Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by Maja » 26 Sep 2011, 17:50

Zašto se misli da su vjernici 99 posto seljaci ili neškolovani ljudi, a obrazovana i ugledna gospoda ateisti ili agnostici. jesu li to oni pametniji, pa ih, tobože, niko ne može prevariti da je svijet stvorio neko koga niko još nije vidio. oni su obrazovani, pa ih je teško obmanuti, za razliku od povodljivih seljaka?
ili su to sve samo priče. je li religija ipak podjednako zastupljena u svim staležima?

zašto se onda više posti i klanja po selima, zašto je religija zastupljenija u manje razvijenim zemljama i zašto su žene sa sela uglavnom pokrivene, za razliku ovih iz grada.
ima li to stvarno veze sa religijom ili je u pitanju tradicija.



još bih nešto dodala

ako je istina da je većina vjernika među siromašnim i neukim ljudima, kako to da u boga ne vjeruju bogati koji mu imaju na puno toga zahvaliti, a siromašne koji pate čitav ili većinu života ne može niko "odgovoriti" od vjerovanja u boga.
mislite li da oni negdje u dubini duše imaju taj strah da će uvijek ostati siromašni ako ne budu vjerovali tj da će ih vjera izvući iz siromaštva u smislu da će ih bog nagraditi boljim životom jer vjeruju u njega.

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by String » 26 Sep 2011, 17:57

za mene je religija isto sto i prica o drekavcu....o necemu se prica a ja to nikada nisam vidio....
Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by Maja » 26 Sep 2011, 17:59

dodala sam još nešto u uvodni post


onda si ti string agnostik :oo

ne vjeruješ, ali ne negiraš da postoji mogućnost da Bog ipak postoji

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by Krokodil Behko » 26 Sep 2011, 18:02

Ko kaze da si u pravu?
Ja ne vidjeh na prenosu Bajram namaza,nijednog sirotana u prvim saffovima :D
To za pokrivanje zena,nije fer tumaciti tako.. Stvar nije vezana samo za vjeru,nego i za nacin vaspitanja djece.. Mada i savremena seoska djeca....ne bi ih potcjenjivao sto se tice emancipacije..
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by carobnjak N » 26 Sep 2011, 18:07

Religija je podjednako zastupljena u svim klasama društva i svim oblicima društva.Pokrivanje kod muslimanki kojim se javno pokazuje pripadnost vjeri je istisnuto u doba komunizma iz gradova,a prema selu se manje obraćala pažnja jer se javna slika društva inače gleda po gradovima.
Nema odredjenog tipa osoba koje bi imale neke veće karakteristike spram vjere i nema ciljane skupine.Onaj ko to tvrdi se lako može demantovati sa statistikama.
Mnogi su skloni tvrditi da je vjera sama po sebi utopija ili droga za ljude koji nemaju materijalne mogućnosti ,medjutim to nije tačno iz razloga što ćemo često vidjeti slavne i nenormalno bogate osobe kojima je "samo nebo granica" da se ipak okreću duhovnosti.Skoro svi oni koji dodju u mogućnost da "imaju sve " ostanu razočarani pred činjenicom da ipak nisu "ispunjeni" ,pa to završi ili narkomanijom i alkoholizmom i onda to bude jedan nesretan kraj,pa se svi pitaju :zbog čega,zašto?!
Ljudi koji su prvi primili islam ,ashabi tj drugovi božijeg Poslanika s.a.w.s. su bili i ugledni i bogati npr :ebu Bekr,Omer i Osman r.a. ali i siromašni i nebitni poput Bilala r.a. crnog roba koji je primio islam.
Sve je to vrlo individualno i nema generalizacije..
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by carobnjak N » 26 Sep 2011, 18:12

ako je istina da je većina vjernika među siromašnim i neukim ljudima, kako to da u boga ne vjeruju bogati koji mu imaju na puno toga zahvaliti, a siromašne koji pate čitav ili većinu života ne može niko "odgovoriti" od vjerovanja u boga.
mislite li da oni negdje u dubini duše imaju taj strah da će uvijek ostati siromašni ako ne budu vjerovali tj da će ih vjera izvući iz siromaštva u smislu da će ih bog nagraditi boljim životom jer vjeruju u njega.
Opet je to stvar statistike jer većina ljudi i nije bogata tj siromašna je ako ćemo crno-bijelo.Npr. kažeš većina smedjookih ljudi nisu bogati i to je tačno ali njihova boja očiju nema veze sa njihovim materijalnim stanjem.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by Maja » 26 Sep 2011, 18:18

Krokodil Behko wrote:Ko kaze da si u pravu?
Ja ne vidjeh na prenosu Bajram namaza,nijednog sirotana u prvim saffovima :D
To za pokrivanje zena,nije fer tumaciti tako.. Stvar nije vezana samo za vjeru,nego i za nacin vaspitanja djece.. Mada i savremena seoska djeca....ne bi ih potcjenjivao sto se tice emancipacije..
behko ja nisam napisala ono što ja mislim, nego što svijet govori
zar ti nikad nisi čuo ili barem stekao utisak da većina smatra je religija za siromašne i neuke?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by Krokodil Behko » 26 Sep 2011, 18:23

Dobro,nema veze,mozda mi se ucinilo da si govorila svoje misljenje.......
eh sad
zar ti nikad nisi čuo ili barem stekao utisak da većina smatra je religija za siromašne i neuke?
Zar niu samo bogati,donirali pare za izgradnju Rijaseta?
naravno da oni time ne dokazuju da su bas pravi vjernici ali ni oni,
koji govore da su u vecini kad govore,da je religija samo za sirotinju,
isto tako,ne mogu biti u pravu.. Jer,jel neko nekada prebrojao to sve
pa zna cifre ili??
online

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by String » 26 Sep 2011, 18:25

Religija je jednostavno "U zdravom tijelu zdrav duh".....sjecam se nane svoje koja je bila pravi vjernik...onaj istinski od prije, bez ovih novih "izmjena i dopuna" kako kome godi...jedino religiji je mogla zahvaliti sto je u 80-oj godini mogla da se spusti na zemlju, ustane, okrene glavu lijevo-desno pa sve to opet ponovi.
Sve je stvar odgoja i u kakvom je ko okruzenju rastao i cemu je ucen....ja nemam nista protiv vjernika ali me nerviraju oni koji su zbog koristi poceli da se "selamaju" i "pomoz' Bogaju" i SDA-aju, SDS-isu, HDZ-isu itd...to su mi najgori licemjeri...oni kako vjetar puse...sutra da dodje komunizam ponovo, svi odreda bi ponovo bogarali i potcjenjivali vjernike....a nazalost postali su bogatiji jer su se "okrenuli vjeri"..bogatiji ali u novcaniku...
Zao mi i onih zena sto se pokriju za 800KM isto...i onih sto se isto za novce furaju i dobijaju cash iz celije u Austriji...sve vjernici...
Image

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by mrki62 » 26 Sep 2011, 18:26

carobnjak_iz_voza wrote:Pokrivanje kod muslimanki kojim se javno pokazuje pripadnost vjeri je istisnuto u doba komunizma iz gradova,a prema selu se manje obraćala pažnja jer se javna slika društva inače gleda po gradovima.
.
Ostalo neću sad komentarisati al ovo me zanima, pogotovo ono podvučeno .
Kako istisnuto , izjasni se , meni to nije jasno - na šta ciljaš ?
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by Krokodil Behko » 26 Sep 2011, 18:30

String wrote:Religija je jednostavno "U zdravom tijelu zdrav duh".....sjecam se nane svoje koja je bila pravi vjernik...onaj istinski od prije, bez ovih novih "izmjena i dopuna" kako kome godi...jedino religiji je mogla zahvaliti sto je u 80-oj godini mogla da se spusti na zemlju, ustane, okrene glavu lijevo-desno pa sve to opet ponovi.
Sve je stvar odgoja i u kakvom je ko okruzenju rastao i cemu je ucen....ja nemam nista protiv vjernika ali me nerviraju oni koji su zbog koristi poceli da se "selamaju" i "pomoz' Bogaju" i SDA-aju, SDS-isu, HDZ-isu itd...to su mi najgori licemjeri...oni kako vjetar puse...sutra da dodje komunizam ponovo, svi odreda bi ponovo bogarali i potcjenjivali vjernike....a nazalost postali su bogatiji jer su se "okrenuli vjeri"..bogatiji ali u novcaniku...
Zao mi i onih zena sto se pokriju za 800KM isto...i onih sto se isto za novce furaju i dobijaju cash iz celije u Austriji...sve vjernici...
Jesil siguran da si u pravu?
Moja rodica,rodila dijete u braku sa svabom i njemu,to jest njoj (kcerka je) sad je oko 20 godina. Rodjena u Njemackoj,odrasla tamo,maternji jezik joj njemacki.. faca svapska original,cak joj je i ime svapsko.
..Ali ona je u Islamu i jos nosi hidzab.. Klanja sve namaze,Kuran uci ko hafiz i ne zanima je nista osim islama i medicine koju studira...
online

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by String » 26 Sep 2011, 18:45

Krokodil Behko wrote:
String wrote:Religija je jednostavno "U zdravom tijelu zdrav duh".....sjecam se nane svoje koja je bila pravi vjernik...onaj istinski od prije, bez ovih novih "izmjena i dopuna" kako kome godi...jedino religiji je mogla zahvaliti sto je u 80-oj godini mogla da se spusti na zemlju, ustane, okrene glavu lijevo-desno pa sve to opet ponovi.
Sve je stvar odgoja i u kakvom je ko okruzenju rastao i cemu je ucen....ja nemam nista protiv vjernika ali me nerviraju oni koji su zbog koristi poceli da se "selamaju" i "pomoz' Bogaju" i SDA-aju, SDS-isu, HDZ-isu itd...to su mi najgori licemjeri...oni kako vjetar puse...sutra da dodje komunizam ponovo, svi odreda bi ponovo bogarali i potcjenjivali vjernike....a nazalost postali su bogatiji jer su se "okrenuli vjeri"..bogatiji ali u novcaniku...
Zao mi i onih zena sto se pokriju za 800KM isto...i onih sto se isto za novce furaju i dobijaju cash iz celije u Austriji...sve vjernici...
Jesil siguran da si u pravu?
Moja rodica,rodila dijete u braku sa svabom i njemu,to jest njoj (kcerka je) sad je oko 20 godina. Rodjena u Njemackoj,odrasla tamo,maternji jezik joj njemacki.. faca svapska original,cak joj je i ime svapsko.
..Ali ona je u Islamu i jos nosi hidzab.. Klanja sve namaze,Kuran uci ko hafiz i ne zanima je nista osim islama i medicine koju studira...
Pa ti si sad covjece samo potvrdio da jesam u pravu...
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by Krokodil Behko » 26 Sep 2011, 18:48

String wrote:
Krokodil Behko wrote:
String wrote:Religija je jednostavno "U zdravom tijelu zdrav duh".....sjecam se nane svoje koja je bila pravi vjernik...onaj istinski od prije, bez ovih novih "izmjena i dopuna" kako kome godi...jedino religiji je mogla zahvaliti sto je u 80-oj godini mogla da se spusti na zemlju, ustane, okrene glavu lijevo-desno pa sve to opet ponovi.
Sve je stvar odgoja i u kakvom je ko okruzenju rastao i cemu je ucen....ja nemam nista protiv vjernika ali me nerviraju oni koji su zbog koristi poceli da se "selamaju" i "pomoz' Bogaju" i SDA-aju, SDS-isu, HDZ-isu itd...to su mi najgori licemjeri...oni kako vjetar puse...sutra da dodje komunizam ponovo, svi odreda bi ponovo bogarali i potcjenjivali vjernike....a nazalost postali su bogatiji jer su se "okrenuli vjeri"..bogatiji ali u novcaniku...
Zao mi i onih zena sto se pokriju za 800KM isto...i onih sto se isto za novce furaju i dobijaju cash iz celije u Austriji...sve vjernici...
Jesil siguran da si u pravu?
Moja rodica,rodila dijete u braku sa svabom i njemu,to jest njoj (kcerka je) sad je oko 20 godina. Rodjena u Njemackoj,odrasla tamo,maternji jezik joj njemacki.. faca svapska original,cak joj je i ime svapsko.
..Ali ona je u Islamu i jos nosi hidzab.. Klanja sve namaze,Kuran uci ko hafiz i ne zanima je nista osim islama i medicine koju studira...
Pa ti si sad covjece samo potvrdio da jesam u pravu...
Ocito nisi dobro procitao..
Rijec je o njemackom okruzenju...
online

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by String » 26 Sep 2011, 19:01

Drug, okruzenje ono prvo koje kada se rodis, jesu mama i tatra, brat...itd...na to sam mislio...moj jaran je okruzen tatm ludakom mamom ludjakinjom djedom sirovinom i on psuje Boga dnevno 10000 puta...to sam mislio na to okruzenje...you know? ;)
Last edited by Maja on 26 Sep 2011, 22:20, edited 1 time in total.
Reason: off obrisan
Image

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by carobnjak N » 27 Sep 2011, 16:38

mrki62 wrote:
carobnjak_iz_voza wrote:Pokrivanje kod muslimanki kojim se javno pokazuje pripadnost vjeri je istisnuto u doba komunizma iz gradova,a prema selu se manje obraćala pažnja jer se javna slika društva inače gleda po gradovima.
.
Ostalo neću sad komentarisati al ovo me zanima, pogotovo ono podvučeno .
Kako istisnuto , izjasni se , meni to nije jasno - na šta ciljaš ?
Pa tako što nije bilo poželjno da se žene u gradu tad pokrivaju,nije bilo dozvoljeno slikanje za dokumenta,nisi mogao biti član partije,a bez toga nisi mogao napredovati itd itd.Na selu se to tolerisalo zbog manje uočljivosti ,a kad bi žene išle u grad znale su se odviti jer su im nabijali komplexe da će im se smijati u gradu.
Ja sam kao dijete išao sa roditeljima u Bege na Titin grob ,neka exkurzija poduzeća bila i ni jedna žena nije bila u marami ,a inače ih je većina nosila.To im je rekao lokalni načelnik da "ne smiju take u Bg jer će izgledati glupo"(a načelnik općine je bio srbin,a općina je bila tad 99% muslimani).Kad su došle tamo vidjele su one njihove snaše sve zavijene pa im ništa nije bilo jasno ;)
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by mrki62 » 27 Sep 2011, 17:22

carobnjak_iz_voza wrote:Pa tako što nije bilo poželjno da se žene u gradu tad pokrivaju,nije bilo dozvoljeno slikanje za dokumenta,nisi mogao biti član partije,a bez toga nisi mogao napredovati itd itd.Na selu se to tolerisalo zbog manje uočljivosti ,a kad bi žene išle u grad znale su se odviti jer su im nabijali komplexe da će im se smijati u gradu.
Ja sam kao dijete išao sa roditeljima u Bege na Titin grob ,neka exkurzija poduzeća bila i ni jedna žena nije bila u marami ,a inače ih je većina nosila.To im je rekao lokalni načelnik da "ne smiju take u Bg jer će izgledati glupo"(a načelnik općine je bio srbin,a općina je bila tad 99% muslimani).Kad su došle tamo vidjele su one njihove snaše sve zavijene pa im ništa nije bilo jasno ;)
Imao bi ti velike sreće , kad mene ne bi ovdje bilo.
Nije mi jasno odakle ti toliko smjelosti i naivnosti pa pisati tolike laži , koje temelje na samo tebi znanim istinama.
Ekskurzija poduzeća je ok al šta ima načelnik općine sa ekskurzijom poduzeća ?????
Pa nisam ja od jučer , u to vrijeme sam bio u par poduzeća zaposlen i išlo se je na Dedinje na titov grob al nikakvog načelnika općine nigdje nije bilo. Poduzeće organizuje prijevoz u dogovoru sa sindikatom i to je to a nikakav načelnik i ostala sranja.
Dalje ; slike za dokumente ???? Jesil ti bio u JNA ????
Jel znaš šta je titovka ????
Titovka je kapa al u toj kapi se NIJE smjelo slikati za dokumente , točnije za vojničku knjižicu.
Prijašnja milicija se nije smjela u šapki slikati za dokumente , pa uprkos petokraki zvijezdi.
Oficiri, admirali il bilo ko se sa bilo kakvom kapom nije smio slikati sa kapom a to je onda normalno i za te žene koje pominješ.
Inače, snaše il naše žene su se normalno šetale po gradovima, pa to bila hodžinca, hadžijina il bilo čija žena.
Svoju niti jednu tetku ja nisam upamtio gologlavu , već su sve bile sa šamijom na glavi i to u Geadačcu a ako imaš koga iz Gradačca , onda pitaj kako je bilo u vrijeme komunizma, Tako je bilo i u Bos. Šamcu, Orašju , Brčkom il bilo gdje po BiH , jer niko ženama nije branio ni marame ni šamije.
Što se tiče nekakvog položaja/ funkcije ,......... jel sad šta drukčije ????
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by Heidi » 27 Sep 2011, 18:20

Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

:hm

religija kao i ljubav...utjeha za ove gore navedene... :oo
al neka nas :oo :oo :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by mrki62 » 27 Sep 2011, 18:27

Heidi wrote: religija kao i ljubav...utjeha za ove gore navedene... :oo
al neka nas :oo :oo :oo
Pa jeste ,................. ljubav su izmislili siromašni, da mogu ono u ono raditi džabe :tjesi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by Heidi » 27 Sep 2011, 18:28

mrki, pricaj nam o tome...:p :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Je li religija rezervisana za siromašne i neuke?

Post by mrki62 » 27 Sep 2011, 18:35

Heidi wrote:mrki, pricaj nam o tome...:p :oo
Onaj što je siromašan, on cvjeta od ljubavi i jedva čeka da pronađe sebi srodnu dušu , pa da rade ono u ono iliti prc prc :hihi

Tako je i sa vjerom, vjera je rezervisana za siromašne jer siromašni boga mole da bi im bilo bolje , to je isto kao i sa državnim izborima,.... siromašni idu na izbore, jer se nadaju da će doći promjene i da će im biti bolje a bogati/bogataši , njih zaboli šlauf , njima dole visi ko je na vlasti - jer je njima već sad dobro.

Ko to još od bogataša vjeruje u onostranstvo, bolji život na onom svijetu , ko to još od njih vjeruje iz ubjeđenja, svi vjeruju iz koristi.
Sve je to danas rezervisano za siromašne a oni što imaju pare,........ oni su bezosjećajni , jer sve kupuju s parama.
Mnoge kažu da svoju pi*ku za pare ne bi dale, jer su tako učene a one pametnije upravo svoju pi*ku daju bogatašima i lagodno žive dok siromašne i poštene nayebu i to nayebanje i njihova svakodnevnica sa kojom žive i to džabe, bez prebijene pare .
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests