Vasi fotoaparati

Vaše fotografije, fotografije s neta....
User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Vjetar » 25 Sep 2018, 20:00

Šta si platio 1270 eura? Canon 750D?

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by storm » 25 Sep 2018, 20:01

Oblak wrote: 25 Sep 2018, 20:00 Šta si platio 1270 eura? Canon 750D?
Ne....6D ....
na slici je objektiv samo na mom prvom 750D
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Vjetar » 25 Sep 2018, 20:07

Aa, pa OK.

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by alcapone » 25 Sep 2018, 20:08

Ko ima najveci objektiv?
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by storm » 25 Sep 2018, 20:10

70-200mm :cudi
dosta za mene i zasad
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by alcapone » 25 Sep 2018, 21:52

Kod mene je bezveze samo da uslika nista specijalno.. :oo

Image
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Bla » 01 Oct 2018, 23:11

Nema teme o "tuđim" fotoaparatima (a pod tim mislim na neku uopštenu priču kako o novim ili starim modelima, ili generalno o opremi), a ne da mi se zbog posta ili dva otvarati temu, svakako smo pominjali neke modele gdje smo stigli.

Na ovogodišnjem Photokina sajmu je predstavljeno nekoliko novotarija, od čega se meni najinteresantnijim učinilo predstavljanje prvog Zeiss-ovog digitalnog fotoaparata. Sprava je urađena prilično minimalistički (onako "na oko"), ali očito da su ciljali na one dubljeg džepa (ala nešto što je iphone u svijetu telefona).

Full frame kompaktni aparat sa fiksnim objektivom od 35mm i max F2 otvorom blende koji u sebi ima ugrađen Adobe Lightroom tako da se fotka može u samom uređaju editovati i dijeliti wirelessom po nekim social media servisima.

Nema slotove za kartice nego ima ugrađen SSD od pola terabajta. :ok

Image

Image

To će me sigurno preskočiti, ali predstavljeni i za sljedeću godinu najavljeni novi Ricoh GR III možda i neće s obzirom koliko mi se GR II svidio, a novim modelom su odgovorili na nekoliko važnih falinki koje je GR II imao. U skoro isto tijelo (koje je jedno od najmanjih) je naguran APS-C senzor od 24Mpx (u dvici je bio 16) koji je izbacivanjem ugrađenog blica dobio prostora i da bude stabilizovan u tijelu. Tempered glass display, u dvici to nije bio, pa itekako vidim ogrebotine i ostale tragove korištenja po njemu, koji je uz to postao i touch. Navodno su riješili problem ulaska prašine u tijelo redizajnom objektiva, koji je optički i prije bio fantastičan (da li će ostati, ostaje da se vidi). No s obzirom da su prtljali nešto po jednom od najjednostavnijih interfejsa koje sam do sada vidio, znaću kada izađe u produkciju da li je za zamjene ili ne. Al' što se tiče snapshota, do sada od GRII vala nije bilo bolje kamere. Nakon što se čovjek malo navikne na nju, otprilike ti treba sekunda da je upališ i uslikaš ono što si krajičkom oka vidio a bez ikakvog prtljanja i po čemu. Ako je već upaljena onda treba onoliko koliko traje pokret ruke da se usmjeri u željenom pravcu. :D.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Chloe » 02 Oct 2018, 07:26

:hm koliko ta igračka košta?
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by damir5 » 02 Oct 2018, 07:51

zeiss?

There are a lot of question marks about the camera. How is the funky grip actually going to feel in the hand? How good is the lens? And how much will it cost? We'll know closer to its ship date, which is targeted for some time in 2019.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Chloe » 02 Oct 2018, 09:42

Ma ova njegova što je oduševljen s njom, još mu ne viče merhaba ... :D
Al' što se tiče snapshota, do sada od GRII vala nije bilo bolje kamere. Nakon što se čovjek malo navikne na nju, otprilike ti treba sekunda da je upališ i uslikaš ono što si krajičkom oka vidio a bez ikakvog prtljanja i po čemu. Ako je već upaljena onda treba onoliko koliko traje pokret ruke da se usmjeri u željenom pravcu. :D.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by damir5 » 02 Oct 2018, 10:24

Chloe wrote: 02 Oct 2018, 09:42 Ma ova njegova što je oduševljen s njom, još mu ne viče merhaba ... :D
Al' što se tiče snapshota, do sada od GRII vala nije bilo bolje kamere. Nakon što se čovjek malo navikne na nju, otprilike ti treba sekunda da je upališ i uslikaš ono što si krajičkom oka vidio a bez ikakvog prtljanja i po čemu. Ako je već upaljena onda treba onoliko koliko traje pokret ruke da se usmjeri u željenom pravcu. :D.
https://www.ebay.com/itm/RICOH-digital- ... Swo8pbOmGv
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Bla » 02 Oct 2018, 14:58

a ne to, GR Digital II je nešto drugo, to je kamerica iz 2007. godine sa senzorčićem od 7.36 x 5.52 mm
a GR II koji sam pominjao je kamerica iz 2015. godine sa APS-C senzorom od 23.7 x 15.7 mm
mada na oko izgledaju skoro pa identično
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by damir5 » 02 Oct 2018, 16:39

Me? Wrong? Never! Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by storm » 09 Dec 2018, 07:33

Stigao battery grip :love
IMG_20181209_073148.jpg
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Bla » 09 Dec 2018, 22:16

ja poprilično kuburim s baterijama jer dosta koristim "live view".
ne znam zašto se većina proizvođača pravi pametna oko punjenja istih, jer bi, po meni, sve trebale podržavati USB punjenje po defaultu. al' eto, malo koga briga šta većina korisnika misli.

srećom tu su kinezi, pa sam nabavio nekakav njihov punjač koji je kao perce lagan, prima 2 baterije i kao input koristi USB. mana mu je da zbog nestandardizacije baterija, može puniti samo onu vrstu za koju je namijenjen.

tako da ukupno imam 2 baterije koje su po 1900mAh, i teglim nekakav battery pack od 15000mAh pa čim jedna bude na izdisaju, stavljam je na punjenje a koristim drugu, i tako naizmjenično. prije sam koristio neki manji battery pack, ali jedva da je uspijevao jednu da napuni do kraja, a ovaj nisam još uspio da ispraznim na, za sada maksimalno trodnevnim, turama bez struje. ako se noći onda battery pack ostaje u bazi pa nosim samo te dvije pune baterije, kojima izvadim dušu, a preko noći se onda napune zajedno s telefonom (kojeg obično nosim samo zbog navigacije jer rijetko gdje bude signala), pa sutra ponovo ista priča.

usput, ako samo lutam autićem, onda ovaj isti punjač kačim i na upaljač u autu, pa dopunjavam baterije iz njega. Razmišljao sam i o battery gripu, ali bi mi on onda postao konstantni teret u setupu, a ovako opcionalno nosim ili ne nosim.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by storm » 10 Dec 2018, 06:02

Bla wrote: 09 Dec 2018, 22:16 ja poprilično kuburim s baterijama jer dosta koristim "live view".
ne znam zašto se većina proizvođača pravi pametna oko punjenja istih, jer bi, po meni, sve trebale podržavati USB punjenje po defaultu. al' eto, malo koga briga šta većina korisnika misli.

srećom tu su kinezi, pa sam nabavio nekakav njihov punjač koji je kao perce lagan, prima 2 baterije i kao input koristi USB. mana mu je da zbog nestandardizacije baterija, može puniti samo onu vrstu za koju je namijenjen.

tako da ukupno imam 2 baterije koje su po 1900mAh, i teglim nekakav battery pack od 15000mAh pa čim jedna bude na izdisaju, stavljam je na punjenje a koristim drugu, i tako naizmjenično. prije sam koristio neki manji battery pack, ali jedva da je uspijevao jednu da napuni do kraja, a ovaj nisam još uspio da ispraznim na, za sada maksimalno trodnevnim, turama bez struje. ako se noći onda battery pack ostaje u bazi pa nosim samo te dvije pune baterije, kojima izvadim dušu, a preko noći se onda napune zajedno s telefonom (kojeg obično nosim samo zbog navigacije jer rijetko gdje bude signala), pa sutra ponovo ista priča.

usput, ako samo lutam autićem, onda ovaj isti punjač kačim i na upaljač u autu, pa dopunjavam baterije iz njega. Razmišljao sam i o battery gripu, ali bi mi on onda postao konstantni teret u setupu, a ovako opcionalno nosim ili ne nosim.
Recimo, da su mene slični razlozi naveli za nabavku ovoga... Uz grip dodju dvije baterije 1800 mah... Pune se preko USB punjaca, a koristan može biti i uložak, koji dolazi pored standardnog (za dvije LP E6 baterije), u koji se može ubaciti šest AA baterija... Recimo enelooop koje koristim za bliceve ili jednostavno obične ako zagusti
IMG_20181210_055532.jpg
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by KREMENAC » 10 Dec 2018, 07:12

kad sam zavrsio foto kurs u foto klubu 1974. stari mi kupio
ovu:

Image

onda se jednom covjeku svidjelo kako radim fotke pa mi posudjivo ovu:


Image


bilo me dobro jemilo... iso na omladinski servis da zaradim lovu za filmove papir i razvijace koji su bili poskupi ...
za svaku se sliku pravili planovi... u zoru se prije sunca ustajelo i docekivala zora da se uhvati dobro osvjetljenje...
bio sam porodicni fotograf: ono za svadbe i sahrane

sad imam NIKON 90

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by damir5 » 10 Dec 2018, 07:20

I kod mene jos uvijek ima negdje oceva smena 8 samo izgleda drukcije od te, kao da je stariji model. To je moj prvi susret s fotografijom. Na njoj sam i ja 'ispucao' cak tri-cetiri filma :DD i to samo jedan color, ostali su BW. Fakat za te prilike bilo strasno skupo.
Last edited by damir5 on 10 Dec 2018, 07:24, edited 1 time in total.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Chloe » 10 Dec 2018, 07:22

Kremenac pa i ti ljubitelj foto ... :cool

Baš super ... :ok
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by storm » 10 Dec 2018, 07:31

KREMENAC wrote: 10 Dec 2018, 07:12 kad sam zavrsio foto kurs u foto klubu 1974. stari mi kupio
ovu:

Image

onda se jednom covjeku svidjelo kako radim fotke pa mi posudjivo ovu:


Image


bilo me dobro jemilo... iso na omladinski servis da zaradim lovu za filmove papir i razvijace koji su bili poskupi ...
za svaku se sliku pravili planovi... u zoru se prije sunca ustajelo i docekivala zora da se uhvati dobro osvjetljenje...
bio sam porodicni fotograf: ono za svadbe i sahrane

sad imam NIKON 90
Postavi koju :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Fotografije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests