NK dinamo zagreb

Kutak za sportski trenutak
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by storm » 07 May 2017, 21:42

Inače....na temu sam došao zbog ovoga :klanja

HNL
BRAVO, KLINCI! Dinamovi pioniri prvaci Europe

Dinamova U-14 momčad osvojila je prestižni Nike Premier Cup, neslužbeno europsko prvenstvo
Piše: S.M.

Image
Foto: GNK Dinamo

DINAMOVA U-14 momčad, odnosno stariji pioniri II, osvojili su u Berlinu prestižni Nike Premier Cup 2017 European Finals. Momčad Mire Davidovića u finalu je pobijedila Hoffenheim 2:0 i tako postala neslužbeni prvak Europe u ovoj kategoriji, budući da u tom natjecanju sudjeluje sve najbolje europske mlade momčadi.

Dinamo se na turnir plasirao pobjedom na 15. Memorijalu vukovarskih branitelja na kojem je s 10:0 pobijedio vršnjake iz Rijeke. U Berlinu su igrali u skupini protiv Olympiakosa, Šahtara i finske Honke. Prvu utakmicu izgubili su od Grka 1:0, pa pobijedili Šahtar 1:0 i u zadnjem susretu remizirali s Honkom 0:0, što je bilo dovoljno za prolaza.

U četvrtfinalu su nakon penala izbacili RB Salzburg, u polufinalu Spartu čak 5:0 i u finalu Hoffenheim.

"To je praktički europsko prvenstvo, jer igra 16 najboljih momčadi. Organizacija je vrhunska, a igrali smo na pomoćnom terenu Herthe. Veliki je to rezultat, ali moramo ostati skromni. Hvala i našim ljudima koji žive u Njemačkoj i navijali su za nas. Atmosfera je bila sjajna", rekao je trener Davidović.

Dinamo je ovaj turnir, koji se igra od 1993. godine, osvojio i 2013. u Manchesteru. U Berlinu je četiri gola za Dinamo zabio Bartol Barišić, a tri Ante Crnac.

U Berlinu su igrali: Mislav Zadro, Julijan Evačić, Filip Brekalo, Domagoj Jerbić, Luka Romac, Ivan Šaranić, Tomislav Duvnjak, Josip Mihalić, Bartol Barišić, Viktor Kanižaj, Marko Novak-Stanko, Karlo Ivančin, Ante Crnac, Marko Doljanin, Lukas Kačavenda.

Uz glavnog trenera Davidovića, u sturčnom stožeru su bili i Željko Vrebac, Matej Ivić i Jasmin Osmanović.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by storm » 12 Jul 2017, 06:27

Danas u 13:00h....promo novi dres :storm

Adidas je novi tehnicki sponzor :baklja

Konacno
FB_IMG_1499832618855.jpg
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by Hannibal » 12 Jul 2017, 15:22

nesto kontam danas mamicev najveci uspjeh nije sto je uzeo onolike pare za pjaci nego sto je uzeo 50 milja sarajevu za saida
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by storm » 12 Jul 2017, 15:49

Erotika :rozi :love
FB_IMG_1499859913572.jpg
FB_IMG_1499859921043.jpg
FB_IMG_1499859927076.jpg
FB_IMG_1499859934004.jpg
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by posmatrac » 12 Jul 2017, 16:30

storm wrote: 12 Jul 2017, 06:27 Danas u 13:00h....promo novi dres :storm

Adidas je novi tehnicki sponzor :baklja

KonacnoFB_IMG_1499832618855.jpg
A dzaba sve, opet ce popravljanje gol razlike velikim evropskim ekipama da budu najveci dometi :zubi

Do duse , sad i da bi se do te faze doslo treba biti bolji od Rijeke :ok

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by storm » 12 Jul 2017, 17:28

Igra se europa liga...tu se nekako i moze...a i ne mora :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by posmatrac » 12 Jul 2017, 17:31

A nekada se osvajao Kup sajamskih gradova( Kup Uefa) itd :oo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by storm » 12 Jul 2017, 21:08

posmatrac wrote: 12 Jul 2017, 17:31 A nekada se osvajao Kup sajamskih gradova( Kup Uefa) itd :oo
To je bilo kad se igralo za kikiriki u cijelom svijetu....danas je elita cca 200-500x bogatija od dinama....jako logično da ne mogu prismrditi...
a zašto je bogatija? Jer imaju proizvod koji nekoga zanima...
koga zanimaju ove šaban lige tu?

Kajgod....kotrlja se ipak, neki tumbalumba je stigao iz Toulousea :oo

HNL
DINAMO PREDSTAVIO NAJVEĆE POJAČANJE Doumbia potpisao na dvije godine

Malijac Doumbija potpisao za Dinamo
Piše: I.G.


Image
Foto: GNK Dinamo

TONGO DOUMBIA službeno je novi igrač GNK Dinamo!

Poslije liječničkog pregleda, 27-godišnji reprezentativac Malija potpisao je danas dvogodišnji ugovor s Dinamom nakon dogovora Dinama i Toulousea oko odštete koja nije objavljena.

Defenzivni vezni, koji je u karijeri nastupao za Stade Rennais, Wolverhampton, Valenciennes i Toulouse, ima i 18 nastupa za reprezentaciju Malija.

"Ovo mi je iskorak u karijeri. Veselim se novim izazovima i debiju u europskim natjecanjima. Dinamo je veliki klub i naravno da sam jako sretan što sam ovdje. Dat ću sve od sebe da pomognem ekipi, kao i da čelnicima kluba i navijačima pokažem zahvalnost na terenu", izjavio je Doumbia nakon potpisivanja ugovora.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by posmatrac » 17 Jul 2017, 13:47

storm wrote: 12 Jul 2017, 21:08
posmatrac wrote: 12 Jul 2017, 17:31 A nekada se osvajao Kup sajamskih gradova( Kup Uefa) itd :oo
To je bilo kad se igralo za kikiriki u cijelom svijetu....danas je elita cca 200-500x bogatija od dinama....jako logično da ne mogu prismrditi...
a zašto je bogatija? Jer imaju proizvod koji nekoga zanima...
koga zanimaju ove šaban lige tu?

Jbg i u vrijeme kada se igralo za "kikiriki" su dominirali skoro isto velikani evropskog fudbala kao i danas, jedina razlika je u tome da su "nasi" ex Jugo timovi bas pali k..cu za usi.

Razlog je taj sto nema vise pravila da se igraci ne smiju prodavati vani prije 28 godine zivota, i sto su o " ono" vrijeme isti timovi igrali zajedno godinama, pa su logicno bili i uigraniji, i imali smo najvece znalce i zvijezde koji su tada igrali u nasoj, a ne u evropskim ligama.

MAlo sutra bi ZAmbata i ostale vedete Dinama iz te samiponske generacije igrale za " modre" da su vladala danasnja pravila, po kojim nasi klubovi nemaju vise nikakvih sansi za osvajanje trofeja ili znacanijih rezultata na evropskoj scerni.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by storm » 18 Jul 2017, 05:42

Suluda mi je i rasprava o necemu poput zabrane nekome, da gotovo pola zivota ne smije raditi sto hoce i gdje hoce...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by posmatrac » 18 Jul 2017, 11:09

Suluda ti je rasprava i i tome da je do prije 20tak godina i Uefa zabranjivala da vise od 3 stranca mogu igrati za bilo koju evropsku ekipu?

Zaboravih ja da si ti globalista pa ti ne smeta sto krupni kapital prvo osiromasi jedan ekonomski prostor, pa mu onda nametne svoje pravila ponasanja.

U svakom slucaju sada budi sretan sto Dnamo moze da osvoji samo riki kiki kup, i sto protivnike ima u ljutom Interu iz zapresica i strasnom Rudesu, ali hajde, nemamo svi isti stav prema fudbalskim vrijednostima.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by storm » 18 Jul 2017, 11:47

Hehe...dinamo glede toga cist ok...sto ne mogu ustvrditi za ostatak :hihi
Malo nas zeza sto lovu maznjava glavonja...ali i to ce se rijesiti...fbi i svicarci imaju sad konkretne dokaze...pa ga ni hdz&sdp bagra nece spasiti :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by posmatrac » 18 Jul 2017, 11:58

storm wrote: 18 Jul 2017, 11:47 Hehe...dinamo glede toga cist ok...sto ne mogu ustvrditi za ostatak :hihi
Malo nas zeza sto lovu maznjava glavonja...ali i to ce se rijesiti...fbi i svicarci imaju sad konkretne dokaze...pa ga ni hdz&sdp bagra nece spasiti :ok
MA meni zao sto mi Dinamo i HAjduk vise ne dolaze na Grbavicu, pa i na Kosevo, jbg nostalgija me puca :zubi

HAjde valjda ce se nekad formirati i ta zajednicka liga :ok

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by storm » 23 Jul 2017, 07:45

posmatrac wrote: 18 Jul 2017, 11:58
storm wrote: 18 Jul 2017, 11:47 Hehe...dinamo glede toga cist ok...sto ne mogu ustvrditi za ostatak :hihi
Malo nas zeza sto lovu maznjava glavonja...ali i to ce se rijesiti...fbi i svicarci imaju sad konkretne dokaze...pa ga ni hdz&sdp bagra nece spasiti :ok
MA meni zao sto mi Dinamo i HAjduk vise ne dolaze na Grbavicu, pa i na Kosevo, jbg nostalgija me puca :zubi

HAjde valjda ce se nekad formirati i ta zajednicka liga :ok
Moze i ta liga...ali austrougarski model...
Preko drine, sta smo se igrali, igrali smo se :oo
Ozbiljno...oni se medjusobno ubijaju iz vatrenog oruzja po beogradu...sto bi se dogodilo ostalima, mozes samo nagadjati..
A nakon toga i njima, gdje dodju....
Ne vrijede sve lige ovog svijeta, da samo jedan mladi zivot padne :jok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by storm » 23 Jul 2017, 07:46

Sluzbeno ako natrcite, ko partizan onomad ...ok :hihi
Nabijemo vam petardu i ajte doma :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by Krokodil Behko » 23 Jul 2017, 09:48

storm wrote: 23 Jul 2017, 07:45
posmatrac wrote: 18 Jul 2017, 11:58
storm wrote: 18 Jul 2017, 11:47 Hehe...dinamo glede toga cist ok...sto ne mogu ustvrditi za ostatak :hihi
Malo nas zeza sto lovu maznjava glavonja...ali i to ce se rijesiti...fbi i svicarci imaju sad konkretne dokaze...pa ga ni hdz&sdp bagra nece spasiti :ok
MA meni zao sto mi Dinamo i HAjduk vise ne dolaze na Grbavicu, pa i na Kosevo, jbg nostalgija me puca :zubi

HAjde valjda ce se nekad formirati i ta zajednicka liga :ok
Moze i ta liga...ali austrougarski model...
Preko drine, sta smo se igrali, igrali smo se :oo
Druga liga - zapad. Taman i jesmo na tom nivou :plavi
online

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by posmatrac » 23 Jul 2017, 12:22

storm wrote: 23 Jul 2017, 07:45
posmatrac wrote: 18 Jul 2017, 11:58
storm wrote: 18 Jul 2017, 11:47 Hehe...dinamo glede toga cist ok...sto ne mogu ustvrditi za ostatak :hihi
Malo nas zeza sto lovu maznjava glavonja...ali i to ce se rijesiti...fbi i svicarci imaju sad konkretne dokaze...pa ga ni hdz&sdp bagra nece spasiti :ok
MA meni zao sto mi Dinamo i HAjduk vise ne dolaze na Grbavicu, pa i na Kosevo, jbg nostalgija me puca :zubi

HAjde valjda ce se nekad formirati i ta zajednicka liga :ok
Moze i ta liga...ali austrougarski model...
Preko drine, sta smo se igrali, igrali smo se :oo
Ozbiljno...oni se medjusobno ubijaju iz vatrenog oruzja po beogradu...sto bi se dogodilo ostalima, mozes samo nagadjati..
A nakon toga i njima, gdje dodju....
Ne vrijede sve lige ovog svijeta, da samo jedan mladi zivot padne :jok
Ma ja, u Hrvatskoj i Bih, sve cvjecke od moralnih vertikala medju navijacima, sto od slucaja ubistva Mirze RAscica pa prije toga i Vederana Puljica.

Ne radi se samo o porastu delikvencije i huliganstva u Srbiji, nego na citavom ovom prostoru,a samo jak zakon o navijacima ( kakav je napravila TAcherova u Engleskoj) moze stati u kraj porastu istog na citavom prostoru Ex Ju, sto naravno nije u interesu nacional kriminalnim vlastima, koji upravo medju vodjama tih navijackih grupa imaju svoje isturene vojnike na terenu.

Sreca da se oni nece ni pitati nego ce Uefa prije ili kasnije potaknuti regionalno takmicenje, pa ce domaci politicari biti prinudjeni da rijese problem huliganstva, na rados stvih pravih ljubitelja fudbala,a ne papaka kojima je npr veliko sto im na Grbavicu dodje strasni slavni Radnik iz Bijeljine :grana

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by posmatrac » 23 Jul 2017, 12:24

Krokodil Behko wrote: 23 Jul 2017, 09:48
storm wrote: 23 Jul 2017, 07:45
posmatrac wrote: 18 Jul 2017, 11:58
storm wrote: 18 Jul 2017, 11:47 Hehe...dinamo glede toga cist ok...sto ne mogu ustvrditi za ostatak :hihi
Malo nas zeza sto lovu maznjava glavonja...ali i to ce se rijesiti...fbi i svicarci imaju sad konkretne dokaze...pa ga ni hdz&sdp bagra nece spasiti :ok
MA meni zao sto mi Dinamo i HAjduk vise ne dolaze na Grbavicu, pa i na Kosevo, jbg nostalgija me puca :zubi

HAjde valjda ce se nekad formirati i ta zajednicka liga :ok
Moze i ta liga...ali austrougarski model...
Preko drine, sta smo se igrali, igrali smo se :oo
Druga liga - zapad. Taman i jesmo na tom nivou :plavi
Mozda da se prikljucimo Njemackoj 3coj bundesligi, posto nas narod ima 90% tanku plavu kosu i plave oci :plavi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by storm » 23 Jul 2017, 12:26

Sta je uradila M. Thacher?
Samo vise nije u premijer ligi i na tv...inace huliganizam nikad zesci na otoku...:kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: NK dinamo zagreb

Post by posmatrac » 23 Jul 2017, 12:27

storm wrote: 23 Jul 2017, 07:46 Sluzbeno ako natrcite, ko partizan onomad ...ok :hihi
Nabijemo vam petardu i ajte doma :ooo
TAd je PArtizan rasprodao citavu samiponsku generaciju koja je osvolila naslov godinu ranije, spica im igrao vjeciti rezervista Isailovic :lupa

NAlijeali ste u vi kroz istoriju relativno cesce nego mi, dovoljno je pogledati medjusobni bilans :ok

U svakom slucaju ako si pravi navijac Dinama , trebalo bi da ti bude cast da titule osvajate u utakmicama protiv PArtizana, Zvezde, Vojvodine, Sarajeva, Zelje,a ne protiv Interea iz ZApresica.

Ali sto je sigurno sigurno je jeli tako :hihi

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests