Ateizam

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Podrinjac » 14 Mar 2015, 12:49

Pa znaš li koliko je bilo ubijstava i progona u vrijeme uspostavljanja Islamske republike Irana ??

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Biba » 14 Mar 2015, 13:02

Znam i koliko je crkva vjestica toboznjih zapalila na laomaci i kako su kolonizatori domorocima silom nametali krscanstvo...znaaam. ali to nisu bili ni pravi ljusi a kamo li vjernici, kontas sada?!
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Podrinjac » 14 Mar 2015, 13:32

Pa naravno. Što dolazimo do zaključka da je svaka vjera cenzura. :pusi
Last edited by paparaci on 14 Mar 2015, 18:50, edited 1 time in total.
Reason: Brisan uvredljiv sadržaj.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Lebowski » 14 Mar 2015, 19:04

Image
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by paparaci » 14 Mar 2015, 19:22

Đe si Čarli!? :oo

Ta je slika ulaznica u džehennem i daleko od stvarnosti.

Nije Bog dželle šanuhu kriv za njegovo stanje, nego sami ljudi. Božiji stav prema jetimu, siromahu i nejakom je sasvim jasan.

Zato, mani se šuplje.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by gospođa Brams » 14 Mar 2015, 19:36

Stvorio čitav svijet i nas ovako nesavršene i nikakve i onda nas još promatra kako se patimo i dozvoljava svu tu silnu bol i patnju...a nitko od nas ga nije tražio ovaj život ni da se nađe tu gdje je.
Prilično sadistički od njega :kafa Kao da ja pustim bijesne pse u prostoriju i gledam kako se kolju međusobno, ništa ja tu nisam kriva, krivi su psi.
Može i meni jedna ulaznica :trepka
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Biba » 14 Mar 2015, 19:45

E hbga, jesu me navukli...je, ovaj zivot mi nismo odabrali...ama znam koliko je patnje u covjeku i u svijetu :( a ljudi moji i zivotinje pate...i covjek...nekad sami sebi cinimo stvari zbog kojih se kajemo i patimo, pa kako cemo onda ocekivati da nam nitko drugi ne radi patnju....nesavrseni smo, ljudi smo!!!! Pa zato i patimo...ali, onaj tko jednom nauci tajnu srece, blago njemu...taj nikad nece reci da je ovaj zivot kazna....puno puta sam ja rekla :Boze, ima li te?!!!!....ili - Zasto si me zaboravio!!!! ?...sad razmisljam malo drukcije..ovaj zivot je jedno iskustvo, ma kako tesko i ruzno..ucinimo od njega najbolje sto mozemo....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Lebowski » 15 Mar 2015, 10:22

paparaci wrote:Đe si Čarli!? :oo

Ta je slika ulaznica u džehennem i daleko od stvarnosti.

Nije Bog dželle šanuhu kriv za njegovo stanje, nego sami ljudi. Božiji stav prema jetimu, siromahu i nejakom je sasvim jasan.

Zato, mani se šuplje.
Jok, ja sam kriv. :lupa

To što si ti slijep pa ne vidiš ništa, da svijet funkcioniše UPRAVO ONAKO KAKO BI FUNKCIONISAO DA BOGA I NEMA :cudi ... stvarno se bojim šta ćeš još opravdati. Ako ćeš ovo pravdati Božijom voljom,a ako je stvorio i zna sve ovo jeste njegova volja, onda možeš opravdati sve.

Image
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Biba » 15 Mar 2015, 10:50

Nije Bog kriv sto su ljudi budale...i ne zele znati...pa sami sebi cine zlo i muku....covjek je covjeku vuk, ma ne vuk vec propast, ali ima dobrih ljudi...ima ima....i pametnih..... :djed
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Biba » 15 Mar 2015, 20:38

Podrinjac, Lebovski...malo brkam imena al nema veze...E kažete da je vjera cenzura ..je je, ali zabranjuju se loše stvari i mnogi mladi pomisle kako nemaju slobodu...a kad se uvale u neku sektu tek tada shvate što je gubitak slobode koju su zapravo imali ...svi smo slobodni birati dobro ili zlo...ljudi su u svijetu gladni jer su neki drugi oabrali biti sebični i zli i bezosjećajni...Ateizam je mila majka u odnosu na neke religije i pokrete, sekte...Sve se događa kao i da nema Boga? Sve što se čovjeku događa, sam je odabrao...sve je to rezultat njegove uspješnosti borbe između zla i dobra...Ipak postoje norme i pravila i u društvu i u religijama, kak se meni čini jednobožačke religije i jesu temelji moralnosti...što bi bilo kad bismo svi baš mislili da sve smijemo?
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Biba » 15 Mar 2015, 21:36

Salahudine, ne znam puno o Islamu.Pisala sam da vodimo našu djecu u džamiju, neka djeca vide i čuju da postoje druge religije i da naukuju dobro.Imamo i pravoslavnog svećenika.Ama nisam doživjela da netko nekoga mrzi zbog vjere.Znam da toga ima ali kod nas je jako dobro po tom pitanju.Bili smo prošle godine kod hodže na ručku, mislim na Bajram.Imala sam gazdaricu Muslimanku.Nije puno pričala o vjeri ali sjećam se dobro da je jednom rekla da je u Islamu pravilo da roditelj dok je živ i sposoban-dužan je brinuti o djeci...pa zar se pravi čovjek ne ponaša baš tako...ma u dalmaciji su bili zatucani i djevojčice nisu smjele ni u školu ići...moja baka je uvijek govorila da je sin hranitelj a hranila ju moja mama i moj tata...zatucanost je teška boljka...Nisam se ja nikome uvlačila kad sam pisala da je Muhamed upravo puno učinio za prava žena...ja sam tako čitala a njega prozivaju i pričaju i pišu o nečemu a pojma nemaju...Aaa..moram malo o ateizmu da ne fulam temu...Znamo koji je režim preferirao ateizam...i kako se taj režim odnosio prema ljudima...evo je bila emisija o golom otoku...i kod nas je jedan mladić bio na tom zloglasnom otoku a ništa nije bio kriv...otac moje daljnje snaje je bio partizan, bog i batina i određivao ljudima sudbinu...onaj mladić kad se vratio s golog otoka gotovo ni s kum niije razgovarao..i umro je ubrzo....eto ateizma....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Lebowski » 15 Mar 2015, 21:49

Očito je mogao i bolje al to je druga tema.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Lebowski » 15 Mar 2015, 22:11

Ne mrzim ja ništa samo ti je post pun pogrešaka.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by REMB » 15 Mar 2015, 23:48

Ovdje bi nam Leb trebao valjda pričati o prirodi ateizma (jer je valjda to tema) a ne tolko zajedljivo pisati o islamu.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7152 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Julia-Klara » 15 Mar 2015, 23:50

komentar se svakako moze odnositi i na vas, jer ste jednako zajedljivi kao i Leb
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by REMB » 15 Mar 2015, 23:52

A i ti baš pametuješ zajedljivo (na svakoj temi)

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7152 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Julia-Klara » 15 Mar 2015, 23:53

@Salahuddin
Nije li mrznja preteska rijec?
Necije ne slaganje ili trazenje objasnjenja za neke stvari nije mrznja
Nismo svi isti,nemamo svi jednako misljenje o istim stvarima, ali treba raspravljati ili ne

Malo mi je preostro da kazes da mrzi islam, pogotovo Leb
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7152 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Julia-Klara » 15 Mar 2015, 23:54

REMB wrote:A i ti baš pametuješ zajedljivo (na svakoj temi)
aham, trebam se poklopiti po usima dok muskarci pametuju,jelde?
:kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by tovar » 16 Mar 2015, 08:05

Ateisti ne vjeruju u postojanje duše (ako se ne varam). Vjeruju u inteligenciju, ha dobro, netko se rodi manje inteligentan, netko više, netko nimalo a netko previše. Sve je u mozgu? O mozgu se najmanje zna kao ljudskom organu pa jako zgodno dođe to "sve je u mozgu" kad se nešto ne može baš sasvim objasniti. "Sve je u mozgu" je ateistički dogmatizam. Kako objasniti emocije? Kemijskim reakcijama u mozgu o kojem se ionako premalo zna? Srce je obični mišić, duše nema (po ateizmu), o mozgu se najmanje zna, pa onda, valjda, možda, emocije dolaze samo iz mozga? Mnogi vjernici znaju reći:"Gdje će ti duša." (misli se na raj i pakao). Ateisti nemaju taj problem. Ateisti misle da nemaju dušu. Može li se voljeti bez duše? Za ljubav treba imati samo mozak pa onda oni koji su manje inteligentni manje vole? Geniji su sposobni najviše voljeti? Za ljubav ne treba imati dušu?

O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Biba » 16 Mar 2015, 08:41

Ateisti kod nas nekada nisu morali biti osobito inteligentni da bi uspjeli doći na ponekad visoke funkcije.Dovoljno je bilo da se izjasne za koju su stranku i da ne vjeruju u Boga.Ti isti ateisti su kradomice krstili djecu u crkvi i vjenčavali se potajno a mnogi su na samrti tražili svećenika.Inteligencija i ljubav?Nikola Tesla je bio genije a odrekao se i ljubavi i života u braku.Imao je loše mišljenje o ženama, smatrao je da su priglupe.Je li on bio sposoban voljeti ili je istina da posvećenost znanosti ne daje vremena posvetiti se drugoj osobi ilo osobama.Srce jest mišić ali nije običan i kad u mozgu nije dobro, nije ni oko srca a poznat je slučal slomljenog srca od kojeg su neki i umrli..od tuge...Moje iskustvo govori da nije sve u mozgu.Moj mozak nije radio nekoliko minuta, ni srce...Nemam razloga lagati.Nijedan liječnik mi to nije objasnio...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests