TROSJED

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Masakr u Teksasu

Post by String » 06 Nov 2017, 18:21

Pshh....CNN = Crap Not News
Image

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Masakr u Teksasu

Post by Nice try » 07 Nov 2017, 08:33

"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120164
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6893 times
Been thanked: 7772 times
Status: Offline

Re: Masakr u Teksasu

Post by Krokodil Behko » 07 Nov 2017, 09:19

Kontam da nije terorizam.
Čovjek se samo htio obračunati s punicom. :cudi
online

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Masakr u Teksasu

Post by gospođa Brams » 07 Nov 2017, 11:15

Navodno je bio poprilican antiteist
Malo su prebrzi u iskljucivanju ideoloskih motiva
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Masakr u Teksasu

Post by Konsultant » 07 Nov 2017, 12:38

Bio, ne bio, ohladi 20 i kusur ljudi, ni krivih ni duznih. Cesto ljudi koji su bili na ratistima, puknu iz nekih razloga i podignu ruku na sebe ili jos povuku oko sebe.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95701
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33911 times
Been thanked: 20681 times
Contact:
Status: Offline

Re: Masakr u Teksasu

Post by Rum » 07 Nov 2017, 16:55

Dosadni vise sta se loze na oruzje i ubijanje neduznih ljudi , da se mene pita oruzje nikako u ruke obicnih ljudi , samo , policija i vojska koji ce kurac svakom debilu puska , stoljpi evo meni koji ce mi kurac , koji ce kurac behki dajem primjer koji ce konsulu , muti (neko mu izbrise post on ga rokne ) svima vama , njima i ovdje debili preko veze dobijaju dozvole ..
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Masakr u Teksasu

Post by Konsultant » 07 Nov 2017, 18:18

Rauber wrote: 07 Nov 2017, 16:55 Dosadni vise sta se loze na oruzje i ubijanje neduznih ljudi , da se mene pita oruzje nikako u ruke obicnih ljudi , samo , policija i vojska koji ce k.... svakom debilu puska , stoljpi evo meni koji ce mi k.... , koji ce k.... behki dajem primjer koji ce konsulu , muti (neko mu izbrise post on ga rokne ) svima vama , njima i ovdje debili preko veze dobijaju dozvole ..
Potpisujem. Treba pokrenuti kampanju bikini za utoku. Sve miss ovog onog, a nece da se prikljuce akciji.

Amadeus123
Na probnom
Na probnom
Posts: 3
Joined: 11 Nov 2017, 07:45
Status: Offline

Hrvatski toponimi

Post by Amadeus123 » 11 Nov 2017, 07:50

Bog ljudi!
Zanima me što vi mislite o ovome:
http://flatassembler.000webhostapp.com/toponyms.html
Zna li taj tip o čemu priča? Čine li vam se njegove teorije vjerojatnima? Zašto? Zašto ne?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120164
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6893 times
Been thanked: 7772 times
Status: Offline

Jeste li se ikad probudili a da se niste mogli pomaknuti?

Post by Krokodil Behko » 11 Nov 2017, 10:08

Image

Čovjek otprilike trećinu života provede spavajući, a kvalitetan san neophodan je za zdravlje. No ne vesele se svi spavanju jednako. Naime, čak 25 % populacije Velike Britanije pati od neke vrste poremećaja sna, piše BBC i navodi sedam takvih stvari koje vam se mogu dogoditi u snu te odmaranje tijela pretvoriti u izrazito negativno iskustvo.

1. Paraliza sna
Jednoj od 20 osoba dogodit će se živopisne halucinacije tijekom sna ili buđenja, pri čemu se osoba ne može kretati. Paraliza sna događa se tijekom REM faze, koja se obično povezuje sa živopisnim snovima. Tijekom REM faze mišići su paralizirani (vjerojatno kako bi nas zaustavili da radimo ono što sanjamo), no kod paralize sna nešto ode po krivu - mozak se probudi, a tijelo ne. Rezultat može biti zastrašujući - ljudi opisuju vrlo snažan osjećaj straha, pričaju kako su vidjeli nadnaravna bića ili "upadače" u sobi, obično u obliku demona ili prikaza, a često ih prati i osjećaj da su zgnječeni.

2. Sindrom eksplodirajuće glave
Obično se javlja kad osoba pada u san ili se budi. Dok pada u san, osoba doživi naglu i izuzetno glasnu buku. Obično je riječ o "eksploziji", no neki dožive i druge zvukove poput vatrometa, vriskova, lupanja vratima... Nekad uz zvuk dožive i vizualni bljesak. Svjetlo i zvuk potpuna su halucinacija, no kad probude osobu iz sna, oni osjećaju kao da su bili stvarni.

3. Hipnagogički trzaji
Jeste li ikad drijemali te odjednom imali osjećaj pada s litice te se probudili? Ako je odgovor da, vjerojatno ste doživjeli hipnagogički trzaj - nenamjeran rad mišića koji nas može probuditi i istovremeno dati iluziju da padamo. O uzrocima takvih trzaja stručnjaci još uvijek raspravljaju, a jedna od teorija ide u smjeru naših predaka. Je li to arhaični instinkt koji nam govori da, opustimo li mišiće, past ćemo sa stabla?

4. Hodanje u snu
Obično se događa tijekom faze dubokog spavanja. Iako je uzrok fenomena nepoznat, čini se kako "dolazi" u obiteljima. Također, češće se javlja kod mlađih - gotovo 20% djece hodalo je u snu barem jednom. Tijekom hodanja u snu ljudi se obične drže jednostavnih radnji i naučenog ponašanja, od sjedenja u krevetu, otvaranja ormarića ili oblačenja.

5. Pričanje u snu
Neki od nas noću vole popričati, čak i kad spavamo. Naravno, ljudi koji pričaju u snu obično nisu svjesni što rade, a ono što izgovore može biti koherentno i komplicirano, ali i potpuna besmislica. Fenomen je to koji može izazvati sram, ali i iritaciju za partnera u krevetu (primjerice, izađe li krivo ime naglas). Vrijedi zapamtiti kako zakon prihvaća da sve što je izrečeno tijekom sna nije produkt svjesnog i racionalnog uma te neće proći na sudu.

6. Ponavljajući snovi
Sanjanje je podsvijest koja revaluira i procesuira naša iskustva, prije nego ih pretvori u sjećanja. Kao takvi, ponavljajući snovi mogu ukazati na prisutnost neriješenog problema u životu. Prestanu li ponavljajući snovi, sukob je možda uspješno riješen. Česta tema ponavljajućih snova je golotinja u neprimjerenim situacijama.

To se može dogoditi jer je subjekt zabrinut da se metaforički ne "izloži" u profesionalnom ili društvenom životu.

7. Periodni poremećaj kretanja udova
Ljudi s PLMD poremećajem rade repetitivne kretnje, često donjim udovima i u redovitim razmacima, obično svakih 20 do 40 sekundi. Epizode mogu trajati nekoliko minuta pa sve do nekoliko sati, a osoba koja ih proživljava često nije svjesna dok joj netko ne objasni. Točni uzroci još su uvijek nejasni, no znanstvenici vjeruju da živčani sustav ima glavnu ulogu. Nije riječ o teškom poremećaju, no može dovesti do ekstremnog umora tijekom dana zbog prekinutog sna.


(SB/Index.hr)
online

User avatar
Danci
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3498
Joined: 21 Nov 2015, 14:56
Has thanked: 461 times
Been thanked: 550 times
Status: Offline

Re: Jeste li se ikad probudili a da se niste mogli pomaknuti?

Post by Danci » 11 Nov 2017, 10:42

Hehko, ponavljaš se :D.
Nekako mi se čini da si već postavio ovaj tekst, možda sam samo ubeđena u to, ispravi me :D.
Mozak javlja da je ovo već viđeno..
Kada vidim skakavca u sobi,više skačem ja ,nego on

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120164
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6893 times
Been thanked: 7772 times
Status: Offline

Re: Hrvatski toponimi

Post by Krokodil Behko » 11 Nov 2017, 10:48

Amadeus123 wrote: 11 Nov 2017, 07:50 Bog ljudi!
Zanima me što vi mislite o ovome:
http://flatassembler.000webhostapp.com/toponyms.html
Zna li taj tip o čemu priča? Čine li vam se njegove teorije vjerojatnima? Zašto? Zašto ne?

Neka moj skromno-skromni doprinos tom sajtu, bude tumačenje povelikog toponima u HR, a koji još uvijek nije naveden, u tom spisku.


Dalmacija dobiva naziv po Dalmatima (Delmati), koji je nastanjuju (skupa sa nekim teritorijama u zap. bosni i Herc.) tokom antičkog petrioda.
Značenje riječi je otkriveno. Obično su nazivi ilirskih plemena bili totemskog karaktera, a to znači da su nosili imena po nekim životinjama koje su štovali, ili su živhjeli od njih.

U ovom slučaju, riječ je o ovcama, pošto su Delmati bili ovčari. Naučno je i dokazano.
Jednostavno, u albanskom jeziku, koji je jedini ilirski dijalekt koji je preživio, tražimo značenje nekih pojmova ili toponima. U ovom slučaju, kačim neku tabelicu iz naučnog rada prof.dr Salmedina Mesihovića, a koja objašnjava pojam "Dalmacija"

Image


Nadalje, ti na spisku imaš pojmove: Dalj, Daljok i Dilj.
Ako uporediš njihove antičke nazive, (dhel, delh) kao i izgovor, sa ovim Dalmatima (delme, dele), namećwe se neki dosta jednostavan zaključak.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120164
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6893 times
Been thanked: 7772 times
Status: Offline

Re: Jeste li se ikad probudili a da se niste mogli pomaknuti?

Post by Krokodil Behko » 11 Nov 2017, 10:52

Danci wrote: 11 Nov 2017, 10:42 Hehko, ponavljaš se :D.
Nekako mi se čini da si već postavio ovaj tekst, možda sam samo ubeđena u to, ispravi me :D.
Mozak javlja da je ovo već viđeno..

Moguće, ali nisam ja. :hm
Moguće, jer mnogo se tekstova postavi, pa sad, može biti da neki jednostavno nisam primjetio, ili zaboravio sam za njega.
online

User avatar
Danci
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3498
Joined: 21 Nov 2015, 14:56
Has thanked: 461 times
Been thanked: 550 times
Status: Offline

Re: Jeste li se ikad probudili a da se niste mogli pomaknuti?

Post by Danci » 11 Nov 2017, 10:55

Izvini, zapravo nisi ti, msm da je Srculence..
Možda je i neko pamćenje iz prošlog života :hihi
Kada vidim skakavca u sobi,više skačem ja ,nego on

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Jeste li se ikad probudili a da se niste mogli pomaknuti?

Post by Mala_Mu » 11 Nov 2017, 11:13

Paralizu sna sam cesto kao manja imala.. Desi mi se i sad ponekad.. Jezivo :br Vidjeti kako neko sjedi kraj tebe, bijele sjenke. nepoznatog covjeka u sobi :o A ne mozes ispustiti glas ni pomjeriti se. Halucinacije ili sta li vec..

Ovo pod 3 isto

Ponavljajuce snove sad dozivljavam. Unazad dva mjeseca

Amadeus123
Na probnom
Na probnom
Posts: 3
Joined: 11 Nov 2017, 07:45
Status: Offline

Re: Hrvatski toponimi

Post by Amadeus123 » 11 Nov 2017, 13:42

Čuj, jedini kontakt koji je ostavio vlasnik tog sajta je ovaj forum:
http://linguistforum.com/outside-of-the ... ponyms/60/
Dakle, ti misliš da on nije pouzdan?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120164
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6893 times
Been thanked: 7772 times
Status: Offline

Re: Hrvatski toponimi

Post by Krokodil Behko » 11 Nov 2017, 19:23

Ako je to sve, malo je reći da je amaterski. Toliko tumačenja toponima, mogao bih prikupiti za jedno popodne :cudi
online

Amadeus123
Na probnom
Na probnom
Posts: 3
Joined: 11 Nov 2017, 07:45
Status: Offline

Re: Hrvatski toponimi

Post by Amadeus123 » 11 Nov 2017, 20:57

Pa, ako sam dobro shvatio, to su većinom njegova vlastita tumačenja (koje je on zastupao na internetskim forumima).

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3617 times
Status: Offline

Re: Jeste li se ikad probudili a da se niste mogli pomaknuti?

Post by srculence7 » 12 Nov 2017, 04:11

Pa dobro, ne može se baš ispratiti sve što je bilo ;)
viewtopic.php?f=31&t=21927&start=80#p1326663
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jeste li se ikad probudili a da se niste mogli pomaknuti?

Post by Username » 12 Nov 2017, 08:56

Micem se tek kad se razbudim

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120164
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6893 times
Been thanked: 7772 times
Status: Offline

Hanku Paldum niko ne ostavlja

Post by Krokodil Behko » 13 Nov 2017, 16:05

Image

Kraljica sevdaha i bh. diva narodne muzike Hanka Paldum otvorila se u prethodnoj emisiji ZMBT showa i otkrila malo sočnih detalja iz svog ljubavnog života.

Tokom opuštenog komentarisanja među članovima žirija, Hanka je u jednom trenutku priznala:

- Samo sam ja ostavljala, mene niko nikad nije ostavio!

Ostatak pogledajte u videu...


online

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests