Citat za forumasa

Poezija, proza, pisci, pravopis, povijest jezika, dijalekti, lokalizam.
Post Reply
dacina_curica
Status: Offline

Citat za forumasa

Post by dacina_curica » 14 Feb 2014, 20:53

Trazeci nesto u drugom virtualnom leglu :oo naletih na post mog najboljSHeg druga Eddija :heidi u kojem me jako vjerodostojno opisa ovom pod*ebatorskom recenicom (ili dvije): :D.

"Dragi Boze daj mi strpljenja! Ako moze odmah!!!" (ko me zna, zna koliko je ovo tacno :grana)

Znaci, ovdje napisite recenicu, citat, aforizam, ozbiljno ili saljivo stivo, nesto sto vas podsjeca na nekog forumasha. :naklon

I nema ljutnje! :ooo

dacina_curica
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by dacina_curica » 14 Feb 2014, 21:02

Nije samo zato sto je Robi K. (mada je nemoguce ne povezati ova dva bica bar u nekom kontekstu) ali me ovo uvijek podsjeti na granine razne pustolovine koje svi tako rado citamo :naklon a koje on u zadnje vrijeme premalo dijeli s nama. :pendrek

Onda je tata u roku munja skočijo se iz hotelje i pojurijo je prema u sobi. Ja sam u roku odma sakrijo se iza regalića.* Tata je za po minuta vratijo se u primaću sa knjižurdačom u rukama. On je dreknijo: "Šta je ovo, jebemliti krv irudovu?!" Ja sam rekao: "Neam blage! Nikad to prije nisam vidijo!" Tata je arlauknijo: "Ne pravi se glup, majmune! Lipo te pitam, šta je ovo?!" Ja sam rekao: "Neam blage, kažem ti! Valjda je neka bilježnica!" Tata je viknijo: "Koja kurčeva bilježnica, sa tvrdim koricama i teška deset kila!?" Onda je tata pogledao naslov na knjižurdači i iskobečijo je oči. Onda je on fljasnijo se sa rukom po čelu i zajaukao je: "Dnevnik, jebate prasac jarac! Maznijo si dnevnik, bog te jeba! Svi ćemo završit u novine!"


*vidim granu kako skace iza regala :grana

dacina_curica
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by dacina_curica » 14 Feb 2014, 21:06

Jedan od mnogih koji me podsjeti na Heidi :)

Sve sto vam treba tražite od dobrih ljudi. Oni nemaju mnogo, ali misle da ni to ne zasluzuju.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Heidi » 15 Feb 2014, 22:50

@Dacina
Lijepa je, ali ne zbog pravilnosti crta, vec zbog neceg samosvojnog. Djeluje sigurno i skladno. Najprije se primjecuje izraz lica, miran, povjerljiv,zracan, cist nekako s obecanjem da ne krije prazninu. Poslije, dok smo stajalikraj ograde, gledajuci naselja uz koja je brod pristajao, bio sam joj zahvalan sto nije zhurila da pokaze ni duhovitost, ni zamornu sentimentalnost, ni uzdrzanost, nista od svega onoga sto ljudi u prvom susretu nude jedan drugome. Bila je, rekao bih, s mjerom neposredna, nenapregnuta, posjedovala je onu rijetku sposobnost da stvori oko sebe klimu povjerenja da se covjek osjeca lako. Prilagodjavala se.
Ta osobina koju sam volio kod drugih, a koju nikad nisam tezio da sam steknem, kod nje se ispoljavala tako bogato da sam bio iznenadjen: nepogresivo osjecajuci tudji ritam, ona je prema njemu podesavala svoj.


@Klara ( a bome i ja :oo )
Indem ich allein dahinmarschierte, fiel mir ein, daß ich im Grunde alle meine Wege so einsam gemacht habe, und nicht nur die Spaziergänge, sondern alle Schritte meines Lebens.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by dacina_curica » 15 Feb 2014, 23:04

Joj nesreco :srce

Jedan za Nelu :pusa

Sve u svemu, mislim da moramo čitati samo one knjige koje nas grizu i ubadaju. Ako nas knjiga koju čitamo ne potrese poput udarca u glavu, zašto se uopće mučiti pročitati je? Da bi nas učinila sretnima, kao što ti kažeš? Dobri Bože, bili bismo isto tako sretni kad uopće ne bismo imali knjiga; knjige koje nas čine sretnima mogli bismo, vrlo lako, i sami napisati. Nama trebaju knjige koje nas pogađaju poput najbolnije nesreće, poput smrti nekoga koga volimo više nego što volimo sami sebe, koje čine da se osjećamo kao da su nas prognali u šumu, daleko od bilo kakve ljudske prisutnosti, poput samoubojstva. Knjiga mora biti sjekira za zamrznuto more u nama. U to čvrsto vjerujem.
Kafka

dacina_curica
Status: Offline

...

Post by dacina_curica » 15 Feb 2014, 23:07

"Svice, a ja sam jos uvijek budan: neka - bice vremena za san. 
Za san nikad nije kasno."

:)

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Heidi » 15 Feb 2014, 23:16

Kome su namijenjeni citati bez nicka :o :oo Mojne mi fusheriti....hop oder top!!! :o

(Odoh nabacit periku i trk u selo....pjevati i radovati se sa narodom. Ovako mlada vise nikad biti necu :oo )
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Nela » 15 Feb 2014, 23:37

dacina_curica wrote:Joj nesreco :srce

Jedan za Nelu :pusa

Sve u svemu, mislim da moramo čitati samo one knjige koje nas grizu i ubadaju. Ako nas knjiga koju čitamo ne potrese poput udarca u glavu, zašto se uopće mučiti pročitati je? Da bi nas učinila sretnima, kao što ti kažeš? Dobri Bože, bili bismo isto tako sretni kad uopće ne bismo imali knjiga; knjige koje nas čine sretnima mogli bismo, vrlo lako, i sami napisati. Nama trebaju knjige koje nas pogađaju poput najbolnije nesreće, poput smrti nekoga koga volimo više nego što volimo sami sebe, koje čine da se osjećamo kao da su nas prognali u šumu, daleko od bilo kakve ljudske prisutnosti, poput samoubojstva. Knjiga mora biti sjekira za zamrznuto more u nama. U to čvrsto vjerujem.
Kafka
:ljub

Jedan za tebe
Covjek ide od cilja do cilja i bez obzira ostvario ih ili ne, dolazi do onog konacnog , iza kojeg zjapi nista.
Za ljude visokih umnih potencijala opasno je tragati za smislom zivota. To traganje moze ih odvesti u ludilo ili samoubojstvo.
Daleko sam i od jednog i od drugog, samo osjecam da je moj brod otisao, da cu se ukrcati u neki drugi koj koji mi bude sudjen i kao slijepi putnik krenuti ne znajuci kamo vodi.
Nura Bauzdulj-Hubijar
Last edited by Nela on 16 Feb 2014, 13:26, edited 1 time in total.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by niska grana » 16 Feb 2014, 10:54

Tema :respekt
Kažem ja - kad ona kopa, onda iskopa da valja; zato ću se zauzvrat i ja morati dobro zaroviti....razlog je to zbog kojeg je ovom prilikom izostavih - ne zato što je kompleksnija ličnost od drugih, već što je trenutno vremena za kopanje malo :D

Seljak
Tri trešnje na istoj peteljci = George Washington.
Dvije ne, nikad. Tri da, uvijek.
Ko bi to razumio ako bi im rekao? Ako bi im se usudio reći.

Heidi
Govorite li istinu, brzo će vas svrstati u humoriste/Što više ljudi voliš, to veći komad života i bivstva imaš.

Pape
U Raj da stigneš, Božije lice da vidiš, Bosnu, sirat – ćupriju, prijeći ti je.

Kroki
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega.

Igla
Ni život ni smrt ne pripada meni
Ja sam tek onaj koji je u sjeni
Onog što u vremenu se
Ovremeni

Storm
Od kolijevke pa do groba najljepše je antigrobar doba.

Nurudin
Dajte vlast onima koji je ne žele. Upravljati trebaju oni koji neće i treba ih natjerati na to.*

* ovo je više parafraza (nego citat) izreka koje se pripisuju Platonu i Muhammedu, a.s
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by dacina_curica » 18 Feb 2014, 21:54

niska grana wrote:Kroki
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega.
Je l' ovo Grunf? :D.

Inace me svi Grunfizmi podsjecaju na La Costu :klanja


Mailed :ljub

Ne bojim se ja zuba, zubi su meksi od usana
Zubi ujedaju za trenutak, usne za ceo zivot.
Last edited by dacina_curica on 18 Feb 2014, 22:34, edited 1 time in total.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by dacina_curica » 18 Feb 2014, 22:12

Ovo me podsjeca na Katju :oo:

Behind every great man there is a woman rolling her eyes.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by dacina_curica » 18 Feb 2014, 22:27

Fatma :grle

Kratak je ovaj život za dugoročne planove! :)

dacina_curica
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by dacina_curica » 18 Feb 2014, 22:32

Spanki :)

Naravno (sta cu, osim limuna :valja ovo mi je prva asocijacija na burkija :grana):
“It’s a strange grief…to die of nostalgia for something you never lived.”....

ovaj (ne udaraj me :auf :oo)
Kada vidiš da gledam negde u daljinu, samo pusti. To me malo sećanja ponesu. Ali ne brini, proći će. I nije vredno tvoje brige…
To je samo mala nostalgija za nečim što je moglo da bude, a nije.


A veoma cesto i ovaj :D.
Hajmo ih rusit'!!! :valja (nije citat al' hajd, ko gleda :ooo)

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Fatma » 18 Feb 2014, 23:13

Daca:


Smej se i kad bi plakati hteo, osmehom guši
što ti duša skriva, jer tako moraš pred ovim
svetom koji u tvojim suzama uživa.

Ruana
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Ruana » 18 Feb 2014, 23:22

Daco
Smisao zivota nije da zivimo vjecno vec da napravimo nesto sto ce zivjeti vjecno.

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Fatma » 18 Feb 2014, 23:28

sviđa mi se....

Dok tvoj osmjeh krade moj, ne brini.. ♥♡♥

dacina_curica
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by dacina_curica » 19 Feb 2014, 01:27

Julie :julia

I can live alone, if self-respect, and circumstances require me so to do. I need not sell my soul to buy bliss. I have an inward treasure born with me, which can keep me alive if all extraneous delights should be withheld, or offered only at a price I cannot afford to give.

Charlotte Brontë

dacina_curica
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by dacina_curica » 19 Feb 2014, 01:30

zivi :oo

.- / ... - .- / -... .. / -.. .-. ..- --. --- / -. .- .--. .. ... .- .-.. .- ..--..

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Heidi » 19 Feb 2014, 14:41

Igla :cvike :oo

Onome koji suti nemoguce je oduzeti rijec.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Citat za forumasa

Post by Spanac_113 » 19 Feb 2014, 15:37

dacina_curica wrote:Spanki :)

Naravno (sta cu, osim limuna :valja ovo mi je prva asocijacija na burkija :grana):
“It’s a strange grief…to die of nostalgia for something you never lived.”....

ovaj (ne udaraj me :auf :oo)
Kada vidiš da gledam negde u daljinu, samo pusti. To me malo sećanja ponesu. Ali ne brini, proći će. I nije vredno tvoje brige…
To je samo mala nostalgija za nečim što je moglo da bude, a nije.


A veoma cesto i ovaj :D.
Hajmo ih rusit'!!! :valja (nije citat al' hajd, ko gleda :ooo)

bez rijeci :grana
:pusa i :katja (cisto forme radi :ooo)

Post Reply

Return to “Književnost i jezik”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests