Tolerancija prema vjernicima i vjerskim osjećanjiima

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Tolerancija prema vjernicima i vjerskim osjećanjiima

Post by Podrinjac » 13 Mar 2015, 18:12

Pa kad nisu svi bogovi moćni, kako će biti taj jedan moćan ?? Kakva slučajnost da pripadate najmoćnijem Bogu od svih mislion bogova. :hihi :hihi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Tolerancija prema vjernicima i vjerskim osjećanjiima

Post by Biba » 13 Mar 2015, 19:20

Podrinjac, ak si ti jedan mocan onda ti ne triba nikakva pomoc...je li tako?!
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Tolerancija prema vjernicima i vjerskim osjećanjiima

Post by Podrinjac » 13 Mar 2015, 20:32

Ko kaže da sam ja moćan ?? Ja to nigdje rekao nisam.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Tolerancija prema vjernicima i vjerskim osjećanjiima

Post by Biba » 13 Mar 2015, 22:18

E hbga, ne kontas...mislila sam figurativno...na "onu" moc...onda ti ne treba pomoc ko onm djeedu sto sam ga opisivala....ako je netko svemoguc onda je logicno da ne treba jos jedan a kamo li mnogo...cista matematika hbga :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Tolerancija prema vjernicima i vjerskim osjećanjiima

Post by Lebowski » 13 Mar 2015, 22:24

Salahuddin wrote:Ova gore islustracija bas i nema neko utemeljenje. Tesko da neko od vjernik namece ateistima svoj nacin zivota, pa da se poziva na nevrijedjanje, kada ga ovaj, radi tog nametanja odbije i pocne sa kontra-ponasanjem. Karikatura bi imala smisla da su stvari tako poredane. Ovako, to je samo izgovor ateista da su vjernici preosjetljivi na nesto sto su sami izazvali. Potpuno netacno.
Naravno da ima utemeljenje.. ne treba bukvalno shvaćati sliku, to može predstavlja sliku jednog vremena ili historiju. Dosta toga sa slike se pripisuje ateistima, ovako ili onako a malo je bezveze reći da se religija ne nameće.. Sistem nameće a doživio sam i sam neshvatanje.. tipa kako možeš ne vjerovati u ništa bla bla.. mada nikad nisam rekao da ne vjerujem u nešto već samo da nisam religiozan.

Da ne pominjem ponude prelaska na određenu religiju za sačuvan život, bogatstvo, neku korist.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Tolerancija prema vjernicima i vjerskim osjećanjiima

Post by Lebowski » 13 Mar 2015, 23:32

Nisam uopšte osjetljiv, iskreno nisam se uzbudio nijednom na ovim temama što ne mogu reći za vas... bilo bi potpuno neočekivano da budete hladni.

Nisam ni izvlačio nešto iz svog primjera.. Jesi li spreman da diskutijemo na temi "Islam - religija mira ili kult smrti i straha"?
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Tolerancija prema vjernicima i vjerskim osjećanjiima

Post by Lebowski » 14 Mar 2015, 00:03

Nije to predrasuda već zapažanje na osnovu foruma, interneta, reakcija na koješta u svijetu od strane muslimana. Nema mi onog sabura koji se toliko spominje.

Ja tebe ne pokušavam razumjeti, razumijem te potpuno. :oo Naravno da sam zainteresovan za odgovore ali takve bez relativizacije, opravdavanja jedne stvari drugom, objašnjavanja sasvim jasnih riječi i djela nekakvim pričama, želim imunitet od optuživanja za mržnju i netoleranciju, bez previše demagogije i zapetljavanja, bez previše citiranja ajeta i hadisa i njihovih interpretacija(ne odnosi se na tebe)
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Tolerancija prema vjernicima i vjerskim osjećanjiima

Post by Lebowski » 14 Mar 2015, 00:24

Samo mala ispravka.. Nisu to baš falinke.
Tema bi bila takvog karaktera da bi se bavila kako Kur'anom i Sunnetom, tako i današnjim islamom u praksi, odstupanjima od Kur'ana ako ih ima i zašto je to tako. Da li Kur'an može biti izvor za religiju mira, da li je Muhamed najbolji čovjek ikad..

Sad ću možda koga uvrijediti ali tvrdim da sam u dosadašnjem životu pokazao se kao moralnija osoba od njega. :cudi

:oo - znak koji obično stavljam kad sam ironičan ili sarkastičan ili u slučaju šale, manje ili više shvatljive prirode ili njenog pokušaja
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Tolerancija prema vjernicima i vjerskim osjećanjiima

Post by Krokodil Behko » 09 Jun 2018, 17:59

S jedne strane, smetaju im bajramski koncerti, mada se isti održavaju u prostorijama koje su za to i namjenjene, plus što je u privatnoj režiji i svako ima pravo da pozove koga god i kad god poželi, a jedini bi uvjet bio da se prijavi poreskoj upravi.

Pa neće se valjda prijavljivati koncert najbližem efendiji?
Ali oni sigurno žele tako i da ih se pita oko svega.

S druge strane, kad okupe hiljade seljaka na sred glavnog grada, da jedu ko firauni, na sred ulice, to je ok :ok

Kad malo bolje razmislim, trebali bi se i mi malo zauzeti oko štucovanja stavki iz ugovora između države i IZ.

Image
online

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Tolerancija prema vjernicima i vjerskim osjećanjiima

Post by Podrinjac » 09 Jun 2018, 21:50

Religije se već odavno služe za komercijalu i manipulaciju. Mada se ova druga stvar koristi već od postanka religija.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Tolerancija prema vjernicima i vjerskim osjećanjiima

Post by Zagorka » 10 Jun 2018, 00:47

Krokodil Behko wrote: 09 Jun 2018, 17:59 S jedne strane, smetaju im bajramski koncerti, mada se isti održavaju u prostorijama koje su za to i namjenjene, plus što je u privatnoj režiji i svako ima pravo da pozove koga god i kad god poželi, a jedini bi uvjet bio da se prijavi poreskoj upravi.

Pa neće se valjda prijavljivati koncert najbližem efendiji?
Ali oni sigurno žele tako i da ih se pita oko svega.

S druge strane, kad okupe hiljade seljaka na sred glavnog grada, da jedu ko firauni, na sred ulice, to je ok :ok

Kad malo bolje razmislim, trebali bi se i mi malo zauzeti oko štucovanja stavki iz ugovora između države i IZ.

Image

Samo ti je krivo sto nisi pozvan na iftar :D.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Tolerancija prema vjernicima i vjerskim osjećanjiima

Post by Hannibal » 10 Jun 2018, 00:51

samo me nemoj peglat sa vjerom i ok je sve
🐽

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Tolerancija prema vjernicima i vjerskim osjećanjiima

Post by Hurija » 14 Jun 2018, 14:27

:stop imam toleraciju i uctivost za starije ljude a tako i za vjenike inace ne opravdam sto su kod nas cinili radnici opcine ove godine, recimo isli sa posla na podne neka izvole i idu na godisnji posao ne smije trpiti
Ostalo je cutanje.

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Tolerancija prema vjernicima i vjerskim osjećanjiima

Post by Fazlija » 14 Jun 2018, 20:13

storm wrote: 12 Jan 2015, 20:54 .... svi nekako nađu neku mjeru tolerancije ( više manje ) sa neku drugu vjeru.... jedino ateiste nitko ne voli , mislim od tih vjerskih skuoina :cudi
Ljudi ne vole propovjednike, svejedno da li propovijedaju vjeru ili nevjeru. Ljudi obicno nemaju nista protiv vjernika ili nevjernika, samo ako s time ne dave oko sebe. Ako je napadan ateista, onda ti to dodje isto ko i naporan vjerski propovjednik.

Ovog momka sto su osudili u Egiptu, izraz ciste vjerske zatucanosti. Ljudi bi trebali imati slobodu izabrati vjeruju li ili ne vjeruju.

Budizam u Burmi, iskoristava se kao jedno od opravdanja za nacionalizam i sovinizam. Isto kao i vjera kod nas.
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Tolerancija prema vjernicima i vjerskim osjećanjiima

Post by Fazlija » 14 Jun 2018, 20:27

Biba wrote: 13 Mar 2015, 13:43 Puno se pisalo o dzihadistima i kak je Islam rigorozan...a nitko ne pise eto kako se budizam svojski trudi nametnuti svoju vjeru, ama preplavili svijet svojim idejama..
Slazem se, to je stvarno uzelo maha. Treba nesto napraviti po tom pitanju! Jos vise molitve, jos vise propovjedi, jos vise zabrana, jos vise straha, jos vise zatucanosti i nacionalizma, i... ljudi nece vise ici u taj budizam.
Biba wrote: 13 Mar 2015, 13:43osim toga nije monoteisticka vjera...
To je ne-teisticka vjera.
Biba wrote: 13 Mar 2015, 13:43ak je bog onda sta ce bogovi, znaci jedan nije mocan...ma postujem ja alibeto malo kritike smije bit..pa i meni substudenti uvaljivali knjigu Hare hare Krisna hare...
Hare Krsna nije budizam :mah
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Tolerancija prema vjernicima i vjerskim osjećanjiima

Post by Podrinjac » 14 Jun 2018, 20:56

Svaka religija ima u cilju nametanje svojih propovijedi drugima.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

"Fox News": Ateisti su gadni i opasni nasilnici koji nas žele ušutkati

Post by Mala_Mu » 19 Jan 2019, 14:26

Image
Tvrde da postoji samo jedan način za ophođenje u ovom svijetu političke korektnosti, a to je suprotstaviti se

"Fox News", portal američke populističke televizijske stanice, nastavlja prenositi adaptirane dijelove knjige Tomasa Nelsona (Thomasa) "Unutar ateističkog mozga: Razotkrivanje religije onih koji tvrde da nema Boga".

U decembru je grupa "Američki ateisti" pokrenula kampanju na bilbordima sloganom "Zaobiđi crkvu – sve su to lažne vijesti". Potom se Američka humanistička asocijacija naljutila na predsjednika Trampa (Trump) zato što je tokom nacionalnog molitvenog doručka spomenuo kršćanstvo i Isusa Krista, ali ne i ateiste. A fondacija "Sloboda od religije" žestoko protestirala jer je tijelo svećenika Bilija Grahama (Billy) bilo izloženo na Kapitolu prije pogreba.

Iz knjige koju "Fox News" reklamira na ovaj način ističu: "Da, ateisti su glasni, gadni, neumoljivi i nasrtljivi. Njihova je arogancija iritantna, ali nije ništa u usporedbi s njihovim neznanjem. Ateisti vjeruju da je većina ljudskih bića iz svih razdoblja i svih mjesta na svijetu bila u krivu u onome što je njima najvažnije. Oni odbacuju ovu veliku većinu ljudi i smatraju ih kretenima ili duboko naivnima. Čini se da ne znaju ili ne žele priznati da su najveći doprinos civilizaciji dali vjernici, a ne ateisti."

Aristotel, Fransis Bakon (Francis Bacon), Leonardo da Vinči (da Vinci) i Isak Njutn (Isaac Newton) vjerovali su u Boga. Nobelovac i pronalazač rendgenskih zraka Vilhelm Rentgen (Wilhelm Rontgen), otac moderne hemije Antoin Lavosier (Antoine Lavoisier), pionir operacija na mozgu Vilijam Kin (William Keen), te naučnik Vernher von Baun ( Wernher) i Ernest Valton (Walton), prvi koji je umjetno razdvojio atom, svi su vjerovali u Boga.

Kad smo kod pionira nauke, šta mislite ko je prvi smislio izraz ”naučnik”? Vilijam Vevel (William Whewell), anglikanski svećenik i teolog! Osmislio je i riječi ”fizičar”, ”katoda”, ”anoda” i mnoge druge naučne pojmove. U suštini, jezik kojim se naučnici danas služe dolazi iz mozga jednog vjernika. Čak je i sama Teorija velikog praska, kojom ateisti pogrešno podupiru svoje argumente protiv Boga, plod razmišljanja Đorđa Lemaira (Georgea Lemaitrea), belgijskog astronoma i katoličkog svećenika. Otac genetike, koja je temelj cijele teorije evolucije, Džordž Mendel (Gregor) bio je augustinski redovnik, navodi "Fox News" dijelove iz knjige koju reklamira.

Pa nastavljaju "da, neznanje današnjih ateista o historiji graniči s ludilom. No, jesu li oni zaista opasni? Naravno da jesu! Činjenica je da ateistički stavovi nisu u stanju podržati bilo koji koherentni sistem moralnosti, osim nemilosrdnog socijalnog darvinizma. Zato je ateizam uzrokovao više smrti, ubistava i krvoprolića nego bilo koji drugi sistem vjerovanja u historiji svijeta."

U nastavku knjige koju reklamira "Fox News" kaže da je Hitler bio bijesni ateista.


- Samo u posljednjih 100 godina nacionalne su vlade ubile 360 miliona ljudi, a gotovo polovinu od tog broja ubile su ateističke vlade. Postoji duboka i zastrašujuća poveznica između ateizma i smrti. Ateisti poput Staljina, Mao Ce Tunga, Hidekija Toja, Pola Pota i mnogih drugih snosili krivice za veliku većinu smrti u ratovima i masovnim smaknućima u historiji. I dok mnogi ateisti tvrde da je Adolf Hitler bio kršćanin, njegovi privatni zapisi koje su 1953. godine objavili Farar (Farrar), Štraus (Straus) i Jong (Young) jasno ukazuju da je Hitler bio bijesni ateista.

Najteži udarac koji je ikad pogodio čovječanstvo bila je pojava kršćanstva. Boljševizam je nezakonito dijete kršćanstva, a oboje su izmislili Židovi. Naša će epoha sigurno označiti kraj bolesti kršćanstva - tvrdio je Hitler - prenosi "Fox News" na svom portalu.

U konačnici postoji samo jedan način za ophođenje s nasilnicima, čak i ovom svijetu političke korektnosti, a to je suprotstaviti im se i boriti se protiv njih hrabro, agresivno i neustrašivo, boriti se protiv njih odmah i sada, zaključuje "Fox News" svoju adaptaciju Nelsonove knjige.

avaz.ba

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: "Fox News": Ateisti su gadni i opasni nasilnici koji nas žele ušutkati

Post by Julia-Klara » 19 Jan 2019, 14:28

:kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: "Fox News": Ateisti su gadni i opasni nasilnici koji nas žele ušutkati

Post by greeneyes » 19 Jan 2019, 14:36

Trebamo biti na oprezu
Samo sabura

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: "Fox News": Ateisti su gadni i opasni nasilnici koji nas žele ušutkati

Post by Mirelam » 19 Jan 2019, 14:46

Udrite cafire gdje god stignete . :oklagija

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests