Džihad

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 16 Dec 2017, 21:04

Socrates wrote: 16 Dec 2017, 21:03 Tebi ni muteovi a ni melekovi hadisi pomoci ne mogu. :rol
meni je drago da tebi droga pomaze :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 16 Dec 2017, 21:41

Ja se drogiram Hanibale i ti si sufija.
Ti si Hanibale šejh.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 16 Dec 2017, 23:23

Mutevelija wrote: 16 Dec 2017, 21:41 Ja se drogiram Hanibale i ti si sufija.
Ti si Hanibale šejh.
enteogenski dizhad i uzdizanje :lud
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Al-Razi » 16 Dec 2017, 23:55

Mutevelija wrote: 16 Dec 2017, 09:16 Drugi sam video uzeo zbog dualizma važi i Meka i Medina, nije samo dar ali Harb i dar ali Islam imaš kuću sporazuma gdje se muslimanima garantuje sigurmost, vidi nesto bio sam u Zagrebu tu ezan se ne čuje sa munare .odmah nema slobode potpunemuslimana, nek krscanoagnostik zabrane zvonjavu u Turskoj.
Ti majkemi ne znaš što pričaš.
PRVI video govori o dualizmu. Da malo bolje poznaš Warnerovo djelo (to mu nije pravo prezime, nego pseudonim koji si je sam izabrao, razmisli zašto), shvatio bi da u njegovom rječniku "islamski dualizam" znači dvije strane, dva lica islamskih moralnih poimanja.
Koje je "pravo"? Oba, samo ovisi koje se kome i kada pokazuje. Sunnet Poslanika to jasno demonstrira. Dobro lice se pokazuje samo da se pridobije sljedbenike ili bivše neprijatelje za svoju stvar. Jednom kad se ima dovoljno snage za konačni udar, više nema milosti, nego je islam tu da dominira.
DRUGI video ne govori ni o kakvom dualizmu, tj. uopće ne propagira takvu ideju. Drugi video jednostavno kaže da su raniji, miroljubivi ajeti zauvijek dokinuti kasnijima, nasilnima. To je potpuno pravilna interpretacija koja ima svoje uporište u Kur'anu i tefsirsko-fikhskoj tradiciji.
Nemoj me tjerati da ti prepisujem riječi iz drugog videa, nego pogledaj još jednom pa pokušaj shvatiti što si upravo nalijepio u postu.

Uostalom, i drugi video je iz otvoreno islamofobnog izvora, tako da si sam sebi zakucao autogol, što je genijalno, odnosno bilo bi genijalno kad bi mogao shvatiti što si napravio, ali nisam optimističan.

Što se tiče ezana u Zagrebu, tamo ne živi ni 1% muslimana, a i ti koji žive sigurno ne žive oko džamije, osim po principu slučajnog odabira. Ne znam zašto bi trebalo oglašavati ezan (osim možda simbolički za Bajram) kad ionako ne ispunjava svoju svrhu, a to je poziv na namaz.
Zašto, uostalom, ne uzmeš Saudijsku Arabiju za primjer vjerskih sloboda?
Što se tiče Islama od Boga je dat teret vjernicima da će ih napadati zbog vjere, a muslimani su najbolji ummet od postanka svijeta, imaju svojih zabluda lutanja ali Allaha su sačuvali.
I u Starom i Novom zavjetu se vjernicima obećavaogična prognanstva kritika zbog vjere.
Dakle kad vidim da svaka ideologija dok je u manjini je miroljubiva a kad stekne vlast tlači druge jednostavno mi pojmiti zašto ne bi i muslimani bili takvi, " Čovjek se uzoholi kad se nezavisnim osjeti"
Islam je realan drugi se pretvaraju.
Briljantno. :aplauzz
Znači muslimani su "najbolji ummet" jer ne zaostaju za drugima kad treba handriti druge ljude (šta zaostaju, vode)? Odnosno, bolji smo od drugih jer nismo gori od drugih?
Ono što propuštaš uvidjeti jest da je vjera ta koja je obično slobodna od takvih svjetovnih ambicija da se druge handri samo zato jer su drugi. Ljudi to rade zbog svojeg ponosa, arogancije, zavisti, halapljivosti itd. To je nezaobilazan dio ljudske prirode.
Međutim, smisao vjere je oduvijek bio pokazati da se može bolje, da ne moramo biti takvi. Vjera je tu da prikaže ideal koji je (gotovo) nedostižan kako bi ljudski rod mogao spoznajno, moralno i društveno napredovati. Vjere zaprljana ovosvjetskim težnjama u tom smislu vode ljude u jako pogrešnom pravcu, jer su takve vjere stvorene za zloporabu od strane nemoralnih ljudi za svoje pogane ciljeve. Naglašavam riječ "stvorene".

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Al-Razi » 16 Dec 2017, 23:57

Mutevelija wrote: 16 Dec 2017, 09:24 Islam nije samo politički samo je 20 procenata Islama on obuhvatio Warner.
Ja nisam selefija ja sam musliman hanefijskog mezheba, i hanefije taktički i saburom se bore.
Što fali selefizmu? To što mu ti ne pripadaš ne znači da on nije ispravan po islamu.

Inače, znaš li kakav je propis u hanefijskom mezhebu za muslimana koji prestane klanjati?

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Al-Razi » 17 Dec 2017, 00:00

Mutevelija wrote: 16 Dec 2017, 18:45
Koji teisti Kanadski moderni ili oni koji su bili prvi tumači mufesiri tumači Kur'ana.

Ne postoji moderate Islam, Islam je Islam, sve ostalo je mazanje očiju kjafirima.
Odakle uopće ta potreba da se mažu oči kjafirima? Ako je islam otvorena i jasna religija za sve ljude, ne vidim razloga da se nekomu mažu oči ublaženom verzijom pod nadimkom umjerenog islama.
Osim ako muslimani nešto kriju.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 17 Dec 2017, 00:22

Mutevelija wrote: 16 Dec 2017, 18:45
Ne postoji moderate Islam, Islam je Islam, sve ostalo je mazanje očiju kjafirima.
ne postoji nijedna moderate religion , dvije rijeci je prosto nemoguce sastaviti :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 17 Dec 2017, 01:13

Al-Razi wrote: 17 Dec 2017, 00:00
Mutevelija wrote: 16 Dec 2017, 18:45
Koji teisti Kanadski moderni ili oni koji su bili prvi tumači mufesiri tumači Kur'ana.

Ne postoji moderate Islam, Islam je Islam, sve ostalo je mazanje očiju kjafirima.
Odakle uopće ta potreba da se mažu oči kjafirima? Ako je islam otvorena i jasna religija za sve ljude, ne vidim razloga da se nekomu mažu oči ublaženom verzijom pod nadimkom umjerenog islama.
Osim ako muslimani nešto kriju.
Mogu i kriti ako im je život ugrožen ako bi se npr saznalo da se na Židove Bog rasrdio i da su kršćani zalutali.
Ili za evlije ne uzimajte kršćane i jevreje oni vam propast žele, oni će biti zadovoljni samo kad prihvatiš njihovu vjeru.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 17 Dec 2017, 01:15

Al-Razi wrote: 16 Dec 2017, 23:57
Mutevelija wrote: 16 Dec 2017, 09:24 Islam nije samo politički samo je 20 procenata Islama on obuhvatio Warner.
Ja nisam selefija ja sam musliman hanefijskog mezheba, i hanefije taktički i saburom se bore.
Što fali selefizmu? To što mu ti ne pripadaš ne znači da on nije ispravan po islamu.

Inače, znaš li kakav je propis u hanefijskom mezhebu za muslimana koji prestane klanjati?




Onaj ko otpadne od vjere u hanefije mezheba se pritvara dok ne dođe Tobe, ili apostaziju, ibn Tejimije je bio zatvoren i mnogi islamski učenjaci ne ubijeni nego zatvoreni.


Vehabije u fali dosta stoljeća znaš li ko je bio Muhammed sin Vehabije tj ibn Vehab?
Oni Islam žele arapski nacionalizovati.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 17 Dec 2017, 17:42

Svako kome smeta džihad on podržava genocid i istrijebljenje Bošnjaka jer Bošnjaci su u Srebrenici uzdali se u kjafire holandske da će ih spasiti a nisu i piše fino u Kur'an i Kerimu. Prokleti komunizam i Jna tek 1971 godine dozvolili naziv Muslimani a ukinuli bosanki jezik u 19 vijeku, Slavenska pogan. Ko se izjasnio Muslimanom 1947 bio je u blajbuku hvala Allahu ja sam potomak jednog Mladog Muslimana i protiv komuista se uvijek treba boriti, jer oni su hrđa svakog naroda.
O vjernici, ne uzimajte za bliske prijatelje druge mimo vas, jer (drugi) vam propast žele, jedva čekaju da muka dopadnete! Mržnja izbija iz usta njihovih, dok je ono što kriju prsa njihova još gore! Mi vam dokaze iznosimo, ako pameti imate! Eto, vi njih volite, a oni vas ne vole, a vi vjerujete u sve Knjige. Kada vas sretnu, oni govore: 'Vjerujemo!', a čim se nasamo nađu, od zlobe (prema vama) vrhove prstiju grizu! Reci: 'Umrite od muke!' Allah doista dobro zna šta je u svačijim prsima“ (Ali Imran,118,119)

Džihad nije samo 1990 džihad je kod Bošnjaka i prije bio što dokazuju zapisi i Muhameda Hevaijia Uskuhfija.

Ja, Kauri, vami velju
Hodte nami vi na viru.
Po neviri što se kolju?
Hodte nami vi na viru.

Nismo vami mi zlotvori
Bog nas jedan jer satvori,
Budte Bogu bogodvori,
Hodte nami vi na viru.

Jedno čudo razrodi se,
Naopako jer hodi se,
Ter na jedno navodi se.
Hodte nami vi na viru.

Je li slika bit se, robit,
Po neviri sići, morit,
Jedno drugom kuće orit?
Hodte nami vi na viru.

Zovemo vas jer se piše:
Boga sveta uznat više,
Paka vira teško diše.
Hodte nami vi na viru.

Boi ne bije kof pametan,
Bude veće prepravedan,
Išta viri on zametan.
Hodte nami vi na viru.

Mi Turčini virno žiti,
I sa svitom obaviti,
Bez posla se nije biti.
Hodte nami vi na viru.

Мi nа víri čuvamo se,
Nevirniku rugamo se:
Kud, di ste se i kamo se?
Hodte nami vi na viru.

Nepriliku mnogo godin
Cini narod silu robin,
Kam kameno srce jedin'.
Hodte nami vi na viru.

Otac jedan, jedna mati
Prvo bi nam, valja znati.
Jer ćemo se paski klati?
Hodte nami vi na viru.

Kogod ima čistu pamet,
On ne misli činit zamet,
Nevirniku noge sapet.
Hodte nami vi na viru.

Nek ne čini silu, slavu,
Ne priliči niko lavu,
Nek uznade Svetog Savu.
Hodte nami vi na viru.

Ove riči promotrite,
Zavirnici igjte, vrite,
Nevirnike gonte, brite.
Hodte nami vi na viru.

Ne dajte se hali lučit
Zaboraviv jedin mučit,
Čistu viru valja učit.
Hodte nami vi na viru.

Kogod hodi naopako
Valja svezat noge jako,
Nek na jedno vozi vlako.
Hodte nami vi na viru.

Ovi spis je vazda viran,
Ko ga drži bude miran.
Iz nevire biži za ran.
Hodte nami vi na viru.

Ko bez puta bude opak
Te s nevirom digne uvak,
Na put gonit valja murtak'
Hodte nami vi na viru.

Pamet nije bit se, klati,
Već na viri biti brati,
Vrlo pravo, virno slati
Hodte nami vi na viru.

Dosta se je zla činilo,
Paski klalo i svinjilo
I bezumno još kinjilo.
Hodte nami vi na viru.

Valja viru opravdati
Od pakla se izbaviti,
Duše raju sve zaviti.
Hodte nami vi na viru.

Ne mislimo zlo mi vami,
Već na'ćete tako sami
Riječ to je: zvat vas nami.
Hodte nami vi na viru.

Zametnuli boje Ijudi,
Da budemo mi već Ijudi,
Da na viri nismo hudi,
Hodte nami vi na viru.

Od zla čini pametar,
Pamet gubi, ne čin' kar,
Jer je pamet vazd' uhar.
Hodte nami vi na viru.

Kod hiljade i šezdeset
I još jedan god bi uzet,
Pismo ovo dade pamet.
Hodte nami vi na viru.

Dobro znade Donju Solan Dobrnja kod Tuzle.
Rad Hevaji biti viran,
Pomoć čini, Bože jedan,
Hodte nami vi na viru.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 17 Dec 2017, 17:54

Mutevelija wrote: 17 Dec 2017, 17:42 Svako kome smeta džihad on podržava genocid
genocidi su upravo rezlutat necijeg dzihada :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 17 Dec 2017, 18:00

Ja znam šta sam rekao, i ti si bezobrazna puno, kiliko je Bošnjaka pogunulo u ratu, najviše civila . Onda dođu kjafiri pametovati ovde nešto to je isto kao da Hitler pametuje Židovima, kad je svijet odlučio da zaustavi rat pa kad su mudžahedini i armija BIH počeli pobjeđivati, bojali se za Evropu i svijet.

Nema ništa cile mile, ko tebe kamenom, ti se bori sa njim do smrti pa čija glava padne prva.

Dobro se na ovim prostorima kaže :" Ko zarije taj dobije".
Last edited by Mutevelija on 17 Dec 2017, 18:02, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Melek » 17 Dec 2017, 18:01

Mutevelija wrote: 17 Dec 2017, 18:00 Ja znam šta sam rekao, i ti si bezobrazna puno, kiliko je Bošnjaka pogunulo u ratu, kad je svijet odlučio da zaustavi rat pa kad su mudžahedini i armija BIH počeli pobjeđivati, bojali se za Evropu i svijet.

Nema ništa cile mile, ko tebe kamenom, ti se bori sa njim do smrti pa čija glava padne prva.
Trola. Okajace.

:oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 17 Dec 2017, 18:02

Mutevelija wrote: 17 Dec 2017, 18:00 Ja znam šta sam rekao, i ti si bezobrazna puno, kiliko je Bošnjaka pogunulo u ratu, kad je svijet odlučio da zaustavi rat pa kad su mudžahedini i armija BIH počeli pobjeđivati, bojali se za Evropu i svijet.

Nema ništa cile mile, ko tebe kamenom, ti se bori sa njim do smrti pa čija glava padne prva.
i ja vlro dobro znam sto sam napisala

genocid je produkt necijeg dzihada

ko je uradio genocid nad aremenima :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 17 Dec 2017, 18:04

Rat je realnost jer takav je život.
Ko misli da će uvijek biti mir živi u bajkama.

Osjetljiv sam jer je najviše Bošnjaka poginulo u ovom ratu i ti mene vrijeđaš sad pitaš za armene čime stavljaš paralelu Srba i Turaka,


Armeni da su imali oružije borili bi se dakle trebao im je džihad.

Idi Turke pitaj dole za Ermene.

Kad te zvijer napadne pričaj joj o političkoj korektnosti posebno vuku koji krv nanjuši.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 17 Dec 2017, 18:16

Mutevelija wrote: 17 Dec 2017, 18:04 Rat je realnost jer takav je život.
Ko misli da će uvijek biti mir živi u bajkama.

Osjetljiv sam jer je najviše Bošnjaka poginulo u ovom ratu i ti mene vrijeđaš sad pitaš za armene čime stavljaš paralelu Srba i Turaka,


Armeni da su imali oružije borili bi se dakle trebao im je džihad.

Idi Turke pitaj dole za Ermene.

Kad te zvijer napadne pričaj joj o političkoj korektnosti posebno vuku koji krv nanjuši.
aha, kad pitam o aremnenma, idi pitaj turke,nije vazno :123 pa upravo su turci svojim dzihadom uradili genocid nad aremenima :123

ne vrijedjam te, ne pravi se budala :lup

osmanlije su bili ookupatori, znaci, oni su prakticirali dzihad, i to tebi ne smeta :kafa

ubistva civila u bilo kojem ratu su upravo rezultat necijeg dzihada

ako ti podrzavas rat, a podrzavas dzihad, to znaci, da svijesno ne izbjgeevas mogucnost ubijanja civila :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Fazlija » 17 Dec 2017, 20:47

Sve je to jedna suluda i primitivna ludjacka ideologija. Bez obzira koja to bila ideologija, bilo da se ljudi kolju zbog vjere ili zbog nacionalizma, to je jedan otrov mrznje koji nanosi stetu i onome protiv koga se boris, i nama samima. Nagriza nas um, izjeda nasu dusu i vodi nas u krajnje izopacenje.

Opravdavati da ako svi kradu, da je razumno i opravdano da i ja kradem; ako se svi ubijaju, da i ja trebam da ubijam; ako svi lazu, da je sasvim prihvatljivo da i ja lazem... sve su to suludi i moralno izopaceni stavovi dostojni najgorih ludjaka.

Ako je to dzihad, onda je to posve isto kao i Mein Kampf... Vjerovati da postoji tamo neki Bog koji je meni dopustio da ubijam druge ljude, samo zato sto ne dijele moje stavove i vrijednosti. Vjerovati da dolazim iz nekog nad-plemena, i da mi je dopusteno ubijati druge samo zato sto ne pripadaju mojem plemenu, krvi, tlu... sve su to fasisticke budalastine.

Kako takva ideologija moze donijeti mir u svijetu?!

Takva ideologija moze donijeti jedino vjecni mir grobalja...
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Mutevelija » 17 Dec 2017, 22:01

Budisti kolju.
Dzihad je sve i dzihad je nista, kako sve pa uvijek se Boris sa grijesima sa šejtanom, sa egom sa ponašanjem, eto ja se sad borim da te ne napadnem dok ti muslimanima soliš pamet tvoji kolju još si i Srbin a meni Bošnjačkom nacionalisti samo dolazi u glavu gusle:" Ja sam rođen đe dzamije nema muslimane mrzim od malena, ajoj bulo dje su ti dimije u Cetnika oko redenika, mirno spavaj Fato sve ti je poklato samo Mujo nije visi kraj kapije, " i udaraju kolko mahati možeš sve se čuje đavolijem tragom zaudara zemlja Muhamedom" Njegoš.
I mene guši ona klima Arapskog lažova i i prevaranta pa sam zato više u Beogradu nego u Sarajevu Ivo Andrić se obraća drugom čovjeku u pismu.
Dakle ti si Srbin budi jevrejske vjere ti mrziš Bosnu Bošnjake, budizam je samo maska da bi bio neutralan, nemoj meni petljati, da bi bio Srbin tvoju je naciju krstio Sveti Sava htio ne htio ti to ispoljavaš.
Možeš se izmotavati ali ja ko bošnjački nacionalista znam šta radiš.


Dzihad je nista sve ostaje Bogu idemo na Ahiret.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Fazlija » 17 Dec 2017, 23:05

Mutevelija wrote: 17 Dec 2017, 22:01 Budisti kolju.
Dzihad je sve i dzihad je nista, kako sve pa uvijek se Boris sa grijesima sa šejtanom, sa egom sa ponašanjem, eto ja se sad borim da te ne napadnem dok ti muslimanima soliš pamet tvoji kolju još si i Srbin a meni Bošnjačkom nacionalisti samo dolazi u glavu gusle:" Ja sam rođen đe dzamije nema muslimane mrzim od malena, ajoj bulo dje su ti dimije u Cetnika oko redenika, mirno spavaj Fato sve ti je poklato samo Mujo nije visi kraj kapije, " i udaraju kolko mahati možeš sve se čuje đavolijem tragom zaudara zemlja Muhamedom" Njegoš.
I mene guši ona klima Arapskog lažova i i prevaranta pa sam zato više u Beogradu nego u Sarajevu Ivo Andrić se obraća drugom čovjeku u pismu.
Dakle ti si Srbin budi jevrejske vjere ti mrziš Bosnu Bošnjake, budizam je samo maska da bi bio neutralan, nemoj meni petljati, da bi bio Srbin tvoju je naciju krstio Sveti Sava htio ne htio ti to ispoljavaš.
Možeš se izmotavati ali ja ko bošnjački nacionalista znam šta radiš.

Dzihad je nista sve ostaje Bogu idemo na Ahiret.
Uh, kod ovakve mrznje vidimo da se zlo napaja zlom, da se mrznja hrani mrznjom i da radja novu mrznju. I dokaz da mrznja izjeda onoga koji mrzi.

Gle, tu ima jedan tehnicki problem. Mi ne mozemo ispraviti grijehe drugih, cak i kada bi smo to htjeli. Mozemo samo ispraviti svoje sopstvene grijehe. To znaci da bez obzira koliko prozivao druge zbog njihovih pogresaka, ti ih neces moci ispraviti sve dok oni sami to ne ucine. A jedini nacin da oni to ucine jeste da sami priznaju svoje grijehe, iskreno se izvine onima kojima su nanosili zlo i obecaju da to vise nece ciniti.

Isto tako i mi sami. Pocinjemo se mijenjati tek onda kada priznamo vlastite greske, izvinemo se ljudima prema kojima smo bili nepravedni, izrazimo iskreno kajanje i obecamo im da vise necemo biti nepravedni prema njima.

To drugim rijecima znaci da neces postati bolji covjek ako uzgajas i gnojis nepravdu koja ti je nanesena. Za nju je odgovoran onaj koji ti ju je nanio. Ti ne mozes ispraviti njegov zlocin. Ti mozes ispraviti samo svoje nepravde koje si nanio drugima.

Jer ovako ako porices da si ista kriv, a jadikujes nad nepravdom koju si sam pretrpio, na najboljem si putu da ponovno sam drugima naneses neko novo zlo (sto se otprilike moze i predvidjeti iz mrznje kojom progovaras u prethodnom obracanju meni). Nadalje, ako sam cinis neko novo zlo, opet ces i sam pretrpjeti novo zlo i tako u krug...

Jedini nacin je da stanes. Da se zaustavis i napravis iskren obracun. Mozda su mene povrijedili 10 puta, ali sam i ja 3 puta povrijedio druge. U redu, ne mogu da ispravim onih 10 nepravdi koje sam sam pretrpio, ali mogu da ispravim barem ove 3 koje sam sam nanio drugima. Necu to vise ponavljati.

Mozes jedino iskreno preuzeti odgovornost za svoje zlocine. Jer ionako ne mozes preuzeti odgovornost za tudje zlocine, cak i kada bi to htio.

Zar nisi nikada bio u prilici da priznas neku svoju gresku i izvines se ljudima prema kojima si bio nekad nepravedan? Ne znam kakva iskustva imas po tom pitanju, ali meni su bas takve stvari najvise pomogle. Pogresio sam, zao mi je, iskreno se kajem, ispricavam se, izvinite, obecajem da necu vise ponoviti takvu gresku. Takav stav je ono kroz sta rastemo.

Inace svi zlocinci, svi brusaci nozeva, nacionalisti, sovinisti i svi vjerski fanatici kao pokvarena gramofonska ploca ponavljaju jednu te istu laz: samo smo mi patili, mi nikome nismo nista skrivili, samo smo se branili, i opet cemo se braniti ovim istim nozevima mrznje koje sada brusimo...

To je put u novo zlo.
http://forum.srednjiput.rs/

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Džihad

Post by Venera » 17 Dec 2017, 23:42

Fazlija wrote: 17 Dec 2017, 23:05
To je put u novo zlo.
Budizam je takodjer povezan sa nasiljem.


http://www.chinabuddhismencyclopedia.co ... _Holy_Wars

:kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests