Sudnji dan, raj i pakao

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Sudnji dan, raj i pakao

Post by Lebowski » 03 Mar 2015, 22:30

Vidim da nemamo temu o ovome, možda se pričalo i na drugim al šta fali ponoviti. Ima dosta novih.

Dakle, da vidimo šta nas i kad čeka u budućnosti prema religijskim tumačenjima kao i ličnim.

Ja ne bih bio sretan u raju gdje samo pijem, žderem, diram djevice, imam sluge, obećanje za ispunjenje svak želje a u isto vrijeme znati da tamo iza zida su stanovnici pakla sa kojima lože vatru i koji mole za pomoć Boga, obraćaju se vama, vide kao vam je dobro i traže vode..a niko ih ne čuje. Velika je vjerovatnoća da će u njemu završiti neko vama jako drag, neko koga volite, zbog koga vam taj raj ima smisla.. Može biti vaše dijete, vaša majka, žena, za koje znate da su dobre osobe, moralne, pa volite ih zaboga... počesto i bolje od vas ALI eto.. treba zaboraviti na to i posvetiti se uživanju.

Da li bi Vi?

Gdje je tu milost?
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Sibila » 03 Mar 2015, 22:59

za pocetak diskusije.........................no coment :kafa :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Lebowski » 03 Mar 2015, 23:00

De barem odgovori na pitanje kad si tu. :D
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Heidi » 03 Mar 2015, 23:15

Dante Alighieri je sve to lijepo objasnio u Bozanstvenoj komediji. :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Sibila » 03 Mar 2015, 23:23

aaaaaajd :D

leb, kaaaazu, da ce sudnji dan samo taj jedan ........oko 50.OOO godina.......zamsili nas jedan dan na ovom svjetu.............a tamo traje ovoliko ,pusti boga jer njegovi dani vrijeme itd nisu isto sto kod nas ......to smo valjda razlucili :D pojam vremena za nas i njega. ok ok.

evo ti samo gledaj sta se desava .............i ne mozes reci sve je od boga kad nam je on dao slobodu razuma volje itd....dakle da on ubija malu djecu i te gluposti mada u konacnici uvijek je sve pod njegovom .......hm .......ajd....

zamsii da ti je neko napravio nesto straaaaaaaaaaaaaaaaaaasno, koliko puta te neko povijredio.................zamisli sta se sve tokom postojanja samo ove planete desavalo....................ima li logike da oni koji su krvnicki unesrecivali druge................pljuvali boga bilo koja vjera da je u pitanju.......ima li logike da mi tek tako nestanemo odavde i cao....

nema. znaci svako ce dobiiti kako je zasluzio............................e sad ......drugo su stvari ........npr. hitler.......ovaj ona dakle svako ce za sve polagati racun..................a kod boga je sve da tako kazem zapisano pa cak i namjera kakva nam je bila......

dakle bide tako gadno.................................ja se sad evo pocinjem znojiti kad pocnem o tome dumati i zamisljati...ok.

dakle za ove svoje zajebancije ces skupo da platis :plavi ............salim se :D

ti da si neki vladar jel morao bi po necemu npr. svojem licnom sudu suditi nekome ili kazniti nagraditi itd........


a sto se tice raja...........................jos niko se nije vratio da nam kaze......da je tamo to dosadno mlijeko, pasnjaci koze i hanume...............mozda ces za svoja dobra djela ......dobiti npr....sta ja znam jbt......maju :o :D znaci ne mora se bar ja tako ne shvatam to bukvalnno kako pise...shvatati .....jer ne znamo.
pusti raj nece ti bit dosadno trus mi


pakao.....................e to je vec nesto drugo jel.....



polaganje racuna..................i tu ima svega......................neko je bio vjernik citav zivot ali je radio ovo ono namjere lose....

neko divlji ko ja :o vamo tamo..................

pa dok se svi medjusobno razracujanju sta je ko kome naudio tj dobro nesto ucinio.............a u krajnoj instanci........................prevagnnuce iskljucivo bozija milost........ :zubi

majke ce djecu zaboraviti.........nema ........shou program ce da bitne....... :DD


i dok shefica i ja to sve aminujemo jel...... :tamo mah,.......eto.

:D.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by paparaci » 03 Mar 2015, 23:25

Lebowski wrote:Vidim da nemamo temu o ovome, možda se pričalo i na drugim al šta fali ponoviti. Ima dosta novih.

Dakle, da vidimo šta nas i kad čeka u budućnosti prema religijskim tumačenjima kao i ličnim.

Ja ne bih bio sretan u raju gdje samo pijem, žderem, diram djevice, imam sluge, obećanje za ispunjenje svak želje a u isto vrijeme znati da tamo iza zida su stanovnici pakla sa kojima lože vatru i koji mole za pomoć Boga, obraćaju se vama, vide kao vam je dobro i traže vode..a niko ih ne čuje. Velika je vjerovatnoća da će u njemu završiti neko vama jako drag, neko koga volite, zbog koga vam taj raj ima smisla.. Može biti vaše dijete, vaša majka, žena, za koje znate da su dobre osobe, moralne, pa volite ih zaboga... počesto i bolje od vas ALI eto.. treba zaboraviti na to i posvetiti se uživanju.

Da li bi Vi?

Gdje je tu milost?
sta covjek na ovo da ti odgovori. pun si cinizma, hem ti je poredjenje licemjerno.

gdje god insan na kraju zavrsi - to je i zasluzio. sto svojim (ne)djelima, sto prvenstveno Njegovom voljom i odlukom.

ne mogu biti nikako isti onaj ko je prihvatio istinu i trudio se da svoj zivot zivi sto je bolje moguce po njoj i onaj koji ju je zanijekao i okrenuo Svevisnjem ledja.

svakom od nas se ostavlja izbor na ovom svijetu. pa, kako izaberemo......

kakvu milost spominjes i trazis, kad je ta osoba tu milost odbila, pa cak je i ("nogom") gazila?! :grana :123
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Lebowski » 04 Mar 2015, 13:03

Šta je licmejreno a šta je cinizam u tom postu.. jesi siguran da si se dobro izrazio? To je ako se ne varam opis džehenema. Pitao sam bi li bili sretni da vam neko drag bude tamo dok vi uživate.. a recimo da je jedni grijeh te osobe što nije vjerovala.. Msm lakše ti je kad znaš da su ti roditelji vjernici.. imaš nadu, kad nađeš djevojku koja vjeruje, kad je dijete vjernik i uputiš ga u to.. Ali šta ako nije, ako nisu, razmišlja li se uopšte o tome u glavi jednog vjernika?
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by vila » 04 Mar 2015, 13:13

Pa ja bas i ne prihvacam simbol pakla i tu vjecnu patnju!
to mi kontradiktorno sa bozijom milosti,,,cuj vjecna patnja,,,plac i skrgut zuba!
I sad zamisli da imas nekog tko cijeli zivot zivi voden svojim moralnim nacelima a nije vjernik
i on ce kao dobra,postena,moralna,vrijedna osoba zavrsiti u paklu jer eto nije vjerovao da bog postoji niti je razmisljao oraju ili paklu?
meni neprihvatljivo skroz

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by REMB » 04 Mar 2015, 13:23

Lebowski wrote:Šta je licmejreno a šta je cinizam u tom postu.. jesi siguran da si se dobro izrazio? To je ako se ne varam opis džehenema. Pitao sam bi li bili sretni da vam neko drag bude tamo dok vi uživate.. a recimo da je jedni grijeh te osobe što nije vjerovala.. Msm lakše ti je kad znaš da su ti roditelji vjernici.. imaš nadu, kad nađeš djevojku koja vjeruje, kad je dijete vjernik i uputiš ga u to.. Ali šta ako nije, ako nisu, razmišlja li se uopšte o tome u glavi jednog vjernika?
Selektivno uzimaš vjerske tekstove...npr. kad se opisuje pakao, uzimaš onako kako piše...a kad se opisuje da će tada vladati drugačije zakinotosti, da tamo npr. vjernici ni tugu ni žalost neće osjećati, to ne prihvataš...jer da prihvataš onda ne bi tvrdio kako bi nekom ko je u raju trebalo biti žao nekog ko je u paklu.
Iz perspektive ovog svijeta ne možemo objasniti onaj.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Lebowski » 04 Mar 2015, 13:34

Nebitno hoćeš li biti na drogama ili čemu pa ne osjećati tugu ili žalost.. sad znaš da će tako biti pa šta misliš o tome. :cudi
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Biba » 04 Mar 2015, 13:38

Citala sam price ,judi koji tvrde da su bili u paklu, zastrasujuce, zato nekako bas i ne vjerujem...mislim da su Rusi radili neku busotinu i da su iz dubine culi jaukanje a nisu mogli objasniti da to moze potjecati od uzarene lave...to je ono sto sam pisala da se pakao po znanstvenom misljenju podudara s Kuranom....ma duhovni svijet je valjda drukciji...pa nema valjda tamo hrane i cura..hbga i ovdje ne mogu da jedem a jos ak bi i tamo morala onda sta ce mi takav raj...salim se, ma nek mi daju samo duvana...joj citala sam da su neki kad su dozivjeli klinicku smrt letjeli zrakom i htjeli nekome oteti cigaru jer su imali jaku zelju....a pusiti nisu mogli jer nemaju tijelo...e to bi meni bilo strasno...ama duhovni svijet mora biti drukciji...raj...sreca, blazenstvo a pakao...muke al ne znam...mislim da nitko nece direkt u raj ma u cistiliste...cesto mi sagrijesimo i nenamjerno, cesto i ne znam da smo nekog ipak povrijedili....vatre da se grijem i duvana pa nek je i pakao..ma sta ce mi i andzeli, tak i tak ne volim pricati puno :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Lebowski » 04 Mar 2015, 14:03

I ti vjeruješ svemu što pročitaš. :D Šta, na dohvat ruke nam.. za koju godinu biće turističke rute po paklu. :zao

[ytube][/ytube]
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Lebowski » 04 Mar 2015, 14:36

Majo, onaj svijet ne mora da bude na visini. Bar po islamskom ucenju, mi cemo biti prozivljeni na mjestima gdje smo ukopani ili gdje nam je tijelo ostalo. Odatle, svi cemo krenuti prema mjestu gdje ce da se dogodi Sudjenje.
Ako nisi ukopan kojim slučajem ili ti se tijelo ne može sastaviti ili se premjesti tijelo.. ili npr izgoriš, eksplodiraš. Ostaneš tu baš na tom mjestu?

PS nije provokacija. Stavljaću ovu napomenu poslije svakog pitanja.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Biba » 04 Mar 2015, 16:52

Nista ne mogu tvrditi ali...ytari ljudi su vodili goveda kad imaju zatvor...upravo na mjesta gdje su zakopani ljudi...kazu da zivotinje vise osjete utjecaj duhova i da na njih djeluju ljekovito....znam jos jednu pricu..americki bracni par je ne znam kako..donio ruku umrle zene iz Egipta...pricali su da je njezin duh danima dolazio...sve dok nisu odlucili vratiti ruku u grob zajedno s tijelom..duh vise nije dolazio...pricala mi je i gazdarica da kad su ljudi prolazili kraj mjesta gdje je u ratu zakopano tj. sahranjeno puno ljudi...da su se culi strasni jauci......moj jedan ujak je na Papuku dozivio slicno kad je po noci isao kroz sumu...cuo je da se drvece lomi i puca..jedva je od ytraha uteko..a nista nije polomljeno bilo...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by REMB » 04 Mar 2015, 17:07

Biba, vrati se u stvarnost. Volim čitati Vaše postove, no ovo postaje pomalo....bljutkavo. :oo

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Biba » 04 Mar 2015, 17:22

Remb, to su tudza a ne moja iskustva...i Drago Plecko je o tome na telki puno pricao a ak je to tebi bljutkavo, covjece uzmi sardine pa se malo osoli da ne obljuzavis sasvim od mojih postova...Hm, ajde da ne spamam pa da dodam jos nesto...Ljudi koji tvrde da su bili u paklu (meszu njima ima i lijecnika)...u jednome su jednaki a to je da su svi dobili pouku ili poeuku da se potrude bilti bolji....jer ..svi mi znamo sto je patnja, neko manje a netko vise...mislim da nema razlike izmeszu patnje ubpaklu i patnje na Zemlji, netko svoj pakao i na Zemlji peodze...a sto se tice srece, pa covjek tezi savrsenoj sreci a ne ponasa se bas tako da ju zasluzi na onom svijetu...i...problem je sto se danas i psiholozi razmimoilaze u definiranju pojma srece....o tom potom..
Last edited by Biba on 04 Mar 2015, 17:44, edited 1 time in total.
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by REMB » 04 Mar 2015, 17:26

I u mom rodnom mjestu ima jedan potok u kojem iza 00h naveče "plaši" - tako su govorili naši stariji...al mene nikad ništa nije prepalo a nebrojeno puta prođoh tim putem u svaka doba dana i noći.
:oo
sardina je tu... :ok
Nemoj šta zamjeriti...

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by vila » 04 Mar 2015, 17:34

Biba wrote:Remb, to su tudza a ne moja iskustva...i Drago Plecko je o tome na telki puno pricao a ak je to tebi bljutkavo, covjece uzmi sardine pa se malo osoli da ne obljuzavis sasvim od mojih postova...
Drago plecko?
zar ti ono ne mislis da je joga opasna?
budizam ovo ono?
ne smijes onda slusati Plecka,,,opasno ti je to...alternativa,paranormalno,,,
:D.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Biba » 04 Mar 2015, 17:50

Vilo, Drago Plecko je o mnogocemu pricao.To ne znaci da ja njega podrzavam...O jogi sam puno citala, ova joga koju vi spominjete je macji kasalj na spram onih ostalih...mnogi su stradali...ma cak je i savjetnik jedne nase ministrice bio clan ....oni koji prakticiraju vise stupnjeve joge imaju neke moci...ali nisu od Boga...ponavljam, ja sam bila klinicki mrtva, srce su mi masirali....znam sta sam dozivjela a vi peicajte sta hocete, dusa postoji....nisam ja u nesvjesti mogla postati vidovita i znati sta me ceka.....ajoj, moram Rembu reci ...kamo srece da sam ja krava pa da mi duhovi pomognu, hbte ja na hitnoj zavrsim i u bolnici...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by paparaci » 08 Mar 2015, 02:24

Lebowski wrote:Šta je licmejreno a šta je cinizam u tom postu.. jesi siguran da si se dobro izrazio?
jesam. siguran sam. a to i sam znas.
Pitao sam bi li bili sretni da vam neko drag bude tamo dok vi uživate.. a recimo da je jedni grijeh te osobe što nije vjerovala..
tesko je o ovome uopste s "tobom" govoriti kad ne shvatas "nasu" stranu.
nikom normalnom takvo nesto ne moze biti drago.

a to sto kazes da je jedini grijeh te osobe sto nije vjerovala uopste nije mala i nebitna stvar u ovome, jer to seze za sobom mnogo vise.
Msm lakše ti je kad znaš da su ti roditelji vjernici.. imaš nadu, kad nađeš djevojku koja vjeruje, kad je dijete vjernik i uputiš ga u to.. Ali šta ako nije, ako nisu, razmišlja li se uopšte o tome u glavi jednog vjernika?
naravno da se razmislja. zato za vrijeme ovozemaljskog zivota dovis tj upucujes molitve Svevisnjem da ih uputi i da im oprosti.
a ako dostignes poseban stepen, onda imas pravo i sefata tj. zauzimanja na Sudnjem Danu za jednu ili vise osoba do kojih ti je stalo.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests