Lionel Messi

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Socrates » 21 Oct 2018, 18:37

Glas Razuma progovorio. :D.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by storm » 21 Oct 2018, 18:39

greeneyes wrote: 21 Oct 2018, 18:36 Ma dignut ce se prem opet. Vec imaju najbolje, i moderne, trenere s dobrom vizijom. Velik sadrzaj kvalitetnih igraca, pitanje je samo vremena kad ce opet stati na najvise postolje. A Real se svakako raspada, Barca nije nista bolja i dok je Messija i bice tu pri vrhu, cim on ode neka (nam) im je Bog na pomoci. A ovamo City, Liverpool, a evo i Celzi se tu prikljucuje.. :oo
Sve je to serie A imala u trenutku kad je krenula ka dolje...
Inače sam fan otočkog nogometa, nadam se da sam u krivu...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Socrates » 21 Oct 2018, 18:41

Serie A je pukla zbog afera. Malo malo neka velika frka oko stimanja utakmica.

A nikad nisu ni imali posjecenost na stadionima kao Englezi.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Socrates » 21 Oct 2018, 18:44

Ma nikad nisu imali ni stadione kao Englezi. Nisi mogao naci normalan stadion, osim San Sira.

Eto, sad imaju i ovaj Juventusov.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by storm » 21 Oct 2018, 18:49

Socrates wrote: 21 Oct 2018, 18:41 Serie A je pukla zbog afera. Malo malo neka velika frka oko stimanja utakmica.

A nikad nisu ni imali posjecenost na stadionima kao Englezi.
Bez obzira....u ono doba je bila top liga...
Nije ni premier liga bila tako atraktivna do ulaska Abramovića, cityjevih šeika.....zapravo koje se milijarde tamo vrte, rezultati su im nula na otvorenoj sceni...
Da...talijani su se ukopali sa aferama, berlusconi, moggi...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by greeneyes » 21 Oct 2018, 18:52

Ma Englezi sad imaju sve. Financijski su uvijek bili vrh, sad su evo prigrlili sebi i najbolje trenere, tu je i velik sadrzaj kvalitetnih igraca. A najveci akcent stavljam na sjajne trenere. Trenere koji imaju viziju. :oo mislim, volio bih ja da ih Barca opet gazi, ali to je samo pusti san :ha

A seria A je cucnula i zbog finansija(u ono vrijeme su se previse razmetali lovom) , afera pa i zastarjelog tipa fudbala. :oo
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by storm » 21 Oct 2018, 18:56

greeneyes wrote: 21 Oct 2018, 18:52 Ma Englezi sad imaju sve. Financijski su uvijek bili vrh, sad su evo prigrlili sebi i najbolje trenere, tu je i velik sadrzaj kvalitetnih igraca. A najveci akcent stavljam na sjajne trenere. Trenere koji imaju viziju. :oo mislim, volio bih ja da ih Barca opet gazi, ali to je samo pusti san :ha

A seria A je cucnula i zbog finansija(u ono vrijeme su se previse razmetali lovom) , afera pa i zastarjelog tipa fudbala. :oo
Pa iz toga je proizašla ova današnja debata....da bi moglo zbog velikih uložaka, biti priznavano samo osvajanje....taktika ništa ne prepuštati slučaju...
eto mourinho je jedan tip, koji 11 igračina može pretvoriti u bekove koji samo oru terenom :D.
Razmišljanja samo :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Socrates » 21 Oct 2018, 18:57

Ne mozes reci da su im rezultati bas nula. Jesu slabiji od Spanaca, jer Spanci by default dovode latinoamericke igrace za male pare (osim Reala I Barcelone) I imaju veliku bazu talenata.

Ali, kad se pogledaju druge lige, Englezi su ubjedljivo drugi. Od nastanka Premier Lige, United je osvojio dvije lige prvaka, Chelsea jednu, Liverpool jednu, I to jeste malo u poredjenju sa Spanijom, ali nije u poredjenju sa drugim ligama.

Vise je razloga za to.
. . . . . . . . .

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by greeneyes » 21 Oct 2018, 18:59

Sve je to super, ali Engleski timovi polako pocinju igrati i kvalitetan, dopadljiv fudbal. Nije to vise ona igra na misice :oo
Samo sabura

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Mala_Mu » 09 Dec 2018, 10:04

:klanja

Naklonite se najvecem ikada :oo
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Mala_Mu » 14 Dec 2018, 09:28

[NA DANAŠNJI DAN] Prije tačno 18 godina u prostorijama jednog teniskog kluba u Barceloni održan je sastanak kojem su prisustvovali Horacio Gaggioli i Josep Minguella (zastupnici porodice Messi) te Carles Rexach (tada tehnički sekretar kluba). Iako jedan dio trenerskog osoblja mlađih kategorija Barcelone nije pristao da Messi ostane u La Masiji, dogovor je ipak postignut i to na salveti na kojoj je pisalo:

"U Barceloni, 14. decembra 2000, u prisustvu Josepa Minguelle i Horacija (Gaggiolija), Carlesa Rexacha, tehničkog sekretara FC Barcelone, pod punom odgovornošću i uprkos nekim mišljenjima protiv potpisivanja igrača Lionela Messija, klub se obavezuje da će ga dovesti u svoje redove."

Od ugovora na salveti do najboljeg na planeti... 🐐
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Mala_Mu » 07 Jan 2019, 11:39

Nesto razmisljam kako ce fudbal osiromasiti kad se ovaj genijalac penzionise..
Uzivati dok traje..





User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Mala_Mu » 08 Jan 2019, 15:38

ZANIMLJIVOST: Prošlo je tačno 5000 dana od kako je Leo Messi postigao svoj prvi zvanični gol u dresu Barçe... Bilo je to na ligaškom meču igranom s Albaceteom 1. maja 2005. godine, a argentinski čarobnjak je postigao pogodak na asistenciju Ronaldinha.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Mala_Mu » 16 Jan 2019, 23:21

Ronaldinho: "Kad se Messi umirovi, broj 10 će opet biti slobodan, ali niko ga više nikada ne bi trebao ni dotaknuti."

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Mala_Mu » 16 Jan 2019, 23:22

:D.
Thierry Henry (trener Monaca): "Ukoliko Neymar nije htio biti u Messijevoj sjeni, tada je trebao promijeniti sport."

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Mala_Mu » 29 Jan 2019, 19:17

Ee da bude trecinu kao on bice super :oo

Messi prvi put otkrio nogometni talenat najstarijeg sina Thiaga

Image

Argentinski nogometaš Lionel Messi prvi put je u javnosti otkrio da njegov najstariji sin Thiago ima smisla za nogomet i da ga često kritikuje ukoliko odigra lošu utakmicu.

Messi je ranije govorio kako svoje sinove neće tjerati da treniraju nogomet, niti da od njih pod svaku cijenu očekuje da krenu njegovim stopama, a prvi put u javnosti je otkrio da najstariji sin Thiago prati njegove utakmcie i da je jako uključen u nogomet.

"Thiago prati utakmice Barcelone i nekoliko puta me kritikovao. Više se razumije u nogomet od brata jer je stariji, a on priča o svemu što je vezano za nogomet i jako je uključen", otkrio je Lionel Messi.

Messi je rekao da ga Thiago često tjera na razgovor o situacijama koje su se desile u toku utakmice.

"Prati apsolutno sve, ispituje, a kada stvari ne idu baš najbolje, onda me čak i savjetuje. Uvijek je teško progutati poraz i loš nastup, ali Thiago me tjera da pričam o tome što se dogodilo i ponekad mi objašnjava zašto nismo pobijedili", rekao je Messi koji je tako prvi put otkrio takve informacije o svom sinu.

Šestogodišnji Thiago je najstariji sin Lionela i Antonelle i često se pojavljuje na utakmicama svoga oca. Društvo mu, doduše rijetko, pravi mlađi brat Mateo, a najmlađi sin Ciro ima samo devet mjeseci.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Mala_Mu » 30 Jan 2019, 10:39

Zvanično dokumentovana statistika u dosadašnjoj karijeri Lea Messija, od kako je on postao član Newell's Old Boysa 1994. godine:

• Newell's (omladinski pogoni): 176 nastupa, 234 gola;
• FC Barcelona (omladinski pogoni): 107 nastupa, 105 golova;
• FC Barcelona (zvanične utakmice na seniorskom nivou): 662 nastupa, 578 golova;
• FC Barcelona (prijateljske utakmice na seniorskom nivou): 55 nastupa, 36 golova.

Dakle, argentinski čarobnjak je od 1994. godine do danas nastupio na 1000 utakmica u svim uzrastima te je postigao 953 gola.

Izvor: "MESSISTATS".

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Mala_Mu » 31 Jan 2019, 12:24

:srce

Philippe Coutinho: "Pokušavao sam dugo vremena i stvari jednostavno nisu išle kako treba. Sve se promijenilo danas nakon što sam postigao gol i zahvalan sam Leu što je meni dao da izvedem penal. Svi smo svjesni da je najbolji, ali ovakvim potezima nas stalno podsjeća zašto je broj jedan i kakav je on čovjek."

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by Hannibal » 31 Jan 2019, 13:48

joj ko jos prati statistiku u omladinskim pogonima... meni ovdje jednom upisali da sam imo 9 asistencija a ja nisam imo ni 9 pasova
🐽

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Lionel Messi

Post by damir5 » 31 Jan 2019, 15:07

Hannibal wrote: 31 Jan 2019, 13:48 joj ko jos prati statistiku u omladinskim pogonima... meni ovdje jednom upisali da sam imo 9 asistencija a ja nisam imo ni 9 pasova
znaju da ce to jednog dana zatrebati stranici "HANNISTATS" :ooo
Me? Wrong? Never! Image

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests