Budizam

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Muamer18 » 31 Jul 2018, 22:44

Budizam je najgora vjera. To je laz koju Islam ne prima. Budizam je paganizam i muslimani ne dozvoljavaju muslimane da prelaze na tu laznu religiju. Fazlija ne moze biti budista jer moras promijeniti ime i chung lee. Islam je najbolja religija i ona ce pobjediti sve druge vjere paganizma. Budizam vjeruju u reinkarnaciju a to Islam osudjuje i zato nikada nece muslimani birati budizam.

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Muamer18 » 01 Aug 2018, 03:42

Ja ne znam kako neko pored Islama moze izabrati budizam. To je za mene nepojmljivo.

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Fazlija » 01 Aug 2018, 17:18

Je li recitovanje neka vrsta molitve?

Pošto se molitvu generalno smatra da uključuje nekakvo božanstvo, ona nije prava reč za budističku praksu recitovanja. Način na koji theravāda budizam razume postupak i njegov rezultat ne ostavlja mesta za molitvu koja bi bila traženje nečega ili zahvaljivanje nekome.

Međutim, postoji sličnost između pevanja pohvale kvalitetima Bude, Dhamme i Sanghe, s jedne strane, i pevanja pohvale u teističkim tradicijama. Mnogi veruju da se tokom pevanja takvih stihova u srcu rađa jedna sila koja nas štiti i usmerava ka dobru...

Monah Jayasaro opisuje zanimljive elemente budistickog vjerovanja i prakse. Vise procitajte u clanku na stranicama budistickog drustva Srednji put...

OVDJE
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Fazlija » 01 Aug 2018, 17:19

Image
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Muamer18 » 01 Aug 2018, 20:57

Budizam je paganska religija i bolje ti je da se vratis Islamu. Islam sadrzi veliki uspjeh i cisti dusu. Bog postoji a to je Allah. Allah sve zna i sve vidi.

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Fazlija » 03 Aug 2018, 12:23

Muamer18 wrote: 01 Aug 2018, 20:57 Budizam je paganska religija i bolje ti je da se vratis Islamu. Islam sadrzi veliki uspjeh i cisti dusu. Bog postoji a to je Allah. Allah sve zna i sve vidi.
Muamere, kako ti se da papagajski ponavljati uvijek iste budalastine. Ko da si retardiran. Pogledaj si radije malo budisticku umjetnost:

http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Muamer18 » 03 Aug 2018, 15:26

Budisti su nevjernici i svako ko se odluci na neku religiju sem Islama snosice posljedice. Muslimani moraju klanjati da bi se priblizili Allahu. Budisti nemaju istinitu religiju i oni siju samo laz. Islam je najbolji a Budizam je paganska religija ili neznabozacka religija.

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Fazlija » 03 Aug 2018, 16:06

Image
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Muamer18 » 03 Aug 2018, 16:20

Budizam nije za muslimane. Muslimani imaju namaz i toga se ne odricu. Budizam je paganska religija i ona je nedopustiva muslmanima. Dosta mi je vise pokondiranih tikvi koji misle da mogu zamljeniti Islam drugom religijom.

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Fazlija » 06 Aug 2018, 12:42

Fazlija wrote: 01 Aug 2018, 17:18 Je li recitovanje neka vrsta molitve?

Pošto se molitvu generalno smatra da uključuje nekakvo božanstvo, ona nije prava reč za budističku praksu recitovanja. Način na koji theravāda budizam razume postupak i njegov rezultat ne ostavlja mesta za molitvu koja bi bila traženje nečega ili zahvaljivanje nekome.

Međutim, postoji sličnost između pevanja pohvale kvalitetima Bude, Dhamme i Sanghe, s jedne strane, i pevanja pohvale u teističkim tradicijama. Mnogi veruju da se tokom pevanja takvih stihova u srcu rađa jedna sila koja nas štiti i usmerava ka dobru...

Monah Jayasaro opisuje zanimljive elemente budistickog vjerovanja i prakse. Vise procitajte u clanku na stranicama budistickog drustva Srednji put...

OVDJE
Evo za sve zainteresirane jos malo osnovnih informacija o budistickom nacinu razmisljanja i osnovnim praksama budizma od monaha Jayasare:

OVDJE
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Muamer18 » 18 Aug 2018, 19:16

Budizam je ispiranje mozga i najbolji put za svakog covjeka je Islam gdje se klanja Allahu i odlazi na hodocasce u Mekku. Budisti su na krivom putu i oni rade svasta ubijaju muslimane i ne daju muslimanima da zive u miru. Islam ce na kraju pobjediti i nece vise biti nemuslimana.

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Fazlija » 21 Aug 2018, 12:36

Raznolikost je osnovni zakon u svemiru. Kao sto ne postoje dvije potpuno iste jabuke, niti dva potpuno ista atoma... tako ni svi ljudi nikada nece imati isti svjetonazor. Oni koji se protive bozjoj raznolikosti bore se za unistenje i smrt svemira. To su sljedbenici smrti. A to i dokazuju svojim djelima, jer misle da ako ubijaju one koji s njima ne dijele iste vrijednosti, da time ugadjaju Bogu. Prvo ubijaju pripadnike drugih religija, a potom i neistomisljenike iz svoje vlastite religije. Na koncu zavrsavaju tako da ubijaju sve i svakoga. Kao bijesni psi ogrezli u krv. To nije prava religija, to je primitivizam.

Da je Bog htio da samo jedna religija pobijedi, vec bi neka pobijedila. Ako nije do sad, nece ni sad. Onaj ko vjeruje u takvu budalastinu je najobicniji primitivac, neuk i zaslijepljen covjek.
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95673
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33888 times
Been thanked: 20667 times
Contact:
Status: Online

Re: Budizam

Post by Rum » 21 Aug 2018, 18:58

Nemoj Bude i on ima majku
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4964
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Remzudin » 21 Aug 2018, 19:08

Muamer18 wrote: 21 Aug 2018, 18:55 Sta mi je Buda? Mi trpimo redovno njihovo vrijedjanje Islama na bosanskom forumu. Ma yebem im Budu i njihovu glupu meditaciju.
sve je to Allahovo iskusenje

ako reagujes kao djete na vredjanje,onda nisi postigao nivo evolucije.

Hajde kod oni Islam.ba i kuhaj s njima islamske palacinke koliko god hoces,i ne dolazi vise.

Ovo je moj liberalni demokratski forum gdje se izgradziva reformacija islama.
Ako ti ne pase onda haj u Siriju kod Daesh,tamo ces dobiti svoju diktaturu.
Najbolje bi bilo da uzmes zilet i isparas sebi vene,ovaj svijet netreba Vehabije.

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Muamer18 » 21 Aug 2018, 19:15

Yebala te evolucija i Carls Darvin.

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Fazlija » 21 Aug 2018, 22:01

Muamer18 wrote: 21 Aug 2018, 18:55 Sta mi je Buda? Mi trpimo redovno njihovo vrijedjanje Islama na bosanskom forumu. Ma yebem im Budu i njihovu glupu meditaciju.
Muamere, ti si jedna vrhunska seljacina i primitivac. Mozes biti sretan sto tema Religija jedina na forumu nema moderiranja pa mozes slobodno psovati. Ocito na niti jedan drugi nacin ti nisi kadar ni misliti ni govoriti. Kada bi se tvoje laprdanje uopce moglo nazvati ljudskim govorom, vise slici lajanju ili papagajskom ponavljanju naucenih fraza koje ni sam ne razumijes.

Kada bi covjek po tebi, ne daj Boze, sudio islam, mogao bi samo zakljuciti da je to religija kretena i budaletina kakav si i sam. No to je sada manje vazno...

Mene ustvari zanima zasto mislis da icije pisanje na ovom forumu vrijeđa islam?! Sto te tocno vrijedja? Mozes li ti to pokusati kako domisliti i uobliciti u suvislu recenicu?
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4964
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Remzudin » 21 Aug 2018, 22:13

Muamer18 wrote: 21 Aug 2018, 19:15 Yebala te evolucija i Carls Darvin.
ja tebi
.Kuran
.Kurban
.Ilmihal
.Dzamiju
.Namaz
.Ikindiju
.Sabah
.Jaciju
.Ramazan
.Tespih
.i Postekiju na kojoj klanjas

nastavi samo dalje tako,i ti neces vjerovati da na ovoj zemlji ima vec jednog Boga

PS: ah,zaborvio sam jebacinu od pejkambera

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Hannibal » 21 Aug 2018, 22:16

fazlija kako bi na seminaru
🐽

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Zagorka » 21 Aug 2018, 22:17

Ja samo da pozdravim Fazliju, najkulturnijeg člana foruma.

Pozdrav Fazlija :mah
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Muamer18
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1043
Joined: 30 Apr 2018, 18:58
Status: Offline

Re: Budizam

Post by Muamer18 » 21 Aug 2018, 22:29

U Fruskoj Gori se nalazi budisticki hram i jedan od budista je cuveni narkoman Gile iz Elektricnog Orgazma. To je sve budalastina.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests