Islam

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Venera » 24 Dec 2019, 18:46

Mutevelija wrote: 24 Dec 2019, 18:45
Remzudin wrote: 24 Dec 2019, 18:43


hah....to ti mislis !

Kad bi on sve znao,zbog cega bi onda nas sviju postavio na zemlju ?
Da bi dokazivali Njegova znamenja.
I ti sto mozes pisati odakle ti prsti da pises po tastaturi, odakle ti mozak da razmisljas sta ces napisati, odakle ti oci da vidis sta ces napisati.
ne znas odgovor :hm
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4971
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Remzudin » 24 Dec 2019, 18:47

Venera wrote: 24 Dec 2019, 18:44
Remzudin wrote: 24 Dec 2019, 18:41

ah,...a ti znas ?
ne znam, zato sma pitala :123
ti znas odgovor,samo sto ti egoism nije dao fokusiranje u materiju.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Mutevelija » 24 Dec 2019, 18:48

Venera wrote: 24 Dec 2019, 18:46
Mutevelija wrote: 24 Dec 2019, 18:45

Da bi dokazivali Njegova znamenja.
I ti sto mozes pisati odakle ti prsti da pises po tastaturi, odakle ti mozak da razmisljas sta ces napisati, odakle ti oci da vidis sta ces napisati.
ne znas odgovor :hm
Znam je odgovor, problem je sto vi ne znate procitati i shvatiti odgovor.

Nekako mi tvoj nick i Islam kontradiktorno djeluju.

Cim vidim pise Venera nekako mi naumpadne Mojsije.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4971
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Remzudin » 24 Dec 2019, 18:48

Venera wrote: 24 Dec 2019, 18:46
Mutevelija wrote: 24 Dec 2019, 18:45

Da bi dokazivali Njegova znamenja.
I ti sto mozes pisati odakle ti prsti da pises po tastaturi, odakle ti mozak da razmisljas sta ces napisati, odakle ti oci da vidis sta ces napisati.
ne znas odgovor :hm
Kati mi ti svoje misljenje

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Venera » 24 Dec 2019, 18:49

Mutevelija wrote: 24 Dec 2019, 18:48
Venera wrote: 24 Dec 2019, 18:46

ne znas odgovor :hm
Znam je odgovor, problem je sto vi ne znate procitati i shvatiti odgovor.

Nekako mi tvoj nick i Islam kontradiktorno djeluju.

Cim vidim pise Venera nekako mi naumpadne Mojsije.
ma slabo znas o povijesti Venere :rumenko

ne znas odgovor :rumenko
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4971
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Remzudin » 24 Dec 2019, 18:51

Jel tebi danas dosadno ?
Zasto ne slavis holy day sa famelijom ?

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Mutevelija » 24 Dec 2019, 18:53

Venera wrote: 24 Dec 2019, 18:49
Mutevelija wrote: 24 Dec 2019, 18:48

Znam je odgovor, problem je sto vi ne znate procitati i shvatiti odgovor.

Nekako mi tvoj nick i Islam kontradiktorno djeluju.

Cim vidim pise Venera nekako mi naumpadne Mojsije.
ma slabo znas o povijesti Venere :rumenko

ne znas odgovor :rumenko
Ne znam ja ni pitanje, a kamo li odgovor.
Pitanje nije dobro postavljeno, mora imati dobre temelje.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Venera » 24 Dec 2019, 18:54

Mutevelija wrote: 24 Dec 2019, 18:53
Venera wrote: 24 Dec 2019, 18:49

ma slabo znas o povijesti Venere :rumenko

ne znas odgovor :rumenko
Ne znam ja ni pitanje, a kamo li odgovor.
Pitanje nije dobro postavljeno, mora imati dobre temelje.
hvala, ne znas odgovor :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4971
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Remzudin » 24 Dec 2019, 18:56

a ti nisi odgovorila moja pitanja

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4971
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Remzudin » 24 Dec 2019, 20:54

Sta je sad,hocul te cekati dok mi rogove narastu ?

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Mutevelija » 24 Dec 2019, 21:50

Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Podrinjac » 24 Dec 2019, 22:12

Eee vidi ih... U 21 vijeku i dalje naglabaju o bogovima.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Hannibal » 24 Dec 2019, 23:44

islam kalender
a8001ce8e7b16b326695eb599976f3e7.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
🐽

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4971
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Remzudin » 24 Dec 2019, 23:46

Podrinjac wrote: 24 Dec 2019, 22:12 Eee vidi ih... U 21 vijeku i dalje naglabaju o bogovima.
ja znam da je trenutno jedna Sila prisustvena

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Mutevelija » 27 Dec 2019, 04:35

Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by arzuhal » 04 Jan 2020, 08:19

Subota je dan, prema islamskoj tradiciji, kada je lijepo sjetiti se dovom onih koji su, kako to lijepo reče jedan katolički svećenik, "otišli ispred nas." Fatihom i dovama svojim riječima.

Prema predajama, rahmetlije koji nisu u kaburskom azabu iščekuju hediju od onih koji su ostali, da ih se sjete dovom, pa se raduju ako ima nekoga da ih se sjeti u dovi. Kao što se raduju da vide kako su oni, koji im se još nisu pridružili, na putu pravom, dok ih rastužuje nepokornost i gordost prema Svemilosnom. I nije to samo stvar sevapa, to je stvar srca.

Prava zajednica, pravi džemat je onaj koji prelazi i transcendira sve razlike: rasne, etničke, kulturološke, spolne..., kao i sve dimenzije: prostorne, vremenske, vidljive i nevidljive, džennetske i džehennemske... Oni koji su otišli ispred nas su naši a mi smo njihovi.

U pravoj, muhammedanskoj zajednici, ljubav, samilost, sjećanje, podrška i veza među njenim članovima prelazi sve granice, to Svemilosni tako dopušta i traži. E tu je bismilla ključ Svega. Dokaz za one koji imaju srce ili koji slušaju, a prisebni su.

Ja Rabbi, učini nas iskrenim pripadnicima Muhammedovog ummeta, amin.
uzmi Lysobact

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Brak sa ženom koja je počinila blud

Post by Mutevelija » 04 Jan 2020, 21:13

"Pitanje: Esselamu alejkum! Moje pitanje se odnosi na brak. Ukoliko čovjek oženi ženu koja je prije stupanja u bračnu zajednicu počinila grijeh bluda i o tome naknadno obavijestila muža, zatim prihvatila vjeru s propisima, je li brak s takvom ženom haram? Suprugova rodbina se slaže s tim brakom iz straha da nakon razvoda muž ne krene stranputicom, dok okolina na to gleda podijeljeno. Da vas Allah nagradi za odgovor!

Odgovor: Iskreno, žao mi je što je zinaluk u velikom procentu zastupljen među nama. To je jedan od velikih uzroka nazadovanja muslimana. Što se tiče slučaja u ovom pitanju, žena je bila obavezna obavijestiti svog budućeg muža o grijehu koji je počinila. To bi priznanje najvjerovatnije uticalo na njegovu odluku. Možda je u tom slučaju ne bi uzeo za suprugu.

U principu vjerniku nije dozvoljeno oženiti bludnicu i obratno, vjernici se nije dozvoljeno udati za bludnika. Uzvišeni Allah je rekao: „Bludnik ne treba da se ženi osim bludnicom, ili mnogoboškinjom, a bludnica ne treba da bude poželjna osim bludniku ili mnogobošcu, to je zabranjeno vjernicima“. (En-Nur, 3) Ova zabrana ne važi za one koji se pokaju. Koliko vidim žena se pokajala i to je veoma važno u ovom slučaju.

Nakon što je saznao za grijeh muž ima pravo da odluči hoće li nastaviti živjeti sa ovom ženom ili će je pustiti. Obzirom da se pokajala, ja predlažem da je zadrži. I nije haram živjeti sa takvom ženom. Ona se pokajala. Mnogo je takvih brakova među muslimanima. Uglavnom su ljudi činili grijehe iz neznanja. Veoma je važno što rodbina prihvata taj brak, a što se tiče okoline, na nju ne treba posebno obraćati pažnju. Vrata pokajanja su otvorena. Iskreno pokajanje briše ranije počinjene grijehe.

Hfz. Senaid Zaimović"
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by vrhbosnica » 04 Jan 2020, 21:33

oj sta ljudi pitaju...
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Mutevelija » 04 Jan 2020, 22:05

vrhbosnica wrote: 04 Jan 2020, 21:33 oj sta ljudi pitaju...
A zasto ne bi pitali, pa i to je obrađeno u Islamu..

Cak i ovo ima.
1. Molio sam Allaha da me ucini sudrguom u malu i porodu od sinova Ademovih, pa mi je odredio da to budem. O tome govore Alahove rijeci: O Iblisu, budi ti sudionik njihov u imetku i djeci. Obecaj im sto god hoces. A sve sto sejtan obeca to je prevara. Molio sam da mi bude hrana svako jelo u kojem se zamjesala kamata i ostali harami. Molio sam ga da slobodno koristim imovinu kada ta imovina nije stecena Euzu-bismillom.
2. Molio sam Ga da ucestvujem u polnom opcenju sa svakim onim koji pridje svojoj zeni radi polnog opcenja, a da prije toga nije proucio Euzu i bismillu. Zaista sejtan polno opci sa takvim covjekom, pa djeca rodjena iz takvog braka su meni opkorna i poslusna.
3. Molio sam Ga da jasem na jahacim zivotinjama i drugim prevozima sa onim koji putujune trazeci ono sto je dozvoljeno, nego ono sto je haram. Tako, kad neko nekud podje radi harama ja mu se pridruzim prateci ga na tom putu. O tome govore Allahove rijeci u Njegovoj knjizi: Vozi se sa njima, idi sa njima, i kad se voze i kada idu pjesice.
4. Molio sam Ga da mi dadne kucu za stalni boravak, pa mi je dao kupalista, plaze i banje gdje se otkriva ono sto je za pokrit i razna smetljista i bunjista gdje se istresa smece i otpatci.
5. Molio sam Ga da stvori i dadne dzamiju, gdje cu sakupljati ljde, pa mi je dao pijace, kafane i carsije.
6. Molio sam ga da mi dadne jednu knjigu sa kojom cu pozivati Ademove sinove mome putu, pa mi je to ucinio davsi mi pjesmu.
7. Molio sam Ga da mi dadne ezan, sa kojim cu pozivati svijet, pa mi je dao frulu,svirale, svirku i muziku.
8. Molio sam Ga da mi dadne nekoga da spava i lijeze u postelju samnom, pa mi je dao pijanicu. Svaki onaj koji legne pijan u postelju neka zna da sam ga ja zagrilo, nek se ne brine.
9. molio sam Ga da mi dadne pomocnika u mome poslu, pa mi je dao ljude koji se pouzdavaju u svoju moc, uticaj, imovinu i svoju licnu volju.
10. Molio sam ga da mi dadne bracu i priajtelje pa mi je dao one koji traze svoj mal u grijesenju, kao sto kaze Allah u svom ajetu: Zaista su rasipnici sejtanova braca.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Pročitajte kojih 10 stvari je šejtan tražio od Allaha, dž. š.

Post by Mutevelija » 04 Jan 2020, 22:09

Pročitajte kojih 10 stvari je Iblis tražio od Allaha, dž. š.
1. Molio sam Allaha da me ucini sudrguom u malu i porodu od sinova Ademovih, pa mi je odredio da to budem. O tome govore Alahove rijeci: O Iblisu, budi ti sudionik njihov u imetku i djeci. Obecaj im sto god hoces. A sve sto sejtan obeca to je prevara. Molio sam da mi bude hrana svako jelo u kojem se zamjesala kamata i ostali harami. Molio sam ga da slobodno koristim imovinu kada ta imovina nije stecena Euzu-bismillom.
2. Molio sam Ga da ucestvujem u polnom opcenju sa svakim onim koji pridje svojoj zeni radi polnog opcenja, a da prije toga nije proucio Euzu i bismillu. Zaista sejtan polno opci sa takvim covjekom, pa djeca rodjena iz takvog braka su meni opkorna i poslusna.
3. Molio sam Ga da jasem na jahacim zivotinjama i drugim prevozima sa onim koji putujune trazeci ono sto je dozvoljeno, nego ono sto je haram. Tako, kad neko nekud podje radi harama ja mu se pridruzim prateci ga na tom putu. O tome govore Allahove rijeci u Njegovoj knjizi: Vozi se sa njima, idi sa njima, i kad se voze i kada idu pjesice.
4. Molio sam Ga da mi dadne kucu za stalni boravak, pa mi je dao kupalista, plaze i banje gdje se otkriva ono sto je za pokrit i razna smetljista i bunjista gdje se istresa smece i otpatci.
5. Molio sam Ga da stvori i dadne dzamiju, gdje cu sakupljati ljde, pa mi je dao pijace, kafane i carsije.
6. Molio sam ga da mi dadne jednu knjigu sa kojom cu pozivati Ademove sinove mome putu, pa mi je to ucinio davsi mi pjesmu.
7. Molio sam Ga da mi dadne ezan, sa kojim cu pozivati svijet, pa mi je dao frulu,svirale, svirku i muziku.
8. Molio sam Ga da mi dadne nekoga da spava i lijeze u postelju samnom, pa mi je dao pijanicu. Svaki onaj koji legne pijan u postelju neka zna da sam ga ja zagrilo, nek se ne brine.
9. molio sam Ga da mi dadne pomocnika u mome poslu, pa mi je dao ljude koji se pouzdavaju u svoju moc, uticaj, imovinu i svoju licnu volju.
10. Molio sam ga da mi dadne bracu i priajtelje pa mi je dao one koji traze svoj mal u grijesenju, kao sto kaze Allah u svom ajetu: Zaista su rasipnici sejtanova braca.


Nakon ovog Muhammede a.s. rece: Da mi nije potvrde od strane Allahove knjige, ne bih ti vjerovao. A Iblis mu tada odgovori: Muhammede, ja sam molio Svevisnjeg Allaha d aja vidim i gledam Ademove sinove, a da oni mene ne vide pa mi je to dao. Takodjer, dao mi je da mogu hodatii prolaziti kroz njihove krvne sudove poput krvi, pa ja po njima kruzim i vitlam kako god hocu u jednom casu. Meni je Allah rekao: Eto ti sto si trazio . Ja se time ponosim do sudnjeg dana. Sa mnom o Muhammede ima vise svijeta nego sa tobom. Vecina potomstva Ademova bit ce uz mene do Kijametskog dana. O Muhammede ja imam svoje jedno diejte kojem sam dao ime Tama koji se navali na oci svijetu da bi ih uspavao od nocnog namaza. Da nije tog sejtana, nebi bilo ljudi koji bi otisli na spavanje a da prije toga ne klanjaju jaciju. Isto tako, ja imam jedno dijete koje se zove Kuhejl(sarmadjija), koji zavarava, zamazuje surmom oci ljudima koji sjede sa ulemom, te za vrijeme dzume namaza i predavanja, kunjaju i zaspu. Iblis dalje rece:! O Muhammede koja god zena izadje na ucliu bez propisane odjece, jedan od sejtana zajase joj straga, a drugi joj se uvuce u njedra, pa se gledaocima hvali i uljesava i govori joj: Otkrij se, otkrij se, pokazi ukrase svoje. Pa kad to ucini, onda su sejtani zavrsili sovj posao.


Zatim Iblis nastavi: O Muhammede, ja ne mogu nikog licno zavesti, koga ja zelim i hocu ali ja stalno dosaptavam razne lose zelje, poslove i misli, bodreci na losa djela i prikazujuci ih lijepim i privlacnim. Kad bi zabludjivanje bilo u mojoj ruci, onda ja nebih nikog ostavio na Zemlji da kaze La ilahe illelah, ne bih dopustio da iko posti i klanja. Kao sto ti nisi vlasnik imana, nisam ni ja vlasnik zabludjivanaj. Kad bih iman bio u tvojoj ruci ti nikoga ne bih ucinio kafirom . Tada mu Muhammede a.s. rece: O oce gorcine, bili se ti pokajao i povratio Svevisnjem Allahu a ja ti garantujem dzenet?


Iblis odgovori: O Boziji Poslanice, emer je izrecen, kalem je osusen, o svemu sto ce biti do Sudnjeg dana. Slava Onome ko je tebe ucinio prvakom svih Poslanika i upravnikom dzennetlija, Koji te je odlikovao i odabrao, a Koji je mene ucinio predvodnikom dzehennemlija. Ja sam proganjani nesretnik. Ovo je moja posljednja ispovijest tebi i posljednje moje rijeci koje su istina. Zahvaljujem Allahu, Gospodaru svjetova. Allah je blagoslovio salavatom Muhammeda, Pejgambera majcinske naravi, njegovom rodu i ummetu. Selam svim Poslanicima. Hvala Allahu, Gospodaru svih svjetova.

Portal Svjetlo Dunjaluka
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests