Dr. Zakir Naik

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96697
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34627 times
Been thanked: 21270 times
Contact:
Status: Online

Dr. Zakir Naik

Post by Rum » 16 Jan 2014, 23:30

Image

Dr.Zakir Abdul Karim Naik rodjen je 18 oktobra 1965 u Mumbaiju,Indija) je doktor medicinie i istaknuti muslimanski intelektualac koji se bavi dawom (misionarstvom). Od 1991, pocinje sa predavanjima koja tretiraju razna islamska pitanja s ciljem prezentovanja islama u njegovom pravom svjetlu. Ubrzo je postao poznat i popularan sirom islamskoga svijeta. Posjeduje izvanredne retoricke sposobnosti i nevjerovatnu memoriju. Pored Kurana, poznaje i Bibliju, te hinduske vjerske spise.



Ovo sam neku noc gledao do 5 ujutro mocan lik mozak :klanja :klanja

[ytube][/ytube]
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96697
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34627 times
Been thanked: 21270 times
Contact:
Status: Online

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Rum » 16 Jan 2014, 23:32

Doktor medicine po profesiji, dr. Zakir Naik, je svjetski poznati i slavni međunarodni govornik o islamu i komparativnim religijama.a Dr. Zakir Naik pojašnjava islamske stavove i otklanja zablude o islamu, koristeći Kur'an i autentični hadis (izreke) Muhammeda a.s.

Dr. Zakir Naik je poznat po svome trudu u promicanju jedinstva, socijalne pravde, sklada i mira koristeći sličnosti koje postoje unutar svih glavnih vjerskih spisa, kao što su Biblija, hindu Vede, Tora i časni Kur'an.

Osim mnogih TV nastupa i njegovih javnih predavanja, dr. Zakir Naik često je pozivan kao ključni govornik na velikim javnim skupovima, gdje privlači veliki broj publike.

Njegov dinamičan stil govora često drži publiku u totalnoj pozornosti, koristeći razum, logiku i primjenu znanstvenih činjenica kao osnova za poboljšanje razumijevanja među ljudima različitih pogleda i vjera.

Dr. Zakir Naik je 45 godina star. Dr. Zakir je popularan zbog njegovih kritičkih analiza i uvjerljivih odgovora na zahtjevna pitanja postavljena od strane publike, nakon njegova javnog razgovora,debate ili tribine.

U proteklih 14 godina, dr. Zakir Naik je održao više od 1300 javnih predavanja u SAD, Kanadi, Velikoj Britaniji, Saudijskoj Arabiji, UAE, Kuvajtu, Kataru, Bahreinu, Omanu, Južnoj Africi, Italiji, Mauricijusu, Australiji, Maleziji, Singapuru, Hong Kongu, Tajlandu, Gvajanai(Južna Amerika), Trinidadu, Maldivima, Šri Lanci i mnogim drugim zemljama, pored mnogobrojnih javnih predavanja koje održao u Indiji.

On je uspješno sudjelovao u nekoliko simpozija i dijaloga s poznatim osobama drugih vjera. Njegov javni dijalog s Dr. William Campbell (iz SAD), na temu "Kur'an i Biblija u svjetlu znanosti" koji je održan u gradu Chicagu, SAD, 1. travnja 2000, bio je velik uspjeh. Njegov međuvjerski dijalog s istaknutim Hindu Guru Sri Sri Ravi Shankar na temu "Koncept Boga u Hinduizmu i Islamu u svjetlu Svetoga pisma" koja se održala u Palace osnovi, Bangaloreu, na 21. siječanj 2006,. bio je visoko cijenjen od strane ljudi iz obje religije.


U broju od 22. veljače 2009. u Indian Expressu, u popisu "100 najmoćnijih Indijaca u 2009.", među više od milijardu stanovnika Indije, dr. Zakir Naik je bio rangiran na broj 82.

U posebnom popisu "Top 10 Duhovni gurui iz Indije" Dr. Zakir Naik je bio rangiran na broj 3, nakon Baba Ramdev i Sri Sri Ravi Shankar, kao jedini musliman u popisu.

Dr. Ahmed Deedat, svjetski poznati govornik o islamu i komparativnim religijama, koji je prozvao dr. Zakira, "Deedat plus" 1994., predstavio plaketu svibnja 2000. koja je dodijeljena dr. Zakir Naiku, za njegovo postignuće na području Dave (misionarstva) i studija komparativne religije sa graviranim natpisom: "Sine, za ono što si ti učinio u 4 godine meni je trebalo 40 godina kako bi to ostvario, hvala Bogu."

Dr. Zakir Naik se redovito pojavljuje na mnogim međunarodnim TV kanalima u više od 200 zemalja svijeta. Redovito je pozvan na TV i radio da daje intervjue. Više od stotinu razgovora, dijaloga, rasprava i simpozija dostupni su na VCD i DVD-ima. Autor je knjige o islamu i komparativnim religijama.


[ytube][/ytube]
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96697
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34627 times
Been thanked: 21270 times
Contact:
Status: Online

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Rum » 16 Jan 2014, 23:38

[ytube][/ytube] Debata Kuran i Biblija u svjetlu nauke
WILIAM CAMBEL GOVORI O NAUCNIM CINJENICAMA KOJE SE NALAZE U KUR'ANU (negirajuci ih), DOK ZAKIR NAIK PREDSTAVLJA BIBLIJU KAO NENAUCNU KNJIGU!!! POGLEDAJTE!!!


[ytube][/ytube]
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96697
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34627 times
Been thanked: 21270 times
Contact:
Status: Online

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Rum » 16 Jan 2014, 23:52

[ytube][/ytube] :klanja
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Krokodil Behko » 16 Jan 2014, 23:59

Rum wrote:
Ovo sam neku noc gledao do 5 ujutro mocan lik mozak :klanja :klanja

[ytube][/ytube]
Rume bolan pa to traje dva sata. Nikog u životu nisam slušao ni upola toliko, pa tako da sasvim sigurno u meni neće steći sljedbenika.. De nek skrati na dužinu jednog SMS brate dragi.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96697
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34627 times
Been thanked: 21270 times
Contact:
Status: Online

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Rum » 17 Jan 2014, 00:01

:ha zavali se zapali pljugu i slusaj brzo proleti zanimljivo je :djed
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Krokodil Behko » 17 Jan 2014, 00:02

Neka fala. Pismen sam i Kur'an sam pročit'o par puta pa tako da mi ovaj lik nije potreban.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96697
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34627 times
Been thanked: 21270 times
Contact:
Status: Online

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Rum » 17 Jan 2014, 00:05

Krokodil Behko wrote:Neka fala. Pismen sam i Kur'an sam pročit'o par puta pa tako da mi ovaj lik nije potreban.
Ima dosta i o nauci :osama ako sada krenes gotov si do 2 :djed
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Rockefeller » 17 Jan 2014, 02:23

Da ja slušam vehabiju :noga :valja
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

Ruana
Status: Offline

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Ruana » 17 Jan 2014, 08:18

I ja ovoga nekad gledam, nema pitanja na koje covjek nema odgovor.
Nije on vehabija, ne moze bas svak imati predavanje na Oksfordu.
Preporucujem da pogledate.

Ciklama
Status: Offline

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Ciklama » 17 Jan 2014, 09:26

Forumaši, puni ste predrasuda. :)
Meni ako neko od prijatelja preporuči lnik sa popom ja pogledam/poslušam, ništa ne gubim.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Krokodil Behko » 17 Jan 2014, 09:46

Ko pominje rasude i predrasude? :D Jednostavno je predugo.
Nije to El Clasico pa da odvojim dva sata. Za gledanje takvih stvari, ljudi nemaju vremena. Nije ovo da sam ja neuviđavan nego ti kažem ono što jeste. Ti šejhovi/propovjednici, morat će malo da promijene nastup. Da je neki dobar musliman, prisjetio bi se one izreke "Ako neće brijeg Muhamedu....."
online

Ciklama
Status: Offline

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Ciklama » 17 Jan 2014, 09:49

Jao Behko .... poslušaš dok pripremaš ručak, brišeš prašinu .... :D

Ruana
Status: Offline

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Ruana » 17 Jan 2014, 09:51

Cuj nemam predrasuda pa onda "ti sejhovi"

Blackhawk
Status: Offline

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Blackhawk » 17 Jan 2014, 09:54

Trebas ga prvo poslusati da bi mogao davati bilo kakve komentare o njegovom nacinu izlaganja.. A ako neces poslusati, nemoj ni spamati temu...

Inace, lik je genij, sa fotografskim pamcenjem i tolikim znanjem na svakom polju, ne samo islama, nego i ostalih nauka, i koristi to znanje da prikaze vjeru islam onakvu kakva ona i jes.

Evo ovaj ti je od par minuta, to mozes poslusati..
[ytube][/ytube]

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Krokodil Behko » 17 Jan 2014, 09:59

Živim u skladu sa svojim vremenom i ovom prilikom, molim zemaljsku kuglu da me ne zajebava i poštuje moju malehnu prisutnost u ovozemaljskom bitisanju. Sad odo da kupim dva hljeba "rondić" po pola marke, pa doručak, pa priprema ručka pa odo do firme da ih zajebem oko drva. Šejh nek sačeka...ako ne zajebem i njega :valja
Trebas ga prvo poslusati da bi mogao davati bilo kakve komentare o njegovom nacinu izlaganja.. A ako neces poslusati, nemoj ni spamati temu...
:maja

Ko kaže da spamam? Baš komentarišem u duhu teme, a šta ću ti ja što bi ti rado svima nametnuo/naredio da sve nauče naizust, jer bože moj, samo ti znaš šta treba a šta ne.. Mogu mislit kako ti je :tjesi
online

Blackhawk
Status: Offline

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Blackhawk » 17 Jan 2014, 10:13

Ja samo kazem da osudjujes ga a uopste ne znas ni o cemu prica ni kako..
To bi bilo isto kao da ja odem tamo na teme sto je Rocke postavio o tim nekim svjetskim govornicima, koji propagiraju novac i kako postati bogat, i rekao da oni mlate praznu slamu ili nesto slicno a da uopste ne poslusam nijedan video...
Ali mene to ne interesuje, pa necu ni poslusati, ali necu ni komentirati da nevaljaju ti..

A Dr. Zakir nit je seih nit je vehabija, niti se deklarise sa bilo kakvim tim "cinovima". Ali eto ljudi su vidjeli bradu i to je to..

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96697
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34627 times
Been thanked: 21270 times
Contact:
Status: Online

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Rum » 17 Jan 2014, 17:27

Behko ne volim ni ja svasta slusati -gledati ali njegaa je milina slusati ne valja gluposti , i nije vehabija :jok pametan normalan covjek , pogledaj samo kako ga pazljivo slusaju na Oxfordu , nije to mala stvar :djed
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96697
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34627 times
Been thanked: 21270 times
Contact:
Status: Online

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Rum » 17 Jan 2014, 17:31

[ytube][/ytube] :djed
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96697
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34627 times
Been thanked: 21270 times
Contact:
Status: Online

Re: Dr. Zakir Naik

Post by Rum » 17 Jan 2014, 17:37

[ytube][/ytube] Prijateljska poruka za Behku :djed
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 82 guests