Selektor BiH: Ivaylo Petev

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Mala_Mu » 10 Nov 2015, 13:40

Baždarević: Ove utakmice se igraju jednom u životu i mi zaslužujemo odlazak na EP


Selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Mehmed Baždarević danas se u Trening centru, prije prvog zajedničkog treninga naših bh. reprezentativaca, obratio medijima, gdje je govorio o očekivanjima i stanju u ekipi pred utakmicu sa selekcijom Irske.


Selektor je kazao kako ga špekulacije o igranju Longa još uvijek ne interesuju te da će sačekati još nekoliko dana da vide konačan sastav s kojim će Irska doći u BiH.

"Kao prvo, ima dosta špekulacija, ali na nama je da se spremimo i da igramo, sa Longom ili bez njega. Sačekat ćemo još dan-dva da vidimo s kojim timom će Irska početi, a najvažnije je da mi spremimo ono što je naše", izjavio je Baždarević te dodao:

"Studirali smo ih do najsitnijih detalja, a ovdje će igrati srce, želja i forma. Ja se nadam da ćemo s našom publikom koja je učestvovala sa svima nama u dobrom i lošem, imati argumente da napravimo nešto dobro u ovoj utakmici".

[ytube][/ytube]

Selektor Baždarević će na raspolaganju imati većinu igrača, a u toku dana očekuje se dolazak Bešića i Spahića. Osim Aničića, Krunića i Zeca niko neće odsustvovati s okupljanja u Zenici.

"Neugodnih iznenađenja nema. Aničić je imao povredu nosa, Krunić i Zec su imali zdravstvene probleme i nismo željeli rizikovati. Ovi ovdje momci su u najboljem redu", izjavio je Baždarević.

Na pitanje novinara da prokomentariše izjavu selektora Irske Martina O'Neilla kako Irska zaslužuje odlazak na Evropsko prvenstvo, Baždarević je odgovorio:

"Njegovo je pravo da misli tako. Sigurno je da su igrali dobro, ostajem u uvjerenju da se radi o kvalitetnoj ekipi i skoncentrisan sam na našu ekipu i igru. U Engleskoj imaju kvalitetne igrače, njihova igra im daje nadu, ali i mi imamo argumenata da izborimo plasman".

Selektor je još dodao da će u utakmici koja će biti odigrana u petak presuditi borbenost i želja.

"Znate da se ove utakmice igraju jednom u životu, ali da vam ja ne bih pričao neke bezvezne stvari, ovdje uz kolektivnu igru, ekipu i želju možemo nadigrati našeg protivnika", dodao je Baždarević.

Produženje ugovora sa Nogometnim savezom Bosne i Hercegovine selektoru Baždareviću nije donijelo neki mir. Nervoza i pritisak pred odlučujuće utakmice još su prisutni.

"To ne mijenja stvari, da li sam selektor ili ne. Naš rad, nervoza i pritisak su prisutni i najvažnije je da govorimo o tome. Mislim da i mi zaslužujemo odlazak na Evropsko prvenstvo, a ugovor je u ovom trenutku toliko nevažan", kazao je selektor Zmajeva.

Današnji trening nije bio otvoren za predstavnike medija, iako je to prvobitno bilo najavljeno, a naši Zmajevi će sutra prvi put trenirati u prisustvu medija.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by drugrankovic » 12 Nov 2015, 10:07

jedini razlog zbog cega mi je nesimpaticna reprezetacija je ovaj bilmez koji je bio obico prdekalo na terenu... kao neki srednjak p materna... srednjak tj vezni je bio piksi, koji je za ovog bizmark!

sjetimo se samo kako je davio loptu i kakav je smor bio...

antipatican pa to ti je, no ruku na srce, ocekujem minimalnu pobjedu bosne , super bi bilo 1-0

posle u irskoj jedna kontra pjanica i dzeke i dovidjenja...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37887
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Pasaga » 12 Nov 2015, 10:17

...nije da je malo,vec premalo....min...2:0.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by drugrankovic » 12 Nov 2015, 11:26

ne sekiraj se, nek pobjede i 1-0

najbolji rezutat za revans... bice na oprezu, i dovoljna je jedna kontra...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by greeneyes » 12 Nov 2015, 11:31

Samo ne smiju uči nonšalantno, nepripremljeno, neozbiljno u ovu tekmu i možemo se nadati pozitivnom rezultatu.
Samo sabura

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Podrinjac » 12 Nov 2015, 11:36

ma kakvi 1-0, bez 3-0 za nas ja ne računam da smo pobjedili.
1-0 je rezultat koji se lahko preokrene, još kad bi uzeli u obzir da igramo uzvratnu u gostima.

Igrati sa dva napadača: Đurić i Džeko. Iz prekida nam ništa ne bi mogli.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by greeneyes » 12 Nov 2015, 11:45

Ma 1-0 je ejdna od najgorih rezultat. Ono, pobjedio si, umisliš imaš neku aman prednost i ljudi ti zabiju gol u drugoj tekmi na samom početku i ti se pogubiš ko abdest.
Samo sabura

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by drugrankovic » 12 Nov 2015, 11:53

mlad si jos...

za nas region dje je manje vise slicna lobotomija, najgore je 2-0 , dok je jedan nula svi su na oprezu i drz ne daj... a cim povedu dva nula opa djurdjo !

i op evo jedan , trt i drugi na brzinu dok se priberu...

niko ko ide sa 1-0 nista ne umislja no dobro zapne jer mu je bas mala prednost... a drugo to su dve podjednake repke, i prednost jednog gola uz samo jednu kontru u irskoj postala bi nedotizna za irce...

to to ti zeli neko oiguranje uz rasturanje protivnika je drugo... ok, ali i ne realno... radi e o timu koji je tukao sv prvaka njemacku , nijesu oni bas naivni...

pobjedi bosno, samo pobjedi makar i sa 1-0 , i proces bez problema...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by greeneyes » 12 Nov 2015, 12:00

Neka, ja bih ipak 2-0 prije no 1-0. :oo

Ti kad u prvoj pobjediš 1-0 u drugoj se ne moraš ni opustiti, dovoljna je jedna greškica, jedan korner, neka frljoka i nemaš više prednosti. Ali dobro, i pobjeda s golom razlike bez primljenog gola je dobra, mislim da ćemo i igrati opreznije i tražiti svoju šansu, tako da je 1-0 možda i najrealniji ishod, no vidjet' ćemo.
Samo sabura

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by drugrankovic » 12 Nov 2015, 17:34

samo ek pobjede, vjerujem u treca sreca... dva put su ispadali iz baraza doduse i tezak rival bjese nekad... sad je konacno tu...

ne moze stalno da ispadaju u barazu siguran sam da ce dati sve od sebe...

jeste dovoljna jedna greskica ali kazem da ko vodi 1-0 cesto se pokayivalo igra kao bey prednosti a 2-0 uspava... isto tako nek irci naprave jedu gresku i dovidjons...

samo neka pobjede bez primljenog gola...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Mala_Mu » 08 Feb 2016, 23:08

Mehmed Baždarević: Radimo sve da bh. nogometna reprezentacija korača pravim smjerom

Image

Mehemd Baždarević, selektor nogometne reprezentacije BiH boravio je proteklih mjesec dana u našoj državi, a u subotu popodne otputovao je u Francusku. Meša je u tom periodu održavao sastanke sa čelnicima NSBiH, posjetio je klubove BHT Premijer lige na pripremama, analizirao urađeno u proteklom periodu i napravio plan za naredna iskušenja nacionalnog tima.

"Razgovarao sam sa predstavnicima kuće bh. nogometa. Vidjeli smo šta je dobro urađeno, šta je možda moglo biti i bolje. Uglavnom, želimo da bh. nogometna reprezentacija korača pravim smjerom u narednom periodu", kazao je Baždarević za Klix.ba.

Ne želi otkriti sve karte



Šef državnog tima je sa Stephanom Gillijem, Draganom Perićem, Enverom Lugušićem i Sašom Papcem boravio krajem januara u Međugorju gdje se nekoliko klubova BHT Premijer lige nalazilo na pripremama. Baždarević i njegovi pomoćnici su iskoristili priliku da pogledaju neke od treninga, ali i da porazgovaraju sa rukovodstvom i trenerima, Širokog Brijega, Veleža, Zrinjskog, Sarajeva i Željezničara.

"Saradnju, koja je i do sada bila dobra, želimo još unaprijediti da ona bude na visokom nivou. To je poruka klubovima u BiH da imaju podršku i da znamo šta rade. Također, pratimo sve igrače u domaćem prvenstvu. Planirao sam da u povratku posjetim pripreme Čelika. Žao mi je što nisam posjetio pripreme Slobode. Husref Musemić je moj dobar prijatelj i kada dođem naredni put posebno ću posjetiti tim sa Tušnja", otkriva Baždarević.

Dodaje kako će u nadolazećim sedmicama pratiti bh. reprezentativce koji igraju po klubovima u Evropi.

"Želim da na licu mjesta vidim u kakvoj formi dočekuju pripremne utakmice. Pogledat ćemo neke mečeve u kojima će nastupati igrači koji su potencijalni reprezentativci BiH", naglašava selektor Zmajeva ne želeći otkrivati sve karte.
Nova era, odnosno nova iskušenja bh. nogometne reprezentacije počinju 25. marta kada Džeko i saigrači igraju prijateljsku utakmicu protiv Luksemburga. Četiri dana poslije suparnik će biti Švicarska. Također, u prijateljskom dvoboju. "Bit će to dobra prilika da isprobamo određene zamisli", podvlači selektor.

Vratio stabilnost ekipi



Podsjetimo, Baždarević je stigao na klupu bh. selekcije nakon odigrane četiri utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se ove godine održati u Francuskoj. U tim trenucima Zmajevi su imali svega dva boda, a Meša je dobio ekipu izgubljenog samopouzdanja. Dobio je ekipu koja je živjela pod pritiskom navijača, a takvo je opterećenje teže od bilo kojeg protivnika na terenu.

Uspio je vratiti stabilnost i samopouzdanje raštimanoj ekipi i na terenu je zauzvrat dobio ono za što svaki trener živi – pobjede. Od mogućih 18, osvojeno je 15 bodova i osiguran je plasman u baraž. U dodatnim kvalifikacijama Irska je u dvije utakmice bila bolja od BiH i plasirala se na Euro.

Sada Baždarevića i saradnike čeka težak posao. U kvalifikacionoj grupi za odlazak na Mundijal koji će se 2018. godine održati u Rusiji reprezentacija BiH će voditi bitku sa Belgijom, Grčkom, Estonijom i Kiprom.

User avatar
Edin'
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 419
Joined: 29 Oct 2010, 19:56
Location: Westeros
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Edin' » 19 Apr 2016, 13:03

Ništa se on ne pita, sve savez radi
"The lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep."

Hasan 88
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 135
Joined: 10 Apr 2016, 10:35
Location: http://www.privatno.net/
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Hasan 88 » 19 Apr 2016, 13:36

na zadnjoj utakmici protiv Švicarske smo izgledali iznenadjujuce dobro i lijepo igrali, kad se uzme u obzir da igracima i nije neka forma u svojim klubovima, narocito Dzeki koji se sramoti s promašajima
"Osveta je kao pijanstvo, nikad nije dosta." - Meša Selimović Bosnian | Izreke o obitelji

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by rethna » 19 Apr 2016, 14:58

Vidjecemo protiv Spanije.
Pa onda ide Kirin kup.
Question everything.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by storm » 19 Apr 2016, 15:03

rethna wrote:Vidjecemo protiv Spanije.
Pa onda ide Kirin kup.
Bosna dobro stoji sa jakima...teško da je netko razbije ono baš....ja ni ne pamtim....kiksevi sa lošijim i jednakim su skupo koštali...
koga imaju na Kirin kupu....dosta jak zna biti obično :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by rethna » 19 Apr 2016, 15:09

Mi ne lezimo Spancima i uvijek to bude tvrda utakmica a i Francuze smo dominirali.
U Kirinu pozvane Bosna,Bugarska i Danska.Mi igramo protiv Danaca.
Promijenjen je sad format pa je odmah play off,sto znaci ako pobijedimo dance (a trebali bi) onda idemo najvjerovatnije na Vahu.
Question everything.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by storm » 19 Apr 2016, 15:12

rethna wrote:Mi ne lezimo Spancima i uvijek to bude tvrda utakmica a i Francuze smo dominirali.
U Kirinu pozvane Bosna,Bugarska i Danska.Mi igramo protiv Danaca.
Promijenjen je sad format pa je odmah play off,sto znaci ako pobijedimo dance (a trebali bi) onda idemo najvjerovatnije na Vahu.
To bi moglo....nisu danci nešto :ok

onda Vahu poderati i njegove nindže :D. ( ide to ko mutavo :oo )
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by rethna » 19 Apr 2016, 15:14

Ma tesko.Politika,jer se nisam bas nagledao dobrih igara kosookih a imaju 12 naslova :D.
Osim ako ne pocnu izvoditi ko u onom filmu celicna ruka celicna noga ili se tako nekako zvao :hm
Question everything.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by greeneyes » 19 Apr 2016, 15:17

Hasan 88 wrote:na zadnjoj utakmici protiv Švicarske smo izgledali iznenadjujuce dobro i lijepo igrali, kad se uzme u obzir da igracima i nije neka forma u svojim klubovima, narocito Dzeki koji se sramoti s promašajima
Da, tekma protiv Švice je jedna od najboljih, možda i najbolja tekma još od Pariza i tekme s Francuzima, bar onak' iz glave. Dao Bog da je to nagovještaj boljih dana.
Samo sabura

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37887
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Selektor BiH: Mehmed Baždarević

Post by Pasaga » 14 Oct 2016, 22:24

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: Beni and 24 guests