Nepobitan dokaz Islama!

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Nepobitan dokaz Islama!

Post by Al-Razi » 19 Dec 2017, 11:39

Evo ljudi da se ispričam svima, pogotovo @Muteveliji što sam iz kratkovidnosti i neznanja bio skeptičan prema Islamu i svašta nesuvislo napisao o džihadu i Putu. Kad sam se malo bolje zadubio u Kur'an, hutbe učenjaka i hadise, shvatio sam da je Bog dao dokaze onima koji mogu gledati. Oni koji ne mogu - svejedno je, opominjao ih ti ili ne opominjao, oni neće vjerovati. Allah Al-Haqq čini da ljudi vjeruju ili ne vjeruju. Kome on koprenu ne skine, niko ne može bez dopuštenja Njegova. I zato neka je Slava Gospodaru Svjetova i selami na dušu Njegova Poslanika.

Ono što me najviše zaintrigiralo jest smrt Poslanika e.a.w.s. Čitao sam da ga je otrovala jedna Jevrejka, a oni su poznati po tome da su išli ubijati sve Božje poslanike. Zar nije malo preslučajno da su se namjerili i na Poslanika e.a.w.s., kao i na Isaa, a.s.? Sva poslanstva su zapečaćena i potvrđena jednom univerzalnom porukom, i kada sam malo bolje počeo proučavati, shvatio sam da ima jedan univerzalni kod po kojem se sve zbilo.
Allahov Poslanik, s.a.v.s., razbolio se poslije Oprosnog hadždža i bolovao je više od dva mjeseca. Dok je bolovao na samrtničkoj postelji, govorio je svojoj supruzi Aiši, radijallahu anha,.:

”Aiša, ja i sada osjećam ljutinu hrane koju sam pojeo na Hajberu. Otrov koji sam toga dana pojeo razdire mi žilu kucavicu.” [11]
Prenosi se, u vjerodostojnim predajama, preko velikog broja prenosilaca, da je jedna židovkinja na dan Hajbera poklonila Allahovom Poslaniku, s.a.v.s., pečenu ovcu. Nakon što je Allahov Poslanik, s.a.v.s., stavio zalogaj u usta, rekao je: ‘Obavijestila me je da se u njoj nalazi otrov.’
Oni rekoše: ‘Da.’
Poslanik, s.a.v.s., ih upita: ‘A zašto ste to uradili?’
Oni rekoše: ‘Ako si lažac, mi ćemo se tebe riješiti, a ako si Vjerovjesnik, s.a.v.s., otrov ti neće naškoditi.”’ [12]
http://minber.ba/poslanikova-s-a-v-s-bolest-i-smrt/

Ovo su sve iz Sahih Buharijine zbirke hadisa citati - najutemeljenija i najpouzdanija zbirka hadisa. Ne kaže se džabe da je samo Kur'an pouzdaniji.
Sve ovo je potvrđeno u mnogim hadisima, sad da ne citiram. Nekoliko različitih prijenosa potvrđuje da je otrov koji je Poslaniku e.a.w.s. podvalila Jevrejka teško oštetio njegovu žilu kucavicu.

Evo slično, u Siri od Ibn Sa'da se navodi, na stranicama 251-252:
Tijekom posljednjih bolova Poslanik s.a.w.s je govorio: "Nije me odonda prestao mučiti otrovani zalogaj koji sam pojeo na Hajberu i mnogo puta su me mučili bolovi, ali sad osjećam da se bliži kraj, te mi se rasijeca žila kucavica.
www.on-islam.net/Messengers-Death


U ovome sam prepoznao nešto čega sam se sjetio dok sam ranije čitao Bibliju i shvatio da je ovo upravo previđeno u ranijim Objavama i da je prorečeno da će upravo posljednji poslanik ovako umrijeti!!!
Jednostavno ne mogu vjerovati da se sve ovako perfektno slaže!

Oni kojima smo dali Knjigu znaju Poslanika kao što sinove svoje znaju, ali neki od njih doista svjesno istinu prikrivaju. (Kur'an, 2:146)

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Podrinjac » 19 Dec 2017, 13:18

Hoš da ti ja iznesem nepobitne dokaze da su postojali grčki bogovi?

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Al-Razi » 19 Dec 2017, 13:21

Podrinjac wrote: 19 Dec 2017, 13:18 Hoš da ti ja iznesem nepobitne dokaze da su postojali grčki bogovi?
Otvori si svoju temu, ovo što sam našao je nevjerojatno!!!

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by storm » 19 Dec 2017, 13:21

Sav si nevjerojatan :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Melek » 19 Dec 2017, 13:22

:valja
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Al-Razi » 19 Dec 2017, 14:06

storm wrote: 19 Dec 2017, 13:21 Sav si nevjerojatan :oo
Čekam još jednog svjedoka, da ne bude da sam uzalud stavio. Hajde Mutevelija, javi se.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Socrates » 19 Dec 2017, 14:09

Ne znam vala zašto je islam i trebao dokaz. Sasvim sigurno je postojao i prije ovih tvojih nesumnjivo epohalnih otkrića.
. . . . . . . . .

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80772
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9952 times
Been thanked: 6787 times
Status: Online

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Julia-Klara » 19 Dec 2017, 14:15

...o kojima vec negdje ima tema :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Socrates » 19 Dec 2017, 14:19

Ma koga briga za teme. Važno je biti egzibicionista.
. . . . . . . . .

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Al-Razi » 19 Dec 2017, 14:26

Socrates wrote: 19 Dec 2017, 14:09 Ne znam vala zašto je islam i trebao dokaz. Sasvim sigurno je postojao i prije ovih tvojih nesumnjivo epohalnih otkrića.
Kur'an, Sura El-Hakka:
40 Kur'an je, doista, govor objavljen plemenitom Poslaniku,
41 a nije govor nikakva pjesnika – kako vi nikako ne vjerujete!
42 i nisu riječi nikakva proroka – kako vi malo razmišljate!
43 Objava je on od Gospodara svjetova!
44 A da je on o Nama kojekakve (lažne) riječi iznosio,
45 Mi bismo ga za desnu ruku uhvatili,
46 a onda mu žilu kucavicu presjekli,
47 i niko ga između vas ne bi mogao od toga odbraniti.
:D. :D. :D. :D. :D.

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4964
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Remzudin » 19 Dec 2017, 22:16

Zatvori te Al-Razi

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Hannibal » 19 Dec 2017, 22:54

muta preveo si covjeka na islam
🐽

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Fazlija » 20 Dec 2017, 19:42

Cekaj malo... ja se ne razumijem bas u taj islam, ali zar ne pise gore da:

a) Allah kaze da ce Muhamedu presjeci zilu kucavicu ako lazno prorokuje...

b) Muhamed na koncu umire zbog bolesti zile kucavice.

c) ... po tome ispada da Muhamed krivo prorokuje?! Hajde da je umro od bilo cega drugoga, ali bas od onoga od cega se kaze da ce mu Allah napraviti ako krivo prorokuje...

Ja sam cuo da je tu Jevrejku Muhamed uzeo za zenu (ili robinju, nisam siguran) nakon sto joj je ubio muza i oca u jednom od pohoda na plemena koja ga nisu htjela priznati za vladara. Potom ga je ona otrovala hranom, od cega je neko vrijeme bolovao i na koncu umro.

E sad... vec sam pisao o tome kako je vrlo neobicno za jednog du`ovnog ucitelja da je propovijedao o nebu, a po zemlji ubijao, pljackao i porobljavao. I ako je to sve istina, onda je i pravedno da ga je ta zena otrovala... ako si lazov, rijesit cemo te se; ako si prorok, otrov ti nece naskoditi...
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4964
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Remzudin » 20 Dec 2017, 21:40

eh,zbog toga i nemam poverenja u Allaha-jer ako dopusta da mu se Poslanik otruje,onda iz moje strane nema nikakvo ocekivanje.

to,....se meni sigurno nece desiti,jer mene stiti the dark side of the force.

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Al-Razi » 21 Dec 2017, 12:00

Fazlija wrote: 20 Dec 2017, 19:42 Cekaj malo... ja se ne razumijem bas u taj islam, ali zar ne pise gore da:

a) Allah kaze da ce Muhamedu presjeci zilu kucavicu ako lazno prorokuje...

b) Muhamed na koncu umire zbog bolesti zile kucavice.

c) ... po tome ispada da Muhamed krivo prorokuje?! Hajde da je umro od bilo cega drugoga, ali bas od onoga od cega se kaze da ce mu Allah napraviti ako krivo prorokuje...
Tačno tako. Muslimani vjeruju da je cijeli Kur'an istina i da je to Božija riječ.

Kur'an kaže da ako Poslanik "podvali" nešto pod Božiju riječ što nije Njegova riječ, nego Poslanikova izmišljotina, Bog će ga kazniti rasijecanjem žile kucavice.

Ironično, Poslanik upravo tako i umire.

Dakle, Kur'an nipošto ne može biti cijeli tačan, ako i sadržava išta tačno. Ili je cijeli prevara, ili je djelomična istina koja sadržava i nešto prevare, jer se uslov koji je Kur'an dao da bi nešto od njega smatrali izmišljotinom ispunio.

Pitanje je samo za koje ajete možemo biti sigurni da su podvala "Poslanika".

Hajde, Muta, javi se da nas konzultuješ. :D.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Melek » 21 Dec 2017, 12:53

Vjerovatno rakija, veprovi i tako te stvari su cista podvala. Ne vidim razloga..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Lavlje_srce » 21 Dec 2017, 13:57

Kako znate je li nesto dobro za vas?

Covjeka upoznate, hranu i pice oprobate a Islam prakticirate. :srce

Sve ostalo su (puke) tlapnje.

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Al-Razi » 21 Dec 2017, 14:12

Lavlje_srce wrote: 21 Dec 2017, 13:57 Kako znate je li nesto dobro za vas?

Covjeka upoznate, hranu i pice oprobate a Islam prakticirate. :srce

Sve ostalo su (puke) tlapnje.
Ovako si upoznao svog dilera? :D

:bravo

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Fazlija » 21 Dec 2017, 16:56

Da, bas je cudno kako je umro bas od onoga od cega je sam prorokovao da ce krivotvoritelj objave umrijeti... a mozda je to samo slucajnost, ko ce ga znati?! Tako je i Sjaji Baba prorokovao da ce umrijeti 5 ili 10 godina kasnije, pa nista od toga...

Ja licno smatram da islam ima dosta lijepih i pozitivnih ucenja. Nista vise niti manje od drugih religija. Ono sto upadljivo nedostaje islamu, ali i svim drugim zapadnim religijama, jeste manjak tog unutrasnjeg psiho-spiritualnog puta. To se nigdje ne spominje u Kuranu, tek kasnije u djelima islamskih mistika - sufija. Srecom, to obilato nadoknadjuju upravo ti sufijiski pravci. Meni su oni najdrazi u islamu.

Sam Muhamed mi je uvijek bio malo sumnjiv lik. Nije stvar u tome sto je propovijedao. Dobro, uvijek ima ludijeh propovjednika koji tvrde da su dobili objavu od Boga. To dok neko tvrdi, znas da mu nisu bas sve daske na broju, ali zbog toga jadnog covjeka ne bih osudjivao. Ono sto je meni oduvijek bilo upitno kod njega, jeste da je on propovijedao o moralnim, duhovnim i nadzemaljskim stvarima, a u isto vrijeme bio potpuno ukaljan najnizim oblicima svjetovnih grijeha koje neki covjek moze pociniti za svoga zemaljskog zivota.

Ne bih nista rekao da je on samo propovijedao (kao Isus ili Buddha npr.) pa ljudi hoce ili nece da mu povjeruju. Ali ovaj lik je imao je svoju privatnu vjersku vojsku koju je slao na one skupine i plemena koja ga nisu htjela prihvatiti za proroka, a time i za vladara. Organizirao je i provodio pljacku, palez i ratove uzduz i poprijeko arabijske pustinje. Njegovi ratnici su dio od pljena i robova davali njemu... Hocu reci, osoba koja to cini obicno se smatra gresnikom, a ne svecem.

Nije mi nikad bilo posve jasno kako se moze ocekivati da bi takav covjek, krvav do lakata, mogao biti duhovan i jos doci u raj?! Knjiga koju je napisao u duhovnom pogledu nije nista posebno, ali hajde... obimno djelo, lijepo napisano - svaka cast! Da je ostao samo na tome, bio bi zapamcen kao nesumnjivo znacajan pisac. Mozda bi se i okupila neka vjerska zajednica oko tog njegovog ucenja. Ali nikad nisam razumio sta mu je trebalo ubijati, pljackati i porobljavati onolike ljude...

Propovijedao je o miru, ljubavi, nebesima... a u isto vrijeme drzao krvav mac u rukama. U danasnje doba bi sigurno bio proglasen vodjom opasnog vjerskog kulta :D
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Lavlje_srce » 21 Dec 2017, 20:09

Al-Razi wrote: 21 Dec 2017, 14:12Ovako si upoznao svog dilera? :D

:bravo
Jesi uvijek tako ogranicen i primitivan, ili cetvrtkom imas posebno nadahnuce? :)

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests