Sudnji dan, raj i pakao

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by paparaci » 10 Mar 2015, 22:17

Podrinjac wrote:
aaaa ljudi se dijele na ljude i neljude, a ne na vjernike i nevjernike. Ako to utuvite u glavu, svima nama će biti bolje. A u protivnom, ratovi će i dalje trajati.
vec ti rekoh da pojma nemas o cemu pricas. jer da nije tako, ne bi napisao to sto jesi. :grana
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Podrinjac » 10 Mar 2015, 22:17

paparaci wrote:
Podrinjac wrote: Pa najviše ko valjaju gluposti su religijske vođe. De nemoj proslavljati Novu godinu, te nemoj proslavljati Valentinovo, de nemoj Dan žena, de nemoj ovo, de nemoj ono. Za mene su gluposti ako neko nekom zabranjuje šta da on radi. U svako društvo vjera se upetlja.

pa kakve veze ti imas s ovim?

to se samo tice onih koji drze do svoje vjere. :cudi

tebi treba biti jasno da islam nije samo otici u dzamiju obaviti jedan od dnevnih namaza, mozda nekad i postiti koji dan ramazana, proslaviti jedan i drugi bajram i to je to. islam je nacin zivota. prozima se kroz sve sfere zivota.
Znači tvoja podjela ljudi je na one koje drže do vjere i na one koje se ne drže do vjere. Ahha, sve si rekao. Dovoljno.
Znači, ateisti, agnostici, deisti za tebe nisu ljudi. OK.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Lebowski » 10 Mar 2015, 22:20

Slobodna volja i milion obaveznih pravila, propisa, nužnih radnji.. Ne kosi li se to jedno sa drugim.. Hajde, zaboravite da je riječ o islamu al da je neka druga stvar u pitanju.. Moraš ovo tad i tad, ovo tom i tom.. ako ne uradiš naebo si .. ali ipak imaš slobodnu volju koju ne smiješ koristiti jer se kažnjava ili je smiješ korisiti djelimično. Imaš slobodnu volju samo da se pokoriš, robuješ, radiš po pravilima, šablonima.. Hmmm :ooo
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by paparaci » 10 Mar 2015, 22:22

Podrinjac wrote:
paparaci wrote:
Podrinjac wrote: Pa najviše ko valjaju gluposti su religijske vođe. De nemoj proslavljati Novu godinu, te nemoj proslavljati Valentinovo, de nemoj Dan žena, de nemoj ovo, de nemoj ono. Za mene su gluposti ako neko nekom zabranjuje šta da on radi. U svako društvo vjera se upetlja.

pa kakve veze ti imas s ovim?

to se samo tice onih koji drze do svoje vjere. :cudi

tebi treba biti jasno da islam nije samo otici u dzamiju obaviti jedan od dnevnih namaza, mozda nekad i postiti koji dan ramazana, proslaviti jedan i drugi bajram i to je to. islam je nacin zivota. prozima se kroz sve sfere zivota.
Znači tvoja podjela ljudi je na one koje drže do vjere i na one koje se ne drže do vjere. Ahha, sve si rekao. Dovoljno.
Znači, ateisti, agnostici, deisti za tebe nisu ljudi. OK.
slusaj. ne stavljaj mi u usta ono sto nisam rekao.

ako nemas valjanog odgovora, onda suti. nemoj se sluziti takvim stvarima.

fino sam te pitao kakvog dodira ti imas s tim i objasnio ti kome je upuceno. a ti na to sve zbog nedostatka valjanog odgovora pucas na nesto stoto.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by paparaci » 10 Mar 2015, 22:24

Lebowski wrote:Slobodna volja i milion obaveznih pravila, propisa, nužnih radnji.. Ne kosi li se to jedno sa drugim.. Hajde, zaboravite da je riječ o islamu al da je neka druga stvar u pitanju.. Moraš ovo tad i tad, ovo tom i tom.. ako ne uradiš naebo si .. ali ipak imaš slobodnu volju koju ne smiješ koristiti jer se kažnjava ili je smiješ korisiti djelimično. Imaš slobodnu volju samo da se pokoriš, robuješ, radiš po pravilima, šablonima.. Hmmm :ooo
sto bi jedno drugo iskljucivalo?

pa mimo vjere, zivot ti je pun pravila i obaveza. svako od nas ima slobodu volje da li ce se istih pridrzavati ili nece. shodno tome i posljedice su poznate.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Zagorka » 10 Mar 2015, 22:31

Podrinjac wrote:
Pa vi vjernici koliko ste božijih kuća izgradili po svijetu mogli ste cijelu Afriku najesti
.


Ti kažeš da se religija petlja,ali pogledaj sebe dokle se petljaš.Otkud ti pravo da bilo kome kazes kuda će sa svojim parama?Jesi ti grbačio za njih? Nisi? Onda kuš!
Ja ne kazem komšiji koji svoju platu iskocka za noć,da to ne radi.Njegova stvar.Raji prihvatljivija zbog jednake razine intelekta :kafa


Zar nije to važnije od vaših tih kuća ?
Podjednako je vazno vjerovati u Boga i razlikovati dobro od zla i pomagati gdje treba.To ide pod ruku.


?
Bolje spsiti jedno biće, nego izgraditi sto džamija, crkvi, sinangogi itd
To neka tvoja teorija zasnovana na godinama proučavanja ljudskog bitisanja i svega važnog za održivost planete? :kafa

Vjernik se ogleda na to koliko je života spasio
koliko je pomogao, a ne koliko je tekbirao, i otišao u božiju kuću.
Ti nisi vjernik i nisi dao pare ni za jednu džamiju,crkvu,sinagogu,ništa,nikad,niti ćeš.
Iz tvojih se izjava dalo zakljuciti da se smatras boljim i uzvisenijim bicem kao ateist.

Da te pitam(ali posteno).Koliko si ikad ulozio u svom zivotu u izgradnju puta,česme,škole,raznih donacija za operacije?
Saberi pa javi :kafa

Poenta je da ljudi koji su navikli davati pare u neki hajr,i halalom,da će ih uvijek davati.
Iz ličnog iskustva znam(jer sam bila blagajnik za jedan projekt)da onaj ko kaze:ne zanima mene dzamija,ne dajem pet para,obicno ne daje nikad za nista.
A takođe iz iskustva znam da oni koji nisu učestvovali u izgradnji bilo čega,najviše kasnije pametuju kako nije dobro izgrađeno,kako su izvođaći uzeli pare.A marke svoje nisu dali,biva ih se tiče.
Ovo je pravilo :kafa

I naučite razlikovati sektaše i vjernike.Toliko barem možete mućnuti.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by paparaci » 10 Mar 2015, 22:35

mnogima je to plafon. :oo
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Lebowski » 10 Mar 2015, 22:35

Jah. :oo

Obično kad nečemu ili nekome u životu tako robujemo, da je sve po pravilima ne osjećamo neku slobodu, slobodnu volju.. Postane mučenje. Ipak, tu je ostavljena mogućnost da promijeniš nešto i da ne niko ne bije zbog toga. Ako pak moraš raditi nešto znaš i da nemaš izbora, npr raditi loše plaćen posao i trpiti šupka od gazde da bi prehranio djecu.. svjestan si da da ti je slobodna volja ograničena, ne postoji. U religiji totalno drugo shvatanje... možeš biti svjestan da robuješ pravilima, nekom, da nemaš izbora i smatrati to slobodom i slobodnom voljom. :roll
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Julia-Klara » 10 Mar 2015, 22:42

Ja se samo pitam odakle vam pravo tvrditi da ateisti/agnostici/ostali ne daju pare u dobrotvorne svrhe?
Da li ih to sto ne vjeruju cini manje ljudima?

:bua
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Lebowski » 10 Mar 2015, 22:46

Julia-Klara wrote:Ja se samo pitam odakle vam pravo tvrditi da ateisti/agnostici/ostali ne daju pare u dobrotvorne svrhe?
Da li ih to sto ne vjeruju cini manje ljudima?

:bua
Baš su se razmahali s tim. Ni ja ne kontam a ne želim još ništa komentarisati. da vidim dokle će ići i šta je sljedeće. :oo
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Julia-Klara » 10 Mar 2015, 22:47

ne kontam,majke mi :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Biba » 10 Mar 2015, 22:47

Lebovski, ljudi jedni drugima nameću pravila a to što pipeš o nevoljama nas ljudi, to je točno.Ma svi mi trpimo nešto.Ja uvijek kažem-Ne daj Bog da je gore jer uvijek moze biti i gore.Pomisli na lijepe stvari i ono dobro sto imas...mnogi to nemaju.Eto, zdrav si i pametan, kud ces vise...pored svega turobnog ipak mozemo biti sretni...ako mozemo pogledati sebe u ogledalo i pomisliti--- eto ne zelim nikome zlo...Vec sam napisala da ateist koji ne proganja ljude druge vjere moze biti Bogu miliji nego vjernik koji ne zivi ljudski
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by paparaci » 10 Mar 2015, 22:50

Lebowski wrote:Jah. :oo

Obično kad nečemu ili nekome u životu tako robujemo, da je sve po pravilima ne osjećamo neku slobodu, slobodnu volju.. Postane mučenje. Ipak, tu je ostavljena mogućnost da promijeniš nešto i da ne niko ne bije zbog toga. Ako pak moraš raditi nešto znaš i da nemaš izbora, npr raditi loše plaćen posao i trpiti šupka od gazde da bi prehranio djecu.. svjestan si da da ti je slobodna volja ograničena, ne postoji. U religiji totalno drugo shvatanje... možeš biti svjestan da robuješ pravilima, nekom, da nemaš izbora i smatrati to slobodom i slobodnom voljom. :roll


yeb'o me svak', ako sam te ista skontao. :D. :cudi


@Julia

niko to od nas (vjernika) nije rekao. ne znam otkud ti to.

to ti je "brat" Podrinjac poceo valjati bombe.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Zagorka » 10 Mar 2015, 22:50

Opet ste bukvalno skontali. :rol
Da pojednostavim:

]Kaze Haso Muji:koliko godina pušiš,da si te pare ostavljao u stranu,bilo bi ti pametnije nego sto si ih davao u bezvezni dim koji ionako lose utice na zdravlje ba bla bla bla.....

Pita njega Mujo:a pušiš li ti?Ne pušim,veli.

A gdje ti je ferari pi*da ti materina?


Eto valjda ste skontali........ :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Julia-Klara » 10 Mar 2015, 22:52

naravno, Bibo, ali za to gledanje u ogledalo i cist obraz te miran san , mi nije potreban Bog ili vise njih

potencira se tvrdnja da nas nevjernike sve ceka pakao - pa sta?
ako vam je volja drzite se pravila,postujte ih, svakom svacije, ali je bezveze doci ovdje i "plasiti" nas osvetom, ognjem, "stici ce te kazna" itd... ako je tako neka stigne :cudi tulite kako imamo mogucnost izbora - pa eto, izabrali smo, i sta sad?
pokusavate nas preobratiti? aham :kafa

rekoh, iz supljeg u prazno
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Zagorka » 10 Mar 2015, 22:53

Lebowski wrote:
Julia-Klara wrote:Ja se samo pitam odakle vam pravo tvrditi da ateisti/agnostici/ostali ne daju pare u dobrotvorne svrhe?
Da li ih to sto ne vjeruju cini manje ljudima?

:bua
Baš su se razmahali s tim. Ni ja ne kontam a ne želim još ništa komentarisati. da vidim dokle će ići i šta je sljedeće.



:oo

Ko mi ono izdvojena gomila nizeg ranga? :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Lebowski » 10 Mar 2015, 22:54

paparaci wrote:
Lebowski wrote:Jah. :oo

Obično kad nečemu ili nekome u životu tako robujemo, da je sve po pravilima ne osjećamo neku slobodu, slobodnu volju.. Postane mučenje. Ipak, tu je ostavljena mogućnost da promijeniš nešto i da ne niko ne bije zbog toga. Ako pak moraš raditi nešto znaš i da nemaš izbora, npr raditi loše plaćen posao i trpiti šupka od gazde da bi prehranio djecu.. svjestan si da da ti je slobodna volja ograničena, ne postoji. U religiji totalno drugo shvatanje... možeš biti svjestan da robuješ pravilima, nekom, da nemaš izbora i smatrati to slobodom i slobodnom voljom. :roll


yeb'o me svak', ako sam te ista skontao. :D. :cudi


@Julia

niko to od nas (vjernika) nije rekao. ne znam otkud ti to.

to ti je "brat" Podrinjac poceo valjati bombe.
Kako niste .. svi ste redom. Salahuddin, Remb, Zagorka, ti..

Samo ne znam hoćeš li me ovdje skontati. :ooo
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by REMB » 10 Mar 2015, 22:58

Lebowski wrote:
Po mojoj logici, koja se ne mora nužno slagati sa islamskom, musliman je svako ko vjeruje u Allaha, da je Kur'an Božija objava i Muhamed poslanik. Koliko će biti dobar i poštovati propise valjda spada u nešto drugo.
Nije ti dobra logika.
Vako je: Onaj ko vjeruje Boga, poslanika, meleke, objave, sudnji dan i određenje je vjernik...ne mora značit da je automatski i musliman.
Onaj ko izvršava vjerske propise (namaz, post, zekat, hadž i druge propise je musliman.
Musliman znači pokoravati se Bogu tj izvršavati Njegove naredbe.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by paparaci » 10 Mar 2015, 23:00

Julia-Klara wrote:naravno, Bibo, ali za to gledanje u ogledalo i cist obraz te miran san , mi nije potreban Bog ili vise njih

potencira se tvrdnja da nas nevjernike sve ceka pakao - pa sta?
ako vam je volja drzite se pravila,postujte ih, svakom svacije, ali je bezveze doci ovdje i "plasiti" nas osvetom, ognjem, "stici ce te kazna" itd... ako je tako neka stigne :cudi tulite kako imamo mogucnost izbora - pa eto, izabrali smo, i sta sad?
pokusavate nas preobratiti? aham :kafa

rekoh, iz supljeg u prazno

ne strasi niko nikog, samo se iznose cinjenice. :cudi

izabrali ste. pa,nista. zivite kako vam volja. uzivajte.

pokusavamo vam ukazati na neke stvari i tako vas spasiti. koliko god glupo i smijesno to vama mozda bilo.
ne trazimo nista od vas. :cudi
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Lebowski » 10 Mar 2015, 23:01

REMB wrote:
Lebowski wrote:
Po mojoj logici, koja se ne mora nužno slagati sa islamskom, musliman je svako ko vjeruje u Allaha, da je Kur'an Božija objava i Muhamed poslanik. Koliko će biti dobar i poštovati propise valjda spada u nešto drugo.
Nije ti dobra logika.
Vako je: Onaj ko vjeruje Boga, poslanika, meleke, objave, sudnji dan i određenje je vjernik...ne mora značit da je automatski i musliman.
Onaj ko izvršava vjerske propise (namaz, post, zekat, hadž i druge propise je musliman.
Musliman znači pokoravati se Bogu tj izvršavati Njegove naredbe.
Nije tako. :cudi
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 56 guests