Selektor BiH: Ivaylo Petev

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Rockefeller » 16 Dec 2014, 00:02

To ti samo govori kakve smo sve trenere prije njega imali. :D
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by greeneyes » 16 Dec 2014, 00:06

Nemojte mi više priče o Safetu, čim se sjetim priče-pa neki od igrača su podbacili.. nAmah mi hoće bit' loše. :valja :roll
Samo sabura

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by greeneyes » 16 Dec 2014, 16:14

“Kada sam čuo da je moj Meša izabran, nisam mogao da prestanem plakati”
Piše: S. T.

Sutra pečem halvu, jer moj Meša se nakon 27 godina izbivanja po bijelom svijetu vraća kući – kaže na početku posjete novinara agencije Patria majka novog selektora nogometne reprezentacije BiH Ševka Baždarević.

Otac penzioner Hamed Baždarević suze nije mogao zaustaviti te iskreno kaže: „Nisam očekivao zaista da će biti izabran, ali sada ne mogu od sreće da prestanem plakati“. Majka Ševka prelistava novine i hvali novinara “Oslobođenja” koji je u dušu opisao njenog Mešu.

Muštuluk Mešinim roditeljima uzeo je komšija Hajrudin Blažević, koji se s Mešom druži dugih 50 godina. On je ponosni vlasnik Mešinog dresa sa utakmice Jugoslavija-Bugarska (3:2) odigrane u Splitu 1983. godine.

- Ovaj dres vratio sam Meši nedavno, jer on će duže živjeti od mene, pa neka ovaj vrijedni dres na kojem stoji broj 5 (Meša uvijek nosio 10 op.a.) ostavi svojoj djeci – kaže Blažević pojasnivši da Baždarević, novi predvodnik Zamjeva u BiH stiže sutra.

Image

Prava bosanska porodica gdje nikom ne smije da fali bilo šta u iščekivanju sina Mehmeda sjeća se davnih vremena.

- Bio je tako mali, jedva je hodao. U mahali bi skinuo gaćice stavio na štap i uzvikivao bi Željo, Željo. Bio je i dobar đak, odlikaš, a haman je bio okončao studije na Ekonomiji, ali eto sudbina ga odvede na drugu stranu – kaže majka Ševka.

Otac Hamed klima glavom „hajde bona Ševko, više je na mene”.

- Ja sam uvijek bio discipliniran i odgovoran - kaže ponosni otac.

- Pazi nas nemam riječi. Zove svaki dan po dva tri puta. Čak mi je i laptop nabavio, jer nas želi i gledati dok pričamo. Uvijek misli mi skrivamo istinu, pa se ovako uvjeri da smo dobro i zdravo – kaže Hamed.

Baždarević se kao dječak s porodicom doselio u Sarajevo iz Višegrada i priznaje da je opredijeljen kao Sarajlija, iako je rođen u gradu na Drini. Na Grbavici je počeo trenirati 1969. godine, kod trenera Vjekoslava Luje Kranjca. Prvotimac Željezničara postao je 1977. godine, gdje je igrao 10 godina. Potom je dugo godina igrao u francuskom Sochauxu, odakle je 1996. prešao u Nimes. Karijeru je završio u švicarskoj ekipi Etoile Carouge. Neumoran trkač visoke tehnike, prirodni lider na terenu, graditelj igre, asistent, te uvijek potencijalni strijelac iz drugog plana.

Image

- Živio je uvijek fudbal. Ja sam davne 1945. godine došao u Sarajevo. Bili smo i podstanari, ali eto snašli smo se. Sada imamo hvala Bogu sve što poželimo – govori Hamed opet brišući suze, dok ga je Ševka „zadirkivala“ da će biti ružan na slikama.

- Ma, hajde bona. Veselje je, nije žalost. Suze su radosnice, ja ih se ne stidim – govori Hamed.

Meša je igrao i za sve mlađe selekcije bivše države. Sakupio je 111 reprezentativnih nastupa, uključujući i nastupe za reprezentaciju BiH. Apsolutni je rekorder po broju utakmica za sve selekcije bivše Jugoslavije. Bio je i kapiten reprezentacije Jugoslavije i osvajač bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Los Angelesu 1984. godine. Meša je kao kapiten predvodio i državni tim BiH u njegovom prvom zvaničnom nastupu u Kalamati protiv Grčke 1996. godine u kvalifikacijama za Mundijal u Francuskoj. Ipak, Meša bi volio da je mogao ostaviti malo više traga u nacionalnom dresu BiH.

- Moj Meša je pravi Bosanac. Nekako mi sve toplo oko srca kada shvatim da ću ga sada viđati stalno. Nek je on nama živ i zdrav i neka nam Zmajevima prenese ono što zna. Hvala onima koji su ga izabrali nisu pogriješili sigurno – dodaje Hamed.

Iako su oboje prešli osamdeset godina, kažu da danas žive ostvarenje snova svojih i Mešinih. Meša se vraća kući, a oni će se u starosti nagledati svog ljubimca.

- Da vam dva dana pričamo ne bismo sve stigli ispričati. Eto vidjet ćemo na kraju šta će biti. On se trudio dok je bio ovdje da svoj rad ljudima u Savezu najbolje prenese. Sad nek se dogovaraju – dodao je Hamed.

FOTOGRAFIJA ZA USPOMENU

Pregršt fotografija iz mlađih dana listali su Baždarevići, ali nana Ševka posebno je ponosna na unuku, Mešinu kćerku koja je novinarka u Francuskoj.

- Dajte nek mi se i ona vrati, da joj nađemo kakav posao – kaže kroz šalu Ševka.

URAMLJENI SOCRATES

Otac Hamed ponosan je pak na fotografiju Meše s Brazilcem Socratesom.

- Na ovu sam ponosan. Uramio sam je, eto vidite kad je moj Meša bio u Brazilu – dodao je Hamed.

Image
Samo sabura

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Mala_Mu » 16 Dec 2014, 18:00

Meša Baždarević: Na posao krećem već danas

Mehmed Baždarević održao je prvi sastanak kao selektor Zmajeva sa čelnim ljudima Nogometnih saveza BiH. Kako je kazao nakon sastanka, nije bilo razgovora o detaljima.


Novi selektor nogometne reprezentacije BiH je zamolio novinare da budu dobri prema njemu u budućnosti.


Rekao je da mu je drago što je dobio povjerenje Saveza te dodao da nisu razgovarali o detaljima ugovora iako se to očekivalo. On je dodao da neće biti nikakvih problema u vezi sa ugovorom.

"Meni je najvažnije da sam tu, da sam selektor i da na posao krećem već danas. Već razmišljam o prvoj utakmici i pravim plan. Uzet ću malo vremena da se radujem zbog imenovanja, a nakon toga ću napraviti plan kako bi se što bolje spremili za sljedeću utakmicu", kazao je Baždarević.

Razgovora o njegovim pomoćnicima, kao ni drugim planovima, nije bilo, a više detalja bit će poznato početkom naredne sedmice.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Pasaga » 16 Dec 2014, 19:48

Svi su izgledi da je Vaha u pravu kad veli da nezeli raditi sa balkancima.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Mala_Mu » 20 Dec 2014, 17:12

Baždarević: Pozdravite mi Ćiru


Negdje na tragu hrvatske nacionalne momčadi, koja je prošle godine za šefa dobila “Nijemca” trenerski školovanog u inozemstvu, reprezentacija BiH Sušićevog je nasljednika pronašla u “Francuzu”, Mehmedu Baždareviću.

54-godišnjak bogate igračke biografije iskočio je prošlog tjedna u konkurenciji Hadžibegića, Osima juniora, Sliškovića, Štimca i Rajevca, a ovog se ponedjeljka bacio na posao…

Trenersko ime gradio sam u Francuskoj. Počeo sam u Sochauxu gdje sam tri godine vodio mladu momčad, a onda sam dvije godine u profesionalnom pogonu asistirao Lacombeu i Fernandezu. Nakon toga sam preuzeo mali Istres i uveo ga u 1. ligu, ali taj se uspjeh nažalost pokazao kao senzacija koja će trajati jedno ljeto. Klub nije imao ambicija za iskorak, razišli smo se već do prosinca – vrti Baždarević film karijere za Jutarnji list.

Uspjehom s Istresom 2003. godine otvorio je vrata frankofonog svijeta, sljedeći angažman pronašao je u tuniskom Etoile du Sahelu s kojim je igrao finale afričke Lige prvaka. Produžio je prema Kataru i, kaže, plasmanom na peto mjesto s Al-Wakrahom napravio lijep uspjeh.

– Lijep s obzirom da je riječ o malom klubu, a mali su mi klubovi očito bili suđeni. Nakon toga sam stigao u Grenoble, također mali klub, i uveo ga iz druge u prvu ligu. Grenoble nikada prije nije igrao u Le championnatu, ubrzo potom stigli smo i do polufinala francuskog kupa. Tada sam proglašen najboljim trenerom druge francuske lige. 2008. godine u izboru kolega trenera i sportaša proglašen sam najboljim trenerom u Bosni i Hercegovini. Nakon Grenoblea sam se vratio u Sochaux i ostao osam mjeseci. Uvodno je razdoblje bilo uspješno, ali kada su stigli neuspjesi i s njima loša atmosfera u klubu, ja sam predložio rastanak. Kada podvučem crtu, iza sebe imam 150 utakmica u prvoj i 150 utakmica u drugoj francuskoj ligi.

Danas na jednom kraju globalne trenerske klackalice sjedi Jose Mourinho, a na suprotnoj strani je Pep Guardiola. Čijoj metodi ste bliže?

– Pokušavam biti negdje između, možda malo bliže Guardioli jer sam ipak bio igrač. Znam što igrač osjeća i kako se ponaša na terenu, pa kao trener nastojim miksati stvari. Želim kontrolu nad svlačionicom i disciplinu, ali istovremeno znam da s igračima moram biti najbolji prijatelj ako želim da za mene izgaraju. Ipak, ne bih volio da se sve u ovom razgovoru vrti oko najpoznatijih trenera današnjice. Puno više sam kroz karijeru učio i upijao od velikih trenera koji su me vodili kroz igračku karijeru. Najveći respekt imam za Biću Mladinića, Ivića, Boškova, Ćiru Blaževića i posebno Ivicu Osima, koji je imao najveći utjecaj na mene.

Ćiro je vašu inauguraciju ispratio salvom kritika?

– Nema veze, za gospodina Blaževića imam samo poštovanje. Ako nam je u prošlosti izletjela neka pogrešna riječ, ne trebamo od toga praviti drame. Pozdravite vi meni Ćiru, ali i mojeg “druga” Tomu Ivkovića s kojima sam dijelio svlačionicu bivše reprezentacije još od juniorskih, a možda i pionirskih dana. Napišite da sam bolji trener od njega, ha-ha…

Kakvu atmosferu zatječete u svlačionici reprezentacije?

– Ima problema. Da ih nema, ne bi se čelnici Saveza odlučili za promjenu na klupi, ali s druge strane, nema govora o rasulu i kaosu.
Sve su to stvari koje se mogu riješiti ako će biti sloge i zajedništva. Prvo nas nogometnih ljudi, a onda i navijača, medija itd. Reprezentacija je vrlo kvalitetna, ail se nakon Svjetskog prvenstva očito malo ispuhala i izgubila motive. Rejting nam se srušio na startu ovih kvalifikacija za Euro, ali stignemo ga popraviti.

Jeste li sigurni? BiH je iz prve četiri utakmice skupila samo dva boda. Koliko bodova morate skupiti u preostalih šest dvoboja?

Hm, barem petnaestak. Što drugim riječima znači da u šest utakmica igramo šest finala. Na prvi pogled nemoguća misija, ali možemo stići do trećeg mjesta u skupini. Mobilizirat ćemo sve snage, maksimalno se pripremiti za svaki meč, a onda kako bude. Što bi ovdje rekli, inašalah…

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Mala_Mu » 23 Dec 2014, 18:11

[ytube][/ytube]

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Online

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Krokodil Behko » 29 Dec 2014, 21:54

Baždarević će imati nešto manju platu od Sušića

Mehmed Baždarević je na sjednici Izvršnog odbora nogometnog saveza BiH, održanoj u Zenici, potpisao selektorski ugovor do kraja kvalifikacija za EURO 2016. godine, odnosno do kraja Evropskog prvenstva u Francuskoj, ako se reprezentacija plasira na ovo takmičenje.

- Dužina ugovora mi uopšte nije bitna, jer na ovom poslu mogu ostati nekoliko dana, ali i godine. Imam vrlo važan zadatak, i potpuno se okrećem tome, rekao je Baždarević.

Zanimljivo je da će Baždarevićeva plata i bonusi biti manji od onih koje je imao njegov prethodnik Safet Sušić, a to je bilo, podsjetimo se, okruglih 50.000 maraka mjesečno. Baždarević će imati nešto manju platu od Sušića, te će ona iznositi 30.000 maraka mjesečno, saznaje "Avaz".



(vijesti.ba)
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by KOMESAR » 31 Dec 2014, 10:06

storm wrote:Image
Stoje:
Slobodan Janjuš, Nedžad Verlašević, Mirsad Baljić, Vlado Komšić, Haris Škoro

čuče:
Refik Šabanadžović, Rade Paprica, Mehmed Baždarević, Radmilo Mihajlović, Branislav Berjan, Edin Čurić
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by KOMESAR » 03 Jan 2015, 17:49

Baždarević spremio pozive za čak šest novih igrača!

Naš selektor će konkurenciju za tim pojačati s Mariom Vrančićem, Milanom Đurićem, Veroljubom Salatićem, ali i dvojicom-trojicom povratnika - Semirom Štilićem, Samirom Jahićem i Ervinom Zukanovićem.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by greeneyes » 03 Jan 2015, 18:02

Znači Meša već na početku vuče dobre poteze. Poteze koje Pape nije htio povuči iz ko zna kakvih razloga. :aplauz
Samo sabura

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Online

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Krokodil Behko » 03 Jan 2015, 20:37

Ko ono bi Mario Vrančić? Ostala dvojica su mi poznati.
Hej pa čuj, što se tiče Salatića, pusti tu Papetovu priču da imamo jaku vezu. Mi tu imamo samo dva klasna igrača, Pjanića i Lulića. Što bi ostali bili nezamjenjivi? Eh da, tu je i Bešić ali možda će on katkad igrati štopera. Ne mora značiti da svaku igramo sa zadnjim veznim.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by storm » 03 Jan 2015, 20:40

KOMESAR wrote:
storm wrote:Image
Stoje:
Slobodan Janjuš, Nedžad Verlašević, Mirsad Baljić, Vlado Komšić, Haris Škoro

čuče:
Refik Šabanadžović, Rade Paprica, Mehmed Baždarević, Radmilo Mihajlović, Branislav Berjan, Edin Čurić
ovo je bio željo :cool
da su još koju godinu ostali na okupu, svašta su mogli
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by KOMESAR » 03 Jan 2015, 22:30

storm wrote:
KOMESAR wrote:
storm wrote:Image
Stoje:
Slobodan Janjuš, Nedžad Verlašević, Mirsad Baljić, Vlado Komšić, Haris Škoro

čuče:
Refik Šabanadžović, Rade Paprica, Mehmed Baždarević, Radmilo Mihajlović, Branislav Berjan, Edin Čurić
ovo je bio željo :cool
da su još koju godinu ostali na okupu, svašta su mogli
Desetak godina Željo je bio pola reprezentacije.Švabo je i sa Šturmom igarao Ligu prvaka!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by storm » 03 Jan 2015, 22:36

Meni je Haris Škoro bio :cool
kad je došao u dinamo, ja si flomasterom na majicu napisao škoro :grana

učitelj tjelesnog u osnovnoj me zvao škoro od tad :D.
Kasnije i Mihajlović došao .... Šabanadžović u zvezdu ..... moćna ekipa...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by KOMESAR » 03 Jan 2015, 22:54

storm wrote:Meni je Haris Škoro bio :cool
kad je došao u dinamo, ja si flomasterom na majicu napisao škoro :grana

učitelj tjelesnog u osnovnoj me zvao škoro od tad :D.
Kasnije i Mihajlović došao .... Šabanadžović u zvezdu ..... moćna ekipa...
Samo što je velika četvorka odvodila igrače,a Željo nikad nije bio toliko moćan da kupi nekog od njih.
Zvezda je kupovala neke igrače samo da oslabi protivnika.
Naravno,bilo je ih onih koji se nisu mogli kupiti za novac (Pape,Meša,Švabo,Hase...)
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by storm » 03 Jan 2015, 22:57

Nije ni dinamo bio u nekoj poziciji .....uglavnom su svi ponajbolji na kraju završili u beogradu, ako su ih ovi poželjeli :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by KOMESAR » 03 Jan 2015, 23:01

Hajduk je u financijskoj krizi ali je skaute poslao po čitavom Balkanu u potrazi za kvalitetnim i potencijalnim nogometašima.

Nakon što je potvrđeno kako će Josip Juranović iz Dubrave stići u Hajduk, te kako je blizu transfera i lijevi bek Željezničara Josip Kvesić, čini se kako bi se uskoro u Split mogao preseliti i mladi BiH reprezentativac Belmin Halilović.

''Kontaktirali su me ljudi iz Splita i pitali želim li preći u Hajduk. Naravno, pristao sam i za tri dana odlazim u Split. Vjerojatno ću potpisati predugovor, a profesionalni ugovor me čeka kad napunim 18 godina. Ostaje žal, jer napuštam svoje suigrače u Olimpicu, ali tako je to u nogometu'' - izjavio je Halilović

Halilović je inače član mlade bh. reprezentacije, no preseljenjem u Hajduk navodno je spreman zaigrati i za hrvatsku reprezentaciju.

''Volim svoju zemlju, ali imam sve manju želju da igram. Kod nas igra novac, a ne igrači. Uskoro ću dobiti hrvatsku putovnicu'', otkrio je Halilović.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by KOMESAR » 03 Jan 2015, 23:07

storm wrote:Nije ni dinamo bio u nekoj poziciji .....uglavnom su svi ponajbolji na kraju završili u beogradu, ako su ih ovi poželjeli :cudi
Kupovao je i Dinamo,ali ne ko Zvezda i Partizan.
Recimo, Zvezda je kupila od Sarajeva Srebrenka Repčića koji uopšte nije imao tamo mjesta,a u Sarajevu je četiri godine bio najbolji strijelac.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by storm » 04 Jan 2015, 00:29

Ma dobro se sjećam one trakavice isto , miralem zjajo iz iskre bugojno....kupili ga samo da ne ode u dinamo ili hajduk....
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests