Lionel Messi

Kutak za sportski trenutak
Post Reply
Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Lionel Messi

Post by Bambi » 07 Jan 2014, 11:59

Lionel Messi

Image

Lionel Andrés Messi argentinski je nogometaš, član Barcelone i argentinske reprezentacije. U decembru 2009. osvojio je Zlatnu loptu France Footballa, nagradu World Soccera i FIFA-inu nagradu za nogometaša godine.

Karijera Lionela Messija započela je 1995. godine u klubu Newell's Old Boys, gdje je igrao do 2000. godine. Njegov je potencijal ubrzo primijetila Barcelona.


Sa 13 godina (2000) napustio je mladu ekipu Newell's Old Boysa i s porodicom se preselio u Evropu, budući da je Barcelona ponudila da će platiti liječenje njegovog nedostatka hormona rasta. Debitiravši u sezoni 2004/05, srušio je ligaški rekord za najmlađeg igrača koji je zaigrao u ligaškoj utakmici, a postao je i najmlađi strijelac u historiji.

Messi je spektakularno napredovao u svim uzrastima Barcelone, prešavši vrlo brzo iz Barcelone C (juniorske ekipe) u Barcelonu B (rezervnu ekipu), a sa 16 godina debitirao je za prvi tim, u prijateljskom susretu protiv Porta na otvaranju novog stadiona "Dragão", koji je portugalski sastav dobio rezultatom 2-0. Maradona ga je proglasio svojim nasljednikom zbog nevjerovatne tehnike, preciznosti i brzine.

Nadolazeća sezona Messiju je donijela prvi nastup na službenoj utakmici, 16. oktobra 2004, u gradskom derbiju protiv Espanyola na Olimpijskom stadionu, u pobjedi Barcelone 1-0. Zbog povreda nekoliko prvotimaca, Messi je postao standardni član Barceloninog prvog tima. 1. maja 2005. u utakmici protiv Albacetea postao je najmlađi igrač koji je postigao pogodak za Barcelonu - imao je samo 17 godina, 10 mjeseci i 7 dana.

Na Svjetskom prvenstvu U-20 u Holandiji 2005. Messi je ne samo osvojio naslov prvaka već je bio i najbolji strijelac te je proglašen najboljim igračem prvenstva. Ubrzo nakon toga debitirao je i za argentinsku reprezentaciju u prijateljskoj utakmici protiv Mađarske.

Sredinom sezone 2005/06. Messi je promijenio broj dresa s 30 na 19, kao rezultat promjene u njegovoj registraciji s kojom je imao problema. To se odnosi samo na španski kup i prvenstvo, dok će u Ligi Prvaka i dalje nastupati pod brojem 30.

Messi je 2006. produžio ugovor sa Barcelonom do 2014. godine.

Nagrade i priznanja Lea Messija:

Zlatna lopta (3): 2010, 2011, 2012. (kreirana u 2010.)
Zlatna lopta (1): 2009. (nagrada je ukinuta nakon 2009.)
FIFA-in igrač godine (1): 2009. (nagrada je ukinuta nakon 2009.)
Svjetski igrač godine (3): 2009, 2011, 2012.
U top 11 igrača svih vremena: 2013.
Srebrna lopta (3): 2009, 2011, 2012. (2010. god. nije bilo pobjednika)
Igrač godine prema goal.com (3): 2009, 2011, 2013.
Evropska zlatna kopačka(3): 2010, 2012, 2013.
UEFA-in igrač godine (1): 2011. (nagrada je kreirana 2011.)
UEFA klupski igrač godine (1): 2009. (nagrada je ukinuta 2010.)
FIFA-in Zlatna lopta Svjetskog Prvenstva(2): 2009, 2011.
UEFA-in najbolji igrač u finalu (1): 2011.
UEFA-in najbolji strijelac Lige Prvaka (4): 2009, 2010, 2011, 2012.
Prvak prvaka prema L'equip : 2011.
FIFA-in svjetski igrač ispod 20 godina (1): 2005.
FIFA-in top strijelac ispod 20 godina (1): 2005.
Najbolji igrač Primere (5): 2009, 2010, 2011, 2012, 2013.
Igrač godine u La Ligi(3): 2009, 2010, 2011.
Strani igrač godine u La Ligi (3): 2007, 2009, 2010. (nagrada je ukinuta 2010.)
Pichichi trofej(najbolji strijelac Primere) (3): 2010, 2012, 2013.
Najbolji strijelac Primere (5): 2009, 2010, 2011, 2012, 2013.
UEFA-in napadač godine u Ligi Prvaka (1): 2009. (nagrada je ukinuta 2010.)
Ibero-američki igrač godine u La Ligi (5): 2007, 2009, 2010, 2011, 2012.
Najbolji mladi igrač godine prema FIFpro (3): 2006, 2007, 2008.
Svjetski top mladi igrač godine (3): 2006, 2007, 2008.
Bravo nagrada (1): 2007.
Zlatni dečko (1): 2005.
Nagrada stranice "Marca" (1): 2009.
Najbolji internacionalni sportista prema ESPY(1): 2012.
Kralj evropskog nogometa prema El Pais(4): 2009, 2010, 2011, 2012.
IFFHS - Svjetski top strijelac (2): 2011, 2012.[317]
IFFHS - Svjetski top strijelac u top diviziji (1): 2012.
FIFA FIFPro World XI - nagrada (6): 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012.
U najboljem UEFA-inom timu (5): 2008, 2009, 2010, 2011, 2012.
U timu godine prema ESM (7): 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013.
Najbolji mladi igrač turnira na Copa Americi(1): 2007.
Najbolji strijelac Copa Amerike (1): 2011
Najbolji strijelac Kupa Kralja(1): 2011.
Sportska ličnost godine u Argentini (1): 2011.
Olimpia de Plata - nagrada (7): 2005, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012




Messi je u dugogodišnjoj vezi sa Argentinkom Antonellom Roccuzzo koju je upoznao u mladosti u rodnom Rossariju.
2.11.2012. najbolji igrač svijeta je postao otac malenom Thiagu...




Image

Messi na dodjeli Zlatne kopačke

Image

Antonella & Leo

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Bambi » 07 Jan 2014, 12:04

2010/11

[ytube][/ytube]

2011/12

[ytube][/ytube]

2012/13

[ytube][/ytube]

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by storm » 08 Jan 2014, 07:15

Messidona se vraća protiv Getafea: Podsjetite se kako je protiv istog kluba 2007. zaradio taj nadimak!


Image

Lionel Messi nakon dva mjeseca vraća se na utakmici protiv Getafea
Protiv istog protivnika zabio je 2007. jedan od najljepših golova u karijeri

DVA MJESEC nakon što je pauzirao zbog ozljede mišića koju je dobio protiv Betisa, na teren se vraća Lionel Messi i to na utakmici protiv Getafea.
Taj važan događaj za navijače Barcelone, ali i ljubitelje nogometa općenito, povod je da se prisjetimo kako je Messi prije nego što je postao najbolji nogometaš svijeta, to nagovijestio upravo na utakmici protiv Getafea, "davnog" 18. travnja 2007.

[ytube][/ytube]

Tada 19-godišnji Messi nije bio glavna zvijezda Rijkaardove momčadi, koju su predvodili Ronaldinho, Eto'o i Deco. U 29. minuti polufinalne utakmice španjolskog Kupa, odigrao je dupli pas sa Xavijem, nakon čega je uslijedio 50 metarski sprint, tijekom kojeg je predriblao dva napadača i golmana i poslao loptu u mrežu.

Messi je nakon toga od Španjolske do rodne Argentine slavljen ne samo kao Maradonin nasljednik, nego kao i jedini čiji gol se može mjeriti s glasovitim slalomom velikog prethodnika protiv Engleske na SP-u 1986, a dobio je i prigodni nadimak - Messidona.

[ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by laganini » 08 Jan 2014, 07:22

lakoća postizanja golova...the best...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by greeneyes » 08 Jan 2014, 08:50

Šta reći o ovom magu, kad je maltene sve rečeno o njemu :klanja lakoća kojom postiže golove i kako vodi loptu je nevjerovatna, on je brži s loptom već bez nje, to naizgled izgleda tako lako i jednostavno, što naravno nije ni blizu istini. Kada bi bilo ko pokušao uraditi to što on uradi, naprosto bi se razočarao :oo il' što bi rekao Wenger rekao, Messi igra kao na plejstejšnu :respekt
Sjećam se njegovih početaka u Barci, kad je bio maltene dijete, kad bi dobio loptu nikom je ne bi dao, ponašao bi se kao da je on sam na terenu, šta na terenu, sam na svijetu :ha
Znao sam odmah da će to bit paklen igrač, samo mi je išlo na nerve ta njegova sebičnost, psovao bih ga kad ne doda loptu do saigrača, ali je dolaskom Gvardiole njegov napredak bio i više nego ogroman, tako da je ta sebičnost nestala kao rukom odnešena :apl

Odlaskom Ronaldinha, tada najboljeg igrača na svijetu, on je preuzeo njegovu ulogu u Barci, koja ruku na srce nije nimalo laka i nije razočarao, štaviše učinio je za Barcu više no jedan Ronaldinho :djed O njegovim individualnim i timskim uspjesima, neki drugi put :kafa

Uh, što se ja raspisah :rumenko
Samo sabura

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Bambi » 08 Jan 2014, 14:17

Evo jedan stariji intervju:

Oduvijek sam želio biti profesionalni nogometaš i od samog sam početka znao da ću se morati jako puno žrtvovati, rekao je Leo Messi.

Čudesni Argentinac u emotivnom je intervjuu za The Sun otvorio dušu. Otkrio je što je sve morao žrtvovati kako bi postao najbolji nogometaš današnjice. Pričao je napuštanju obitelji u Argenitni, potrazi za novim prijateljima, odbijanju druženja zbog silnih treninga, priča kako mrzi gubiti te da bi igrao i bez plaće...

- Kao malo dijete morao sam napustiti svoju obitelj i prijatelje u Argentini i krenuti u nepoznato. Došao sam u Španjolsku, morao sam tražiti nove prijatelje i početi novi život. Sve što sam radio, radio sam zbog nogometa. Samo kako bih mogao ispuniti svoj san.

- Zato i nisam izlazio s prijateljima. Oni su odlazili na tulume, a ja sam ih uvijek morao odbiti jer sam drugi dan imao trening. Oduvijek sam volio nogomet i posvetio sam mu se u potpunosti. Ni danas ne izlazim, ne tulumarim jer znam da se moram žrtvovati želim li biti najbolji.

I sve to nije bilo uzalud. Messi je najbolji nogometaš svijeta, triput je osvojio Ligu prvaka, dvaput Svjetsko klupsko prvenstvo, pet puta Primeru, dvaput europski superkup, jednom španjolski kup i dvaput španjolski superkup. Za nogometaša koji ima samo 24 godine doista čudesan uspjeh. Pogotovo ako se tome dodaju brojne individualne nagrade.

I sada, dok svi raspravljaju je li već najbolji u povijesti, Messi najavljuje da može biti još bolji. A to može samo natjerati strah u kosti svim braničima svijeta.

- Godinu za godinu napredujem. Imam sreće što sam počeo jako mlad i što imam fantastične suigrače. No, čak i sada mislim da mogu još puno napredovati, nisam još ni blizu svojeg vrhunca. Još sam mlad i razvijam se kao igrač. Nikad neću prestati učiti jer što je igrač iskusniji to je bolji.

I doista, nogomet koji igra Messi izgleda kao igra. On jednostavno uživa u loptanju, uživa u nogometu i sam priznaje da je najsretniji s loptom u nogama. Priznaje kako ga novac ne motivira te da bi igrao i besplatno.

- Novac mi nije motiv. Da nisam profesionalac, dragovoljno bih igrao besplatno. Jako sam loš gubitnik, uvijek mislim da sam mogao bolje i satima poslije poraza ni sa kim ne razgovaram.


:respekt

(tekst sam preuzela sa stranice 24sata.hr)

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Bambi » 09 Jan 2014, 17:08

Zbog Messija promijenili naziv časopisa

Image


Argentinski časopis ''Ole'' danas je zbog Messijevog povratka na teren i njegove fascinantne partije poslije ulaska na teren, promijenio naziv časopisa u ''Leo''


Časopis ''Ole'' u Messijevu čast je samo danas promijenio naziv u ''Leo'', ovo je svakako divan gest argentinskog časopisa, jer pružaju potporu svojim igračima, a prema pisanju ostalih argentinskih medija većina stanovništva u Argentini koja čita ovaj časopis oduševljeni su i podržavaju ovaj gest.

Messi je sinoć ušao u 64. minuti susreta, te je u periodu od 89. do 93. minute postigao dva pogotka.


Image

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Rum » 13 Jan 2014, 17:20

Mnogi će se šokirati: Messi objavio sliku odjela koje će obući na gala večeri u Cirihu


Image

Četverostruki uzastopni dobitnik Zlatne lopte Lionel Messi se nada da će po peti put u karijeri dobiti tu prestižnu nagradu.
Do početka gala večeri ostalo je još nekoliko sati, Argentinac je na svom facebook profilu obznanio kako se
priprema te je postavio sliku odjela kojeg će vjerovatno obući večeras.

Mnogi će se šokirati…
:haha :haha

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Rum » 13 Jan 2014, 19:15

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Rum » 13 Jan 2014, 23:44

Image :haha
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Lebowski » 13 Jan 2014, 23:52

Kakva slika! :plavi
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by storm » 22 Jan 2014, 22:36

400 utakmica magije: Pogledajte infografiku Messijeve vladavine u Barceloni

Image
Lionel Messi od 22 sata protiv Levantea po 400. put igra za Barcelonu


U VEČERAŠNJOJ (22 sata) kup utakmici protiv Levantea, Lionel Messi će upisati 400. natjecateljski nastup u dresu Barcelone.

Svojom pojavom, talentom i dometima Argentinac je obilježio posljednjih devet godina nogometne povijesti. Najbolji strijelac u povijesti Barcelone vjerojatno će oboriti i rekord po broju nastupa u službenim utakmicama koji trenutno drži Xavi (460).

U Barcelonu je stigao 2000. godine iz Newll´s Old Boysa u dobi od 13 godina. Messi je imao rođake u Lleidi koji su mu uspjeli osigurati probu u Barceloni. Tadašnji sportski direktor Carles Rexach odmah je prepoznao njegov talent i istog trenutka je napisao ugovor na papirnatom ubrusu. Njegov otac je to prihvatio i Messi je krenuo na Barceloninu akademiju.

Od 2000. do 2003. godine igrao je za kadetsku i juniorsku momčad. U ljeto 2003. godine gotovo je otpušten iz kluba zbog odluke o smanjenju troškova omladinskog pogona, no treneri
su ipak uspjeli uvjeriti vodstvo kluba da se Argentinca isplati zadržati.

Krajem iste debitirao je za Barcelonu C, a u ožujku 2004. i za Barcelonu B u španjolskoj drugoj ligi. Još ranije je debitirao za seniorsku momčad, 16. studenog 2003. u prijateljskoj utakmici protiv Porta.

Težak zadatak je napraviti pregled Messijevih uspjeha u Barceloini, čega smo se primili danas, kada će upisati svoju 400. utakmicu za Barcelonu.

2004. godina

Sredinom listopada je protiv Espanyola debitirao u prvenstvenoj utakmici. Trener je tada bio Frank Rijkaard. Postao je tako treći najmlađi igrač u povijesti kluba koji je nastupio u utakmici španjolske lige. Tri godine kasnije nadmašio ga je Bojan Krkić.

2005. godina

Prvog dana svibnja je prvijencem protiv Albacetea postao najmlađi igrač u povijesti kluba koji je postigao pogodak u prvenstvenoj utakmici, ali i to je oborio Bojan Krkić.

Već u rujnu godine potpisao je devetgodišnji ugovor. Tada je debitirao u Ligi prvaka u domaćoj utakmici protiv Udinesea i odmah je zaradio pljesak cijelog stadiona nakon što je
izmijenio nekoliko proigravanja s Ronaldinhom.

Sezonu 2005/06 završio je s šest pogodaka u 17 prvenstvenih nastupa, a postigao je i jedan pogodak u šest utakmica u Ligi prvaka.

2006. godina

Zbog ozljede u dvoboju protiv Chelsea početkom ožujka morao je pauzirati nekoliko mjeseci, ali Barcelona je ipak osvojila prvenstvo i Ligu prvaka.

U sezoni 2006/07 postao je standardni prvotimac. Postigao je 14 pogodaka u 26 utakmica u La Ligi.

Sredinom studenog je u dvoboju protiv Zaragoze slomio metatarzalnu kost i morao je pauzirati tri mjeseca.

2007. godina

U ožujku je u nezaboravnom El Clasicu postigao hat-trick (3:3). Postao je tako prvi igrač nakon Ivana Zamorana u sezoni 1994/95 s tri pogotka u najvećoj utakmici španjolskog, ali i svjetskog nogometa.

Sredinom travnja je u pobjedi protiv Getafea postigao pogodak gotovo identičan Maradoninom protiv Engleske na Svjetskom prvenstvu 1986. godine. Tada su ga španjolski mediji nazvali Messidona. Pretrčao je šezdesetak metara s loptom, prošao je petoricu igrača i zaobišao vratara za pogodak u praznu mrežu.

2008. godina

Krajem veljače je protiv Valencije upisao stoti natjecateljski nastup u dresu Barcelone.

Sezonu je završio sa 16 pogodaka i 13 asistencija u svim natjecanjima.

U ljeto je Ronaldinho napustio Barcelonu i Messiju je pripao dres s brojem deset.

Postigao je hat-trick u pobjedi protiv Atletico Madrida (3:1) u Kupu Kralja.
Image

2009. godina

Prvog dana veljače ušao je s klupe u prvenstvenoj utakmici protiv Racinga i postigao dva pogotka u pobjedi 2:1. Pobjednički je bio i 5000. prvenstveni u povijesti Barcelone.

Bio je dvostruki strijelac u pobjedi protiv Real Madrida na Santiago Bernabeu početkom svibnja (6:2) čime je stigao do brojke od 36 pogodaka u svim natjecanjima tijekom sezone.

Bio je strijelac i u slavlju protiv Manchester Uniteda u finalu Lige prvaka (2:0).

Završio je sezonu s 38 pogodaka i 18 asistencija u svim natjecanjima.

Nakon osvajanja Superkupa Europe u ljeto je Guardiola izjavio da je Messi vjerojatno najbolji igrač kojeg je ikad vidio.

Sredinom rujna postigao je novi ugovor do 2016. godine s odštetnom klauzulom od nevjerojatnih 250 milijuna eura i godišnjom plaćom od 9.5 milijuna eura.

Prvog dana prosinca osvojio je Zlatnu loptu.

Dva tjedna kasnije postigao je pobjedonosni pogodak u finalu Svjetskog klupskog prvenstva protiv Estudiantesa.

Odmah potom je Fifa proglasila Messija najboljim igračem godine.

2010. godina

Sredinom siječnja je u pobjedi protiv Seville (4:0) postigao svoj stoti gol u Barceloni.

Postigao je po tri zgoditka u dvobojima protiv Tenerifea, Valencije i Zaragoze.

Početkom travnja je u pobjedi protiv Arsenala (4:1) u Ligi prvaka prvi puta u karijeri postigao četiri pogotka u jednoj utakmici. Postao je tada i najbolji Barcelonin strijelac u povijesti u Ligi prvaka tako što je srušio Rivaldov rekord.

U posljednjem kolu prvenstva je s dva pogotka protiv Valladolida stigao do brojke od 34 prvenstvena pogotka izjednačivši rekord Ronalda iz sezone 1996/97. U svim natjecanjima je postigao 47 pogodaka i upisao 11 asistencija.

U pobjedi protiv Almerije (8:0) je s tri pogotka stigao do troznamenkastog broja pogodaka u španjolskom prvenstvu.

Osvojio je još jednu Zlatnu loptu.

2011. godina

Početkom veljače postigao je hat-trick u pobjedi protiv Atletico Madrida (3:0). Bila je to rekordna 16. uzastopna prvenstvena pobjeda Barcelone.

Zgoditkom protiv Šahtara sredinom travnja postao je najbolji strijelac Barcelonine povijesti u jednoj sezoni.

U remiju protiv Real Madrida (1:1) postigao je svoj osmi pogodak u El Clasicu u karijeri.

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka protiv Real Madrida postigao je oba gola u pobjedi 2:0.

Barcelona je u finalu Lige prvaka opet igrala protiv Manchester Uniteda, a u slavlju 3:1 Messi je bio jedan od strijelaca. S 12 pogodaka u jednoj sezoni Lige prvaka izjednačio je rekord Ruuda Van Nistelrooya.

Sezonu je završio s 53 pogotka i 24 asistencije u svim natjecanjima.

U ljeto je u dvije utakmice španjolskog Superkupa protiv Real Madrida postigao tri pogotka i upisao dvije asistencije, a Barcelona je s ukupnih 5:4 osvojila trofej.

Nekoliko dana kasnije je pobjedom protiv Porta 2:0 osvojen i Superkup Europe uz zgoditak i asistenciju Messija.

S dva pogotka protiv BATE Borisova u Ligi prvaka stigao je na drugo mjesto ljestvice najboljih strijelaca Barcelone svih vremena.

Nedugo potom je s dva gola protiv Racinga stigao i na drugo mjesto najboljih strijelaca kluba u prvenstvu svih vremena.

Krajem listopada je protiv Plzena upisao 200. natjecateljski pogodak u karijeri.

Na kraju godine još jednom je osvojio Zlatnu loptu.

2012. godina

U veljači je postigao četiri pogotka u pobjedi protiv Valencije (5:1) u 200. prvenstvenom nastupu.

Mjesec dana kasnije je protiv Bayera (7:1) postao prvi igrač u povijesti Lige prvaka koji je u jednoj utakmici postigao pet golova.

Krajem ožujka je s tri pogotka protiv Granade postao najbolji strijelac u povijesti kluba s 233 pogotka nadmašivši Cesara Rodrigueza.

S dva zgoditka u četvrtfinalu protiv Milana postao je najbolji strijelac u povijesti natjecanja u jednoj sezoni postigavši ukupno 14 pogodaka.

Kad je drugog dana svibnja tri puta bio strijelac protiv Malage oborio je rekord Gerda Müllera od 67 pogodaka u jednoj sezoni.

Sezonu je završio sa 73 gola u svim natjecanjima.

S dva pogotka protiv Mallorce 11. studenog nadmašio je Peleov učinak od 74 pogotka u jednoj kalendarskoj godini.

Mjesec dana kasnije bio je i dvostruki strijelac protiv Betisa, čime je oborio rekord Gerda Müllera s 86 pogodaka u kalendarskoj godini, a istodobno je postao i najbolji strijelac Barcelonine povijesti u prvenstvenim utakmicama.

Osvojio je četvrtu Zlatnu loptu u karijeri.

2013. godina

Početkom veljače potpisao je novi ugovor do 2018. godine.

S četiri pogotka protiv Osasune stigao je do 200 prvenstvenih pogodaka u karijeri.

Novim pogotkom protiv Real Madrida postao je najbolji strijelac u povijesti El Clasica s 19 pogodaka nadmašivši Alfreda Di Stefana.

Pogotkom protiv Deportiva ostvario je niz od 17 utakmica u prvenstvenu u kojima je bio strijelac, što je svjetski rekord.

Protiv Raya je prvi puta u karijeri bio kapetan Barcelone.

Kad je svladao vratara Celte postao je prvi igrač u povijesti La Lige koji je u istoj sezoni bio strijelac protiv svake od 19 momčadi.

Drugog dana travnja je protiv PSG-a zamijenjen zbog ozljede i do kraja sezone više nije bio u pravoj formi. Ipak je ostvario impresivan učinak od 60 pogodaka i 16 asistencija u svim natjecanjima.

Nekoliko dana kasnije je protiv Valencije postigao 23. hat-trick u karijeri i postao je najbolji strijelac na gostovanjima u povijesti španjolskog prvenstva.

[ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Bambi » 22 Jan 2014, 22:39

Dobra statistika,svaka čast ko je ovo sve izračunao. :djed

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Lebowski » 16 Feb 2014, 14:19

Magični lob Lea Mesija za novi rekord!

Argentinac je po ko zna koji put pokazao da je veliki majstor fudbalske igre, a ukoliko njegovu majstoriju niste vidjeli u prenosu, evo prilike da to ispravite.

[ytube][/ytube]

Ovo je Mesijev 366. gol za Barselonu, što je najviše u historiji za igrača koji je nastupao samo za jedan španski klub, a po broju prvenstvenih golova izjednačio se sa Alfredom Di Stefanom na četvrtom mjestu sa 227 ligaških pogodaka.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Lebowski » 15 Mar 2014, 14:18

Messiju fali jedan gol da postane najbolji Barcelonin strijelac

Image

Vječiti Barcelonin rekord i dalje drži Paulino Alcantara s 369 golova u svim natjecanjima, uključujući i prijateljske utakmice. Messi je dosad postigao 368 golova, a rekord će imati priliku izjednačiti, a moguće i srušiti u nedjelju kada Barcelona u Primeri dočekuje Osasunu.

Messiju su za njegovih 368 golova bile potrebne 452 utakmice, dok je Alcantara zabio 369 golova u 357 utakmica.

Od ranije je Messi najbolji Barcelonin strijelac u službenim natjecateljskim utakmicama s 342 postignuta gola.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by storm » 15 Mar 2014, 14:36

Alcantara je ipak sa manje tekmi postigao taj rezultat :hm
mada druga su vremena bila, nogometna filozofija...danas je taktika neuporediva sa onom, prva i osnovna zamisao je ne primiti gol, pa poslije sve ostalo...
fakat nezahvalno uspoređivati ta dostignuća...

a šta kažeš na ovo :123

Transferi
"Messi je dogovorio transfer u PSG"

Image

"Lionel Messi odlazi na kraju ove sezone iz Barcelone! I to u PSG", rekao je FIFA-in agent Gallardo



FRANCOIS GALLARDO, FIFA-in agent, ponovno je šokirao javnost tako što je otkrio novu glasinu o senzacionalnom transferu.

"Lionel Messi odlazi na kraju ove sezone iz Barcelone! I to u PSG", rekao je Gallardo.

"Messi se već sastao s desnom rukom šeika Nassera Al Khelaifija, vlasnika PSG-a, kako bi dogovorio transfer. U Parizu će zarađivati čak 30 milijuna eura godišnje", dodao je Gallardo.

Podsjetimo, Messi u ugovoru s Barcelonom ima klauzulu po kojoj može napustiti Camp Nou ako netko za njega ponudi 250 milijuna eura.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by laganini » 15 Mar 2014, 14:38

možda mu nebi bio loš potez..kao da je izgubio strast..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by greeneyes » 16 Mar 2014, 09:43

Ko će Meesija odvesti? pa ni Arapi i Rusi ne mogu si priuštiti taj luksuz :mrgud
Njegova otkupna klauzula je 250 miliončeka plus porezi i ostale zavrzlame, to vele izdje na pola milijarde, sunce ti ljubim :ples
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by storm » 17 Mar 2014, 18:18

Detalji Messijevog rekorda: Postavio ga je protiv Osasune, kojoj je zabio čak 19 golova, ali ona nije njegova najveća žrtva!



Image
Lionel Messi hat-trickom protiv Osasune postao je najbolji strijelac Barcelone u povijesti s 370 golova


LIONEL MESSI hat-trickom protiv Osasune postao je najbolji strijelac u povijesti Barcelone sa 370 golova i tako preskočio Paulina Alcantaru, koji je zabio 369.

Ali, njegov prethodnik, koji je rođen u pretprošlom (1896.), a zabijao u prošlom stoljeću (1912-27), do svoje impresivne golgeterske brojke u samo 357 utakmica došao je najprije zahvaljujući prijateljskim utakmicama, u kojima je zabio čak 227 golova, dok Alcantari na službene otpada "samo" 142 gola.

Sljedeće brojke također govore da je rekord Messijevog prethodnika velikim dijelom bio neusporediv s postignućima argentinskog čarobnjaka: Alcantara je osim velikog broja golova u prijateljskim susretima, konto bildao i i Kupu Katalonije (95 golova) ili Kupu Pirineja (5 golova).

[ytube][/ytube]

Messiju je za rušenje rekorda trebalo gotovo sto utakmica više (453), ali u neusporedivo jačoj konkurenciji i težim natjecanjima.

U Primeri je postigao 232 gola, u Ligi prvaka 67, 29 u Kupu Kralja, 10 u Superkupu Španjolske, 4 na klupskom SP-u, jedan i europskom Superkupu. U prijateljskim utakmicama, samo 27!

Zanimljivo, Messi je najbolji strijelac u povijesti Barcelone postao upravo protiv kluba koji mu je omiljena mušterija: Osasuni je u deset godina zabio čak 19 golova.

Ali taj klub nije njegova najveća žrtva. Tu čast ima Atletico, protiv kojeg je postigao čak 20 golova.

Do novog rekorda u kratkoj karijeri (jer tek mu je 26 godina), Messi je došao kao i do toliko njih do sada - impresivno, jer nakon što je petim (od sedam golova Barce) rušenje Alcantare proslavio širenjem ruku i slušanjem ovacija cijelog Nou Campa, stigao je još i asistirati Pedru za pečačenje velike pobjede.

[ytube][/ytube]

Messija čekaju još dva golgeterska rekorda, koje će sigurno srušiti najkasnije sljedeće sezone:

Najboljeg strijelca u povijesti Primere, gdje je na vrhu Telmo Zarra s 251 golom, 19 više od Lea i najefikasnijeg igrača Kupa/Lige prvaka. Tamo će još kratko carevati Raul (71 gol), jer Messi ima samo četiri manje. Cristiano Ronaldo također je blizu s 62 gola u LP.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by storm » 03 Jun 2014, 07:44

Interesantne činjenice vezane za legendarnog Argentinca
Pet stvari koje vjerovatno niste znali o Messiju!

Piše: V. Vukmirović

Image

Svaki dan pričate, slušate i čitate o njemu. Vikendom ga obično gledate, ali jeste li sigurni da znate baš sve o ovom fudbaleru? Pročitajte pet zanimljivih stvari iz života i karijere Lea Messija, jednog od dvojice najboljih fudbalera današnjice!


5. Potpisao za Barcelonu zbog vještina sa video klipa

Image

Po mnogima najbolji fudbaler svijeta dospio je u Barcelonu zahvaljujući jednom video klipu. Messijev tadašnji agent ga je snimio uspješno žonglira sa teniskim lopticama i narandžama te poslao video Barceloni. Njegove vještine i klip na kojem je "ispimplao" više od 100 puta, na obostrano zadovoljstvo, nisu prošli nezapaženo. Barcelona ga je ubrzo nakon toga kontaktirala, potpisala i sve ostalo je historija...

4. Svaki gol posvećuje svojoj baki

Image

Messi je u Španiju stigao sa samo 13 godina. Kao dječak je napustio Argentinu ali to ne znači da je zaboravio mjesto odakle je došao i one koji su ga odgojili. Ostao je uvijek vjeran porodici koju stavlja na prvo mjesto i zahvalan joj je što je dospio tu gdje jeste. Veliku ulogu u njegovom odgajanju imala je upravo njegova baka. Njena smrt je potresla Argentinca i, od tada, Messi nakon svakog gola podiže ruke ka nebu. Također, Messi na ramenu ima istetovirano majčino ime u znak zahvalnosti za sav doprinos i brigu koju mu je pružila u njegovom odrastanju.

3. Messi nije mnogo pričljiv, ali se njegova riječ jako cijeni u Barceloni

Image

Messi nije jedan od igrača koji puno pričaju i poznat je kao "asocijalan" momak. Međutim, kada progovori, svaka njegova riječ ima veliku težinu i značaj. Posebno čelnicima Barcelone. U katalonskom timu Messi se mnogo pita, neki će reći i previše, budući da se pri dovođenju i otpuštanju igrača konsultuju sa Argentincem. Nikada se neće dogoditi da u Barcelonu stigne igrač koji ne odgovara Messiju, pa se zbog toga njegova pozicija u Barceloni upoređuje sa pozicijom Kobeja Bryanta u Lakersima.

2. Po Messiju je u španski rječnik dodana nova riječ

Image

Malo ljudi zna da je upravo Leo Messi zaslužan da se jedna nova riječ nađe u španskom rječniku. Riječ "Inmessionante" opisuje savršen način igranja fudbala i najboljeg igrača svih vremena. Messi uživa ogormnu popularnost u cijelom svijetu pa tako i u Španiji, gdje su odlučili otići korak dalje i proširiti svoj rječnik u čast, sada već, legendarnom Argentincu.

1. Messi nema svog menadžera!

Image

U vremenu kada djeca širom svijeta od prvih fudbalskih koraka padaju pod palicu agenata, pravo čudo predstavlja podatak da zvijezda poput Messija nema svog menadžera! O Messiju se brinu njegov otac i brat koji su zaduženi za njegovu komunikaciju sa novinarima. Ako uzmemo u obzir da je Messi više puta istakao kako nikada neće napustiti Barcelonu, zapitamo se da li je njemu menadžer uopšte i potreban?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: Koraci_u_noci and 18 guests