Božo Vrećo

Sve o muzici, šta je aktuelno, tekstovi pjesama
User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by Luna. » 20 Feb 2018, 20:46

Slusala sam ga uzivo. a Capella, koncert bio u pozoristu.
Scena, nastup, pjevanje tako skladno i umjetnicki izvedeno. Neopisiv dozivljaj
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by Julia-Klara » 20 Feb 2018, 20:47

Luno, ljepoto :pusa
Koji vjetar tebe donese?
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by Luna. » 20 Feb 2018, 20:51

Julia-Klara wrote: 20 Feb 2018, 20:47 Luno, ljepoto :pusa
Koji vjetar tebe donese?
:pusa ne znam ni ja
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by Melek » 20 Feb 2018, 23:45

Fazlija wrote: 20 Feb 2018, 20:19
A sta bi da doista sretnes covjeka cija je... gornja polovina tijela debela a noge tanke k'o u anorekticara... a on nekim slucajem bas vrhunski matematicar? Zar bi rekao da nije dobar matematicar samo zato jer ti se njegov izgled ne svidja? Ili da on svojom pojavom izvitoperuje matematiku?!

Pogresno je, a i nepristojno, suditi ljude po izgledu. Ovdje govorimo da je Bozo vrhunski pjevac i nista vise. Kao sto ne komentiramo odijevanje i sminkanje drugih ljudi, zasto bi smo to radili u slucaju Boze?
Aha, ok. Vidim da ti bas eksplicitno hoces da se nadjebavas ovdje, nista drugo. Da sretnem osobu koja ima urodjene ili nesretnim slucajem prouzrokovane fizicke devijacije tijela koje je cine manje atraktivnom ili fizicki odbojnom, naravno da bi imao razumijevanje i toleranciju. Ali kad sretnem osobu koja se namjerno fizicki vitoperi, krevelji, namjerno odudara i namjerno iritira svojom pojavom, to je jedna sasvim druga stvar.
Fazlija wrote: 20 Feb 2018, 20:19 Njegova je interpretacija sevdalinki apsolutno posebna i jedinstvena. O tome se moze razgovarati. Ali suditi njegovu interpretaciju i glasovne mogucnosti po njegovom izgledu je ... u najmanju ruku besmisleno.
Naravno da se moze razgovarati o njegovoj interpretaciji. I tacno je to da je ona apsolutno posebna i jedinstvena. Prema tvom misljenju u cisto pozitivnom smislu a prema mom misljenju u izrazito negativnom smislu.
Fazlija wrote: 20 Feb 2018, 20:19 Samo naravno, mi smo primitivci iz male balkanske palancice, a Bozo je jedan. Da sreces po 10 takvih transrodnih osoba dnevno na ulici ili na TV, bilo bi ti svejedno. Oni su takvi, nije bas da ti se nesto svidjaju, ali ih ne diras zbog toga.
Znaci, po tvom misljenju, ne biti primitivac i biti kosmopolita je prihvatati sve i svasta. Da Bozo zavreci ulicama jedne neprimitivne, kosmopolitske sredine, ja ti garantujem da bi se dobar dio i tih tvojih kosmopolita, ako ne zaibretio, onda definitivno barem malo osupnuo.
Fazlija wrote: 20 Feb 2018, 20:19 To je kao kada se u nekoj nemuslimanskoj sredini najednom pojavi prva muslimanka pokrivene glave - ajme, skandal! Vidi ovu ludacu sta se zakrabuljala! A da ih se svaki dan oko tebe vrti 10 takvih zena, postalo bi ti normalno. Pravo je svakoga da se oblaci kako god zeli. Ne mozemo zbog toga osudjivati ljude, nego pokusati vidjeti ima li ista dublje i kvalitetnije u njima od njihove odjece, sminke, vjere, spolnog opredjeljenja. U Bozi svakako ima mnogo vise od jednog homoseksualnog, transrodnog, queer... kako li se to vec sve ne zove... covjeka. Prije svega izuzetan pjevac i umjetnik.
Nije tacno. Jedna zdrava nemuslimanska sredina bez ikakvih problema prihvata muslimanke pokrivene glave. Cak ni ona bolesnija sredinva vrlo vjerovatno nece poludjeti na nju nego ce tiho negodovati. Medjutim, potpuno bi drugacija slika bila da primijete jednu bradatu muslimansku "zensku" osobu pokrivene glave, to bi onda bila malo veca "wtf-senzacija". Mojne uporedjivati zabe i babe. A sto se tice transrodnih osoba, oni su vecinom prilicno uljudni svojom pojavom. Bozu svrstavas u tu grupu a on to nije. On je interseksualni freak u smislu show business-a i na taj nacin se nada da ce mu kapnuti koja kap popularnosti i uhljebljenje, to da je homoseksualac to svi znamo, a i tebi je to savrseno jasno ali eto, hoces da se sa mnom malo nadjebavas pa vadis kojekakve buddha-laste sebi svojstvene finte i iz lijeve i iz desne..
Fazlija wrote: 20 Feb 2018, 20:19 Ja sam toleranciju naucio kada sam jos kao mlad student onomad bio u Indiji. Tamo sam shvatio sta je tolerancija (snosljivost). Tolerancija ne znaci da druge i drugacije od sebe moras voljeti i jedva cekati da ih vidis. Tolerancija znaci da prema drugima mozes slobodno imati stav neslaganja, pa cak i osude... ali da ih zbog toga neces napadati, neces ih uznemiravati ni na koji nacin. Ni mislju, ni rijecju, ni djelom. Pustas ljude da zive svojim zivotom, ne diras ih, ne bacas se kamenjem na njih, ne komentarises. To je tolerancija.

A sta mi ovdje radimo? Pjevanje jednog pjevaca ocjenjujemo njegovim izgledom?! Pa nije li to ustvari logicka pogreska?
Ma i ti si, sve mi se cini, pristalica ekstravagantnih devijacija i uzivas odudarajuci od okoline u kojoj se nalazis, i to je sasvim ok, to je tvoja neka "duhovna nafaka" koja te cini potpunim :valja . I prestani kenjkati meni o toleranciji nabijajuci mi na nos svoje wannabe fantazije o meni u smislu da ja sad kao mlatim neke tamo freak-ove po ulicama, bacam kamenje na njih, napadam ih i tako to. Ja znam sta je to tolerancija i da kojim slucajem naletim na jednog takvog maxuma na ulici naravna stvar je da bih tolerantno prosao pored jadne budale, bez ikakvog skandala. Dok, s druge strane, imam pravo da te hibridne ljudske pojave komentarisem, bas rijecju , bas olovkom i bas mislju. Jednostavno zato jer imam pravo da izrazim svoje misljenje (ima to i taj nesretni Vreco, to je sve ok) a i to je dio te tvoje tolerancije o kojoj ti sve znas, samo zato sto si se vukao po kojekakvim Indijama :oo

Otkud ti to da je tolerancija pustiti nekog da namjerno iritira svojim stasom i svojim glasom gro mase u blizoj i daljoj okolini, a zabraniti toj istoj masi da iznese svoje misljenje. Il' si lud il' ti noge smrde :lud
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by Fazlija » 21 Feb 2018, 13:58

Ja mislim da ti imas predrasude koje ovdje iskazujes rijecima. Doduse, pohvalno je to da ne bi napadao lika poput Boze na ulici, ali moras razumjeti da tvoje rijeci ovdje cita neko koga to mozda ohrabruje i da napadne takvu osobu na ulici.

Zato je osnovno pravilo lijepog ponasanja da se neciji izgled uopce ne kometarise. Inace bi se javni diskurs pretvorio u kaljuzu ad hominem trivijalnosti o tome ko je celavac, ko je hrom, ko zamuckuje, ko ima kljukas nos, ko se kako obukao i sl. Nadam se da shvacas da se time rubno bavi zuta stampa i da se takvo medijsko pisanje smatra moralnim i profesionalnim smecem... Pa ako takve tabloide smatramo dnom drustvenog dna, zasto mislis da bi spustanje rasprave na tu razinu na jednom forumu trebalo biti primjer kvalitetne rasprave?

Dakle, logicka je pogreska profesionalni rad bilo kojeg covjeka procjenjivati kroz njegovu odjecu, kosu i bradu... Mislim da bi se time trebali baviti krojaci i brijaci, a ne sira javnost.

Tvoj stav o njegovom pjevanju je sasvim legitiman. Niko ne kaze da ti se treba svidjati, ali o tome mozemo pricati samo muzickim agrumentima, a ne onima koji se ticu oblacenja, frizure ili spolne orijentacije. To je njegovo privatno pravo i sta nas briga za to. Ne dolazim se ja na koncert s njim ljubiti, nego slusati kako pjeva.

Potpuno je prihvatljivo i to da ti se ne svidjaju bilo queer ljudi, bilo koji drugi ljudi... ali je minimum pristojnosti i to da se o ukusima ne raspravlja. Eto barem to. Jer inace radis podjele. Kako i sam kazes, invalida bi prihvatio sa razumijevanjem i susretljivoscu... ali nekog queera ne bi. Pa u cemu je razlika?

Kad covjek vidi invalida, nece pomisliti da je to super i odlicno, nego bas kako moze onemocaloj osobi pomoci. A koja je razlika kada vidis queer osobu? Nije toleranicja u tome da ti to mora biti bas super. Mozes ti imati slobodno odbojan stav, ali zasto onda ne razviti isto razumijevanje, prihvacanje i zelju da pomognes takvoj osobi? Sigurno takve osobe nisu bas najsretnije sto su takve. Prosle su gomile problema sa svojim identitetom. Nije lako pripadati u skupinu ljudi koji su apsolutna manjina u drustvu. Pa ako je to vec tako, zasto ih prezirati? Mozemo im dopustiti da budu takve kakve jesu, i mozemo nepristrano procijeniti njihov profesionalni rad. Nista vise od toga...

Kada bi Bozo bio samo gay, queer... sta ti ja znam... ja se ne bih uopce njime bavio, jer me takve stvari ne zanimaju. Vjerovatno ne bih za njega nikada niti cuo. A ovako, posto je pjevac, a ja volim sevdalnike, dopustam sebi da komentarisem samo taj dio njegovog profesionalnog rada i nista vise.
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by Julia-Klara » 21 Feb 2018, 18:19

Ja mislim da vas dvojica preselite na drugu temu

Nemojte da opominjem. tOcka VELIKA
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by Fazlija » 21 Feb 2018, 20:05

Ako ti tako kazes, sefice, onda odoh ja... znas vec kuda.

Image
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by Krokodil Behko » 04 Apr 2018, 10:36

Božo Vrećo uz novi imidž poručio: Budi što jesi i najbolja verzija sebe


Image


"Ugodi sebi, budi što jesi i najbolja verzija sebe i vjeruj mi, voljet će te ko treba da te voli", napisao je Božo na Facebooku uz objavu nekoliko fotografija njegovog novog izgleda.
online

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80125
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11331 times
Status: Online

Re: Božo Vrećo

Post by spacebound » 04 Apr 2018, 10:46

:kokice

samo dok melek vidi :123

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by Mutevelija » 04 Apr 2018, 11:32

Imidž dekica :valja
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by Čupava » 04 Apr 2018, 11:36

Mutevelija wrote: 04 Apr 2018, 11:32 Imidž dekica :valja
Covijek fura ono sto se njemu dopada i briga ga sta ce ko reci/misliti... :ok
.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by Mutevelija » 04 Apr 2018, 11:39

Ne mijenja činjenicu da je imidž dekica
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by Čupava » 04 Apr 2018, 11:42

To je samo tvoje misljenje, sto ne znaci da je tacno tako!
.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by Mutevelija » 04 Apr 2018, 11:46

Ne galami :auf
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
mentalist
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3948
Joined: 20 Mar 2013, 19:32
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by mentalist » 05 Apr 2018, 14:35


User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by Julia-Klara » 05 Apr 2018, 14:41

fenomenalna pjesma i aranzman...sve :julia
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by Mutevelija » 05 Apr 2018, 15:13

Meni vruće kad pogledam u spot ne u gluho bilo smislu vruće nego vruće žegava onolka haljinetina i onaj zvizdan upeko :sok
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
mentalist
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3948
Joined: 20 Mar 2013, 19:32
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by mentalist » 29 Oct 2018, 13:56


User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by Mala_Mu » 16 Dec 2018, 20:14

Božo Vrećo napunio Sava centar, Beograđani uglas pjevali sevdalnike




Jedan od naših najboljih interpretatora modernog sevdaha Božo Vrećo održao je sinoć koncert u beogradskom Sava centru kojem je prisustvovalo 4.500 osoba.

"Princ sevdaha" kako su ga najavili, oduševljen je publikom koja je s njim pjevala uglas, plesala i nagrađivala ga gromoglasnim aplauzom. Vrećo je ovaj koncert okarakterisao najboljim do sada

Image

"'Beograd je moj savršeni partner', tako je započela sinoćnja ljubav koja nema razmjere. (...) Kakva je to predivna energija, sigurno je da je ovo moj do sada najbolji koncert, Beograd me svim srcem voli. Hvala moja najdraža publiko, hvala za sve komplimente, ljubav, nježnost, suze i radost. Hvala Tomo i Gaga na organizaciji i marketingu ovog predivnog koncerta.

Hvala mojim muzičarima koji su sa mnom spremni zakoračiti u svijet koji stvaram pred vašim očima,
i sve je improvizacija i dar pa zato hvala mom dragom Bogu na ovakvim prilikama da Ga veličam", napisao je Vrećo na društvenim mrežama.



Koncert je trajao tri sata, a poruke i čestitke pristizale su cijelu noć na njegovim društvenim mrežama. Na koncertu je predstavio pjesme sa svog novog albuma "Melek", ali je pjevao i stare pjesme, te obrade. Bila je to još jedna noć puna emocija koje samo Vrećo zna probuditi svojim, kako publika kažem, anđeoskim glasom.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Božo Vrećo

Post by Julia-Klara » 16 Dec 2018, 20:17

E to je to. Respekt ko kuca :klanja :respekt
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Muzika”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests