Teror vjernika nad nevjernicima !

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Mutevelija » 30 Dec 2018, 20:26

Fazlija wrote: 30 Dec 2018, 11:03
Mutevelija wrote: 30 Dec 2018, 04:25 A predlagao si maloprije da religija ne kontorlise grobove, a sad na budistički način igraš se more bit bidne more bit ne bidne.
Ko smo mi da bilo šta predlažemo.
Eto zato samo izvrćeš kako ti paše, i nemaš obraza.
A kako to mislis?! Pa rekao sam da vjerske zajednice ne bi trebale upravljati grobljima, nego da bi ona trebala biti javna, komunalna. Pa onda da svako svojeg popa zove ako hoce, a i ako nece da im se i to omoguci. Nije li to minimum demokracije da groblje bude slobodno. A ne sada da maltretiraju ljude i namecu im da moraju obavljati vjerske ukope cak i kada to ne zele.

Tada bi svako mogao doci na groblje i meditirati kako hoce... evo ja bih dosao prvi na groblje da meditiram budisticke meditacije :DD
Mutevelija wrote: 30 Dec 2018, 04:25 ja sam da u demokratskom društvu ateisti se spaljuju, eto isti prijedlog kao i tvoj, a ko smo mi da bilo šta predlažemo :cudi
Ionako nije im bitno tijelo. Kad ne vjeruju u zagrobni svijet, manje će zauzimati prostora, a i nemaju nekih religijskih običaja.
Znači kume moj jesil za života bio ateista?
Jest bio je, e hajmo onda fino u peć i pali.
Da, da... shvacam. To nije uopste losa ideja, moram priznati. Ali za islamski kalifat, a ne za demokratsku drzavu i slobodno trziste :stop Jer u demokratskom drustvu svako sam za sebe odlucuje sto ce od ponude na trzistu da uzme. Hoce li popa, hodzu, ili hoce li ili nece mozda muziku....

Evo ja bih recimo u "demokratskom drustvu" propiso' da se mora malo i zasvirati na sahrani, sta bi tome falilo? I obavezno vijence i cvijece da svako ima da kupi, da upali svijece... Kako bi se ti osjecao kao musliman da postoje takvi propisi i da svoje pokojnike sahranjujes uz muziku, vijence i svijece?!
Ne shvataš, ne bi li bilo ako porodica ateiste organizuje mu dženazu ili sahranu to on što ne voli.
On to ne bi volio da mu rade, nije mu ženlja, a ako se spali svejedno mu je :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Mutevelija » 30 Dec 2018, 20:27

mehaning wrote: 30 Dec 2018, 10:18
Mutevelija wrote: 29 Dec 2018, 22:54

Ateisa može biti i spaljen sta se mora sahranjivati :cudi
Stavis ga i baciš u more, ionako ne vjeruje u zagrobni život :cudi Džaba troši zemljišta a svakako mu paljevina ne gine.
Predlažem da ateističke mrtvace spaljujemo, mislim da ni njima neće biti krivo. Svejedno će im biti, moderan je to narod :cudi
Za koji qurac češ ti određivati, kako moram ja biti shranjen... :lud

Ti ljepo I dalje nabijaj glavom u pod, a u nas, kojima se to čini glupo, se ne diraj... :123
Ništa ne kontaš :D.
Ti ne vjeruješ svakako, zašto da ti porodica tvoja nameće sahranu i dženazau, a ne znas kakva ce biti jr si mrtav :ooo
Zato lijepo potpišeš hoću da me kremiraju, trebate imati neki ugovor dok ste živi, jer nikad se ne zna kako će te skončati, tj kako će vas vaši "sahraniti"
A opet ne možete ustati i viditi je li ugovor poništen :plavi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by storm » 30 Dec 2018, 20:39

Mene realno nije ni briga, što će sa mnom uraditi... Neka bude što jeftinije i dostojno...
To je sve...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by mehaning » 30 Dec 2018, 21:13

Mutevelija wrote: 30 Dec 2018, 20:27
mehaning wrote: 30 Dec 2018, 10:18

Za koji qurac češ ti određivati, kako moram ja biti shranjen... :lud

Ti ljepo I dalje nabijaj glavom u pod, a u nas, kojima se to čini glupo, se ne diraj... :123
Ništa ne kontaš :D.
Ti ne vjeruješ svakako, zašto da ti porodica tvoja nameće sahranu i dženazau, a ne znas kakva ce biti jr si mrtav :ooo
Zato lijepo potpišeš hoću da me kremiraju, trebate imati neki ugovor dok ste živi, jer nikad se ne zna kako će te skončati, tj kako će vas vaši "sahraniti"
A opet ne možete ustati i viditi je li ugovor poništen :plavi

Moraš sporije čitati... :hm

Možda više shvatiš... :djed

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Podrinjac » 30 Dec 2018, 23:53

da li gdje postoji satanističko groblje ??

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Fazlija » 31 Dec 2018, 01:14

Boga mi, ova baba se nazivjela. Prezivjela je dva balkanska rata, drugi burski rat, skoro je zakacila i prvi burski rat, rusko-japanski rat, poljsko-sovjetski rat, spanjolski gradjanski rat, sovjetsko-finski rat, i jos dva svjetska rata... cak i rat u Vijetnamu i konacno sahranjena na satanistickom groblju...

Image
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Chloe » 31 Dec 2018, 07:41

Terori se vrše u svemu i nije do motiva nego je do nas ... o veličini i količini ovisi o motivu i koristi ... :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Podrinjac » 31 Dec 2018, 09:33

Fazlija wrote: 31 Dec 2018, 01:14 Boga mi, ova baba se nazivjela. Prezivjela je dva balkanska rata, drugi burski rat, skoro je zakacila i prvi burski rat, rusko-japanski rat, poljsko-sovjetski rat, spanjolski gradjanski rat, sovjetsko-finski rat, i jos dva svjetska rata... cak i rat u Vijetnamu i konacno sahranjena na satanistickom groblju...

Image
Tu ću ja. :ooo

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31690
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7226 times
Been thanked: 3933 times
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Mister No » 31 Dec 2018, 14:15

Ko ima pravo "vagati" neciju vjeru i reci e ovaj je dobar vjernik a ovaj bas i nije?
To samo ovi SDA primati (inace veliki vjernici) koji se ubise "ko biva" klanjajuci a pokrali sve sto su mogli od humanitare do drzavnih firni. Raselil su vise Bosnjaka nego cetnici, al dzumu ne masaju.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Rockefeller » 31 Dec 2018, 15:43

To nije ništa novo da vjerske organizacije pokušavaju kontrolisati svaku prekretnicu u tvom životu: prvo kad se rodiš, pa kad se oženiš, pa kad dobiješ dijete, pa kad umreš ili ti neko umre. Neke vjere su rigidnije pa kontrolišu i useljenje u kuću i mnoge druge događaje kroz koje prolaziš tokom života.

Pitanje (vjerskog) groblja bih ja drugačije postavio. Ekonomski. Postoji nešto što se zove trošak izgubljene mogućnosti (ako sam dobro preveo) ili oportunitetni trošak, a bavi se time šta bi bila druga najkorisnija stvar koju bi mogli uraditi u slučaju da na toj zemlji nije groblje.

Ako bi namjesto deset duluma groblja bilo deset duluma jabuke i da nam te jabuke daju x para na godinu tada bih od vjerske zajednice tražio naknadu za korištenje zemljišta u visini x para. Vrlo brzo bi posao sa mrtvima vjerskoj zajednici postao ne tako unosan i mogućnosti oko dogovora koga sahraniti i gdje bi bile mnogo bolje.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Mutevelija » 31 Dec 2018, 17:57

Rockefeller wrote: 31 Dec 2018, 15:43 To nije ništa novo da vjerske organizacije pokušavaju kontrolisati svaku prekretnicu u tvom životu: prvo kad se rodiš, pa kad se oženiš, pa kad dobiješ dijete, pa kad umreš ili ti neko umre. Neke vjere su rigidnije pa kontrolišu i useljenje u kuću i mnoge druge događaje kroz koje prolaziš tokom života.

Pitanje (vjerskog) groblja bih ja drugačije postavio. Ekonomski. Postoji nešto što se zove trošak izgubljene mogućnosti (ako sam dobro preveo) ili oportunitetni trošak, a bavi se time šta bi bila druga najkorisnija stvar koju bi mogli uraditi u slučaju da na toj zemlji nije groblje.

Ako bi namjesto deset duluma groblja bilo deset duluma jabuke i da nam te jabuke daju x para na godinu tada bih od vjerske zajednice tražio naknadu za korištenje zemljišta u visini x para. Vrlo brzo bi posao sa mrtvima vjerskoj zajednici postao ne tako unosan i mogućnosti oko dogovora koga sahraniti i gdje bi bile mnogo bolje.

A ateističke sa "školvoanjem i darvinizmom ne pokušavaju"
I bune se za vjeronauku u školama, ništa učit ćemo samo kako drugi hoće i govoriti Yes yes.
Mojne meni.
Demokratija ljudska prava jašta su, kad kažeš drugačije onda svi skaču, treba demokratija imati svoju demokratiju.
Problem je što je ateizam i masonerije slčne toliko uvučen u društvo da se skoro ne primijeti, evo ja sad pišem preko jednog oka Dedžala tj ovog uređaja, što je dokaz da je Smak svijeta blizu.
A internet je dobro oružije.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Fazlija » 31 Dec 2018, 18:04

Meni se cini da smak svijeta nece nikada doci, uzalud vas plase vjere. Ono cega dolazi smak jeste smak starih uvjerenja. Odbacivanje prerasuda i vjerskih zatucanosti. Klero-fasisti ovih nasih plemenskih zajednica su upropastili ovu zemlju drzeci narod u stalnom strahu i mrznji!
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Mutevelija » 31 Dec 2018, 19:26

Fazlija wrote: 31 Dec 2018, 18:04 Meni se cini da smak svijeta nece nikada doci, uzalud vas plase vjere. Ono cega dolazi smak jeste smak starih uvjerenja. Odbacivanje prerasuda i vjerskih zatucanosti. Klero-fasisti ovih nasih plemenskih zajednica su upropastili ovu zemlju drzeci narod u stalnom strahu i mrznji!
Nema sta da ti se cini pitaj nauku, pa ces dobiti vjero-nauku.
Ti po budisticki namjerno se pravis pametan.
More bit bidne, more bit ne bidne.

Ko o cemu Svetosavac o antifasizmu :D
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Fazlija » 31 Dec 2018, 19:47

Mutevelija wrote: 31 Dec 2018, 19:26 Ko o cemu Svetosavac o antifasizmu
Ja sam stari antifasista, to je poznato! Iz jedne postene partizanske porodice s dobrom tradicijom. Moj djed je pucao na padobrance u Drvaru!

A koliki sam svetosavac svjedoci i cinjenica da nisam znao niti iz kojeg je vijeka taj pop :hihi

Ali naravno, nacionalisti s ovih podrucja uvijek izvrcu cinjenice. Tako ce ti cetnici tvrditi da su partizani i ustase jedno te isto. Ustase ce tvrditi da su cetnici i partizan jedno te isto, a nas Mute u najboljoj maniri te klero-nacionalisticke paradigme tvrdi da su antifasisti, budisti, liberali, demokracija i cetnici... ustvari sve jedno te isto.

No niti u II svjetskom ratu, a niti danas, te izdajnike nije prijecilo da suradjuju jedni s drugima protiv naseg naroda. Izgleda sa imaju samo jednog zajednickog neprijatelja - demokrate, socijaliste i antifasite.

Tako i nas Mute, sve ono sto ne razumije, sve ono sto smatra da je protiv njegovih pogleda trpa u isti kos - sve je to isti neprijatelj... Buddha, Sv. Savo, Soros, masoni, komunisti, Vatikan, Hilandar, Jugosloveni... sve isti neprijatelj ;)
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Mutevelija » 31 Dec 2018, 23:03

:ha Ti imas svetosavsku kulturu pa pricaj sta hoces.
Dosta cetnika se u 2 sv ratu presalta u partizane.
Da dobar je antifasizam I kad fasizma nema, izmislis fasistu I imas se protiv koga boriti.
Mozes ostale Bosnjake varati mene iz 1333 grada srednovijekovnog ne mozes, nek je zatucano, a nije im zatucan Muhameda Hevaija rjecnik sa ovih prostora I Husejn Gradascevic.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Chloe » 31 Dec 2018, 23:16

Mute, hoćemo li se pozdraviti u ponoć s Forumom? :D.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Mutevelija » 01 Jan 2019, 02:17

Chloe wrote: 31 Dec 2018, 23:16 Mute, hoćemo li se pozdraviti u ponoć s Forumom? :D.
Ja spavao
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Fazlija » 02 Jan 2019, 19:48

Mutevelija wrote: 31 Dec 2018, 23:03 :ha Ti imas svetosavsku kulturu pa pricaj sta hoces.
A sta bi tebi falilo, Mute moj, da se vratis vjeri svojoj pradjedovskoj :valja

Dodji mili u zagrljaj svetom Savi :ooo
Mutevelija wrote: 31 Dec 2018, 23:03 Dosta cetnika se u 2 sv ratu presalta u partizane.
Ko da slusam cetnike... ustase su masovno prelazile u partizane. Sve je to zavjera protiv Srba :lupa
Mutevelija wrote: 31 Dec 2018, 23:03 Da dobar je antifasizam I kad fasizma nema, izmislis fasistu I imas se protiv koga boriti.
Ovih godina bas cesto se moze vidjeti i cuti fasista koji laprda o tome da dokoni antifasisti izmisljaju fasiste samo da bi se imali protiv koga boriti.

Za razliku od fasista prije 80 godina, ovi moderni fasisti se srame reci da su fasisti. Skrivaju se i moze ih se prepoznati samo po djelima... po mrznji koju sire, po ubilackom ratu koji zagovaraju, po nozevima koje bruse. A nemaju hrabrosti javno priznati, jeste fasista sam...

To je neki sramezljivi, gmizuci fasizam.
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Rockefeller » 02 Jan 2019, 22:36

Mutevelija wrote: 31 Dec 2018, 17:57 A ateističke sa "školvoanjem i darvinizmom ne pokušavaju"
I bune se za vjeronauku u školama, ništa učit ćemo samo kako drugi hoće i govoriti Yes yes.
Mojne meni.
Demokratija ljudska prava jašta su, kad kažeš drugačije onda svi skaču, treba demokratija imati svoju demokratiju.
Problem je što je ateizam i masonerije slčne toliko uvučen u društvo da se skoro ne primijeti, evo ja sad pišem preko jednog oka Dedžala tj ovog uređaja, što je dokaz da je Smak svijeta blizu.
A internet je dobro oružije.
Ne uči se kako drugi govore ali se uči jako površno o svemu (npr. bez ikakvog konteksta). U školama se uči već dostignuto znanje koje kako ti već napisah nekada nije dobro objašnjeno (npr. ne objasni se da je to što znamo tek stepen koji smo dostigli ili se ne objasni upotrebna vrijednost tog znanja).

Kada rezultat jednog eksperimenta može potvrditi u bilo kojem sledećem pokušaju to se zove znanje, kada ti govoriš o svojim uvjerenjima i vjerovanjima to se zove demagogija. Hoću ti reći to nisu stvari tek tako kojih se neko sjetio nego sve te stvari možeš sam provjeriti kod svoje kuće. U vjeronauci možeš malo toga provjerit ili ništa.
_

Internet je dobro oružje al' za ljude koji ga znaju koristiti. Nažalost upoznao sam dosta ljudi kojima je internet isto što i facebook. Internet ti omogućava da čitaš, gledaš i učiš, da razvijaš znatiželju, da se povežeš sa ljudima koji mogu dodati neku vrijednost u tvoj život i da to iskoristiš kako ne bi cijeli život nosio lopatu i istovarao cimenat.
_

Što se tiče demokratije to podrazumijeva pravo na slobodu govora ali ne i to o čemu ti govoriš. Kada o nečemu govoriš, za nešto se zalažeš moraš biti spreman stati iza svojih riječi. Pravo na slobodu govora ti samo garantuje da te niko ne smije zatvoriti ili ubiti zbog tvojih mišljenja, ne raspravlja se o socijalnoj izoliranosti.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Teror vjernika nad nevjernicima !

Post by Mutevelija » 03 Jan 2019, 07:55

Rockefeller wrote: 02 Jan 2019, 22:36
Mutevelija wrote: 31 Dec 2018, 17:57 A ateističke sa "školvoanjem i darvinizmom ne pokušavaju"
I bune se za vjeronauku u školama, ništa učit ćemo samo kako drugi hoće i govoriti Yes yes.
Mojne meni.
Demokratija ljudska prava jašta su, kad kažeš drugačije onda svi skaču, treba demokratija imati svoju demokratiju.
Problem je što je ateizam i masonerije slčne toliko uvučen u društvo da se skoro ne primijeti, evo ja sad pišem preko jednog oka Dedžala tj ovog uređaja, što je dokaz da je Smak svijeta blizu.
A internet je dobro oružije.
Ne uči se kako drugi govore ali se uči jako površno o svemu (npr. bez ikakvog konteksta). U školama se uči već dostignuto znanje koje kako ti već napisah nekada nije dobro objašnjeno (npr. ne objasni se da je to što znamo tek stepen koji smo dostigli ili se ne objasni upotrebna vrijednost tog znanja).

Kada rezultat jednog eksperimenta može potvrditi u bilo kojem sledećem pokušaju to se zove znanje, kada ti govoriš o svojim uvjerenjima i vjerovanjima to se zove demagogija. Hoću ti reći to nisu stvari tek tako kojih se neko sjetio nego sve te stvari možeš sam provjeriti kod svoje kuće. U vjeronauci možeš malo toga provjerit ili ništa.
_

Internet je dobro oružje al' za ljude koji ga znaju koristiti. Nažalost upoznao sam dosta ljudi kojima je internet isto što i facebook. Internet ti omogućava da čitaš, gledaš i učiš, da razvijaš znatiželju, da se povežeš sa ljudima koji mogu dodati neku vrijednost u tvoj život i da to iskoristiš kako ne bi cijeli život nosio lopatu i istovarao cimenat.
_

Što se tiče demokratije to podrazumijeva pravo na slobodu govora ali ne i to o čemu ti govoriš. Kada o nečemu govoriš, za nešto se zalažeš moraš biti spreman stati iza svojih riječi. Pravo na slobodu govora ti samo garantuje da te niko ne smije zatvoriti ili ubiti zbog tvojih mišljenja, ne raspravlja se o socijalnoj izoliranosti.
NE shvataš šta ti ja govorim o demokratiji.
Spomeni javno feminizam prava pedera i ostalo što je "normalno" danas pa ćeš vidjeti koje ćeš dobiti etikete.
Želi se religija istrijebiti u 21 vijeku kao način življenja, i to je.
A to se želi od vrtića tako što će se djecu indoktrinirati na onaj način kako žele oni koji sastavljaju plan i program, musliman ima pravo da svoje dijete "indoktrinira" na svoj način, država tu nema nikakvog prava, jer je njegovo, nije mu ga žena abortirala.
Problem je kad se smutnja unosi putem sekularnih sistema obrazovanja
Hoćete da se uči evolucija u biologiji u školama, nema problema, ali dozvolite I vjeronauku. Ko neće na vjeronauku neka ide na religiju.
Postoji velika fitna tj smutnja na globalnom nivou, ko upravlja psiholozima socijolozima i prosvjetnim radnicima.
Od koga dobijaju naputke kako da obrazuju stanovništvo, od kojih standarda EU, javlja se problem što će određena grupa moćnih ljudi moći upravljati drugim ljudima putem obrazovanja i medija. A to će raditi neprimijetno, čak šta više to će se smatrati normalno, a onaj koji govori da je to loše i nemoralno će biti zatucan zaostao seljak u srednjem vijeku. Kobnost takvog osuđivanja onih što govore ovim "zaostalima" je ta što ovi "moderni" više nisu svjesni svoje nesvjesnosti jer im je mozak ispran.


Da shvatiš ko upravlja sa tobom, taj je onaj koga ne smiješ kritikovati.
A to kako bi neki rekli je danas Islam, ali to nije tačno, muslimanske zemlje su od 18 vijeka pa naovamo kolonije i raspala društva većinom.
Islam je samo simbol otpora religije da dominira nad njom globalizam, sve religije potajno žele da imaju svoj stav kao islam odbrambeni, samo se stide da to kažu da ne bi bili prozani biggot homophobic missogonyst itd.

I sam naziv ove teme je podmukao, jer želi se prebaciti krivnja na vjernike što ispovijedaju svoju vjeru kako ispovijedaju, a želi se predstaviti "sekularni način" ma šta god to bilo kao normalan način ponašanja i nametnuti kao moderan.
Postoji velika opasnost u toj modernosti, koji slijepi što imaju oči ne vide, gluhi koji imaju uši ne čuju, i razumni koji imaju razum ne razumiju.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests