Islam

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Islam

Post by Lebowski » 22 Dec 2014, 11:08

Kako sad ove arapske riječi imaju nedvosmisleno značenje potpuno.. inače kažu da je tu malo zbrka al sad kad treba za matematiku sve je jasno. :hm
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by KOMESAR » 31 Dec 2014, 17:59

Vel-Asri


VE-L-ASRI! INNE-L-INSANE LEFI HUSR
ILLE-L-LEZINE AMENU WE AMILU-S-SALIHATI
WE TEWASAW BI-L-HAKKI, WE TEWASAW BI-S-SABR


(Tako Mi vremena! Doista su svi ljudi na gubitku, osim onih koji vjeruju, rade dobra djela i preporucuju jedni drugima istinu i strpljivost.)
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Sibila » 19 Mar 2015, 20:56

......kaze meni jedan hafiz zamisli da ti je puska uperena u ledja u smislu da moras obaviti namaz/molitvu..........ja to upamtina al nistaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.


dodjem kuci danas...................pusim u kuhinj i cujem ezan. odem u sobu i kontam................hajd da raspremim tasnu.......hajd da pustim muziku....................hajd da priprepim krpe za sutra..da otplesem sta ............bla bla....i skontam................proci ce me volja bla bla....sjetim se te puske zamislim je....

brze bolje po abdest...............obavim molitvu pa onda ostalo.....................eto kako se covjek sam moze zeznuti......krenut raditi drugo a sejtan samo dodaje svoje.................e nesh.



tako da sam sve stigla i sad fino uzivam.............. :pusi






selam i pozrdav svima............. :zubi


vasa Dzihadi Dzejn ................................ :o :ooo



p.s. gura polako................... :roll :ooo :kafa


ovo je mozda mali doprinos ovoj temi .....to vi bolje znate :oo :djed

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by REMB » 19 Mar 2015, 21:02

Tigris wrote:......kaze meni jedan hafiz zamisli da ti je puska uperena u ledja u smislu da moras obaviti namaz/molitvu..........ja to upamtina al nistaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.


dodjem kuci danas...................pusim u kuhinj i cujem ezan. odem u sobu i kontam................hajd da raspremim tasnu.......hajd da pustim muziku....................hajd da priprepim krpe za sutra..da otplesem sta ............bla bla....i skontam................proci ce me volja bla bla....sjetim se te puske zamislim je....

brze bolje po abdest...............obavim molitvu pa onda ostalo.....................eto kako se covjek sam moze zeznuti......krenut raditi drugo a sejtan samo dodaje svoje.................e nesh.



tako da sam sve stigla i sad fino uzivam.............. :pusi






selam i pozrdav svima............. :zubi


vasa Dzihadi Dzejn ................................ :o :ooo



p.s. gura polako................... :roll :ooo :kafa


ovo je mozda mali doprinos ovoj temi .....to vi bolje znate :oo :djed
Mali korak za čovjeka a velik za čovječanstvo :oo
Još jedan dokaz kako se ima sloboda volje i izbora da biramo put kojim ćemo hodit.
:ok Tigris...
Nemoj samo za par mjeseci da kažeš Oćeš za Siriju :ooo

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by vila » 19 Mar 2015, 21:05

tigris me podsjetila na jednu pričicu...pa evo
salahudine ako nije ok ...ti izbriši



Neću te prestati voljeti!

Kad si se jutros probudio promatrao sam te i nadao se da ćeš mi se obratiti, uputiti mi makar koju riječ, pitajući me za mišljenje ili zahvaljujući mi za nešto dobro što ti se jučer dogodilo, ali primijetio sam da si bio jako zauzet traženjem robe koju ćeš obući za posao.

Nastavio sam čekati dok si još trčao po kući oblačeći se i spremajući, znao sam da bi imao vremena tek da se na trenutak zaustaviš i kažeš mi: “Bok!”; ali bio si prezauzet.

Zato sam za tebe osvijetlio nebo, ispunio ga bojama i pjevom ptica da vidim hoćeš li me barem tako čuti, ali ni na to se nisi osvrtao.

Promatrao sam te dok si se spremao na posao i strpljivo sam čekao čitav dan. Pretpostavljam da si, zbog mnogih stvari koje si trebao napraviti, bio previše zauzet da mi išta kažeš.

Kad si se vratio kući, vidio sam umor na tvome licu i pomislio sam da te malo osvježim blagom kišom koja će odagnati taj umor. To je bio moj dar, ali ti si se naljutio i uvrijedio moje ime.

Toliko sam želio da mi pričaš…
Ima još toliko vremena, mislio sam. Poslije si uključio televizor. Ja sam te strpljivo čekao dok si gledao televiziju. Večerao si, i uronivši u svoj svijet, ti si ponovno zaboravio popričati sa mnom.

Primijetio sam da si umoran i razumio sam tvoju želju za tišinom. Zato sam spustio sunce i na njegovo mjesto postavio zvjezdani pokrivač. A u njegovom središtu sam upalio jednu svijeću: bio je to prekrasan prizor!

Ali ti ništa od toga nisi primjetio.

Kad si išao spavati, poželio si laku noć svojoj obitelji i, kako si legao, gotovo isti trenutak si zaspao. Pratio sam tvoj san glazbom i blagim mislima, a moji anđeli su bdjeli nad tobom. Ali nije važno jer vjerojatno ne bi ni primijetio da sam uvijek tu s tobom.

Imam više strpljenja nego što misliš i bilo bi mi drago da te makar naučim da ti imaš strpljenja s drugima.

Volim te toliko da svakoga dana isčekujem molitvu. Darovi koje sam ti danas dao plod su moje ljubavi prema tebi.

Dobro, opet si se probudio i još jednom ja sam ovdje i čekam, sa svojom ljubavi prema tebi, nadajući se da ćeš mi možda danas moći posvetiti malo svoga vremena. Dobar ti dan!


Tvoj Bog!
Last edited by vila on 19 Mar 2015, 21:16, edited 1 time in total.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Sibila » 19 Mar 2015, 21:38

REMB....................na stikeru.....Allaha mi......onaj zuti stiker.......sam napisala porukicu da se preko jedne osobe koja je putovala za jerusalem.......da tu moju porukicu ubaci na zid placa :ooo :zubi

medjutim to putovanje nije uspjelo pa ko zna gdje je zavrsila... :plavi :plavi :plavi :plavi ....

nista sirija...........

ali ako ovdje sta krene..................e nemam namjeru cekat smrt u sobi................pravac oruzje i prva jedinica koja se oformi za obranu... :kafa :puca :zubi

no ne daj Boze :zubi

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Melek » 19 Mar 2015, 22:30

Vidio sam u Istambulu u onome Topkapi Saray-u Poslanikovo oruzje, luk i maceve (nisu sablje nego bas macevi):

Image
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Sibila » 19 Mar 2015, 23:20

bila sam......

mama mi je pricala da tu negdje jeli top kapi ili sta vec...imaju otisci poslanikovih stopa....pravih.....ali nisam sigurna sta i kako dok ne pitam majku........


imam slike iz harema iz top kapija ................ja sa duzom crvenom kosom...............poziram :D. :D.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Melek » 20 Mar 2015, 06:24

ehm.. (off topic) jesi prirodni redhead?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Sibila » 20 Mar 2015, 07:44

Melek wrote:ehm.. (off topic) jesi prirodni redhead?

ne tamna mi je prirodna..........al nema koje boje nisam isprobavala............joj kad sam jednom stavila crna sa teget plavim odsjajem...loreal sjecam se.......

dota off topic ....

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Islam

Post by kuplung » 20 Mar 2015, 14:52

izlijeven kalup od otisaka. imaju uzorci kose, sablje, stap, ...

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Melek » 20 Mar 2015, 14:55

Da, vidio sam cak i jednu kutijicu sa njegovom bradom (ako im je vjerovati). Jako interesantno. A od Isusa jos uvijek ni traga ni glasa, taj kad je vaskrsnuo izgleda pokupio sa sobom sve plakete i ordenja..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Islam

Post by kuplung » 20 Mar 2015, 15:01

Turci su duzi period vladali velikom povrsinom, svaki vladar za svog vakta skupio po malo. Nabralo se.
Imas negdje kod Izmira kucu i grob Marije. Vjerovatno tamo ima nesto vise detalja. Zaguglaj naces sigurno detalje.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Islam

Post by Biba » 20 Mar 2015, 17:09

Do nedavno nisam znala da u Islamu priznaju postojanje Isusa....imala ja na fb profilu povijesne dokaze tj. zapise povijesnih licnosti...a melek misli da je Isuss imao ordenje, ma jok...on je nerado i cudesa cinio..a kolko ja znam torinsko platno su proucavali i kompjuterski izradili lice Isusovo...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by REMB » 20 Mar 2015, 17:33

Islam priznaje Isaa a.s. kojeg hrišćani nazivaju Isus.
Po islamu Isa (Isus) je bio Božiji poslanik i ništa iznad toga.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Sibila » 20 Mar 2015, 22:51

Melek wrote:Da, vidio sam cak i jednu kutijicu sa njegovom bradom (ako im je vjerovati). Jako interesantno. A od Isusa jos uvijek ni traga ni glasa, taj kad je vaskrsnuo izgleda pokupio sa sobom sve plakete i ordenja..

Sallahudine, majka je bila oko 20 tak puta u istanbulu...po mjesec sedmice ...bla bla ne znam ......mislim da je to tamo .....ti otisci....ali npr.ne u topkapiju ...nebitno.....ne znam .......nejse...


Melek...............ni traga ni glasa.................ali kad se vrati na zemlju bice svega :o

to bolje zna REMB ili Sala ......

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by KOMESAR » 21 Mar 2015, 11:04

Biba wrote:Do nedavno nisam znala da u Islamu priznaju postojanje Isusa....imala ja na fb profilu povijesne dokaze tj. zapise povijesnih licnosti...a melek misli da je Isuss imao ordenje, ma jok...on je nerado i cudesa cinio..a kolko ja znam torinsko platno su proucavali i kompjuterski izradili lice Isusovo...
Islam priznaje Isu a.s. kao božijeg poslanika koji je živ uzdignut na nebo.
Hrišćanstvo kaže da je Isus božji sin i da je uskrsno (vaskrsno),na nebo. Da bi vaskrsnuo (uskrsnuo) morao je biti mrtav.

Šta ti misliš?
Je li uskrsnuo (vaskrsnuo) ili je uzdignut?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Islam

Post by Biba » 21 Mar 2015, 11:36

Mislim da je vaskrsnuo ali i ona tvrdnja da je ziv uzdignut moze imati preneseno znacenje...jer Islam priznaje raj i pakao..dakle ne moze biti uzdignut ziv u smislu materijalnog tijela ali..moze biti uzdignut u duhovnom bicu...to je meni zapravo isto...kod krscana zivot nije samo na ovom svijetu a smrt nije kraj nego samo nadopuna zivota...maloprije sam citala o sihrama i Kuranu...I kak je Salahudin rekao..nema grijeha veceg od Bozje milosti ali...bit je u iskrenom i pravom kajanju..Bogu nista njje nemoguce...mislim da se njegova pravednost razlikuje od one koju mnogi ljudi mogu pojmiti...zato i hule na njega...jer ne znaju a malo zapravo nauce na vjeronauku...ili ne razumiju..ili nece da razumiju...to ja nista ne tvrdim..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by REMB » 21 Mar 2015, 11:42

Biba wrote:Mislim da je vaskrsnuo ali i ona tvrdnja da je ziv uzdignut moze imati preneseno znacenje...jer Islam priznaje raj i pakao..dakle ne moze biti uzdignut ziv u smislu materijalnog tijela ali..moze biti uzdignut u duhovnom bicu...
Ne postoji ništa što Bog ne može (kolkogod nama nešto izgledalo nelogično)...Bog samo kaže: "Budi i ono bude..." (Kur'an), ..."On sve može" (Kur'an).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Islam

Post by Biba » 21 Mar 2015, 13:04

Da, samo sto covjek ponekad ne zeli da bude onako kak mu Bog ili Alah savjetuje...ama covjek je cudna biljka u Bozijoj basti... :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests