Rekli su o ljubavi..

Poezija, proza, pisci, pravopis, povijest jezika, dijalekti, lokalizam.
User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by Vladimir RUS » 15 Sep 2014, 19:49

Teško je voljeti, još teže ne voljeti, a najteže je naći voljenog koji te voli.

Aleksandar Sergejevič Puškin :)

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by Lanci » 15 Sep 2014, 20:07

Dok god volimo nekoga zbog njegovih vrlina, to nije ništa ozbiljno. Ali
kad ga počnemo ljubiti zbog njegovih mana, onda je to ljubav.
(Sasa Gitri)
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by mrki62 » 15 Sep 2014, 21:35

Image
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by Heidi » 20 Feb 2015, 13:30

Ne ljubiti - to je pravo samoubistvo!

Pasternak
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by Mala_Mu » 20 Feb 2015, 13:34

Ono što je najljepše na iskrenoj i dubokoj ljubavi na kojoj je sve lijepo, to je da u odnosu prema onome koga volimo nijedna naša mana ne dolazi do izraza ... Mnogo šta što je zlo u nama izčezava, a ono što je dobro ustostručuje se.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by rethna » 20 Feb 2015, 14:10

ustostručuje se
:D.
Question everything.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by Biba » 27 Apr 2015, 22:31

Svi smo gladni ljubavi,
a kad si gladan
pojest ces i slabo pecen kruh.

Maksim Gorki
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Palma*
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 100
Joined: 05 May 2015, 21:05
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by Palma* » 06 May 2015, 17:32

12 najlepših ljubavnih citata svih vremena

# Znaćete da ste zaljubljeni onda kada ne možete da zaspite, jer je realnost prosto lepša od snova - Dr. Seuss
# To je neobjašnjivo osećanje, izraz. To je dodir; to je osećaj. Kada ga jednom osetite, shvatite na svetu ne postoji više ništa - Snup Dog
# Najbolja ljubav je ona koja nam probudi dušu, koja nas tera da težimo višem, koja zapali vatru u našim srcima i donese mir u našim mislima. To je ono što se nadam da ću moći da pružam zauvek - iz knjige Beležnica, Nikolasa Sparksa
Image
# Ali najuzbudljivija, najizazovnija i najvažnija veza od svih je ona koju imate sa samim sobom. A ako uspete da nađete nekog koje će voleti onu istu vas koju vi volite, pa, to je prosto fantastično - Keri Bredšo
# Najvažnija stvar koju ćeš ikada naučiti je da jednostavno voliš i budeš voljen - Kristijan u filmu Mulen Ruž
# Kada shvatite da sa nekim želite da provedete ostatak svog života, onda želite da ostatak života počne što pre - Hari Brns u filmu Kada je Hari sreo Sali
# Garantujem ti će biti teških vremena. Garantujem ti da će pre ili kasnije jedno od nas, ili oboje, želeti da pobegne. Ali takođe ti garantujem da ću, ako te ne pitam da budeš moja, žaliti do kraja života, jer znam, u srcu, da si ti jedina za mene - Ike Graham u filmu Odbegla mlada
# Ne želim da zatvorim oči. Ne želim da zaspim. Jer ćeš mi nedostajati, bejbe. A ne želim da mi bilo šta nedostaje - tekst iz pesme Aerosmita
# Kada voliš nekoga, voliš ga celog... moraš voleti sve o njemu, ne samo dobre stvari, već i one loše. One stvari koje je lako voleti i one koje nije - Estel Padington u filmu Dan zaljubljenih
# Naša ljubav je kao vetar - ne možeš da je vidiš, ali možeš da je osetiš - Landon Karter u filmu Šetnja za pamćenje
Image
# Jednostavno "Volim te" vredi više od novca - Frenk Sinatra u pesmi Tell her you love her
# Za mene je ljubav kada mi neko kaže "Želim da budem sa tobom do kraja života i ako bi bilo potrebno, skočio bih iz aviona za tebe" - Dženifer Lopez
Svemu mogu da odolim osim izazovu...

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by laganini » 06 May 2015, 17:35

..ljubav je ono što osjećaš prema pasu..johnny rotten..stari romantičar :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Palma*
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 100
Joined: 05 May 2015, 21:05
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by Palma* » 07 May 2015, 19:41

Image
Sve počinje i završava se ljubavlju. Onim snažnim, okeanskim osećanjem da nekom pripadamo više nego sebi. Onom olujom čula, ustreptalošću duše i plemenitom blagošću duha kakve možemo da osetimo jedino kada smo zaljubljeni, onda kada smo sasvim i bezrezervno spremni da volimo i budemo voljeni. Ta i takva ljubav nam daje naš najlepši i jedini autentični oblik, a, samo kada smo u njenom ozračju možemo da se podsetimo ko smo to mi zaista, u idealnim potencijalima naše ličnosti. Samo kada smo istinski ljubljeni, kada volimo, smemo sami sebi da priznamo kako smo sačinjeni od nekog daleko lepšeg, ređeg i tananijeg , anđeosko-ljudskog materijala, koji se ne sastoji isključivo od nerava, vena, mišića i kostiju. Samo tada možemo da razumemo da se negde duboko u nama nalazi naša besmrtna, nepropadljiva duša ...
Jedino ćemo biti nepobedivi ako ljubav prihvatimo kao svoju sudbinu. Ako je prigrlimo kao jedinu šansu da se naši najlepši snovi odmah i bezuslovno pretvore u našu realnost. Onako stvarnu i zavodljivu, ozbiljnu i romantičnu.
Volite, da biste bili zaista spokojni na ovom svetu. (Dragoslav Bokan)
Svemu mogu da odolim osim izazovu...

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by Biba » 08 May 2015, 14:30

Najbolje je nekoga imati
u potpunosti;
ako to nije moguće onda ga je bolje
u potpunosti izgubiti.

Rabindranath Tagore
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by sann » 14 May 2015, 22:55

Najgore je: Kad si nešto izgubio, a ne možeš da vratiš. Kad ti neko nedostaje, a ne možeš ga zagrliti. Kad nekoga voliš, a on to ne želi da shvati. Kad imaš toliko toga da kažeš, a niko te ne sluša. Kad ti se plače, a suze ne mogu poteći!
Dejan Marincevskis ..
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by Biba » 16 May 2015, 21:05

U drugoj ljubavi se osjećaš
kao da ponavljaš razred.
Znaš sve predmete iako nisi siguran
hoćeš li položiti ispit.
.............................Branilav Nušić
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by sann » 18 May 2015, 22:52

"Ti nisi bio "Sin jedinac", a ni ja nisam "Lepa protina kci". Nismo jedno drugom bili "Prva ljubav", jer "Krivi smo mi", sto drugima smo rekli "Racunajte na nas". Ja sam obicna "Mala garava" "Provincijalka", koja "Morala je da se odseli". I "Čekajuci montenegro expres", odlucih da tamo negdje zaplesem svoj prvi "Balkanski tango". I tad sretoh tebe, koji si nesto izmedju "Vase Ladackog" i "Boze zvanog Pub", pokazao mi "Kako tuznih ljubavi ima".... Bila sam tvoja "Jaroslava", i bio si moj "Čovek sa mjesecom u ocima". I dugo sam ti pjevala "Uspavanku za decaka", dok si mi svirao "Sevdalinku".. Tad rekao si da ti se svidja "Portret zivota mog", i da i ti zelis biti dio njega.. I sve se okrenu kao "Ringispil", i njezno "Kao dodir svile", prodje "Kao rani mraz". I "Kad odem", nek mi zasvira "Slovenska", jer zbog tebe "Ne volim januar". Na "Bogojavljensku noc", dok sam slusala "D-moll", "jedan Sasa iz voza", rekao mi je da sada ljubis neku "Djevojku sa cardas nogama", i da sa njom cekas prvi "Budimpestanski snijeg". A kada te neko upita za mene kao pravi "Namcor" kazes - "nisam bio ja za nju".... I "Naposletku" sama kao "crni labud", dok "Nedostaje mi nasa ljubav", odlazim jer znam da "Ne vredi kasno je". :oo
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by Terasa svjesti » 18 May 2015, 22:58

[ytube][/ytube]



Na današnji dan prije 22 godine poginuli su Boško Brkić i Admira Ismić.
Priča o Bošku i Admiri, priča je o Sarajevu i ljubavi ispred zastava. Upoznali su se u godini „sarajevske Olimpijade“ kada je nešto posebno cvjetalo u ovom gradu. Zajedno su proveli devet godina. To što je Boško bio Srbin, a Admira Bošnjakinja nije predstavljalo prepreku ni njima niti njihovim roditeljima, jer tako se u Sarajevu živjelo.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by sann » 24 May 2015, 00:35

"Strpljenje... Šta mu to ono dođe? Osobina ili mana?" :oo
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Slučajni prolaznik
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2267
Joined: 31 Mar 2015, 19:38
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by Slučajni prolaznik » 24 May 2015, 01:01

i tako pitaše nekog starog...sad ne znam koji je bio...


i dobro im reče :djed


Image
Osmijeh ne treba biti blistav,ali mora biti iskren :)

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by sann » 25 May 2015, 00:05

TVOJA LJUBAV

Tvoja ljubav je
dunavski vir koji me vuče
u bezdan besmisla
tek ponekad pružiš ruku
da udahnem miris bosiljka,
pre nego što klonem i padnem na kolena.

Tvoja ljubav je
bič koji kida moje živo meso
dok ispisuje sudbinu neprebolnu
tek ponekad melem od tananih dodira stavljaš
da zaceli srce do novog udarca.

Tvoja ljubav je
krst koji nosim za nas oboje
pretežak za moja umorna ramena
tek ponekad sa haljine mi skidaš slovo srama
do novog raspeća, nove Kalvarije.

Tvoja ljubav je
cirkuska šatra u kojoj se lavovi krote golim rukama
i crta sedefna suza na lice pred veliku paradu klovnova,
ali ako nekad prestaneš da me voliš
znam kakvi dolaze dani, pre nego što oprost zatražiš
poljubi me u čelo i živu sahrani....

Marica Ćirović
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by sann » 26 May 2015, 22:41

Ubijao sam je svojim nejavljanjem, nekako sam voleo da trči za mnom, siguran da joj to nikada neće dosaditi. Ali dogodilo se baš to, dosadilo joj je da se igram sa njenim osećajima. Falile su mi njene poruke, pozivi, dani su bili prazni bez njih. I tada sam ja nesvesno počeo raditi njoj ono što je ona nekada meni. Slao sam joj poruke na koje nije odgovarala, zvao je ali je pozive odbijala. Mrzeo sam to njeno ponašanje koje je zapravo videla od mene, ali nisam odustajao. Nakon par nedelja poslao sam joj poruku kako si, na koju je začudo odgovorila: “Odlično sam, divan je osećaj prestati biti budala, a još je divniji praviti nekoga budalom, hvala ti”. Onda sam, prijatelju, shvatio sve iz nekog drugog ugla. Ona je bila uz mene kada to nisam ni znao, a ponekad ni osetio. Nisam shvatao koliko je ljubavi posvetila i dala meni. Znaš, prisetio sam se svega, i bilo mi je žao što sam je pustio da ode. Jednostavno je postala umorna od moga nemara, još samo jedna teška greška. Brinula se za mene, a ja to nisam shvatao. Kad mi je govorila da ću jednom pogledati nazad i videti sve greške nisam joj verovao. Ali, znaš, tek sad shvatam da sam pustio najbolje što sam imao da ode..."
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Rekli su o ljubavi..

Post by Terasa svjesti » 26 May 2015, 22:56

Hm, Balašević .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

Post Reply

Return to “Književnost i jezik”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests