkve od $145 mili

Post by Lebowski » 16 Dec 2013, 23:39

Dobro, za pare je jasno, imaju jako bogate ljude koji daju donacije, ovo je kao neka vrsta kulta mada priznata kao religija. Masoni i te priče.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zavirite u unutrašnjost scijentološke crkve od $145 mili

Post by storm » 16 Dec 2013, 23:45

Lebowski wrote:Dobro, za pare je jasno, imaju jako bogate ljude koji daju donacije, ovo je kao neka vrsta kulta mada priznata kao religija. Masoni i te priče.
Sve ok leb, ai zar misliš, da je masoneriji strano trgovanje oružjem, drogama, pa i državama...možda nekad bilo....danas je sve, baš sve što nosi profit dopušteno...naravno, neće se oni prljati s time, nego samo organizirati...pa i ova velika kriza je samo preslagivanje novca od velikog broja siromašnih, ka malom broju bogatih...the end
Habibti, ya nour el - ain... :srce

dacina_curica
Status: Offline

Re: Zavirite u unutrašnjost scijentološke crkve od $145 mili

Post by dacina_curica » 17 Dec 2013, 03:41

storm wrote:Ovo je baš bolest...nikakve veze s religijom i njenim naukom, ma kako se zvala...samo se pitam, od kuda i kako zarađene se sve te pare tu peru i okreću....iz one kasice u koju vjernici ubacuju, sigurno ne :hm

Citala sam nekada davno neku knjigu o Scijentologiji (bilo je neko stivo o Charles Mansonu i povezanosti s njima :grana) i uglavnom pare se zgrcu tako sto kao prvo ciljano "privode" klijentelu iz viseg/bogatijeg sloja kojima (pod broj dva onda) prodaju kurseve/casove/statigajaznam u kojima dostizu nove, vise stupnjeve prosvjetljenja (je l' se ovako zove? :jonas). Svaki novi stupanj iziskuje vecu sumu novca a stupnjeva ima mnogo (nemam pojma koliko, nisam Tom Cruise a mrsko mi guglat' :oo).

Takodjer scijentolozi notorno ostavljaju ogromne sume novca "crkvi" u testamentima, ne cudi me uopste ova raskos i razbacivanje. :roll

P.S. kult obicni, spiritualizma niti religije ni na slici nije vidjelo. Samo sto je lik bio genije, skontao je kako da Holivud digne za ogromne sume novca prodajuci njima ono sto oni nama prodaju u svojim filmcicima - sarenu lazu. :)

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zavirite u unutrašnjost scijentološke crkve od $145 mili

Post by storm » 17 Dec 2013, 06:05

Je, čitao sam za Toma Cruisea ...a valjda ga je zbog opsjednutosti tom crkvom i Katie Holmes napustila :lud
One moje optužbe post prije idu na cjelokupnu svjetsku elitu, masonsku i inu više...al svejedno su mi ovi malo bolesni, kao uostalom svako vjersko pretjerivanje...vjera je ok, ako čovjeku daje utjehu i pomaže na pravi put...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

dacina_curica
Status: Offline

Re: Zavirite u unutrašnjost scijentološke crkve od $145 mili

Post by dacina_curica » 17 Dec 2013, 11:42

Ma sve je dobro u umjerenim kolicinama (osim teskih droga, jelte :oo), sta god covjeku pomaze...Ali ovo je teze ispiranje mozga, kult k'o kult, s razlikom sto ovi imaju vise para od nekog cice koji je osnovao crkvu u svojoj garazi...

A kultovi, i religijske institucije takodjer, su oduvijek bili odlicno mjesto za pranje novca i "dirty business"..sve podnvelom cednosti.... :roll

dacina_curica
Status: Offline

Re: Zavirite u unutrašnjost scijentološke crkve od $145 mili

Post by dacina_curica » 17 Dec 2013, 11:46

P.S. sad vidim gore pise Clearwater, Missouri, kad zeznuli se novinari (a tamaM kontam mogla sam skoknuti, blizu je)....crkva je u Clearwater, Florida.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Scijentološka crkva

Post by Krokodil Behko » 28 Dec 2013, 21:54

Pa dobro, ima li siromašnih koji su članovi ove religije?
Ili možda nemaju dovoljno novca da plate "božiju pozornost"? :D
online

dacina_curica
Status: Offline

Re: Scijentološka crkva

Post by dacina_curica » 28 Dec 2013, 21:56

Ne znam imaju li osnovnu clanarinu ali ne mozes placati kurseve ako nemas para, znaci u biti nikad ne doseg es do tog nekog njihovog ekvivalenta Nirvane. :jonas

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Scijentološka crkva

Post by Spanac_113 » 29 Dec 2013, 11:07


dacina_curica
Status: Offline

Re: Scijentološka crkva

Post by dacina_curica » 29 Dec 2013, 11:11

Jaooooo koji je ovo Star Wars wannabe skript *ebote. :valja

Bas je religija po holivudskim mjerilima. :lup

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Scijentološka crkva

Post by Spanac_113 » 29 Dec 2013, 11:13

ma bezze skroz, ja ne mogu vjerovat da su ih izuzeli od placanja poreza.
sto je najvjerovatnije i bio cilj uspostavljanja ustanove.
ma ne znam sta da kazem za ljude koji ovo procitaju i jos vjeruju :lud

dacina_curica
Status: Offline

Re: Scijentološka crkva

Post by dacina_curica » 29 Dec 2013, 11:28

Hajd sto vjeruju vec sto je toliko nekog ludjackog entuzijazma u njihovoj vjeri, ne znam kakvu vodu oni piju.:grana

Sjecam se tamo negdje 96/97 (mislim) kad su u Bavarskoj odbili da ih registruju kao crkvu vec su ih obiljezili kao kult (ne da je klempo koji ih je "obiljezio" bio ista bolji od njih, right-wing nut, al' hajde) i kada se cijeli Holivud digao posati pisma negodovanja i nazivati ovu mjeru novim Holokaustom...sve budala na budalu. :grana

A oslobadjanje od poreza - tu si u pravu. :) Ovdje nove crkve (ne zgrade vec branse religije) nicu kao pecurke, sve bez poreznih obaveza. Dodje mi da startam jednu iz garaze, kad mogu svi sto ne i mali Mujo. :oo

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119659
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12154 times
Contact:
Status: Online

Re: Scijentološka crkva

Post by Maja » 29 Dec 2013, 11:32

Kako može biti religija nešto što nije nadahnuo ni bog, ni sveta knjiga, nego onaj pisac naučne fantastike :oo
Ali kad vidiš ko je od poznatih tu, sve oni koji su imali često krize u životu kao Elvisova kćerka, pa Kristie Alley, Travolta, Tom C.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Scijentološka crkva

Post by dacina_curica » 29 Dec 2013, 11:34

Majo, this is US of A, ovdje sve moze biti religija. :grana

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119659
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12154 times
Contact:
Status: Online

Re: Scijentološka crkva

Post by Maja » 29 Dec 2013, 11:36

Čini mi se da tamo ima i religija u vezi filma Star Wars jel :oo

dacina_curica
Status: Offline

Re: Scijentološka crkva

Post by dacina_curica » 29 Dec 2013, 11:42

Ne bi me cudilo :oo
Kad mogu obozavati shisharke, kamenje, 14 zvijezdu lijevo od Velikog Medvjeda, 376589 razlicitih Bogova i Bozanstava, zasto ne bi dali i Darth Vaderu malo paznje. :oo

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests