FK "Sloboda" Tuzla

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120466
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6989 times
Been thanked: 7928 times
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by Krokodil Behko » 12 Jan 2014, 22:15

Navodno Ćiro nastupa bez naknade. Samo će uzeti nagradu ako se plasiraju u prvu ligu.
Pričajte vi šta hoćete ali čini mi se da će Sloboda proći.
online

User avatar
FA7
Na probnom
Na probnom
Posts: 69
Joined: 03 Jan 2014, 00:14
Location: Turicum
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by FA7 » 13 Jan 2014, 19:39

Azmir Husić za Tuzlanski.ba: ''Blažević u Tuzlu ne dolazi zbog novca'' (VIDEO)

Nepunu godinu dana Azmir Husić obavlja funkciju predsjednika UO FK"Sloboda", ukazano povjerenje skupštine kluba, navijača i simpatizera Husić je iskoristio na najbolji mogući način.

Kupovinom klupskog autobusa, Husić je pokazao da su njegove namjere jasne i transparentne, kada je u pitanju klub sa Tušnja.

Pred nastavak proljetnog dijela prvenstva u Prvoj ligi FBiH, Husić povlači pozet svih poteza i dogovara angažman sa trenerom svih trenera Miroslavom Ćirom Blaževićem.

Pristanak Ćire da se prihvati posla na ''užarenoj'' klupi FK Sloboda odjeknuo je regionom. Nakon što se u medijima pojavila informacija da je Miroslav Blažević novi šef stručnog štaba „Crveno-crnih" sa Tušnja, nije puno trebalo da krenu i novinarska nagađanja oko finansijskog dijela dogovora između Ćire i Husića.

Kako bi javnost znala pravu istinu i sve detalje vezane za Ćirin dolazak na Tušanj, danas smo razgovarali sa čovjekom za kojeg mnogi kažu da je spasitelj Slobode, predsjednikom Azmirom Husićem.

„Kada sam saznao da je Sloboda ispala iz Premijer lige BiH to mi je strašno teško palo. Prvu utakmicu koju sam gledao još kao dječak bila je Sloboda. Želio sam da pomognem na neki način, jer Sloboda je brend ne samo Tuzle nego cijele ove regije" kazao je na početku našeg razgovora Azmir Husić.

Da Husić silno želi Slobodu u društvu najboljih dokaz je i dovođenje šest novih fudbalera. Nakon Staniše Nikolića, Alema Plakala, Elmira Kuduzovića, Jasmina Moranjkića i Irfana Fejzića, Ermin Huseinbašić je šesti novi igrač u redovima Crveno - crnih.

„Ako izborimo plasman u Premijer ligu, nećemo stajati, nastavljamo stvarati Evropsku Slobodu" istakao je Husić tokom našeg razgovora.

Čovjek koji je sa reprezentacijom Hrvatske bio treći na svijetu dolazi u Tuzlu da bude trener drugoligaša, kako i zašto ?

„Već godinama ljubitelji fudbala u Tuzli uskraćeni su za ono što im pripada, a to je stabilan prvoligaš i kvalitetne fudbalske utakmice. Neophodan je bio jedan pozitivan šok, sa Ćirom smo upravo to dobili. Proteklih dana svi pišu i govore o Slobodi" kaže za Tuzlanski.ba Husić i dodaje:

„Nije tačno da Ćiro u Tuzlu dolazi zbog novca, ovdje ga nema. Pristao je zbog moje iskrenosti, kada sam mu sve prezentovao samo je u jednom trenutku ustao i rekao 'Sine moj, računaj da sam ja novi trener Slobode iz Tuzle' – priča nam Husić.

U video prilogu članka pogledajte razgovor Azmira Husića za Tuzlanski.ba i sve detalje vezane za dogovor sa Miroslavom Ćirom Blaževićem: (Tuzlanski.ba)

[ytube][/ytube]
Anđelima ide mi se
Ej da su mi krila
Tko je jebe nikad nije
Moja ni bila!

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by storm » 15 Jan 2014, 20:00

Euforija trese Tuzlu
Halilović sedmo pojačanje, Ćiro u Panonskom lovcu

Image

Euforija trese Tuzlu Halilović sedmo pojačanje, Ćiro u Panonskom lovcu Almir Halilović sedmo je pojačanje tuzlanske Slobode u zimskom prelaznom roku.


Dok se s nestrpljenjem iščekuje dolazak Miroslava Blaževića, rukovodstvo kluba vrijedno radi na osnaživanju igračkog kadra. Poslije Fejzića, Plakala, Huseinbašića, Kapića, Moranjkića i Kuduzovića, u staro jato se vraća Almir Halilović, koji je u međuvremenu ugrao za Zvijezdu iz Gradačca i Bratstvo iz Gračanice.

Ipak, pažnja je fokusirana na dolazak Miroslava Blaževića, koji je najavljen za petak u 13 sati, a predstavljanje će biti upriličeno u restoranu Panonski lovac. Narednog dana, u subotu, Blažević će obaviti prvi trening sa svojim novim pulenima na travi Tušnja, a do tada će biti poznato i ko će mu pomagati u stručnom štabu.

Kada je riječ o finansijskim detaljima ugovora Blaževića i Slobode oni nisu prezentovani javnosti, ali se spekulise kako će popularni Ćiro raditi za 5.000 eura mjesečno, te da će imati posebnu nagradu ako se sa igračima vrati u Premijer ligu BiH.

Predsjednik Azmir Husić demantovao je spekulacije o Ćirinom uzimanju novca od ulaznica i sponzora, rekavši kako niti jedan klub u BiH ne bi mogao platiti takvog stručnjaka da je on tražio onoliko novca kolika je njegova stvarna tržišna vrijednost.

Ćiro će biti smješten u Hotelu Tuzla, možda i u predsjedničkom apartmanu. Najavljeno je kako će Ćiro svoj debi na klupi Slobode imati na pripremama u Sloveniji protiv Crvene Zvezde, ali nije isključena mogućnost da Sloboda odigra i neku utakmicu prije odlaska u deželu.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

dacina_curica
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by dacina_curica » 17 Jan 2014, 16:34

Tuzlaci ovacijama dočekali Ćiru Blaževića, "trenera svih trenera"

Trener svih trenera, popularni Miroslav Ćiro Blažević, predstavljen je danas u Tuzli u objektu Panonski lovac. U ulici koja vodi pored Džindićke džamije, okupio se veliki broj navijača koji su Ćiru dočekali ovacijama.

"Vi ste naša najveća snaga. S vama ćemo im svima j..... majku", rekao je u svom stilu Blažević.

Na oficijelnoj konferenciji za medije, koju je vodio Mato Đaković, Blažević je bio odmjereniji. Otkrio je kako će mu prvi saradnik biti Denis Karić, a da će već od sutra raditi na pripremi ekipe za nastavak prvenstva.

"Znam da je došlo nekoliko novih igrača. No, kada ih sve vidim na djelu, onda mogu ocijeniti imaju li potencijal i talenat za ono što mi tražimo", rekao je Blažević.

Podsjetimo, Sloboda je trećeplasirana u Prvoj ligi FBiH, a vodeće Jedinstvo ima pet bodova viška.

"To ne mora ništa da znači. Jedinstvo dolazi na Tušanj, a igra i nekoliko utakmica na području Tuzlanskog kantona. U igri je 45 bodova, a mi želimo u Premijer ligu BiH", kaže predsjednik Slobode Azmir Husić.

Ćiro je iskoristio priliku da navede kako je "bosančeros", kako se raduje dolasku u Tuzlu, te je poručio kako nije star.

"Došao sam im da vide kako nisam star i kako još mogu raditi. U džepu sam imao ponudu iz Kine tešku 800.000 dolara, ali sam se odlučio za Slobodu", dodao je.

Na upit da li će u slučaju ispunjenja cilja dobiti nagradu od 500.000 KM, kako se spekulisalo u medijima, Ćiro je rekao: "Čega? Je l' 500.000 crvenih krvnih zrnaca?".

Sloboda će pod Ćirinim vodstvom ići na pripreme u Sloveniju, a svoj debi na klupi Tuzlaka "trener svih trenera" će najvjerovatnije imati u susretu sa Crvenom zvezdom u Kopru.

Klix.ba
http://www.klix.ba/sport/nogomet/tuzlac ... /140117069

User avatar
fruit
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2007
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 26 times
Been thanked: 134 times
Status: Online

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by fruit » 17 Jan 2014, 16:55

Danas sam prošao kroz TZ,Oko Panonskog istaknuti transparenti dobrodošlice ,"treneru svih trenera".
Zaista Tuzlaci dobijaju svoj veliki spektakl...i zaslužili su.
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by Lebowski » 19 Jan 2014, 12:26

Azmir Husić, predsjednik FK Sloboda

"Ne obećavam dogodine igranje u Evropi, ali hoćemo u elitu"

Image

Tridesetpetogodišnji Azmir Husić najmlađi je predsjednik UO FK Sloboda u njenoj 95-godišnjoj istoriji. Na toj dužnosti je od februara 2013. godine, u vrijeme kada je klub bio u nezavidnoj poziciji i kada je veliki broj igrača napustio Tušanj.

Zajedno sa svojim saradnicima, stručnim štabom i igračima uspio je u proljetnom dijelu prošle sezone konsolidovati klub, umještati se čak i u borbu za Premijer ligu BiH, a onda je došla nova sezona.

Pred prozivku, koju je tada obavio Smajil Karić Husić je rekao: "Ambicije kluba su Premijer liga, ali kako?". Tada je govorio kako je Slobodi neophodna podrška šire društveno-političke zajednice. Ono što je govorio tada ispunilo se početkom 2014. godine. Općina Tuzla se aktivnije uključila u egzistenciju kluba, a Husić je dobio novi Upravni odbor koji čeka verifikaciju Skupštine kluba.

U međuvremenu na Tušanj je stiglo najveće trenersko ime u povijesti Slobode – Miroslav Ćiro Blažević, sedam novih fudbalera, a ambicije su Premijer liga BiH.

"Rekao sam kako budimo lava koji je bio u džungli i izložen mnogim opasnostima. Stvaramo evropsku Slobodu. No, ne mogu reći kako ćemo dogodine igrati u Evropi, ali mogu reći kako nam je cilj plasman u Premijer ligu BiH. Bili smo nedavno u Mariboru, vidjeli kako oni rade tamo, i takav ćemo princip primijeniti u Slobodi", kaže predsjednik Azmir Husić.

Riječ je o privatnom poduzetniku koji u Americi ima "ergelu" kamiona i koji dobro zarađuje. Preživio je genocid u Srebrenici, a kao maloljetnik je došao u Tuzlu. U ranijim istupima rekao je:

"Nekada pred rat morao sam ostati u tuzlanskoj bolnici, ali sam se opirao tome. Otac mi je rekao: 'Vodit ću te na utakmicu Slobode'. Kada sam to čuo poslušao sam ga i ostao", rekao je Husić.

Husić je rođen u Bratuncu prije 35 godina, a živi i radi na dvije adrese u Tuzli i Sjedinjenim Američkim Državama.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by storm » 21 Jan 2014, 21:02

Miroslav Blažević o potrebama Slobode
"Prioritet zadnji vezni, ali i još jedan golman"

Image

Kako vrijeme prolazi, Miroslav Ćiro Blažević, trener Slobode, u svoj notes upisuje pozicije na kojim su mu neophodna pojačanja.


"Prije svega, mislim na igrača na poziciji zadnjeg veznog, ali klasnog igrača, koji bi znao valorizirati trud Slobodinih mlađih igrača. Vjerujem sugestijama svog pomoćnika Mirsada Dedića, ali smatram kako u prvenstvo moramo ući sa još jednim kvalitetnim golmanom. Nemamo pravo na improvizacije, imamo cilj i moramo biti posvećeni tome“, kaže Blažević.

Njegovom timu se još uvijek nije priključio Staniša Nikolić. Saznajemo kako popularni Stana ima prolema sa papirologijom.

"Imamo dovoljno vremena na raspolaganju, kvalitetne uslove za rad. Govori se o Jedinstvu i Slobodi kao jedinim kandidatima za Premijer ligu BiH. No, ja ne bih otpisao nikoga, ni Bratstvo, a ni Rudar. Maksimalno ozbiljno moramo igrati i u Livnu, jer dobro znam kako jedan potez, jedna kriva procjena može poremetiti koncept utakmice", kaže Blažević.

U popodnevnim satima u Tuzlu je, kako saznajemo, stigao i Sabahudin Vugdalić. Večeras bi trebao imati radni sastanak, a spekulise se kako bi trebao postati sportski direktor Slobode i osoba koja bi mogla dogovoriti partnerstvo sa inostranim investitorima u pogledu dalje gradnje stadiona Tušanj.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120466
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6989 times
Been thanked: 7928 times
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by Krokodil Behko » 21 Jan 2014, 21:05

Sad će nam druga liga biti gledanija od prve :valja
online

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by Spanac_113 » 21 Jan 2014, 21:08

opet :grana

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by Lebowski » 22 Jan 2014, 10:09

Ćiro će se sa onim "Sine..." pravo uklopiti u Tuzlu. Tamo i djeca od 3 godine počinju svaku drugu rečenicu tako. :oo
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by Lebowski » 22 Jan 2014, 10:32

Aid Berbić pomoćnik tuzlanskog načelnika
Ugradnja stolica na sjeveru Tušnja trebala bi početi u martu

Image

Gradnja sjeverne tribine stadiona Tušanj sa 3.500 natkrivenih mjesta provedena je kraju. Ostalo je da se urade pristupni putevi, postave stolice i da tribina prođe tehnički prijem. Taj posao je trebao biti davno obavljen, ali s obzirom da je Općina Tuzla jedini finansijer gradnje sukladno prilivima sredstava u budžet etapno je realizovana gradnja.

Ipak, uskoro se očekuje tehnički prijem, a pomoćnik tuzlanskog načelnika za društvene djelatnosti Aid Berbić ističe kako bi ugradnja stolica na sjevernoj tribini stadiona Tušanj trebala početi u martu i da će kompletan posao biti okončan za 20-ak dana.

Što se tiče dalje gradnje Berbić kaže:

„Sigurno da će druge tribine u kompleksu Tušnja biti multifunkcionalni objekti i mi za njihovu gradnju tražimo odgovarajuće partnere“, kaže Berbić.

Prva tribina, poslije sjevera, koja bi se trebala graditi je istočna tribina. Inače, s puštanjem sjeverne tribine kapacitet Tušnja bi se povećeo za 3.500 mjesta, odnosno imao bi ukupno blizu 8.000 stolica.

[ytube][/ytube]
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by Lebowski » 23 Jan 2014, 21:11

Lista nije konačna
Ćiro otpustio šestoricu i još čeka pojačanja

Image

Miroslav Ćiro Blaževič počeo je polako selektirati ekipu koju će pripremati za proljetni dio prvenstva u Prvoj ligi F BiH.

Nebrojeno puta je ponovio kako ništa neće ostaviti slučaju i da su pored Slobode i Jedinstva konkurentni za Premijer ligu BiH i Bratstvo, Rudar te GOŠK.

Poslije današnjeg treninga, popularni Ćiro je dao odriješene ruke Edinu Fejziću, Adiju Kadiću, Alemu Plakalu, Sadiku Hasanoviću, Almisu Kasumoviću i Eldaru Pilavdžiću. No, saznajemo kako lista nije konačna i da će još nekoliko igrača vrlo brzo biti slobodno u potrazi za novom sredinom.

Za sutra su najavljeni pregovori predsjednika Azmira Husića i Adnana Hadžića, bivšeg golmana Rudara, Zrinjskog i Željezničara. Ukoliko se postigne dogovor, jedan od sadašnja tri golmana će sasvim sigurno dobiti otkaz.

Također, Blažević traži dva igrača u veznom redu, napadača i jednog beka. U opticaju je nekoliko imena, a na probu je iz Makedonije došao Ardit Shaquiri.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
FA7
Na probnom
Na probnom
Posts: 69
Joined: 03 Jan 2014, 00:14
Location: Turicum
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by FA7 » 26 Jan 2014, 18:44

Kapić, Pršeš i Huseinbašić potopili Jadran

Sloboda je ostvarila pobjedu u prvoj utakmici u 2014. godini. Na gostovanju u Gonji, kod hrvatskog trećeligaša, Tuzlaci su ostvarili ubjedljivu pobjedu od 4:1.

Prvi gol djelo je novajlije Semira Kapića, a sa minimalnom prednošću Tuzlaci su otišli na predah. U drugom dijelu u dva navrata pogađa Omar Pršeš, dok je utakmicu svojim prvim golom u dresu Slobode zaključio Ermin Huseinbašić, dok su gosti u posljednjim sekundama postigli gol za konačnih 1:4.

Miroslav Ćiro Blažević u svom debiju na klupi Slobode u prvih 45. minuta izveo je sljedeću momčad: Fejzić, Salihović, Moranjkić, Mehanović, Mehidić, Omić, Husić, Kapić, Musić, Efendić i J. Mujkić. U nastavku su igrali: Hadžić, Nezić, Čejvanović, A. Mujkić, Halilović, Jahić, Ferizović, Salamović, Prše, Omerović i Huseinbašić.

Danas su debitovali za Slobodu golmani Fejzić i Hadžić, Kapić, Huseinbašić i Ferizović, dok su ponovo crveno-crni dres obukli Moranjkić, Halilović i Jahić.
Anđelima ide mi se
Ej da su mi krila
Tko je jebe nikad nije
Moja ni bila!

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by storm » 30 Jan 2014, 16:32

Sloboda odlazi na pripreme u Koper
Ćiro: "Još jednom pojačanju dajem svoj krevet"

Image

Fudbaleri Slobode spremaju se za odlazak na bazični dio priprema koji će se obaviti u slovenačkom Koperu.


Predsjednik UO Azmir Husić rekao je kako će petnaestodnevne pripreme koštati blizu 35.000 KM, a nije isključeno da Sloboda poslije Kopera ode i na mini pripreme u Međugorje.

"Sve što kaže šef (Miroslav Blažević op.a), to ćemo ispuniti. Mislili smo da smo s Jusufbašićem zaključili listu pojačanja, ali pojavilo se još jedno ime. Ne možemo reći o kome je riječ, ali dolazi iz najjačih klubova u BiH", kazao je Husić.

Već se počelo spekulisati kako je riječ o Nerminu Jamaku ili Ameru Bekiću, ali će se ime otkriti ako dođe do dogovora. Posljednji rok je petak poslijepodne.

"U Koper vodim 22, 23 ili 24 igrača. To uopšte nije bitno. Ukoliko dođe ovaj igrač, kojeg ganjamo, ja ću mu dati svoj krevet", rekao je Miroslav Blažević.

Popularni Ćiro je istakao značaj bazičnih priprema, a u Koperu će u potpunosti upoznati tim.

"Euforija je jako opasna, a za mene izuzetno zajebana. Ako se ne poklope rezultati publik okreće palac dolje. No, ja sam tu da ispunim cilj i svi težimo tome", rekao je Ćiro.

Izuzetno se raduje i utakmici sa Crvenom Zvezdom. Rivali iz nekadašnje SFRJ prvo put će se sastati poslije 1991. godine i utakmice na Marakani koju su Beograđani dobili s 4:3.

"Zvezda je, htjeli to priznati ili ne, svjetski brend. Za nas je to značajna utakmica i uložit ćemo maksimu napora da se predstavimo u najboljem svjetlu", kaže Ćiro.

Utakmica između Slobode i Crvene Zvezde, koja se igra 5. februara, bit će direktno prenošena na kanalu Arena sport.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by laganini » 30 Jan 2014, 16:39

..odvede ih ćiro u međugorje...hm...sumnjivo to meni..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by storm » 30 Jan 2014, 16:56

laganini wrote:..odvede ih ćiro u međugorje...hm...sumnjivo to meni..
ima on štelu sa domačinima :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by laganini » 30 Jan 2014, 16:58

svi idu gori lani je bila rijeka..dinamo svake godine..i ove su..ali nema tamo cile mile ko god dođe mora se u crkvi pomolit...:haha
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by Lebowski » 02 Feb 2014, 10:07

Ne biste vjerovali šta mi govore u Tuzli: Ćiro, hurmašico, baklavo moja!

Image

Otkad je trener svih trenera došao na stadion Tušanj, na kojem Sloboda igra svoje utakmice već 56 godina, grad od 80.000 stanovnika odmah je počeo slaviti. Nazvali smo Ćiru i provjerili je li sve baš tako bajno.

Ćiro Blažević ponovno je u natjecateljskoj formi. Trener svih trenera je za Sportski.net iz prve ruke otkrio 'šta ima' u novom klubu, kako su ga prihvatili Tuzlaci i što mu sve govore na ulici. A najavio je i sveti cilj – povratak Slobode u prvu ligu.

Nevesela je to priča. Nekad slavni klub i tuzlanski ponos Sloboda već je dvije godine u drugoj ligi BiH. Tamošnji ljudi teško se mire s ovim poniženjem, a kad su nakon prvog dijela sezone vidjeli da je vrag opet odnio šalu, jer Sloboda je tek treća s pet bodova zaostatka iza prvoplasiranog Jedinstva, predsjedniku kluba nije preostalo ništa drugo nego da nazove Ćiru.

Dva tjedna poslije sve se promijenilo. Otkad je trener svih trenera došao na stadion Tušanj, na kojem Sloboda igra svoje utakmice već 56 godina, grad od 80.000 stanovnika odmah je počeo slaviti. Nazvali smo Ćiru i provjerili je li sve baš tako bajno.

"Ma čuj, sine, istina je. Ovdje su velika očekivanja i odmah je to teška situacija. Misle ako sam ja doš'o, gotovo je, sve će bit kako treba. Moram priznat da je moj predsjednik napravio dodatne napore da cijeli projekt uspije, ali danas je vrlo teško naći slobodnog igrača. Međutim, on mi je udovoljio koliko je mog'o i sad je na meni da probam kanalizirat tu njegovu ambiciju, da idemo zajedno u prvu ligu", počeo je Ćiro.

Najveći konkurent vam je prvoplasirano Jedinstvo iz Bihaća. Radi se o velikom rivalstvu, ali i o pet bodova prednosti koje imaju. Možete li to stići?

Moguće je, ali bit će to stvarno jedan podvig ako uspijem, to svi razumni tako misle. Samo čuj, ja ću sve učinit da se to dogodi, primljen sam ovdje tako dobro da me to obavezuje.

Kako ste to primljeni?

Ma ne mogu hodat ulicom, viču mi stvari kakve nikad prije nisam čuo. Ćiro, jabuko moja, Ćiro, urmašico moja, Ćiro, baklavo moja, ha-ha-ha-ha. Tu u hotelu u kojem mi je sjedište čuvaju me kao malo vode na dlanu, ali ja znam kako je to. Očekivanja su velika. Tu ne smiješ podbacit i tu ne smiješ bit peder.

Dobili ste i pet novih igrača za nastavak prvenstva...

Ma predsjednik je udovoljio svemu što sam rekao i sugerirao. Ali ti si dobro rek'o, pet igrača, ma daj mi pet fudbalera, što se kaže, daj mi nogometaše, a ne igrače. Idemo krajem tjedna na pripreme u Koper, tamo ćemo se spremati 15 dana. Igrat ćemo protiv Crvene Zvezde, televizijski prijenos i sve je zagarantirano. Ali najbitnije je da uđemo u prvu ligu. Do kraja prvenstva imamo 15 utakmica, nije baš dobar raspored, ali važno je da stvorim respektabilnu ekipu i da izborimo Premier ligu. Navijajte za Slobodu!", poručio je Tuzlak Ćiro.

[ytube][/ytube]
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by storm » 02 Feb 2014, 10:14

Ćiroki je majstor atmosfere i ambijenta...dobro je to za klub i grad... :ok

ali se bojim da će sve završiti ćiro pederu i fukaro :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
FA7
Na probnom
Na probnom
Posts: 69
Joined: 03 Jan 2014, 00:14
Location: Turicum
Status: Offline

Re: FK "Sloboda" Tuzla

Post by FA7 » 02 Feb 2014, 19:04

Tri meča, 15 golova, 11 strijelaca!

Ako ćemo suditi po prve tri kontrolne utakmice našeg tima, na Tušnju bismo ovog proljeća mogli gledati zahuktalu "Ćirinu mašinu"!

Image

Naravno, još uvijek je rano govoriti o bilo kakvim prognozama, no ako usporedimo efikasnost na pripremama uoči početka sezone i ove sadašnje, tušanjski navijači imaju razloga za optimizam.

U prva tri prijateljska susreta pod vodstvom Ćire Blaževića, Crveno - crni su trijumfovali u svakom meču uz impozantnu gol razliku 15:2!

Jadran Gunja je poražen 4:1, Budućnost 2:1, a najgore su prošli igrači Pirana iz Portoroža koji su deklasirani sa 9:0!

Ono što takođe može da raduje sve naše navijače je širina u napadu koja se nazire u igri Crveno - crnih. Naime, u tri kontrolna susreta u listu strijelaca se upisalo čak 11 prvotimaca.

Po dva gola na kontu imaju Selamović, Pršeš, Musić i Jusufbašić, a mreže su jedanput tresli Krpić, Kapić, Šaćiri, Fejzović, Mehanović, J. Mujkić i Huseinbašić.

Od 13 pojačanja njih šestorica su zabijali golove (Krpić, Kapić, Huseinbašić, Jusufbašić, Fejzović, Šaćiri). Uglavnom oni koji su radi tog posla i dovedeni na Tušanj.

:bravo
Anđelima ide mi se
Ej da su mi krila
Tko je jebe nikad nije
Moja ni bila!

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: fruit, pizarro and 34 guests