FC Barcelona

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Krokodil Behko » 17 Jan 2019, 17:01

Image
online

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Mala_Mu » 17 Jan 2019, 17:14

:D.
Stvarno si zaista. :oo
A ne stvarno drago mi je zbog njega da mu ide, za Barcu nije, mada nije ni dobivao dovoljno minutaze da se pokaze al eto..
Potez karijere sto je otisao :ok

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Krokodil Behko » 17 Jan 2019, 17:23

Alcacer je bolji od Suareza, a to ćeš i sama reći, već iduće godine.
online

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Mala_Mu » 23 Jan 2019, 19:09

:oo
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Hannibal » 23 Jan 2019, 19:55

koju poziciju igra taj dembele
🐽

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by greeneyes » 23 Jan 2019, 19:58

Je l' no Behkoni govorio da se Barca zayebala s Dembeleom? :D. Evo sad i Paco bolji od Suareza, tbjrb
Samo sabura

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Mala_Mu » 30 Jan 2019, 23:23

6:1

Sevilla :mah

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Mala_Mu » 05 Feb 2019, 21:35

1996-ta :d
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Mala_Mu » 15 Feb 2019, 15:40

Eh....

‼️ ZVANIČNO: Barcelona je potvrdila da će Ernesto Valverde produžiti svoj ugovor te će trenirati ekipu i naredne sezone! Osim toga, Valverde će imati mogućnost produžiti ugovor još jednom te na klupi Barcelone ostati i u sezoni 2020/21.

Ugovor će biti zvanično potpisan danas u 10:15.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by greeneyes » 15 Feb 2019, 16:48

U sta ce se protraciti Messijeve godine..
Samo sabura

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Mala_Mu » 15 Feb 2019, 19:33

Bas. :tuga
Sve teze je gledati utakmice, ubio je Barcinu igru i ljepotu fudbala.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Mala_Mu » 21 Feb 2019, 13:07

U nastavku prenosimo prvi intervju koji je FC Barcelona obavila s De Jongom...

"Nadam se da ću biti važan igrač u Barçi. Nadam se da mogu biti starter te da ću osvojiti mnogo trofeja u Barceloni. To su moji ciljevi u ovom trenutku."

"Kad sam čuo da se Barça interesira za mene, razgovarao sam s Overmarsom i on mi je rekao da tu priliku ne smijem propustiti."

"Johan Cruyff je bio nogomet. Bio je čudesan i bio je sjajna osoba."

"Mislim da Ajax i Barça njeguju sličan stil igre. Obje ekipe vole igrati lijep nogomet, mnogo napadati te držati loptu u svom posjedu."

"Vidjet ćemo pašem li Barçinom stilu. Ja ne volim pričati o sebi, ali mogu reći da sam igrač koji voli imati loptu u posjedu."

"Još je mnogo segmenata u igri koje moram popraviti. Npr. moram postizati više golova, defanzivno moram biti bolji, a moram poboljšati i igru lijevom nogom."

"Uzbuđen sam zbog toga što ću igrati s Messijem. Prema mojem mišljenju, on je najbolji ikad! Njega je teško definirati. On je najkompletniji. S loptom ali i bez nje - on može sve! Kreira mnogo šansi, lijeva noga mu je čudesna, jako je inteligentan. Jednostavno, on je na drugom nivou u odnosu na sve ostale."

"Arthur je veoma talentiran. On je čudesan! Jako je dobar 'na lopti' i mnogo mi se sviđa."

"Sa Cillessenom sam mnogo razgovarao o Barceloni i uvijek je imao samo riječi hvale. Jasper mi je jako pomogao."

"Želim igrati sa svim suigračima. Busquets je najbolji defanzivni vezni na svijetu, njegova vizija je čudesna. Radujem se tome što ću imati priliku učiti od njega."

"Rakitić je također nevjerojatan. Ponajbolji je veznjak svijeta! On ima jako dobar šut, a u taktičkom smislu je također izuzetan."

"Coutinho posjeduje mnoge vještine. Dobar je šuter i radujem se također što ćemo igrati skupa."

"Vidal je vrlo jak. On ima mnogo snage. Može se braniti, ali i postizati golove u stilu najvećih. On je za mene kompletan veznjak."

"Alena je također jako talentiran. Ima čudesnu lijevu nogu, dobar je dribler... Ponavljam: jako je talentiran."

"Camp Nou je čudesan, jedan od najvećih stadiona u Europi. Sviđa mi se jako."

(o prvom kontaktu s Barcelonom): "Kao dijete sam bio na odmoru u Španiji i posjetili smo Camp Nouu. Mislim da sam imao samo šest godina."

"Nadam se da ću uskoro zaigrati u svom prvom El Clasicu."

"Ne mislim da je engleski Premiership najjača liga svijeta. Mislim da je La Liga na tehnički većoj razini."
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by storm » 24 Feb 2019, 11:02

LIGE PETICE
Što će biti s Barcom kad On ode?
S.M.
Image
Foto: Getty Images/Guliver Image
PO TKO ZNA koji put ove sezone - nije izgledalo dobro.

Barcelona je na poluvremenu u Sevilli gubila 2:1, ništa nije odigrala, a jedini bljesak bio je fantastičan Messijev volej iz 26. minute nakon kojeg je Mercado ponovno vratio Sevillu u vodstvo. No, kao toliko puta ove i prijašnjih sezona, Messi je u nastavku uzeo svojih deset suigrača za ruku i izvukao ih iz problema. I to pedesetim hat-trickom u karijeri. Pedesetim.


Izjednačio je, pa zabio za preokret, i onda u sudačkoj nadoknadi savršenom loptom proigrao Suareza za 4:2. Da ne ispadne da igra sam. No, to je upravo slučaj ove sezone u Barceloni više nego ikad do sad. Lionel Messi praktički igra sam, osobito u zadnjih par mjeseci. Od suigrača ima malo ili nimalo pomoći i većina Barcine igre svodi se na to da se nekako dostavi lopta Argentincu i čeka se da on nešto sam napravi.

Na sreću po njih, Messi ove sezone opet igra na Messijevom nivou i opet bi mogao doći do brojke od 50 golova u sezoni što je u 32. godini nevjerojatan rezultat. U 32 ovosezonske utakmice Barcina ikona zabila je 33 gola uz 18 asistencija. Od 95 golova koliko ih je Barcelona zabila, Messi je sudjelovao u 51 s time da je propustio sedam utakmica zbog loma ruke.

Barcin čudesni niz može jako zavarati

Kad se oporavio od ozljede, sam je pobijedio Espanyol i Levante. Zabio je i asistirao u pobjedi 2:0 protiv Celte, prelomio je tešku utakmicu s Leganesom s golom i asistencijom kao i ono mučenje u Gironi, zabio je oba gola u remiju s Valencijom, sam pobijedio Valladolid i u subotu Sevillu.

Barca je u velikom nizu od 10 pobjeda u zadnjih 12 prvenstvenih utakmica i, iako je teško reći da netko nije u formi s takvim rezultatima, činjenica je da je u svim tim utakmicama Barcelona ovisila isključivo o Messiju. Prijašnjih sezona sudjelovao bi Suarez s 30, 40 pa čak i 50 golova, a bio je tu i Neymar sa svojih 30-ak pa je Argentinac čak mogao i odmarati u nekim utakmicama.

T
Ove sezone je Suarez u evidentnom padu, Dembele također nije u naročitoj formi, a Coutinho nije opravdao ni deset od 160 milijuna eura koliko je Barcelona u njega uložila. Iako je već u 32. godini, Messi i dalje igra kao da je puno mlađi, ali on i glavni Barcini igrači ulaze u godine u kojima se vrlo lako ispada iz forme i još teže se u nju vraća. Pique ima 32, Suarez također, a Rakitić i Busquets će uskoro 31. Nisu to veteranske godine, ali malo koja europska momčad ima tako staru okosnicu momčadi.

Pitanje je jesu li mladi igrači spremni preuzeti takvu odgovornost

Godinama je Barcelona uživala u komforu Messijeve genijalnosti i onda je u zadnjih godinu i pol dana počela panično kupovati kao da je shvatila da je zadnji trenutak da se počne pripremati za život poslije Messija. Za 105 milijuna eura kupljen je Ousmane Dembele, za 160 Coutinho, a sljedećeg ljeta za 75 milijuna eura stiže Frankie de Jong iz Ajaxa. Kupljeni su i Malcom i Arthur, ali to je jako puno mladih igrača na koje bi uskoro mogao pasti golemi teret nosilaca Barcine igre. Messija je nemoguće zamijeniti, ali tek ćemo vidjeti jesu li spremni podijeliti, ako ne i preuzeti takvu odgovornost.

Svi oni sustavno se uvode u Barcinu filozofiju i shvaćanje nogometa, ali u njihovoj igri preočito se vidi da se oslanjaju isključivo na Messija i da ako ne igra on, ne igra ni Barcelona. Kad nemaju drugog rješenja, loptu gurnu Messiju pa - što bude. Zahvaljujući njegovoj genijalnosti uvijek bude dobro, ali neće zauvijek.

Odgovor na pitanje iz naslova Barca može potražiti 600 kilometara zapadno. U Madridu...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Socrates » 24 Feb 2019, 11:06

Biće Messi, dje si?
. . . . . . . . .

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by greeneyes » 24 Feb 2019, 11:26

Bice to teske, preteske godine
Samo sabura

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Mala_Mu » 24 Feb 2019, 13:46

Ivan Rakitić: "Smijem se na sve vijesti o svojoj budućnosti koje čujem. Ostale su mi još dvije godine ugovora s Barçom. Laska mi interes drugih velikih ekipa za mene, ali ja sebe vidim samo u Barceloni. Ponekad je dobro zasmijati se nečemu ujutro uz šoljicu kafe."
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Podrinjac » 24 Feb 2019, 14:05

Rakitić nije za Barce.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Mala_Mu » 10 Mar 2019, 14:49

E to misle i neki navijaci Barce.
Igrac koji je toliko osporavan, bez razloga, a sigurno trenutno jedan od najboljih veznih igraca svijeta.
Sretan rodjendan Raketa :srce
Danas svoj 31. rođendan slavi čovjek koji je praktički neizostavan dio prve postave Barçe već skoro punih pet sezona, Ivan Rakitić!

Popularni Raketa je u Barçu došao iz Seville za na ljeto 2014. godine za 18 miliona €, kao jedna od glavnih želja Luisa Enriquea. U međuvremenu, Ivan se nametnuo kao jedan od bitnih članova prve postave, a do sada je nastupio na ukupno 254 utakmice Barçe u svim takmičenjima, postigao je 34 gola i dodao 35 asistencija. U dresu katalonskog giganta je do sada osvojio 15 trofeja.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Mala_Mu » 11 Mar 2019, 20:49

Josep Maria Bartomeu je na svom Twitter računu objavio ove dvije fotografije uz opis: "Od prve do druge fotografije je prošlo skoro 19 godina, ali on je jednako posvećen Barçi uz istu želju za budućnost punu uspjeha. Čestitam, Jordi Alba, na tvom produženju ugovora!"
FB_IMG_1552333672099.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Mala_Mu » 14 Mar 2019, 17:04

Pique for president :D.


Gerard Piqué je poznat po tome da nikada nema problem da kaže ono što stvarno misli, a sinoć je ponovo imao zanimljivu situaciju sa španjolskim novinarima. Razgovor između njega i novinara je izgledao ovako:

Novinar: "Da li je Barcelona trenutno najbolja ekipa u Španiji?"

Piqué: "Lideri smo u Primeri i prošli smo u finale Kupa. Šta ti još treba (smijeh)?"

Novinar: "Pa, ne znam..."

Piqué: "Pretpostavljam da jesmo, ali reci mi šta ti misliš? Jedina smo španjolska ekipa koja je prošla u četvrtfinale Lige prvaka, jesi li ponosan na nas?"

Novinar: "Ne želim se raspravljati, samo sam pitao..."

Piqué: "Jesi li ponosan, da ili ne?"

Novinar: "Uvijek mi je drago kada španjolska ekipa ostvari uspjeh u Ligi prvaka."

Piqué: "Super, onda nemamo problem (smijeh)."

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests