Chelsea F.C.

Kutak za sportski trenutak
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by storm » 02 Dec 2015, 09:59

Ovo o
je bio moj Chelsea FC .... :srce

Gianfranco Zola

Image

Image

Chelsea celebrate with the trophy after their victory over Real Madrid in the UEFA Super Cup Final in Monaco, 28th August 1998. Chelsea won 1-0. Players featured are (left-right): Dennis Wise, Michael Duberry, Marcel Desailly, Gustavo Poyet, Albert Ferrer, Frank Leboeuf, Gianfranco Zola and Pierluigi Casiraghi.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by greeneyes » 02 Dec 2015, 10:44

Zola je bio strašan virtuoz, vjerovatno igrač kakvog Čelzi nije imao, niti će ga imati u svom timu. I tačno se čo'ek shebe kad shvati da takav igrač gotov' nije imao mjesta u Italijanskoj repci, doduše to više govori koliko je Italija bila jaka kad jedan Zola nije imao mjesta u istoj. A i Hasselbaink je bio zvijer od igrača. :oo
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by storm » 17 Dec 2015, 16:23

BREAKING NEWS

ROMAN ABRAMOVIČ VIŠE IPAK NIJE IZDRŽAO Mourinhu otkaz, Portugalac sa 55 milijuna eura otpremine napušta Chelsea!


Image
Getty
Autor: Igor Krištofor



Sada je i službeno: Chelsea je sedam mjeseci nakon osvajanja naslova Engleske uručio otkaz svom menadžeru Joseu Mourinhu! Od danas je, dakle, Porugalac na burzi, ali sumnjamo da će previše plakati, s obzirom da mu je Roman Abramovič dužan isplatiti 55 milijuna eura otpremnine. Chelsea, pak, traži novoga menadžera...

Početkom kolovoza, dok mu je s revera još kapao pobjednički šampanjac, Mourinho je potpisao novi, lukrativniji ugovor s najdražim klubom, uvjeren da će ove godine najmanje ponoviti senzacionalni uspjeh. No četiri mjeseca potom, Portugalac posramljen odlazi kroz stražnja vrata: Blues ostavlja samo jedan bod iznad zone ispadanja i čak 20 bodova manjka u odnosu na vodeći Leicester. Ne samo da ponavljanje osvajanja naslova izgleda utopistički, već i kvalifikacija za Ligu prvaka izgledaju kao nemoguća misija...

Odlazak najuspješnijeg Chelseajevog menadžera u povijesti, koji je s klubom osvojio tri naslova prvaka, tri Liga kupa i FA kup, bio je zapravo očekivana opcija. Već u srijedu je BBC napravio (oproštajni) video "Unhappy one", u kojem je sažeo mnogo previše problema i prepona koje vješti, ali kolerični Portugalac nije mogao preskočiti. U času kada je potrgao sve veze sa svlačionicom, koja ga je i sama, počela bojotirati, Roman Abramovič postao je svjestan da mora povući radikalan rez. Jednostavno, emocije i silan novac za otpremninu na stranu, karcinom se počeo nemilosrdno širiti Chelseajevim tkivom.

Počelo je s nesretnom liječnicom Evom Carneiro tamo početkom kolovoza, akkao su se rezultatska kola sunovraćala, tako su krivci redom pronalaženi u sucima, suparnicima, pa opet sucima, da bi na kraju njegovi vlastiti igrači postali: "Izdajice!" Naravno da je tada došlo do točke bez povratka...

I, što sada?

Special One sa 52 godine sigurno neće dugo biti bez posla, kada se najkasnije sljedećega ljeta krene raditi novi trenerski kružok, tada će i Portugalac imati nove, otvorene opcije. Ovim otkazom, međutim pstaje prilično jasno da je Mourinho čovjek koji donosi uspjeh, ali u kratkoročnom smislu. želja za stvaranjem dinastije kojom će dulje vladati trenutačno ne krasi njegov CV. Ponovno mu se, naime, ponavlja njegova ključna, prokleta treća godina, u kojoj redovito gubi rezultat, odnose, atmosferu, sve. Upravo zbog toga postavlja se pitanje hoće li biti idealan kandidat za klupe njegovih potencijalnih budućih poslodavaca, PSG-a, Bayerna i oba Manchestera...

Chelsea, pak, ultimativno mora naći čovjeka koji će podići moral i početi izvlačiti najviše iz momčadi koja je negdje putem izgubila želju, strast, talent. Hazard, Diego Costa, Willian, Oscar... samo su neki igrači koji su bili nositelji lanjskog osvajanja lige, ali ove su sezone nestali s terena. Tu se, dakle, krije imperativ vatrogasca kojeg će Abramovič, prema napisima engleskih medija, tražiti između Pepa Guardiole, Guusa Hiddinka, Brendana Rodgersa i Juande Ramosa...

Kreće nova era posrnulog giganta.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by greeneyes » 17 Dec 2015, 16:36

Koliko god je rezultatski gledano-očekivan otkaz Mourinha, toliko je i neočekivan kad pogledaš koliku otpremninu su mu morali dati. :oo
Samo sabura

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by KOMESAR » 17 Dec 2015, 17:01

Šta će sad Begović-sjediti na klupi ili otići?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by storm » 17 Dec 2015, 17:06

greeneyes wrote:Koliko god je rezultatski gledano-očekivan otkaz Mourinha, toliko je i neočekivan kad pogledaš koliku otpremninu su mu morali dati. :oo
Kako je navodno trenerski majstor, tako se i majstorski vjerojatno osigurao u slućaju havarije :D.

Inače ovi nikome ni penija ne plaćaju, ako baš ne moraju :ooo

Znaju tu obje strane s kim imaju posla....zato su tu ugovori i aneksi ...

Begović....mislim da će otići, što i nije tako loše.....chelsea je chelsea, ali igra je igra...
Nije on balavac, da mu je sad potrebno dičiti se velikim imenom u portfelju....novaca vjerojatno ima, klasa jest, angažman ne bi trebao biti problem...idi brani negdje.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by KOMESAR » 17 Dec 2015, 17:31

Sad,kad je uzeo novce za cijeli ugovor Murinjo bi mogao doći kod nas u Želju.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by greeneyes » 17 Dec 2015, 17:35

KOMESAR wrote:Šta će sad Begović-sjediti na klupi ili otići?
Ko će ga znati, mislim da će ipak ostati. :oo
storm wrote:
greeneyes wrote:Koliko god je rezultatski gledano-očekivan otkaz Mourinha, toliko je i neočekivan kad pogledaš koliku otpremninu su mu morali dati. :oo
Kako je navodno trenerski majstor, tako se i majstorski vjerojatno osigurao u slućaju havarije :D.

Inače ovi nikome ni penija ne plaćaju, ako baš ne moraju :ooo

Znaju tu obje strane s kim imaju posla....zato su tu ugovori i aneksi ...

Begović....mislim da će otići, što i nije tako loše.....chelsea je chelsea, ali igra je igra...
Nije on balavac, da mu je sad potrebno dičiti se velikim imenom u portfelju....novaca vjerojatno ima, klasa jest, angažman ne bi trebao biti problem...idi brani negdje.
Fakat je ovo za rubriku-za nepovjerovati. :D.

Ako je ovo istina i ako će zaista dobiti ovolike novce-ondaK komotno može odmoriti od fudbala nekih 4-5 godina. :valja

Nego, šta mislite je l' ovo dobar, realan ili glup potez od Abramovića i co? :oo
Samo sabura

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by KOMESAR » 17 Dec 2015, 17:52

greeneyes wrote:
KOMESAR wrote:Šta će sad Begović-sjediti na klupi ili otići?
Ko će ga znati, mislim da će ipak ostati. :oo
storm wrote:
greeneyes wrote:Koliko god je rezultatski gledano-očekivan otkaz Mourinha, toliko je i neočekivan kad pogledaš koliku otpremninu su mu morali dati. :oo
Kako je navodno trenerski majstor, tako se i majstorski vjerojatno osigurao u slućaju havarije :D.

Inače ovi nikome ni penija ne plaćaju, ako baš ne moraju :ooo

Znaju tu obje strane s kim imaju posla....zato su tu ugovori i aneksi ...

Begović....mislim da će otići, što i nije tako loše.....chelsea je chelsea, ali igra je igra...
Nije on balavac, da mu je sad potrebno dičiti se velikim imenom u portfelju....novaca vjerojatno ima, klasa jest, angažman ne bi trebao biti problem...idi brani negdje.
Fakat je ovo za rubriku-za nepovjerovati. :D.

Ako je ovo istina i ako će zaista dobiti ovolike novce-ondaK komotno može odmoriti od fudbala nekih 4-5 godina. :valja

Nego, šta mislite je l' ovo dobar, realan ili glup potez od Abramovića i co? :oo
Abramović je i ženu promijenio?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by Krokodil Behko » 17 Dec 2015, 18:03

KOMESAR wrote: Abramović je i ženu promijenio?

I nju je bogato isplatio, kako mi se čini?
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by storm » 17 Dec 2015, 18:05

KOMESAR wrote:Sad,kad je uzeo novce za cijeli ugovor Murinjo bi mogao doći kod nas u Želju.
'ta će vam (nam :oo ) ....ima bolji tu :zubi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by KOMESAR » 17 Dec 2015, 18:13

storm wrote:
KOMESAR wrote:Sad,kad je uzeo novce za cijeli ugovor Murinjo bi mogao doći kod nas u Želju.
'ta će vam (nam :oo ) ....ima bolji tu :zubi
Dobro si...nije on više ni za šta!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by drugrankovic » 18 Dec 2015, 09:18

steta za celzi...

nije u treneru... koji ce u ivanovic? okurcio se opanak, nicemu vise nije a pametuje... matic? svako ponekad bljesne, tako i on u benfiki koncno i sta bi? prenaduvana prica o prosjecno igracu... kao i markovic koji otiso u liverpul i nishta... to se vidi i u reprezentaciji...

koshta? ,takodje vrhunac u je prosao u atletikui sad je prepotentan i nikakav napadac...

ne moze se sa vilianom napadati... malo je i nije on to...

teri je za penziju odavno... ne pojacati tim, tu je njegova greska bila...

no sa ovima se nece niko usreciti ako se ekipa dobro ne ponovi a poneki otpuste...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by storm » 19 Dec 2015, 18:08

Šok terapija polučila rezultat.. Chelsea dobio danas 3-1 :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by greeneyes » 19 Dec 2015, 18:15

Svanulo decembarsko sunce na Stamford Bridge-u. :oo
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by storm » 19 Dec 2015, 18:18

E sad da se vidi je li ovo bio šok ili će polako stvari sjesti na mjesto
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by greeneyes » 19 Dec 2015, 18:31

Da, polako, nećemo žurbati sa zaključcima. Jer znamo svi da postoji taj pozitivni fenomen zvani novi trener, ali tek se kaŠnje uvidi kakav je taj novi trener. Mislim da bi u svakom slučaju Hiddink trebao dovesti ekipu u red. Ako se radilo o nekoj kavgi unutar redova na relaciji Mourniho-igrači-odlaskom Mourinha se to rješava, a ako se opet radilo i o pogrešnom vodjenju Mourinha vjerujem da će i to sjesti na svoje. Jedino neće biti sve na svome ako je ovo izrazito do igrača, koji su moguće izlapili. :oo
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by storm » 19 Dec 2015, 18:50

greeneyes wrote:Da, polako, nećemo žurbati sa zaključcima. Jer znamo svi da postoji taj pozitivni fenomen zvani novi trener, ali tek se kaŠnje uvidi kakav je taj novi trener. Mislim da bi u svakom slučaju Hiddink trebao dovesti ekipu u red. Ako se radilo o nekoj kavgi unutar redova na relaciji Mourniho-igrači-odlaskom Mourinha se to rješava, a ako se opet radilo i o pogrešnom vodjenju Mourinha vjerujem da će i to sjesti na svoje. Jedino neće biti sve na svome ako je ovo izrazito do igrača, koji su moguće izlapili. :oo
Ja mislim kad jednom pukne ta kemija, ništa je više ne sastavi ....i treba razlaz.
Slično je bilo na relaciji hr repka- slaven bilić..... strahovita generacija, odličan trener i tad je hr igrala najbolji nogomet.... no nije više išlo i razlaz je neminovan... igrači ga nisu više doživljavali ispravno i tu je kraj puta...samo se kasnije produbljuje jaz.
Ta neka kemija i karakter momčadi i stožera se ne kupuje....to je ili nije.
Meni je fenomenalno kako se time u hokeju bave :ok oni zbog tog nhl draft sustava uopće ne pate za imenima....nego slažu momčad pa i trenera da si gode po karakernim linijama....obično to bude dobro...
Dok u fuci vidiš bijesna, bljutava ulaganja u marketinški primamljive igrače- a rezultat, najčešće- nikakav ...ili daleko ispod očekivanja.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by greeneyes » 19 Dec 2015, 19:10

Pa da, al' ruku na srce i nije lako s nekim poput Mourinha, prgav je to čo'ek i čovjek koji bi gazio i pljuvao i po mrtvim samo da uspije u onome što je zacrtao. I ne zna kao svaki trener preuzeti krivicu na sebe kada ide loše timu, ne, on nikada nije kriv! Uvijek je to drugih, do svojih igrača, terena, publike, taktike drugog trenera i sl. Veliki egoista! To jednostavno ne ide tako, preuzmi krivicu na sebe pa će igrači stati iza tebe, a ne ovako. Naravno, ne mislim da je ovo jedini razlog zbog čega je ovako kako je, ali da je ejdna od razloga-sigurno da jeste. Ovako pogubi konce i više to nije to, niti se ti konci mogu ponovo vratiti u njegove rukice.
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Chelsea F.C.

Post by storm » 19 Dec 2015, 19:39

greeneyes wrote:Pa da, al' ruku na srce i nije lako s nekim poput Mourinha, prgav je to čo'ek i čovjek koji bi gazio i pljuvao i po mrtvim samo da uspije u onome što je zacrtao. I ne zna kao svaki trener preuzeti krivicu na sebe kada ide loše timu, ne, on nikada nije kriv! Uvijek je to drugih, do svojih igrača, terena, publike, taktike drugog trenera i sl. Veliki egoista! To jednostavno ne ide tako, preuzmi krivicu na sebe pa će igrači stati iza tebe, a ne ovako. Naravno, ne mislim da je ovo jedini razlog zbog čega je ovako kako je, ali da je ejdna od razloga-sigurno da jeste. Ovako pogubi konce i više to nije to, niti se ti konci mogu ponovo vratiti u njegove rukice.
jedna tj dvije riječi ..."SPECIAL ONE" :zubi

takav je... uzmi (plati) ili ostavi :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests