Ateizam

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80747
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9934 times
Been thanked: 6769 times
Status: Online

Re: Ateizam

Post by Julia-Klara » 16 Mar 2015, 12:34

Zasto ateizam gledate samo kroz prizmu dogadjaja u zajednickoj bivsoj drzavi?
To sto su u istoj "ateisti" krstili djecu po mom misljenju ne govori nista o ateizmu nego o tim ljudima, o svakom ponaosob.
Ako su se javno izjasnjavali kao ateisti,a u tajnosti bili vjernici, nisu li onda jednostavno-licemjeri? Ili licemjerni vjernici? Ili licemjerni nevjernici?
Ateisti (koje necu mijesati sa agnosticima) postoje svugdje na svijetu, i nemaj problem "jugoslavije i komunizma/socijalizma)
Kad smo kod Nikole Tesle, jedna od izjava doticnog gospodina kaze sljedece:
Religija i filozofija uče da čovek može postati Hrist, Buda i Zaratustra. Ono za čime ja tragam luđe je, veće i nemogućnije. To je: šta učiniti da se u svemiru svaki čovek rodi kao Hrist, Buda ili Zaratustra ?
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2126
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by REMB » 16 Mar 2015, 13:52

Zašto osuđivati ljudi? Zar to čovjek ne smije promjeniti ubjeđenje u određenom životnom mmomentu (pred smrt...rodilo se dijete...oženio se...).

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by vila » 16 Mar 2015, 14:08

Je li ovo netko uzeo za primjer ateizma ljude koji u komunizmu iz raznoraznih razloga nisu javno prakticirali svoju vjeru?
wtf?
druga stvar koja se gura kroz postove je da su ateisti losiji ljudi jer kao nemaju strah od boga?
wtf jos jednom?
Ono moralna nacela,etika,zivot,,,sve to ne postoji bez Boga?
meni rigidni ateisti osobno idu na zivce ako imaju taj podrugljivi stav prema vjernicima
ali mi jos vise idu na zivce vjernici koji imaju stav da je moral rezerviran samo za njih

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Biba » 16 Mar 2015, 14:28

Moral nije samo za vjernike.Cesto su zivotinje moralnije od covjeka.Ateisti komunisti su se tako ponasali jer su htjeli na dvije stolice.Tesla jest bio genije ali malo je vjerojatno da ce se covjek roditi kao bog jer onda ce svi biti bogovi sto nema smisla...onda covjek nema smisla ni da postoji..covjek je nessvrsen....i pored toga sto je razuman i moralan ipak je bedast i radi protiv sebe i cini velika zla....zato sto tako izabere....ateizam je bezopasan sokle god ne namece svoja uvjerenja drugima.....Teslina majka je znala kakv sin joj se rodio...i mislim da bi tesla bio zalostan da vidi moral danasnjeg covjeka.....iz njegovihbusta u Bozije usi pa da ljudi budu kao bogovi...kak da ne....a u svijetu cvjeta Sai Babina mudrost.....Swamiji je jako priznat..doktor yoge......zloduh....od trece godine nije nista radio osim patentirao yogu....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Biba » 16 Mar 2015, 16:22

Prihvati i postuj tudze jer je njemu sveto...osim onoga sto je kobajagi religija a unistava covjekovu osobnost i slobodu..izbora...mnogi su vjernici jako gresni...i mnogi ateisti cestiti ljudi...nema pravila osim savjesti..svakog pojedinca...neka svatko sebe pogleda u ogledalo i zapita se je li mogao biti bolji covjek...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by tovar » 16 Mar 2015, 21:00

A kad se neka žena pogleda u ogledalo, treba li se i ona zapitati je li mogla biti bolji čovjek? Žene nisu ljudi, žene su dame i stalno se lickaju pred ogledalom. O čemu razmišljaju dame kada se šminkaju?

O čemu razmišljaju ateisti tijekom vođenja ljubavi? O sebi kao jedinom mogućem stvoritelju novog života?
O čemu razmišljaju vjernici tijekom vođenja ljubavi? Ja ću svršiti pa Bog šta da-da?

(pod vođenje ljubavi mislim na seks kao poslijedicu ljubavi)
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Biba » 16 Mar 2015, 23:26

Ja koliko znam jesam čovjek, nisam zivotinja a kakd bih mogla biti bila bih mačka.Macka se stalno licka ali ja se ne lickam.O cemubrazmisla pred ogledalo?!Pa da izadzem na ulicu cupava i ne mazem se puno a i alergicna sa na neku sminku. U mojim godinama nije pozeljno puno sminke vec ponekad vrlo malobruza ibrumenila da izgledam svjeze i odmorno.Poatoje malibtrikovi za to a potrebno je i manje od 5 minuta.Pogotovo ka sam umorna mogu to prikriti jer sta tko mora znati jesam li umorna, neraspolozena ili bolesna.To mi ipak pomogne da se osjecam bolje a svatko u drustvu voli imat zadovoljnu i raspolozenu osobu a ne mrguda i namcora.Nisam bas sigurna da ateista tijekom vodzenja ljubavi bas uvijek misli o tome da je on jedini koji je stvoritelj zivota...ponekad misli i boji se bas da ne bi ne daj boze stvorio zivot jer ne
planira djecu.Mnogi ljidi vode ljubv zbog toga sto nekog vole ali ne uvijek i ne svi.I muzevibvode ljubav sa suprugama a ne vole ih i imaju ljubavnice.Znaci li to da vjernjk ne vodi ljubav zbog ljubavi, a mnogi i vjernici ateisti idu prostitutkama.Ne mozemo mi generaliziratibzasto netko vosi ljubav....netko ro ne radi ni zbog kakve ljubavi vec mu je to kao hranjenje..potrebno mu e i bez ljubavi..ponekad puko zadovoljenje nagona
Last edited by Biba on 17 Mar 2015, 00:14, edited 1 time in total.
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by paparaci » 16 Mar 2015, 23:29

gospođa Brams wrote:Stvorio čitav svijet i nas ovako nesavršene i nikakve i onda nas još promatra kako se patimo i dozvoljava svu tu silnu bol i patnju...a nitko od nas ga nije tražio ovaj život ni da se nađe tu gdje je.
zbog cega bi On bio kriv sto se mi ne pridrzavamo Njegovih uputa? jer da to cinimo, patnje i boli ne bi bilo.

ako ti svoje dijete uputis kako treba, a ono to u konacnici odbije - da li mogu tebe kriviti?

dalje. po tvojoj logici - ko nama onda daje pravo da se razmnozavamo? zar to dijete ne moze isto tvrditi - nisam ja uopste trazio da se nadjem tu?!

Prilično sadistički od njega :kafa Kao da ja pustim bijesne pse u prostoriju i gledam kako se kolju međusobno, ništa ja tu nisam kriva, krivi su psi.
Može i meni jedna ulaznica
oprosti. ali, nidje veze ovaj primjer. :cudi
Lebowski wrote:
paparaci wrote:Đe si Čarli!? :oo

Ta je slika ulaznica u džehennem i daleko od stvarnosti.

Nije Bog dželle šanuhu kriv za njegovo stanje, nego sami ljudi. Božiji stav prema jetimu, siromahu i nejakom je sasvim jasan.

Zato, mani se šuplje.
Jok, ja sam kriv. :lupa
da. osobe poput tebe.

To što si ti slijep pa ne vidiš ništa, da svijet funkcioniše UPRAVO ONAKO KAKO BI FUNKCIONISAO DA BOGA I NEMA :cudi ... stvarno se bojim šta ćeš još opravdati.


ne kontam sta hoces reci. a pogotovo sta mislis sa ovim zadnjim sta jos zelim opravdati?

ne beri brige. pokazace se jako brzo ko je od nas zaista slijep. samo sabura.
ne trazim od tebe da shvatis ili razumijes, ali ne trebas usred neke zadojenosti siriti neistinu i nebuloze.
Ako ćeš ovo pravdati Božijom voljom,a ako je stvorio i zna sve ovo jeste njegova volja, onda možeš opravdati sve.
Bozija volja je jedno, a nasa nesto drugo.
kao sto vec rekoh, On nije rekao da covjek covjeku ucini takvo nesto ili da takvo nesto dopusti.

meni zaista nije jasno cemu tvoja pitanja kad te uopste i ne interesuje istina. ne radi se o tome da saznas i naucis, vec o samo tebi poznatom motivu. :cudi

:mah
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by gospođa Brams » 17 Mar 2015, 01:59

paparaci wrote: zbog cega bi On bio kriv sto se mi ne pridrzavamo Njegovih uputa? jer da to cinimo, patnje i boli ne bi bilo.
Ako nas je stvorio baš ovakve kakvi jesmo, nesavršeni i grešni, naravno da je on kriv. Zašto nas je stvorio takve? Mogao nas je stvoriti savršene, bezgrešne, "dobre". Ako je on naš stvoritelj onda je stvoritelj svega što mi jesmo, pa i naših dobrih ali i loših strana. Dakle odgovoran je za sve što rade njegove kreacije jer on ih je takvima stvorio.
paparaci wrote: ako ti svoje dijete uputis kako treba, a ono to u konacnici odbije - da li mogu tebe kriviti?
Ja svoje dijete mogu začeti, roditi, prenijeti mu neki genetski materijal i probati ga odgojiti, ali ja njega ne mogu stvoriti na način na koji bi bog trebao biti naš stvoritelj. On treba biti kreator čovjeka, dakle stvorio ga je takvog nesavršenog i grešnog. On ga je takvog napravio. Ako je on naš stvoritelj. Ako ga on nije napravio onda nije stvoritelj.
Još gore je ako on unaprijed zna hoćemo li ići u raj/pakao, hoćemo li biti dobri, loši, hoćemo li zgriješiti. I svejedno nas stavi na zemlju. On je prema tome izravno odgovoran za sva sranja koja se događaju na Zemlji.
paparaci wrote:
dalje. po tvojoj logici - ko nama onda daje pravo da se razmnozavamo? zar to dijete ne moze isto tvrditi - nisam ja uopste trazio da se nadjem tu?!
Mi nemamo "pravo" da se razmnožavamo, nego nagon. I naravno da dijete može to tvrditi jer je to apsolutno točno. Zbog toga roditelj od svoje djece ne smije očekivat apsolutno ništa samo zato što ga je rodio i odgojio. Rodio ga je jer ga je htio, i odgojio jer ima tu obavezu. Zbog toga mi se gade roditelji koji od svoje djece očekuju nešto samo zato što su im roditelji. Jednako kao što je apsurdno i sadistički od boga nas staviti bez našeg slaganja na ovaj svijet, tražiti nas da se držimo njegovih pravila i još nam suditi i kažnjavati nas ako iskoristimo svoju slobodnu volju koja nam je data na način na koji se njemu ne sviđa.
paparaci wrote:
oprosti. ali, nidje veze ovaj primjer. :cudi
Da, trebala sam reći da sam ja prethodno te pse zarazila bjesnilom. Nadam se da sada shvaćaš.
No lakše je reći "nigdje veze" nego krenut u kontrargumentaciju.

Kad pomislim da je možda neki bog zaista naš kreator, navodno svemoguć, ako je najbolje što je mogao ovaj nesavršeni i grešni čovjek i ovaj nesavršeni okrutni svijet, čini mi se kako se nije uopće potrudio :valja
Ili jednostavno uživa da se ovdje mi svi skupa patimo, a on onako sjedi baš kao na onoj slici.
Mogli smo se svi zajedno družiti u raju i uživati do kraja svijeta, ali ne, trebamo se ovdje patiti a i treba jedan postotak nas gorit u vječnim mukama. Jer gdje je zabava ako nema toga?
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Biba » 17 Mar 2015, 10:03

Ne vidim nikakv problem slobode.Ja imam slobodu .I ja se itekako ne slažem s nekim zakonima svoje crkve ali ja imam slobodu.Meni je zabranjeno ispovijedati se a ja ne mislim da sam išta kriva.Jesam li trebala cijeli život živjeti s idiotom i čekati možda da me ubije?!Ne, te zakone nije dao Bog, dao mi je slobodnu volju pa tako i kritizirati crkvene zakone i držati se načela koje u vjeri smatram dobrima.Ponavljam, meni je darovani iskustvo ovog života a puno puta sam pomislila da bi bilo bolje da me nema.Ljudi jedni drugima čine zlo a ne Bog koji to želi.Mislim da je i ljut i žalostan kad vidi da su ljudi kamen kojeg ne može sebi približiti jer ljudi to ne žele...Ateista može imati moralna načela kao i vjernik i ako ih se pridržava, on je zapravo pravi vjernik...Roditelji nemaju pravo odlučivati što je za djecu najbolje, rodili su ih ali dječja sudbina ne pripada roditeljima.Često roditelji jako griješe pod krinkom najboljih namjera...ili prevelike se bičnosti i od djece traže previše.Ja radim s djecom i poznajem roditelje...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2126
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by REMB » 17 Mar 2015, 11:50

Kad je Bog stvorio čovjeka rekao mu je: Možeš činiće dobro da se uzdižeš, da se uzdižeš do stepena meleka (koji je stalno pokoran Bogu) pa i više od toga. Ali možeš čineći zlo da se spuštaš, da se spuštaš na nivo životinje (koja nema razum) pa i niže od toga.
Last edited by REMB on 17 Mar 2015, 13:13, edited 1 time in total.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Biba » 17 Mar 2015, 12:07

Bravo REMB!!!! Covjek u svojoj slobodi leluja između gotovo božanskog, svetačkog živata i puno goreg nego što se živatinja ponaša...lelujamo....pa zloduh i jest pali anđeo i moćan je...zavodi...Svaki ateista može birati da živi slično kao melek ali ipak je dobro poznavati zapovijedi kao smjernice...a svi griješim ipak i pored nji...pa ljudi smo....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Calla » 17 Mar 2015, 16:07

Ateista ima smjernice ,,da bude dobar bez boga!!


(u cemu je problem)???!!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by ina » 17 Mar 2015, 16:14

i nevjerovanje je neka vrsta vjerovanja..
Svijest ima sidrište.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Melek » 17 Mar 2015, 16:34

Ja licno nisam bas de facto ateista, malo sam vise skeptik i zesci kriticar svega na nebesima!
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Calla » 17 Mar 2015, 16:46

Tako je Saleh,,
steta od posebno svetih dobrih,,brat bratu,,(je najstetnija steta)!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Biba » 17 Mar 2015, 16:47

Svaki vjernik ima faze kada sumnja.svatko tko razmisla barem je jednom posumnjao....i neki svecenici su sumnjali kad su vidjeli zlodjela koja je covjek u stanju pociniti......ali mnogi su na samrti zatrazili Boga...djeca moje snahe su zahtijevala da se krste kad su odrasli iako o vjeri nista nisu znali....djed je bio komunjara i tuko sve sto je stigao a ni mama ni tata, inace moj rodzak..nisu vjernici....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Podrinjac » 21 Mar 2015, 19:06

Pošto sam bio banovan 7 dana od strane Paparacia bio sam napravio dva klona samo da nešto kažem, ali mi Maja nije dozvolila. Evo sad ću ...
Ako je razlog banovanja to što sam rekao da su vjere sra*e, onda mi ateisti uopšte ne trebamo ovom forumu ako vam ne odgovara naše mišljenje. Banujte nas trajno, ne trebamo vam !
Ja ovdje nikome opsovao nisam, nikoga direktno uvrijedio nisam, nego samo iznosim svoja mišljenja. Pa ovo je podforum 'Ateizam', valjda možemo biti bar malo slobodniji protiv današnjih religija koje samo kvari čovječanstvo. Ali izgleda da se ovdje smije i vrijeđati, i psovati, ali dirati vjere JOK. Čitam po forumu i vidim da ima i onih koji govore da je ateizam glupost i sra*e, ali njima nije išao ban. A ja koji sam dvaput izjavi da su vjere sra*e, meni ban.

@Sallahudine, govoriš da sam najviše pljuvao po Islamu. Ajde mi pronađi taj citat, častim te ćime god hoćeš. Ja ako sam govorio, govorio sam općenito o svim vjerama.

Najbolje bi bilo i svima vama, a i meni da se zauvijek udaljim od ovog foruma. Šta ću vam ?? Ne želim da trošite vrijeme na mene, a ni ja na vas.

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2126
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by REMB » 21 Mar 2015, 20:01

Izganjaćemo mi tebi još 7 dana...samo ti Sprovodi svoje lopovluke po forumu... :oo

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Podrinjac » 21 Mar 2015, 20:13

Nemojte na 7 dana, nego na trajno.
Ti ovdje došao prije dva mjeseca, i ti bi nešto da ganjaš.
Ovo je valjda forum za svakoga, bez obzira na vjeru i nevjeru.
Je li moramo svi biti vjernici ?? Je li se živi radi vjere ?? Je li ti vjera pomaže prilikom zapošljavanja ??

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests