Fotografija - portret

Vaše fotografije, fotografije s neta....
Post Reply
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by storm » 24 Dec 2018, 07:33

Krajnji rezultat je bitan... Prikuje li ti pogled, navede li te da razmišljaš o fotografiji, pobudi li neku emociju.... Sve su ostalo lupetanja ljudi, koji nemaju blage veze...
I uopće nije potrebno biti neki talent, ni ekspert za ocjenu fotografije... To su sve subjektivna polja...
Eto ako cemo o talentu i radu. Za mene je najbolji nogometaš kojeg sam vidio, Boštjan Podrepsek Pepsi.... Niste čuli za njega?
Niste ni mogli, jer nije maknuo iz kvarta...
Van zemaljski talent, sa loptom je mogao sve... Ali i sa flasom i jointom... Toliko o talentu...

A da bi nastala dobra fotografija, potrebno je užasno puno faktora... Korektnih ima milijarde na svijetu, onih wooow i ne baš..
I strašno me nervira pljucanje po ljudima koji puno rade na edukaciji, traženju sebe u fotografiji, ulaganju vremena, strasti, pa i sredstava u nastojanju za što boljim rezultatima...
Kad kreneš sa tim, misliš da nešto znaš... Nakon prvog tečaja, instrukcija, radionice, misliš.. Sve znaš...
Sad mislim da znam 10% ako i toliko... A dvije godine intenzivno radim na tome...
A ako cemo o obradi fotografija... Nitko se ne smije i ismijava Picassa, Van Gogha itd itd... A slikarstvo je 100% photoshop... Tehnika slikanja se nauči u par dana, kao i pritiskanje shuttera uz ispravne postavke...
Kako rekoh... Krajnji rezultat je bitan...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Jonas » 24 Dec 2018, 10:02

Chloe wrote: 23 Dec 2018, 22:18
Jonas wrote: 23 Dec 2018, 22:06

Za fotografiju obicno se kaze 1 posto je talenat, 99 posto je rad. Na talenat izvlaciti ... :ne
U razgovoru s prijateljem od kojeg sam baš i očekivala podršku, ukazivao mi je na talente i s tim sam stekla dojam da se ne nadam nečemu puno oko fotke jer ni taj rad koji je potreban da nadomjesti nedostatak talenta ne mogu podrediti svojim životnim poslovima i obavezama. Pitala sam i druge na forumu, rekli su da se bez talenta może napraviti dobra fotka, ali isto rad, rad, rad... ::cudi
Znači na startu foto i ja = zero.... :hihi
Svaki put kad koristis fotoaparat znaci da nisi na zero. Znanje koji si dosad stekla u fotografiji znaci da nisi na zero. Tvoj realan i samokritican pogld na fotografiju znaci da nisi na zero. Shvacas bit dobre fotke. Znas da snapshot vecinom ulazi pod kategoriju losa fotografija.

Sad stojis i tapkas na istom mjestu i trenutno ne postoji trag koji bi te uputio iz tog zatvorenog kruga. U svom jednom postu navela si razloge za to.

U tim okolnostima nije lako dati odgovarajucu potporu ili krila za poletjeti.

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Jonas » 24 Dec 2018, 12:01

toxic wrote: 23 Dec 2018, 23:01
Jonas wrote: 23 Dec 2018, 16:52 Mala panda, dijete, Ibrahim i deda sa knjigama su slike koje je postala Chloe. Jesu li te fotke indikator spontanosti?
Ja sam govorila uopsteno o onome sto se meni (ne)dopada, nije se odnosilo iskljucivo na tvoje fotke ili na fotke od Chloe.
Jednostavno neke i namerne fotke deluju spontanije od onih koje si ti postavio, sto ne znaci da tvoje nisu tehnicki ispravnije. Opet, ponavljam, to je samo moje misljenje, i ono sto se meni dopada, nekom drugom su mozda bas takve fotke top :cudi
Svi smo mi razliciti, i svi mi svoju fotografiju usmeravamo u pravcu koji se nama najvise dopada.

A sto se tice tih 'profica' bolje da se suzdzim od komentara, jer mi je puna kapa tih folirantskih stavova i prosipanja hvalospeva na neka jednostavno postavljena pitanja.
Ne znam na koja jednostavna postavljena pitanja mislis. Samo se sjecam pitanja o filterima, graduirani ND filteri na koje si dobila detaljan i opsiran odgovor. Te upute kao i podrsku pri odabiru.

Volio smo neku definiciju spontanosti cuti od tebe, ali nisam dobio nikakav odgovor. Po tvojim rijecima onda ni selfie/samoportret nije/ne moze biti spontan (zato sto je namjerna fotka).

Po meni je uopce neodgovorno traziti spontanost tamo gdje autor uspostavlja neku estetiku i sl. Vecina spontani fotografija je iscenirana/namjestena i danas se produciraju kao na tekucoj traci. A razlike nema.

Spontanost, to jest upravo ono za cim mi tezimo.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Chloe » 24 Dec 2018, 12:10

Jonas wrote: 24 Dec 2018, 10:02
Chloe wrote: 23 Dec 2018, 22:18

U razgovoru s prijateljem od kojeg sam baš i očekivala podršku, ukazivao mi je na talente i s tim sam stekla dojam da se ne nadam nečemu puno oko fotke jer ni taj rad koji je potreban da nadomjesti nedostatak talenta ne mogu podrediti svojim životnim poslovima i obavezama. Pitala sam i druge na forumu, rekli su da se bez talenta może napraviti dobra fotka, ali isto rad, rad, rad... ::cudi
Znači na startu foto i ja = zero.... :hihi
Svaki put kad koristis fotoaparat znaci da nisi na zero. Znanje koji si dosad stekla u fotografiji znaci da nisi na zero. Tvoj realan i samokritican pogld na fotografiju znaci da nisi na zero. Shvacas bit dobre fotke. Znas da snapshot vecinom ulazi pod kategoriju losa fotografija.

Sad stojis i tapkas na istom mjestu i trenutno ne postoji trag koji bi te uputio iz tog zatvorenog kruga. U svom jednom postu navela si razloge za to.

U tim okolnostima nije lako dati odgovarajucu potporu ili krila za poletjeti.

Nismo se razumjeli, ali i nema veze... :ok
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Jonas » 24 Dec 2018, 12:35

Muska i zenska komunikacija, zar ne?

Sto misli pod time "Znači na startu foto i ja = zero..."

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by lejlamo » 24 Dec 2018, 12:40

@storm,korektan post i slažem se sa većinom napisanog, a osvrnula bih se na ovo:
storm wrote: 24 Dec 2018, 07:33 Krajnji rezultat je bitan... Prikuje li ti pogled, navede li te da razmišljaš o fotografiji, pobudi li neku emociju....
I strašno me nervira pljucanje po ljudima koji puno rade na edukaciji, traženju sebe u fotografiji, ulaganju vremena, strasti, pa i sredstava u nastojanju za što boljim rezultatima...
Kad kreneš sa tim, misliš da nešto znaš... Nakon prvog tečaja, instrukcija, radionice, misliš.. Sve znaš...
Sad mislim da znam 10% ako i toliko... A dvije godine intenzivno radim na tome...
A ako cemo o obradi fotografija... Nitko se ne smije i ismijava Picassa, Van Gogha itd itd... A slikarstvo je 100% photoshop... Tehnika slikanja se nauči u par dana, kao i pritiskanje shuttera uz ispravne postavke...
Kako rekoh... Krajnji rezultat je bitan...

slažem se i podržavam edukaciju na bilo kojem polju. na tvojim fotkama iz stormboxa , ako uporedimo prve i posljednje strane, vidi se ogroman napredak, uloženi trud i znanje. :ok

kada jonas postavi usputnu, mobitelom uslikanu fotografiju prirode, ja se osjetim tačno onako kako si opisao u prvoj rečenici...izazove u meni lijepe emocije, a kada postavi one ukočene i namještene modele osjećam se kao da listam "Burdu" iz osamdesetih. ništa... loše.

ne volim ni ja pljuvanje i omalovažavanje, ali iskazati svoj stav i obrazložiti zašto mi nešto nije ili jeste lijepo ne smatram lošim. naprotiv.

e,sad, svaka fotografija se da analizirati prema kriterijima i zahtjevima na osnovu kojih pripada određenoj vrsti fotografije, pa se utvrditi je li ispunjava propisane uslove, pravila i to sve...no, to ipak širem auditorijumu nije zanimljivo...

u takvim situacijama samo je bitna emocija koju krajnji produkt izazove ili ne izazove...

i da ponovim misao:Photography is only intuition, a perpetual interrogation – everything except a stage set.

pa i ovu: To take a photograph is to align the head, the eye and the heart. It's a way of life.

volim fotografije sa srcem i dušom. ono kad' ide do krvi :ooo

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Jonas » 24 Dec 2018, 12:40

storm wrote: 24 Dec 2018, 07:33 Krajnji rezultat je bitan... Prikuje li ti pogled, navede li te da razmišljaš o fotografiji, pobudi li neku emociju.... Sve su ostalo lupetanja ljudi, koji nemaju blage veze...
I uopće nije potrebno biti neki talent, ni ekspert za ocjenu fotografije... To su sve subjektivna polja...
Eto ako cemo o talentu i radu. Za mene je najbolji nogometaš kojeg sam vidio, Boštjan Podrepsek Pepsi.... Niste čuli za njega?
Niste ni mogli, jer nije maknuo iz kvarta...
Van zemaljski talent, sa loptom je mogao sve... Ali i sa flasom i jointom... Toliko o talentu...

A da bi nastala dobra fotografija, potrebno je užasno puno faktora... Korektnih ima milijarde na svijetu, onih wooow i ne baš..
I strašno me nervira pljucanje po ljudima koji puno rade na edukaciji, traženju sebe u fotografiji, ulaganju vremena, strasti, pa i sredstava u nastojanju za što boljim rezultatima...
Kad kreneš sa tim, misliš da nešto znaš... Nakon prvog tečaja, instrukcija, radionice, misliš.. Sve znaš...
Sad mislim da znam 10% ako i toliko... A dvije godine intenzivno radim na tome...
A ako cemo o obradi fotografija... Nitko se ne smije i ismijava Picassa, Van Gogha itd itd... A slikarstvo je 100% photoshop... Tehnika slikanja se nauči u par dana, kao i pritiskanje shuttera uz ispravne postavke...
Kako rekoh... Krajnji rezultat je bitan...
Upravo o tome cijelo vrijeme razgovaramo. :ok

Jedan nebitan dodatak: "Tehnika slikanja se nauči u par dana, kao i pritiskanje shuttera uz ispravne postavke...".
Ja sam trebao nekoliko mjeseci.

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Jonas » 24 Dec 2018, 12:57

Ovako nesto nazvati ukoceno i lose kao neko obrazlozenje, nemam rijeci. :valja

Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by storm » 24 Dec 2018, 13:03

Jonas wrote: 24 Dec 2018, 12:40
storm wrote: 24 Dec 2018, 07:33 Krajnji rezultat je bitan... Prikuje li ti pogled, navede li te da razmišljaš o fotografiji, pobudi li neku emociju.... Sve su ostalo lupetanja ljudi, koji nemaju blage veze...
I uopće nije potrebno biti neki talent, ni ekspert za ocjenu fotografije... To su sve subjektivna polja...
Eto ako cemo o talentu i radu. Za mene je najbolji nogometaš kojeg sam vidio, Boštjan Podrepsek Pepsi.... Niste čuli za njega?
Niste ni mogli, jer nije maknuo iz kvarta...
Van zemaljski talent, sa loptom je mogao sve... Ali i sa flasom i jointom... Toliko o talentu...

A da bi nastala dobra fotografija, potrebno je užasno puno faktora... Korektnih ima milijarde na svijetu, onih wooow i ne baš..
I strašno me nervira pljucanje po ljudima koji puno rade na edukaciji, traženju sebe u fotografiji, ulaganju vremena, strasti, pa i sredstava u nastojanju za što boljim rezultatima...
Kad kreneš sa tim, misliš da nešto znaš... Nakon prvog tečaja, instrukcija, radionice, misliš.. Sve znaš...
Sad mislim da znam 10% ako i toliko... A dvije godine intenzivno radim na tome...
A ako cemo o obradi fotografija... Nitko se ne smije i ismijava Picassa, Van Gogha itd itd... A slikarstvo je 100% photoshop... Tehnika slikanja se nauči u par dana, kao i pritiskanje shuttera uz ispravne postavke...
Kako rekoh... Krajnji rezultat je bitan...
Upravo o tome cijelo vrijeme razgovaramo. :ok

Jedan nebitan dodatak: "Tehnika slikanja se nauči u par dana, kao i pritiskanje shuttera uz ispravne postavke...".
Ja sam trebao nekoliko mjeseci.
Ma daaaa...karikirao sam čisto ovo "par dana", a trebao sam u navodnike staviti...
Najbitnije je ipak naučiti brzo prebacivanje u RAW mode :valja (da se opet malo našalim)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by lejlamo » 24 Dec 2018, 14:28

@jonas,uspješnog umjetnika (stvarnu veličinu) ne smije hebati ego, a tebe opasno hebe.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Rum » 24 Dec 2018, 14:32

Jonas wrote: 24 Dec 2018, 12:57 Ovako nesto nazvati ukoceno i lose kao neko obrazlozenje, nemam rijeci. :valja

Image
Cija je seka
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Venera » 24 Dec 2018, 14:35

Chloe wrote: 24 Dec 2018, 07:11
statebriga wrote: 24 Dec 2018, 04:59

jah teskog rada :plavi
A de Briga malo prikoči... Jeste rad. Od učenja do primjenjivanja pravila do sticanja iskustva koje to sve upakuje da se dodje do dobre fotografije.
I naravno, ako ja nenam oko ili talenat za dobru fotku treba mi dodatno više rada zbog motiva, zbog kompozicije pa onda tehnički dio. A sve to ide klikanjem, klikanjem... I to ne sano stani pa opali nego ogledaj, procjeni, prošetaj, odmakni se, primakni se a uz aparat podeșavati ( ako znaş șta u tom momentu treba). Ovo je s moje početničke tačke... Kako to od ovih naşih profića tek izgleda, ne znam... Ali nije ok da nam se smiješ.
ja se nisam smijala tebi , znaju osobe kojim sam se nasmijala :)
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Rum » 24 Dec 2018, 14:37

Kome si se nasmijala
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by toxic » 24 Dec 2018, 14:38

Jonas wrote: 24 Dec 2018, 12:01
toxic wrote: 23 Dec 2018, 23:01

Ja sam govorila uopsteno o onome sto se meni (ne)dopada, nije se odnosilo iskljucivo na tvoje fotke ili na fotke od Chloe.
Jednostavno neke i namerne fotke deluju spontanije od onih koje si ti postavio, sto ne znaci da tvoje nisu tehnicki ispravnije. Opet, ponavljam, to je samo moje misljenje, i ono sto se meni dopada, nekom drugom su mozda bas takve fotke top :cudi
Svi smo mi razliciti, i svi mi svoju fotografiju usmeravamo u pravcu koji se nama najvise dopada.

A sto se tice tih 'profica' bolje da se suzdzim od komentara, jer mi je puna kapa tih folirantskih stavova i prosipanja hvalospeva na neka jednostavno postavljena pitanja.
Ne znam na koja jednostavna postavljena pitanja mislis. Samo se sjecam pitanja o filterima, graduirani ND filteri na koje si dobila detaljan i opsiran odgovor. Te upute kao i podrsku pri odabiru.

Volio smo neku definiciju spontanosti cuti od tebe, ali nisam dobio nikakav odgovor. Po tvojim rijecima onda ni selfie/samoportret nije/ne moze biti spontan (zato sto je namjerna fotka).

Po meni je uopce neodgovorno traziti spontanost tamo gdje autor uspostavlja neku estetiku i sl. Vecina spontani fotografija je iscenirana/namjestena i danas se produciraju kao na tekucoj traci. A razlike nema.

Spontanost, to jest upravo ono za cim mi tezimo.
Jonas, ko je tebe spomenuo?
Govorim o svom iskustvu sto se tice vecine profesionalnih fotografa :cudi Kao i uvek, svaka cast izuzecima, od tebe sam trazila savet i dobila ga :ok
Nego, opet, vama koji znate vise od mene, a nemate taj nadobudni stav mogu traziti savet sto se tice tehnicke strane.
Kad je u pitanju kritika sto se same fotke tice, meni je najdraza procena onih sto se najmanje u fotografiju razumeju, pod uslovom da su iskreni :D
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by toxic » 24 Dec 2018, 15:00

Nego, da ne bude da samo blebecem na temi, malo sam kopala po arhivi.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by toxic » 24 Dec 2018, 15:01

:tox
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Venera » 24 Dec 2018, 15:04

Jonas wrote: 24 Dec 2018, 12:35 Muska i zenska komunikacija, zar ne?
:hm
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by storm » 24 Dec 2018, 15:14

Šta je brigitka... Argument ti postao kleberenje :D

Ccc a ja mislio ti fkt vladas materijom... I svuda :kafa
Jer jedno je rasprava o ukusima, a nešto drugo činjenične stavke o nečemu, pa i o umjetnosti...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by Venera » 24 Dec 2018, 15:19

storm wrote: 24 Dec 2018, 15:14 Šta je brigitka... Argument ti postao kleberenje :D

Ccc a ja mislio ti fkt vladas materijom... I svuda :kafa
Jer jedno je rasprava o ukusima, a nešto drugo činjenične stavke o nečemu, pa i o umjetnosti...
meni je danasnja fotografija jako vazna jer je korisna za naucna istrazivnja , medicina, astronomija , prirodne nauke :ok

nekadasnje razvijanje filma je bila prava erotika , danasnja digitalna fotografija nema doticni sarm, i danas svako ima pristup istoj, svako fotka po cejfu , ko voli, neka uziva , i vidim kako pojedini forumasi uzivaju u tome

tehnicko forsiranje i komercijalizacija me ne interesiraju , a upravo taj dio iziskuje bolje tehnicko znanje , ali brate, ne trebas biti ni narocito talntrian, ni ne treba previse rada, to je samo laksi posao za brzu zaradu , narocito je lako prodati fotke golotinje ili paparazi fotke :hihi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Fotografija - portret

Post by storm » 24 Dec 2018, 15:22

statebriga wrote: 24 Dec 2018, 15:19
storm wrote: 24 Dec 2018, 15:14 Šta je brigitka... Argument ti postao kleberenje :D

Ccc a ja mislio ti fkt vladas materijom... I svuda :kafa
Jer jedno je rasprava o ukusima, a nešto drugo činjenične stavke o nečemu, pa i o umjetnosti...
meni je danasnja fotografija jako vazna jer je korisna za naucna istrazivnja , medicina, astronomija , prirodne nauke :ok

nekadasnje razvijanje filma je bila prava erotika , danasnja digitalna fotografija nema doticni sarm, i danas svako ima pristup istoj, svako fotka po cejfu , ko voli, neka uziva , i vidim kako pojedini forumasi uzivaju u tome

tehnicko forsiranje i komercijalizacija me ne interesiraju , a upravo taj dio iziskuje bolje tehnicko znanje , ali brate, ne trebas biti ni narocito talntrian, ni ne treba previse rada, to je samo laksi posao za brzu zaradu , narocito je lako prodati fotke golotinje ili paparazi fotke :hihi
A šta ti misliš, koliko se dobije za fotku?
Bilo koju?
Pustimo njih dvadesetak, kojima ime prodaje fotke...
Bila bi (ne) ugodno iznenađena...
Ne treba rada? Baš zanimljivo...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Fotografije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests