Ko su Dzini?

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Mutevelija » 17 Sep 2019, 09:40

Allaha, Milostivog, Samilosnog!

1. Reci: ”Meni je objavljeno da je nekoliko džina prisluškivalo i reklo: ’Mi smo, doista Kur’an, koji izaziva divljenje, slušali,

2. koji na pravi put upućuje - i mi smo u nj povjerovali i više nikoga nećemo Gospodaru našem ravnim smatrati’,

3. a On nije - neka uzvišeno bude dostojanstvo Gospodara našeg! - uzeo sebi ni druge ni djeteta;

4. jedan naš bezumnik je o Allahu laži govorio,

5. a mi smo mislili da ni ljudi ni džini o Allahu laži ne govore;

6. i bilo je ljudi koji su pomoć od džina tražili, pa su im tako obijest povećali;

7. i oni misle, kao što i vi mislite, da Allah nikoga neće oživiti;

8. i mi smo nastojali da nebo dotaknemo i utvrdili smo da je moćnih čuvara i zvijezda padalica puno;

9. i sjedili smo okolo njega po busijama da bismo što čuli, ali će onaj, ko sada prisluškuje, na zvijezdu padalicu koja vreba naići;

10. i mi ne znamo da li se onima na Zemlji želi zlo ili im Gospodar njihov želi dobro;

11. a među nama ima i dobrih i onih koji to nisu, ima nas vrsta različitih;

12. i mi znamo da ne možemo Allahu na Zemlji umaći i da od Njega ne možemo pobjeći;

13. i mi smo, čim smo Kur’an čuli, u nj povjerovali; a ko u Gospodara svoga vjeruje, ni štete ni nepravde ne treba se bojati;

14. i ima nas muslimana, a ima nas zalutalih; oni koji islam prihvate Pravi put su izabrali,

15. a nevjernici će u Džehennemu gorivo biti."

16. A da se Pravog puta drže, Mi bismo ih vodom obilnom pojili,

17. da bismo ih time na kušnju stavili; a onoga ko neće da se Gospodaru svome klanja On će u patnju tešku uvesti.

18. Džamije su Allaha radi, i ne molite se, pored Allaha, nikome!

19. A kad je Allahov rob ustao da mu se pomoli, oni su se u gomilama oko njega tiskati stali.

20. Reci: "Ja se samo Gospodaru svome klanjam, i nikoga njemu ravnim ne smatram."

21. Reci: "Ja nisam u stanju da od vas kakvu štetu otklonim niti da nekom od vas kakvu korist pribavim."

22. Reci: "Mene niko od Allahove kazne ne može u zaštitu uzeti; samo u Njega ja mogu utočište naći -

23. samo mogu oglasiti ono što je od Allaha i poslanice Njegove." A onoga koji Allahu i Poslaniku Njegovu ne bude poslušan sigurno čeka vatra džehennemska; u njoj će vječno i zauvijek ostati.

24. I kada oni dožive ono čime im se prijeti, saznaće ko je slabiji i brojem manji.

25. Reci: "Ja ne znam da li će uskoro biti ono čime vam se prijeti ili je Gospodar moj odredio da će to poslije dugo vremena biti,

26. On tajne zna i On tajne svoje ne otkriva nikome,

27. osim onome koga On za poslanika odabere; zato On i ispred njega i iza njega postavlja one koji će ga čuvati

28. da bi pokazao da su poslanice Gospodara svoga dostavili, On u tančine zna ono što je u njih, On zna broj svega što postoji.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Džin po imenu El-Kabūs

Post by Mutevelija » 05 Jan 2020, 23:11

Image
Džin po imenu El-Kabūs

Ovaj džin covjeka napada dok spava. Simptomi napada su kada osoba spava i osjeti težinu i pritisak na grudima, nedozvoljavajuci da se covjek mice ili da covjek diše ili ograničiti disanje, stoga ne može govoriti ili se kretati. Kada džin ode, odmah se probudi u panici kako se hvata za vazduh, a zapadni naučnici ovaj fenomen nazivaju "Paraliza sna", ali nas je islam naučio da je to zapravo džin koji napada u toku ljudskog sna.

Kako onda da zaštitimo sebe od Kabūsa?

Pratimo Muhammeda s.a.v.s i kako je on spavao.

Svake noći kad bi, Poslanik s.a.v.s pošao na spavanje i legao u postelju, sastavio bi otvorene dlanove prema licu, puhnuo u njih i proučio (u njih) suru Ihlas, Felek i Nas, te potom potrao dlanovima svoje tijelo koliko može dohvatiti, počevši od glave i prednjeg dijela tijela; to bi ponovio tri puta. (Možete i dijeci svojoj isto uciniti)

(( كان إذا أوى إلى فر اشه كل ليلة جمع كفيه ثم نفث فيهما فقر أ فيهما )) { قل هو الله أحد } و { قل أعوذ برب الفلق } و { قل أعوذ برب الناس } ثم يمسح بهما ما استطاع من جسده يبدأ بهما على رأسه و وجهه و ما أقبل من جسده يفعل دلك ثلاث مرات )) . رواه البخاري و مسلم

Kada legneš u postelju, prije nego što zaspiš, prouči: “Ajetul-kursijju”. Allah će ti odrediti čuvara da ti se šejtan ne približi u toku noći, sve do sabaha.

.. إذا أويت إلى فراشك فأقرأ اية الكرسي {الله لا إله إلا هو الحي القيوم} حتى تختمها فإنه لا يزال عليك من الله حافظ و لا يقربك شيطان حتى تص

Ko noću prouči posljednja dva ajeta sure “El’Bekare”, biće mu dosta: “Vjeruje Poslanik u ono što mu je dostavljeno (objavljeno) od njegova Gospodara i vjernici…” (ajeti 285 i 286)

(( من قرأ ايتين من اخرسورة البقرة في ليلة كفتاه)){ ءَامن الرسُول بما أنزل إليه من ربه و المؤمنون } )) إلى اخر السورة (285-286). رواه البخاري ومسلم

Kada se odlučiš ići u postelju, prethodno se abdesti poput abdesta za namaz, potom lezi na desni bok i prouči dovu:“Allahumme eslemtu nefsi ilejke ve fevvadtu emri ilejke ve vedždžhtu vedžhi ilejke ve eldže tu zahri ilejke ragbeten ve rehbeten ilejke, la meldžee ve la mendža minke illa ilejke. Amentu bi Kitabike-l-lezi enzelte ve bi Nebijjike-l-lezi erselte.

Allahu, Tebi predadoh dušu svoju, i oporučih stanje svoje, i upravih lice svoje, i prepustih (sklonih) leđa svoja iz želje i straha, jer nema skloništa ni spasilišta pred Tobom osim kod Tebe. Vjerujem u Tvoju Knjigu, koju si spustio, i u Tvoga Vjerovjesnika, koga si poslao. (Pa ako umreš, umrijet ćeš u vjeri islamu.)

Poslanik, sallallahu `alejhi we sellem, ne bi zaspao prije negoli prouči dvije sure: Es-Sedžda i Tebareke.

“Hoćete li (vas dvoje, obracajuci se hazreti Fatimi i Aliji r.a.) da vas uputim na nešto što je po vas bolje od bilo kakvog sluge? Kad pođete u postelju, naspavanje, izgovorite: “Subhana-l-Lah” (33x), “El-hamdu li-l-Lahi” (33x) i “Allahu ekber” (34x) – eto, to vam je bolje od ma kog sluge.

“Allahumme Rabbe-s-semavati-s-seb’i ve Rabbe-l-arši-l-azimi, Rabbena ve Rabbe kulli šej‘in, Falika-l-habbi ve-n-nava ve Munezzile- t-Tevrati ve-l-Indžili ve-l-Furkani: E’uzu bike min šerri kulli šej‘in, Ente ahizun bi nasijetihi, Allahumme Ente-l-Evvelu fe lejse kableke šej‘un, ve Ente-l-Ahiru fe lejse ba’deke šej‘un, ve Ente-z-Zahiru fe lejse fevkake šej‘un, ve Ente-l-Batinu fe lejse duneke šej‘un, ikdi anne-d-dejne ve agnina mine-l-fakri”

Allahu, Gospodaru sedam nebesa i Prijestolja velikog, Gospodaru naš i svega što postoji, Ti Koji daješ da zrnevlje i koštice proklijaju, Objavitelju Tevrata, Indžila i Furkana ( Kur’ana ) – Tebi se sklanjam pred zlom svačijim, Ti si Taj Koji svim upravljaš, Allahu moj, Ti si Prvi, i prije Tebe nije bilo ništa, Ti si Posljednji, i poslije Tebe neće biti ničeg,Ti si Vidljivi, i iznad Tebe ne postoji ništa, Ti si Skriveni, i bez Tebe ništa ne postoji, oslobodi nas duga i učini nas neovisnim o siromaštvu!

“El-hamdu li-l-Lahi-l-lezi at’amena ve sekana ve kefana ve avana, fe kem mimmen (min men) la kafije lehu ve la mu vi”

Hvala Allahu, Koji nas nahrani i napoji, te Koji Sebe učini nama dostatnim i Koji nam se smilova. Ta, koliko je onih koji za sebe nemaju zaštitnika i skrbnika!

Poslanik je, pošto bi položio svoju desnu ruku pod desnu sljepoočnicu, proučio:“Allahumme kini azabeke jevme teb’ asu ibadeke”

Allahu, sačuvaj me od kazne Svoje na dan kada budeš oživio Svoje robove. (3x)

“Bismike-l-Lahumme emutu ve ahja” S Tvojim imenom, Allahu moj, umirem i živim.

Sve se nalazi u Hisnul Muslimu

Molim vas obratite se lijekaru ako vam se paraliza sna i pored gore izucenog - nastavlja,što može ukazivati na zdravstvene probleme..

H.N.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53852
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15205 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by HAVANA » 05 Jan 2020, 23:17

Eki el kabusa.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4969
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Remzudin » 08 Jan 2020, 22:49

To je za mnogima previse komplikovano

Za zastitu od Dzinnova treba usuti u jednu Casu toplu vodu.Onda sipati 3 kaskice soli i 2 kaskice sirceta.
Tu Casu se onda stavi na polcu kod prozora i onda se ubaci jedan komas crnog konca.

Onda mozete fino spavati.

Sutradan onda mozete prosuti tu vodu,ali prvo ispricati Bismillah.

To je sve,neke sure nisu potrebni
Last edited by Remzudin on 08 Jan 2020, 22:50, edited 1 time in total.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53852
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15205 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by HAVANA » 08 Jan 2020, 22:50

Lakse popit rakiju.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Mutevelija » 08 Jan 2020, 22:52

Remzudin wrote: 08 Jan 2020, 22:49 To je za mnogima previse komplikovano

Za zastitu od Dzinnova treba usuti u jednu Casu toplu vodu.Onda sipati 3 kaskice soli i 2 kaskice sirceta.
Tu Casu se onda stavi na polcu kod prozora i onda se ubaci jedan komas crnog konca.

Onda mozete fino spavati.

Sutradan onda mozete prosuti tu vodu,ali prvo ispricati Bismillah.

To je sve,neke sure nisu potrebni
So unistava sihire upravu si :ok
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4969
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Remzudin » 09 Jan 2020, 08:30

Mutevelija wrote: 08 Jan 2020, 22:52
Remzudin wrote: 08 Jan 2020, 22:49 To je za mnogima previse komplikovano

Za zastitu od Dzinnova treba usuti u jednu Casu toplu vodu.Onda sipati 3 kaskice soli i 2 kaskice sirceta.
Tu Casu se onda stavi na polcu kod prozora i onda se ubaci jedan komas crnog konca.

Onda mozete fino spavati.

Sutradan onda mozete prosuti tu vodu,ali prvo ispricati Bismillah.

To je sve,neke sure nisu potrebni
So unistava sihire upravu si :ok
nesto si zamenio....,!
Sihire i Dzinnove su 2 razlicti parova cipele.

Sol..blokira aktivne pokreti Dzinnova,..ali ne unistava sihire.
Sihir ( pokret paranormalne sile ) je jedan produkt jednog Sihira ( Magijoncara ) kome je "Sol"
za tu aktivnost potrebno.

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by exampLe » 11 Jan 2020, 08:07

HAVANA wrote: 05 Jan 2020, 23:17 Eki el kabusa.
Ko da je neki meksicki dzin, El-Kabus *pew pew pew*

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53852
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15205 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by HAVANA » 11 Jan 2020, 08:22

Al najbolji je kraj. Prvo je ovaj nakav akrap kabus a zapad to zove paralizom sna. :plavi Prouci ti svasta nesta, lezi na bok, vamo, tamo, drz nedaj... Al na kraju haj ti doktoru ako se nastavi paraliza sna. :plavi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84399
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11042 times
Been thanked: 16580 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Fuddo » 11 Jan 2020, 08:24

HAVANA wrote: 11 Jan 2020, 08:22 Al najbolji je kraj. Prvo je ovaj nakav akrap kabus a zapad to zove paralizom sna. :plavi Prouci ti svasta nesta, lezi na bok, vamo, tamo, drz nedaj... Al na kraju haj ti doktoru ako se nastavi paraliza sna. :plavi
Nije bolan ovo zajebancija, ima to.
Najbolja odbrana je da ne razmisljas o ovim stvarima.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53852
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15205 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by HAVANA » 11 Jan 2020, 08:26

Hoooold meeee fuddo :plavi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84399
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11042 times
Been thanked: 16580 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Fuddo » 11 Jan 2020, 08:31

HAVANA wrote: 11 Jan 2020, 08:26 Hoooold meeee fuddo :plavi
:D.

Ma dobro, ti si lud ko i ja, pupa hava, al meni je jedan hodza reko da je to najbolje, nece na nas. :D.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24183
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6254 times
Been thanked: 5481 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Zizi » 11 Jan 2020, 08:32

Fuddo wrote: 11 Jan 2020, 08:31
HAVANA wrote: 11 Jan 2020, 08:26 Hoooold meeee fuddo :plavi
:D.

Ma dobro, ti si lud ko i ja, pupa hava, al meni je jedan hodza reko da je to najbolje, nece na nas. :D.
Vas su već onda obuzeli :oo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53852
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15205 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by HAVANA » 11 Jan 2020, 08:32

Fuddo wrote: 11 Jan 2020, 08:31
HAVANA wrote: 11 Jan 2020, 08:26 Hoooold meeee fuddo :plavi
:D.

Ma dobro, ti si lud ko i ja, pupa hava, al meni je jedan hodza reko da je to najbolje, nece na nas. :D.
Ni kabus nas nece grob te jebo :cudi :haha
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84399
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11042 times
Been thanked: 16580 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Fuddo » 11 Jan 2020, 08:33

Zizi wrote: 11 Jan 2020, 08:32
Fuddo wrote: 11 Jan 2020, 08:31

:D.

Ma dobro, ti si lud ko i ja, pupa hava, al meni je jedan hodza reko da je to najbolje, nece na nas. :D.
Vas su već onda obuzeli :oo
Onda su neki dobrocudni, vidi bona sto nam je dobro. :D.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53852
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15205 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by HAVANA » 11 Jan 2020, 08:34

Zizi wrote: 11 Jan 2020, 08:32
Fuddo wrote: 11 Jan 2020, 08:31

:D.

Ma dobro, ti si lud ko i ja, pupa hava, al meni je jedan hodza reko da je to najbolje, nece na nas. :D.
Vas su već onda obuzeli :oo
Ja disem super, ne znam jel kabusa sta jebe. :ooo
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53852
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15205 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by HAVANA » 11 Jan 2020, 08:35

Eno ga cuci jadan, poceo ucit i on, ne zna kako da mu izdobri. Konta dje dodjoh jebo ja mater svoju... :ha
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84399
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11042 times
Been thanked: 16580 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Fuddo » 11 Jan 2020, 08:37

HAVANA wrote: 11 Jan 2020, 08:35 Eno ga cuci jadan, poceo ucit i on, ne zna kako da mu izdobri. Konta dje dodjoh jebo ja mater svoju... :ha
A dobro, mi se zajebajemo, al imas ti naroda svasta devera, i onda pocne udarat u sve moguce i nemoguce...psiha je rocko zajebana stvar.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53852
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15205 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by HAVANA » 11 Jan 2020, 08:40

Fuddo wrote: 11 Jan 2020, 08:37
HAVANA wrote: 11 Jan 2020, 08:35 Eno ga cuci jadan, poceo ucit i on, ne zna kako da mu izdobri. Konta dje dodjoh jebo ja mater svoju... :ha
A dobro, mi se zajebajemo, al imas ti naroda svasta devera, i onda pocne udarat u sve moguce i nemoguce...psiha je rocko zajebana stvar.
Ima doktor i medicina, traziti pomoc i lijek. Mozda i uspije. Kabus nije garant, nit se ko izlijecio kod ovih iz ovih viceva.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Otava
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1270
Joined: 07 Nov 2019, 13:07
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Otava » 11 Jan 2020, 08:45

Dzini?..........pa Haris Dzinovic

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests