Pitanja za ateiste /agnostike

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by Venera » 17 Dec 2017, 17:17

Mutevelija wrote: 17 Dec 2017, 16:40 Znate li da ste gotov postali muslimani sa izjavom da nema boga?
La ilahe ilellah, Nema boga osim Allaha.
Mute, Bog je u svim svetim knjigama opisan upravo kako covjek razmislja, zato su doticne knjige napisane od strane ljudi :kafa

Istrazivanja o funkcijama mozga su jos uvijek u ranoj fazi testiranja :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by Mutevelija » 18 Dec 2017, 09:39

Ja sam svoje rekao i sa ženama se puno ne raspravljam, zbog svojih živaca, ti prihvati ako hoćeš.
"Koga Allah na pravi put uputi niko ga ne može sa pravog puta odvesti, a koga Allah na stranputicu odvede niko ga ne može na pravi put dovesti O Muhammede tvoje je samo da opominješ. Allah zna a vi ne znate :kafa
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by Podrinjac » 18 Dec 2017, 10:22

Pitanje za vjernike ...
Šta vas briga u šta i u koga ateisti i agnostici vjeruju? Zašto mislite da ste vi vrijedniji od njih? Bog ako postoji nek nas ateiste onda pokažnjava i riješena stvar, ali racionalno i pravedno, a ne nas trpati u isti koš sa vjernicima koji kradu i pljačkaju.

little_boy
Na probnom
Na probnom
Posts: 53
Joined: 25 Jan 2018, 18:46
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by little_boy » 02 Feb 2018, 01:50

Mutevelija wrote: 18 Dec 2017, 09:39 Ja sam svoje rekao i sa ženama se puno ne raspravljam, zbog svojih živaca, ti prihvati ako hoćeš.
"Koga Allah na pravi put uputi niko ga ne može sa pravog puta odvesti, a koga Allah na stranputicu odvede niko ga ne može na pravi put dovesti O Muhammede tvoje je samo da opominješ. Allah zna a vi ne znate :kafa
Uvijek sam se divio citiranju knjige koja je napisana za manipulacijom narodom u kojoj se na sve načine kaže da se druga vjera i drugi ljudi ne diraju , a u čitavoj knjizi se te druge vjere i drugi ljudi vrijeđaju , govori se da ne treba ubijati ratovati oduzimati , a isti ti su i ubijali i krali i oduzimali o poligamiji sa maloljetnicama da ne pričam
Neće X zraka kroz BOŠNJAKA

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by Mutevelija » 02 Feb 2018, 13:20

Podrinjac wrote: 18 Dec 2017, 10:22 Pitanje za vjernike ...
Šta vas briga u šta i u koga ateisti i agnostici vjeruju? Zašto mislite da ste vi vrijedniji od njih? Bog ako postoji nek nas ateiste onda pokažnjava i riješena stvar, ali racionalno i pravedno, a ne nas trpati u isti koš sa vjernicima koji kradu i pljačkaju.

Jok Bog kažnjaa one koji šute, ti ako si ateista i ili agnostik ako ja šutim i ne nabadam ti na nos znači da ja nemam slobodu ispovijedanja vjere, vjerase ne ispovijeda u 4 zida to je komunistički režim.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by rethna » 02 Feb 2018, 16:36

Pa vi ateisti ste ti koji se konstantno vracate na teme o religijama i iznova zapitkujete i negodujete :cudi
Last edited by rethna on 02 Feb 2018, 16:37, edited 1 time in total.
Question everything.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by rethna » 02 Feb 2018, 16:36

Jest da je podrinjac otisa trajno :oo ali ipak :kafa
Question everything.

little_boy
Na probnom
Na probnom
Posts: 53
Joined: 25 Jan 2018, 18:46
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by little_boy » 03 Feb 2018, 02:13

Uvijek sam se divio šarlatanstvu i preskakanju pitanja na kojima im zakir naik nije našao neku glupost
Neće X zraka kroz BOŠNJAKA

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by rethna » 03 Feb 2018, 02:26

Previse se ti divis. Morat ces malo na karakteru poraditi.
Question everything.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by Konsultant » 03 Feb 2018, 02:45

statebriga wrote: 17 Dec 2017, 17:17 Istrazivanja o funkcijama mozga su jos uvijek u ranoj fazi testiranja :kafa
Kako u ranoj fazi?

little_boy
Na probnom
Na probnom
Posts: 53
Joined: 25 Jan 2018, 18:46
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by little_boy » 03 Feb 2018, 02:55

rethna wrote: 03 Feb 2018, 02:26 Previse se ti divis. Morat ces malo na karakteru poraditi.
Nisam ja kriv što me svaki put u srce gane pomisao da ljudi vjeruju da je čovjek bio u raju krao jabuke žena ga nagovorila da ukrade od boga jabuke tačnije zmija u ženi i onda ga bog kazni i spusti na zemlju , zar se ne treba diviti ljudima koji vjeruju u tako nešto ?
Neće X zraka kroz BOŠNJAKA

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by rethna » 03 Feb 2018, 02:56

little_boy wrote: 03 Feb 2018, 02:55
rethna wrote: 03 Feb 2018, 02:26 Previse se ti divis. Morat ces malo na karakteru poraditi.
Nisam ja kriv što me svaki put u srce gane pomisao da ljudi vjeruju da je čovjek bio u raju krao jabuke žena ga nagovorila da ukrade od boga jabuke tačnije zmija u ženi i onda ga bog kazni i spusti na zemlju , zar se ne treba diviti ljudima koji vjeruju u tako nešto ?
U sta ti vjerujes?
Question everything.

little_boy
Na probnom
Na probnom
Posts: 53
Joined: 25 Jan 2018, 18:46
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by little_boy » 03 Feb 2018, 03:07

Ne mogu reći da vjerujem u tačno određenu stvar mogu reci da sam agnostik, ali na prvo mjesto bih stavio tzv extra-terrestrial teory - da smo kreirani od strane vanzemaljske civilizacije što se u detalje spominje na skoro svim kontinentima svijeta u starim spisima , a pogotovo u Sumeru, Akadu i starom Egiptu gdje postoje zapisi kako su iz epruvete stari bogovi napravili čovjeka , i to je u poređenju sa svim "dokazima " svih religija 10000x više realno , znači da su oni naši bogovi kako su ih stari narodi i nazivali i kako su pisali da su bogovi došli s neba na pticama uz veliku buku dim i zemljotres ( slična stvar se opisuje i za Jahvinu slavu ) čak se na nekim mjestima tačno navode i mjesta odakle su došli npr Sirius što tada ljudi nisu mogli znati kao što nisu mogli znati ni za ostalo astronomsko znanje a sazvježđe zvijezda Orion se spominje u svim civilizacijama i raspored piramida na platou Gize i u Teotihuakanu ( što znači rodno mjesto bogova )je kao raspored 3 zvijezde u Orionu.... Ali ovu dječiju priču iz 3 najrasprostranjenije religije o pravednom bogu stvoritelju u svijetu prepunom zla i nepravde i najmanja pitanja teodiceje uništavaju da li je bog nepravedan , nije svemoćan , zao , nije ga briga , ne može ... , ako na svijetu postoje zlo i nepravda ne prema odraslim ljudima nego i prema tek rođenima koji se pate i umiru u patnji prije nego što im se i sama svijest formira , a da ne pričam o kontradiktornostima unutar samih Kur ana Biblije i Tore ... Npr u Kur anu se u jednoj suri kaže da ne treba dirati tuđu religiju , a nakon par redova se govori kako su te vjere u krivu kako su oni neprijatelji Islama ... O ratovima koji su vođeni za religiju i novac da ne pričam pa čak i za sam život Muhameda , što se Isusa tiče nije bilo prolivanja krvi , ali je dotični naravno hodao po vodi i tako dalje i tako dalje... Nakon ove vanzemaljske teorije-religije mogao bih navesti shintoizam budizam i ostale religije sa prostora Indije Kine Japana... i na kraju ove 3 religije nevažno kojim redoslijedom.

No nije problem vjerovati u bilo šta problem je biti zatucan i pisati komentar tipa
islamska država teokratska
ateisticka - komunisticka
a kako ne postoji i nema agnosticke drzave i kako bi ona izgledala , a pri tome jedva znas sta je teologija teokratija ateizam komunizam agnosticizam ..
Neće X zraka kroz BOŠNJAKA

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by mehaning » 03 Feb 2018, 09:47

Napokon... :klanja

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by Krokodil Behko » 03 Feb 2018, 10:21

little_boy wrote: 03 Feb 2018, 03:07 Ne mogu reći da vjerujem u tačno određenu stvar mogu reci da sam agnostik, ali na prvo mjesto bih stavio tzv extra-terrestrial teory - da smo kreirani od strane vanzemaljske civilizacije što se u detalje spominje na skoro svim kontinentima svijeta u starim spisima , a pogotovo u Sumeru, Akadu i starom Egiptu gdje postoje zapisi kako su iz epruvete stari bogovi napravili čovjeka , i to je u poređenju sa svim "dokazima " svih religija 10000x više realno , znači da su oni naši bogovi kako su ih stari narodi i nazivali i kako su pisali da su bogovi došli s neba na pticama uz veliku buku dim i zemljotres ( slična stvar se opisuje i za Jahvinu slavu ) čak se na nekim mjestima tačno navode i mjesta odakle su došli npr Sirius što tada ljudi nisu mogli znati kao što nisu mogli znati ni za ostalo astronomsko znanje a sazvježđe zvijezda Orion se spominje u svim civilizacijama i raspored piramida na platou Gize i u Teotihuakanu ( što znači rodno mjesto bogova )je kao raspored 3 zvijezde u Orionu.... Ali ovu dječiju priču iz 3 najrasprostranjenije religije o pravednom bogu stvoritelju u svijetu prepunom zla i nepravde i najmanja pitanja teodiceje uništavaju da li je bog nepravedan , nije svemoćan , zao , nije ga briga , ne može ... , ako na svijetu postoje zlo i nepravda ne prema odraslim ljudima nego i prema tek rođenima koji se pate i umiru u patnji prije nego što im se i sama svijest formira , a da ne pričam o kontradiktornostima unutar samih Kur ana Biblije i Tore ... Npr u Kur anu se u jednoj suri kaže da ne treba dirati tuđu religiju , a nakon par redova se govori kako su te vjere u krivu kako su oni neprijatelji Islama ... O ratovima koji su vođeni za religiju i novac da ne pričam pa čak i za sam život Muhameda , što se Isusa tiče nije bilo prolivanja krvi , ali je dotični naravno hodao po vodi i tako dalje i tako dalje... Nakon ove vanzemaljske teorije-religije mogao bih navesti shintoizam budizam i ostale religije sa prostora Indije Kine Japana... i na kraju ove 3 religije nevažno kojim redoslijedom.

No nije problem vjerovati u bilo šta problem je biti zatucan i pisati komentar tipa
islamska država teokratska
ateisticka - komunisticka
a kako ne postoji i nema agnosticke drzave i kako bi ona izgledala , a pri tome jedva znas sta je teologija teokratija ateizam komunizam agnosticizam ..

Ipak, ništa od svega pobrojanog nije dokazano.
Primjera radi, serijal "anciend aliens", potpuno je razbijen dokumentarcem "anciend aliens debunked" i to tako stručno, da ne ostavlja nimalo prostora za nastavak sage o dokonim vanzemaljcima, koji su nekad ubijali dosadu na našoj planeti gradeći Puma Punku, Piramide po Egiptu i Meksiku, Machu pichu, itd.

Tragajući za vanzemaljskim porukama na našoj planeti, naučnici trenutno uglavnom mukotrpno pretražuju DNK kodove, svih živih bića, s idejom da ako su i bili tu, ostavili su traga u genetskim kodovima i to u smislu poruke.

Nravno da vanzemaljci postoje, naravno da ih je stvorio bog, kao i nas, jer neko je morao povući taj okidač za veliki peasak, ili bar meni nije jasno kako može da iz ničeg nastane sve, kako to danas tvrde naučnici i još tvrde da su materijalisti :sok
Pa burazere, kako materija može nastati iz ničeg?
Šta im je ta tačka singulariteta, to oni ni sami ne mogu objasniti, pa čak ni zamisliti, ali je pohvalno to što makar iskreno priznaju, da oni to ne mogu ni pojmiti, bar ne u ovoj dimenziji.
online

little_boy
Na probnom
Na probnom
Posts: 53
Joined: 25 Jan 2018, 18:46
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by little_boy » 03 Feb 2018, 12:52

Ne mislim ja na sa serijal Amcient Alliens. Deniken je u svojim emisijama i knjigama i šakom i kapom i lopatom grabio dokaze i gdje ih ima i gdje nema ... Sruseno je ono gdje je Deniken pretjerao u zelji da prikupi vjse dokaza tamo gdje ih nema ...

Ja prvenstveno mislim na https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Anunnaki i jos par slicnih u Juznoj Americi , za Anunakije sve pise kada kako i odakle su dosli ako te zanima citaj. I samo postojanje vanzemaljaca rusi 3 najvece religije... I naravno da je i njih neko morao stvoriti , ali sigurno ne izmisljeni bogovi sa zemlje da bi se manipuliralo narodom.

Sto se tice modifikacije DNK ima nekih naznaka koje tacno ruše evoluciju i koje idu u prilog i umjesanosti i vanzemalhaca , ali i u prilog postojanju zemaljskog boga ako vanzemaljaca nena a to je nagla eksplozija i razvoj određenih vrsta bez prelaznih formi i sam nastanak riba pa sve do covjeka ... A sad na kakvu tacno poruku mislis to ne znam ...

A sto se tice okidaca i singulariteta , sta je bilo okidac samom Okidaču ?
Neće X zraka kroz BOŠNJAKA

User avatar
220volt
Na probnom
Na probnom
Posts: 93
Joined: 13 Apr 2018, 19:55
Location: Meat Community (Mesna Zajednica)
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by 220volt » 16 Apr 2018, 21:06

Covjek nikada neće znati da je umro, kad vec umre. Mozda će osjetiti da polako tone i da se gubi, ali da bi covjek imao bilo kakvo propoznacionalno znanje, čak i da skonta samu činjenicu da nije ziv, moždani cerebral korteks mora biti ispravan. Bez njega ti je mozak ko kilo salate. U sazetom: nikad neces znati da si umro isto ko sto nikad nisi znao da nisi bio ziv prije huljadu ili milion godina.
"Najbolje mi je tamo gdje nisam" - moj dedo

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by Mutevelija » 16 Apr 2018, 21:29

Kada se osobi primakne smrt, duh biva “skupljen”, uzet, a duša kuša smrt. Tako u hadisu kojega prenosi Ummu Seleme, a bilježi Muslim, hazreti pejgamber Muhammed, alejhisselam, kaže:

“Kada se duh uzima pogled ga prati.”

To je kada gledamo nekoga pâr sekundi prije smrti vidimo da je pogled uperio u nešto a mi ne vidimo šta. No, iako gleda više ne reagira. Duh (život) ga je napustio.

A potom dolazi smrt koju duša te osobe, tj. ta osoba mora kušati, kako se veli u Kur’anu:Svaka duša kušat će smrt, potom ćete se Nama vratiti.”

(Pauk, 57.)
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by Krokodil Behko » 15 Sep 2020, 20:03

Nova mapa otkriva gdje u Evropskoj uniji živi najviše ateista i agnostika


Image

Prema istraživanju Eurobarometra o religioznosti u Evropskoj uniji iz 2019. godine, broj nereligioznih osoba u Uniji iznosi 27 posto, od čega agnostičari čine 17 posto, a ateisti deset posto.

Najveći broj nereligioznih ljudi je u Češkoj 56 posto, zatim, u Nizozemskoj 52 posto i Švedskoj 50 posto.

Kada je broj nereligioznih osoba u pitanju po državama u Rumuniji je to jedan posto, Kipru dva posto, Grčkoj tri posto, Malti četiri posto, Bugarskoj pet posto, Poljskoj šest posto, Irskoj devet posto, Litvaniji također devet posto, Slovačkoj 11 posto, Hrvatskoj 11 posto, Portugalu 12 posto, Italiji 14 posto, Austriji 16 posto, Sloveniji 18 posto, Latviji 19 posto, Mađarskoj 20 posto, Danskoj 22 posto, Finskoj 24 posto, Luksemburgu 26 posto, Njemačkoj 30 posto, Belgiji 31 posto, Španiji 32 posto, Ujedinjeno Kraljevstvo 37 posto, Estoniji 28 posto, Francuskoj 40 posto.

Kada su u pitanju religiozni ljudi, vjernici u Evropskoj uniji prednjači kršćanstvo s postotokom od 64. Katolici su najveća kršćanska grupa i čine 41 posto stanovništva u EU, dok pravoslavci čine deset posto, protestanti devet posto, a ostale kršćanske grupoe čine četiri posto.

Muslimani čine tek dva posto stanovništva EU.
online

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53241
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1876 times
Been thanked: 14898 times
Status: Offline

Re: Pitanja za ateiste /agnostike

Post by HAVANA » 15 Sep 2020, 20:06

Eki teme. Izvolite, kako mogu pomoci? :ooo
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests