Koncerti..

Sve o muzici, šta je aktuelno, tekstovi pjesama
adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Zašto velike svjetske zvijezde zaobilaze Bosnu i Hercegovinu

Post by adacta » 31 Aug 2012, 18:02

Image

Je li problem samo u parama ?

Da je u Sarajevu gotovo zamrla koncertna djelatnost i nije neka novost. Zaista, veliki koncerti postali su u bh. prijestonici, nažalost, incident, dok u istočnom i zapadnom susjedstvu, uz perjanice regionalne estradne scene, muziciraju i svjetske zvijezde kalibra "Red Hot Chili Peppersa".

A što se velikih muzičkih priča kod nas tiče, ovog ljeta Koševo, Zetra, Skenderija nisu skidali katanac s vrata i tek su se u manjim prostorima održavali skromni nastupi.

Podrške sponzora

Ljudi iz muzičke branše na sva usta se žale da je kod nas problem u novcu, tačnije, u zaista velikoj svoti koja je potrebna da se iole ozbiljnija muzička manifestacija postavi na scenu.

- U Sarajevu svi hoće sve džabe. Prije svega, publika neće da kupuje ulaznice. Jednostavno, nemamo tu naviku. U Sarajevu se ekonomski ništa ne isplati raditi - riječi su jednog sarajevskog muzičkog producenta.

U Beogradu, gdje se sedmično održava i po nekoliko koncerata, "narodna" cijena ulaznice je 12 eura.

- Kod nas je narodna cijena 5 KM, a već kod 10 KM nastaje problem. Kada bi neko odredio cijenu ulaznice 12 eura, ne bio smio ući u Sarajevo, jer bi bio proglašen narodnim neprijateljem. A da bi se koncert isplatio, cijena ulaznice trebala bi biti 30 KM. A to niko ne bi platio - tvrdi naš sagovornik.

Osim toga, ljudi koji se bave organizacijom koncerata ističu visoke izdatke koji se moraju platiti državi, potom najam dvorane, tehničku opremu, štampanje karata, propagandu... Naravno, na sve to dolazi honorar pjevača koji se obično mora isplatiti unaprijed.

- Da bi se organizirao koncert na Zetri, potrebno je 100.000 KM! Ko to može uraditi bez podrške jakog sponzora, kojih je sve manje. Niko - tvrdi dobar poznavalac situacije.

Nema hrabrosti

Kako bi situacija izgledala kada bi se neko u našoj zemlji odvažio organizirati koncert velikih inozemnih zvijezda, pokazuje ne tako davni primjer nastupa Dejvida Gete (David Guetta) u Zetri u decembru 2010. I pored visokih cijena, tražila se karta više.

Ruku na srce, Sarajevo kao muzička lokacija veoma je nisko na evropskoj ljestvici. Pa tako, kada u susjedstvu gostuju svjetske zvijezde, tada i publika iz naše zemlje odlazi na koncerte. Kada bi, recimo, nastupali "Peppersi", publika iz cijele bivše Jugoslavije slijevala bi se u Sarajevo i to bi po debljini džepa itekako osjetili ugostitelji, hotelijeri, a, naravno, i organizatori koncerta. No, možda nam za velike priče jednostavno nedostaje i hrabrosti.

Cijene koncertnih prostora u Sarajevu

Iako na cijenu dvorane ili stadiona u Sarajevu utječe niz faktora (jesu li uključene oprema, stolice, je li najam po satu...), ipak smo došli do cijene za jedan koncert.

Koševo - 24.000 KM (domaći izvođači), 40.000 KM (strani izvođači). Svi plaćaju 15.000 KM kaucije zbog mogućih oštećenja zelenog terena.
Zetra - 20.000 KM
Skenderija - 15.000
Dom mladih - 7.000 KM
BKC - 3.000 KM

Napomena: Na ove cijene plaća se PDV.

Administrativne prepreke

U pokušaju priređivanja koncerta svjetskih zvijezda u Sarajevu organizatori se žale da je gotovo nemoguće izaći nakraj i s administrativnim zahtjevima koje im postavlja država.






Izvor:Dnevni avaz

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto velike svjetske zvijezde zaobilaze Bosnu i Hercego

Post by paparaci » 01 Sep 2012, 01:18

cudo da su tako jeftine ulaznice u sarajevu. ipak se tamo najbolje zaradjuje. u sarajevu cistacica vise zaradi od doktora u kljucu :oo

hocu reci, standard je sigurno daleko bolji nego u ostatku drzave.

na usk-u ulaznice za domace zvijezde nisu ispod 10 kaemova. ne rijetko su po 15 i 20, pa se opet diskoteke napune.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Zašto velike svjetske zvijezde zaobilaze Bosnu i Hercego

Post by Zagorka » 03 Sep 2012, 16:35

Kod nas bi da im uskrsne Dzekson i dodje maksuz kući pjevati,i kad bi pjevao u dvoristu,rekli bi kako je bezobrazan sto nije usao u kuću,vec oni moraju izići........a kad bi covjek rekao pet maraka,bilo bi:oo jarane,da nije puno?
Ne zaobilaze nas dzaba. :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Koncerti..

Post by adacta » 17 Sep 2012, 18:13

Folk pjevačica Dragana Mirković posjetila je danas Zenicu. Kako je izjavio Avdo Ismić, inicijator i jedan od organizatora koncerta, koncert će biti održan 7. novembra u Gradskoj areni, a kompletan prihod namijenjen je Javnoj ustanovi Gradska narodna kuhinja koja se brine o ishrani oko 2.000 socijalno najugroženijih građana.

- Voljela bih da ovaj moj potez shvatite maksimalno iskrenim. Ovo radim iskreno od sveg srca i ne postoji ništa što stoji iza ovoga osim želje da se pomogne nesrećnim ljudima. Odavno ne radim solističke koncerte, bavim se muzikom na drugačiji, mirniji način. Nastup na ovom koncertu apsolutno me čini srećnom, izjavila je Dragana Mirković.

Cijena ulaznica za humanitarni koncert iznosit će 10 KM, a popularna folk pjevačica je poslijepodne posjetila javnu ustanovu Dom i porodica koja se brine o 120 mališana bez roditeljskog staranja u kojoj je sa suprugom Tonijem donirala 2.000 eura, a potom i Gradsku narodnu kuhinju, te Gradsku arenu. najavila je će sigurno gosti koncerta biti Plavi orkestar, Hanka Paldum i Boban Rajović.

[ytube][/ytube]




Izvor:Zeblog

User avatar
Alien
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 816
Joined: 16 Sep 2012, 10:39
Status: Offline

Re: Koncerti..

Post by Alien » 18 Sep 2012, 16:58

[ytube][/ytube]

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Pripreme za veliki sarajevski koncert "Vratio sam se, živote

Post by adacta » 18 Oct 2012, 12:53

Image
Kemal Monteno okuplja estradnu kremu iz regiona

Sarajevski koncert Kemala Montena, zakazan za 28. novembar u dvorani Zetra, simbolično nazvan "Vratio sam se, živote" i uz podnaslov "Uz malu pomoć mojih prijatelja", prema riječima producenta Faruka Drine, bit će jedan od najvećih muzičkih događaja u našoj zemlji posljednjih godina.

Deset godina

Posljednji veliki koncert u Sarajevu legendarni Monteno održao je prije deset godina u Skenderiji, tačnije 14. aprila 2003., a ulaznice su razgrabljene desetak dana prije događaja. Ovog puta ljudi iz agencije "Of sound International Sarajevo", koji organiziraju koncert, odlučili su da se Monteno sa svojom publikom sretne u Zetri.

- U praksi se veliki koncerti prave s nekim povodom - promocija novog albuma, obilježavanje značajnih datuma ili je to privatni povod, kao što je proljetos bio rođendanski koncert Gorana Bregovića. Ovog puta postoji veoma jak razlog, a sve se u nazivu koncerta samo kazalo i mislim da se ne treba dalje pojašnjavati - kaže Drina.

Također ističe da će se u predstojećoj kampanji fokusirati na postepeno otkrivanje programa koncerta radi stvaranja dobre pretkoncertne atmosfere.

Bregovićeva ideja

- "Bitlsovski" podnaslov "Uz malu pomoć mojih prijatelja" ono je što će dati gabarite predstojećem događaju. Odgovorno tvrdim da se nikada nije desilo, niti će se desiti, da se takva estradna imena iz cijelog regiona sastanu na istom mjestu i u isto vrijeme kao što će se to desiti 28. novembra na pozornici Zetre. Naravno, svi prijatelji to čine radi moralne, a i materijalne podrške našem Kemici kako bi "dogurao" do potpunog ozdravljenja - ističe Faruk.

Dodaje da nije nevažno spomenuti da je ideja o Montenovom koncertu 2003. bila reditelja Sulejmana Kupusovića, ali isto tako treba naglasiti i da je ideju o ovom koncertu dao Goran Bregović.

Cijena ulaznice od 15 do 100 KM

Postavka za publiku u dvorani Zetra bit će u potpunosti sjedeća i organizatori naglašavaju da će sva mjesta biti numerisana.

Ulaznice će biti puštene u prodaju 24. oktobra. Uz ulaznicu, svaki kupac dobit će poklon CD sa zlatnim hitovima Kemala Montena. Cijene ulaznica bit će u rasponu od 15 KM za parter, 20 KM za balkon tribine, 50 KM VIP loža i 100 KM za VIP extra. Rezervacija ulaznica već se može izvršiti putem portala http://www.kupikartu.ba.




Izvor:dnevniavaz

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Pripreme za veliki sarajevski koncert "Vratio sam se, ži

Post by Major » 18 Oct 2012, 14:30

Ostao mi je nezaboravan, Kemal Monteno sa Mostarskim kisama, polovinom osamdesetih godina, bio je nas gost...
Jugoslovenskom udruzenju dijasporaca u nasem gradu,
uzivali smo u koncertu i druzenju sa divnim Kemom i Mostarskim kisama....nezaboravna vremena.
Zelim mu dobro zdravlje i puno uspjeha na sledecim nastupima.

[ytube][/ytube]
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Pripreme za veliki sarajevski koncert "Vratio sam se, ži

Post by String » 18 Oct 2012, 18:49

Dovoljno mi je samo bilo procitati ovo "Kemal Monteno okuplja estradnu kremu iz regiona
Toliko da sam morao pojesti 1kg melema za opekotine + 100g Nivee....
Image

Ruana
Status: Offline

Re: Pripreme za veliki sarajevski koncert "Vratio sam se, ži

Post by Ruana » 19 Oct 2012, 08:11

Vala od kada sam vidjela onaj duet sa Nedom, nesto mi postao i on bezveze.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Pripreme za veliki sarajevski koncert "Vratio sam se, ži

Post by silence » 19 Oct 2012, 16:53

Kemal Monteno je prije svega čovjek velikog srca, internacionalac, vrlo jednostavan, cijenjen i rado slušan. Mislim da se njegova religija zove muzika i ljubav... Volim ga kao čovjeka i kao pjevača, jednostavo mi je njegova pjesma odmor za moju dušu, a pojavom umiruje... :)


[ytube][/ytube]
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119849
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5706 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Online

Re: Koncerti..

Post by Maja » 13 Nov 2012, 23:19

23.7.2013. - Poljud

Pink Floyd

[ytube][/ytube]

User avatar
Jaca
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6755
Joined: 29 Sep 2011, 02:18
Location: potrazi me u predgradju...
Status: Offline

Re: Koncerti..

Post by Jaca » 13 Nov 2012, 23:20

Koncert DINA MERLINA u Becu - 01.12.2012
[ytube][/ytube]

:jupi
bolje biti malo lud nego malo pametan

User avatar
FA7
Na probnom
Na probnom
Posts: 69
Joined: 03 Jan 2014, 00:14
Location: Turicum
Status: Offline

Re: Koncerti..

Post by FA7 » 12 Jan 2014, 22:00

Najdrazi koncerti su bili,

Bijelo Dugme (Alen, Bebek, Tifa)
Kemal Monteno
Iron Maiden
Plavi Orkestar
Dubioza Kolektiv
S.A.R.S
Riblja Corba
Frenkie

ostale koncerte sto sam posjetio,

Tifa
Crvena Jabuka
Dino Merlin
Divlje Jagode
Parni Valjak
Djecaci
Zabranjeno Pusenje
Halid Beslic

u diskoteci,

Saban Saulic
Enes Begovic
i naravno i ove ostale estradne "zvijezde"

ove godine sigurno necu masit,

Edo Maajka i Frenkie
Black Sabbath :jupi :jupi :jupi


nazalost promasio,

YU-Grupa
Kultur Shock
Prljavo Kazaliste
Djordje Balasevic


i jos najgore, nikad uzivo,

Meho Puzic
Toma Zdravkovic
Anđelima ide mi se
Ej da su mi krila
Tko je jebe nikad nije
Moja ni bila!

Trepavica
Status: Offline

Re: Koncerti..

Post by Trepavica » 12 Jan 2014, 22:13

Meni je naj, naj naj od svih koncerata je bio koncert od Scorpions-a .. prije par godina...bilo je i drugih ..ali taj je ...nezanboravan !

[ytube][/ytube]

dacina_curica
Status: Offline

Re: Koncerti..

Post by dacina_curica » 12 Jan 2014, 22:29

Maj '94 - Peter Gabriel - ubjedljivo najbolji, covjek je umjetnik nad umjetnicima.

The Who, R.E.M. - odlicni.

Od nasih - Indexi :klanja i Balasevic ('98 u Chicagu)

Najvece razocarenje - Oasis, Liam bio pijan k'o letva, svaku drugu pjesmu mumlao. :grana

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koncerti..

Post by Bla » 19 Apr 2014, 03:04

Maja wrote:23.7.2013. - Poljud

Pink Floyd

[ytube][/ytube]
To je bio koncert Rogera Watersa a ne baš Pink Floyd ;)
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Koncerti..

Post by Lebowski » 19 Apr 2014, 08:48

[ytube][/ytube]
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Koncerti..

Post by Dzagoda » 19 Apr 2014, 15:02

D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119849
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5706 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Online

Re: Koncerti..

Post by Maja » 19 Apr 2014, 19:48

Otkad nisam bila na dobrom koncertu. Da mi je sad na Majke ili Rundeka.
Moze vala i Pivo.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Koncerti..

Post by Lebowski » 19 Apr 2014, 22:27

Kod nas noćas Crvena jabuka svira u gradu, zapravo jednoj diskoteci tu.

[ytube][/ytube]
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Post Reply

Return to “Muzika”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 67 guests