Uhapšen, suđen, propucan, Međugorski uznik u egzilu... Zdravko Mamić

Kutak za sportski trenutak
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by storm » 23 Aug 2017, 14:54

FB_IMG_1503492679221.jpg
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by Mutevelija » 23 Aug 2017, 15:56

Bla wrote: 23 Aug 2017, 10:41 al' da bude bude ne samo iscrpan nego i iscrpljujući pa da se svakom poslije spava nakon što ga pročita.
a ja ću postaviti avatar koji zijeva da potpomogne čitavu operaciju. :oo
hebo te avatar koji zijeva :rol
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by Krokodil Behko » 23 Aug 2017, 15:58

I šta kažu, pogodili ga iz neke praćke, hrvatske proizvodnje?
Ni vidilo profesionalaca.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by storm » 24 Aug 2017, 06:33

:oo
lNhv3fv.jpg
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by Krokodil Behko » 24 Aug 2017, 14:50

A sve su mu slike sa najvećim mogućim kezom.
Njemu je definitivno drago što su ga propucali :hm
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by storm » 24 Aug 2017, 14:57

Krokodil Behko wrote: 24 Aug 2017, 14:50 A sve su mu slike sa najvećim mogućim kezom.
Njemu je definitivno drago što su ga propucali :hm
To ce mu biti jos jedan od "argumenata" u medijskim istupima...
Sudjenje se odgadja, nije mu nista u biti...
Situacija za poželjeti reklo bi se...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by Krokodil Behko » 02 Sep 2017, 09:38

online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by storm » 02 Sep 2017, 20:33

Krokodil Behko wrote: 02 Sep 2017, 09:38
Evo jos jedan argument za popis medjugorskih cuda :oo
Ranjen, propucan...odbacio stake i divljao cijelu noc :ok

Bem ti drzavu...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by greeneyes » 03 Sep 2017, 11:57

:oo

Mamic ce sam pronaci napadaca



I prodat ga za 20 mil. eura
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by storm » 14 Sep 2017, 19:21

Od onoga prije par mjeseci ...."puni smo ko brod" do blokade :kafa


HNL
"MONSTRUME, ZNAŠ KAKAV JE PROBLEM OPRATI 150 TISUĆA EURA?" To je Mamić rekao Ladiću kada je odbio ponudu

Piše: Z.A.

Image
Foto: Igor Šoban / Pixsell

DUG Dinama od 7 milijuna kuna prema legendarnom golmanu Draženu Ladiću, blokirao je Mamićev klub. Tim povodom opet aktualni postaju iskazi svjedoka u USKOK-ovoj istrazi koja se vodila protiv Mamića i ostalih i zbog optužbe za izvlačenje novca iz Dinama, a vezano uz dugove bivšim igračima.
Prema pisanjima medija, koji imaju USKOK-ove zapisnike sa svjedočenja, Ladić je tom prilikom tužiteljima ovako opisao Mamićevu ponudu za nagodbom s klubom koji mu je bio dužan 400 tiusća eura, zbog čega je Ladić još 2002. tužio Dinamo:

"Mamić me pozvao me sa strane i rekao mi: ‘Ljubavi, daj da to riješimo’. Odgovorio sam mu da sam spreman za dogovor i da mi kaže ponudu. Rekao mi je da mi je spreman platiti 150 tisuća eura, ali na crno. Odbio sam takav način isplate, na što se Mamić razljutio i počeo mi govoriti: Ti nisi normalan, ti si monstrum, shvaćaš li ti kakve ja probleme imam da operem 150 tisuća eura."

Inače, Ladićev odvjetnik, koji je podnio tužbu protiv Dinama, tada je bio Tomislav Svetina, danas glavni direktor Mamićevog kluba.

Iz istih izvora doznajemo i detalje svjedočenja Joška Jeličića pred istražiteljima USKOK-a. Dinamo je njemu bio dužan 844,050 eura.

"2007. kontaktirale su me dvije osobe iz Engleske koje se bave otkupom potraživanja igrača prema klubovima i posuđuju novac nogometnim klubovima. Pitale su me jesam li zainteresiran da potraživanje prema Dinamu prenesem na njih."

Jeličić istražiteljima nije rekao koliko su mu novca isplatili nakon što je pozitivno odgovorio na njihov upit. Ali je zato opisao kako mu je novac isplaćen:

"Otišli smo do njihovog automobila u kojem su mi predali dogovoreni iznos, a ja sam njima prepustio svoja potraživanja prema Dinamu. Obavijestio sam svog odvjetnika, a uskoro su me zvali i iz Dinama da im potvrdim da sam to učinio."

U ovoj priči istražiteljima je bila zanimljiva uloga agencije Real Sports Management Limited, u vlasništvu Zdravkova sina Marija Mamića, preko koje se navodno isplaćivao dio svih tih nagodbi

Ali kada je Jeličiću pokazan ugovor o cesiji između Dinama i Real Sports Management Limiteda, Jeličić je tvrdio da ugovor prvi put vidi, kao i da Englezi nisu spominjali nikakva trgovačka društva. Kao i da nikada nije vidio taj ugovor, prema kojem je Real Sports Management Limited preuzeo njegova potraživanja prema Dinamu i to u iznosu od 1,5 milijun eura, gotovo duplo većem od onog koji je on potraživao.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by Krokodil Behko » 21 Sep 2017, 10:23

A šta kažu, Dinamov trener pretučen pred Mamićevom zgradom?
Jbt, da nije ovog Mamića, nogomet u HR ne bi bio zanimljiv :oo
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by storm » 21 Sep 2017, 11:10

Krokodil Behko wrote: 21 Sep 2017, 10:23 A šta kažu, Dinamov trener pretučen pred Mamićevom zgradom?
Jbt, da nije ovog Mamića, nogomet u HR ne bi bio zanimljiv :oo
Pisao sam tamo na dinamo temi..
Mada ova jest prikladnija :oo
Hr nogomet je postao mocvara poput srpskog u proslosti....iznude, premlacivanja, kradje, sudjenja su poceli pojavom mamica u nogometu...u onim divljim 90im nije bilo ni izbliza tako...ako izuzmemo represiju tudjmana prema bbb...
Vec kmece kako se sve urotilo protiv dinama i casnog domoljuba, dobrocinitelja i savjetnika gnjk dinama...:bua
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by storm » 17 Oct 2017, 19:02

:lupa


VIDEO Mamić na sinovoj svadbi završio na podu: "Jebo sam vam majku svima"
Piše: I.Ra


ZDRAVKO MAMIĆ izveo je potpuni kaos na sinovom vjenčanju kad je začuo svoju omiljenu pjesmu "Ne može nam niko ništa" Mitra Mirića, u izvedbi turbofolk pjevačice Rade Manojlović, a snimka njegovog malog showa pojavila se na društvenim mrežama.

>>>Naravno da je košulja raskopčana: Pojavila se prva fotka Zdravka Mamića na svadbi Marija i Tije<<<


Nakon što je "odigrao kolo" s mladencima Mariom i Tijom, Mamić je na mikrofon uzviknuo: "Jebo sam vam majku svima!" te gol do pasa kleknuo na pod ispred svoje nove nevjeste i podigao ruke u zrak, u svom već prepoznatljivom stilu. Zatim mu je prišla i Manojlovićka te ga, kako se čini prema snimci, obasula novčanicama (koje joj je on prethodno dao u ruke) i zagrlila ga, nakon čega je krenuo pravi delirij na plesnom podiju.

Mamiću je u jednom trenu prišao i sin Mario te ga poljubio, a kada su krenuli prvi stihovi, pjevačica se u potpunosti posvetila Mamiću. Pružila mu je ruke da ustane s poda te okrenula mikrofon k njemu, na što je Mamić zapjevao "ne može nam niko ništa, jači smo od sudbine, mogu samo da nas mrze oni što nas ne vole".

Dok je pjevao, Mamić je udarao šakama po zraku u "borilačkoj" pozi, a zatim počeo munjevitom brzinom izvoditi pokrete koji se mogu opisati samo kao trčanje na mjestu (što je zaista čudo za nekoga tko je propucan prije dva mjeseca). Taj ga je potez koštao jer se poskliznuo i pao na pod, no munjevitom je brzinom ustao te i posljednje taktove pjesme dočekao s rukama u zraku.

Na snimci se vidi i Ljubo Jurčić koji je također mrdao u ritmu turbofolk hita te nije izgledao kao da mu smeta Mamićev show.

Autor snimke zasad je nepoznat.

Podsjetimo, Tia Jurčić i Mario Mamić vjenčali su se u subotu na 17. katu zagrebačkog hotela Westin, a kumovi su im bili Višnja i Marko Vjetrović. Oko sto uzvanika zabavljala je srpska turbofolk pjevačica Rada Manojlović, a Tiju je cijelu noć čekao spreman tim za uljepšavanje. Među uzvanicima bili su i Izabel i Mateo Kovačić.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by Tokmak » 17 Oct 2017, 23:24

isto međed u cirkusu... :plavi
kakvi pokreti sa rukama ispred sebe... :valja

jel no bijaše on propucan u nogu nedavno? :ovaj
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by storm » 14 Dec 2017, 21:21

Svi su skužili tko je i što....samo hrvatska nikako da potegne :lupa
Prokleta bila ova švicarska orjunašica....udara na domoljuba tako bezočno :ooo

HNL
ŠVICARSKA TUŽITELJICA OTKRILA DETALJE VELIKE ISTRAGE Transferi su fiktivni, bogatila se samo obitelj Mamić


Donosim kompletan prijevod dokumentarca o Mamiću koji je snimio njemački WRD i intervju sa švicarskom tužiteljicom

Piše: I.G., D.R.

Image
Foto: Index, Hina, WDR.de

DOKUMENTARNI film "Slučaj Mamić" izazvao je veliku pozornost nakon što je preksinoć emitiran na njemačkoj televiziji WDR. Uz autora Benjamina Besta, u dokumentarcu je kao istraživačka novinarka sudjelovala i urednica Index Sporta Dea Redžić. Besta je zaintrigirala priča o moćnoj reprezentaciji Hrvatske, čije zvijezde se za ključne utakmice pripremaju u sudnici, no nakon uvida u materijal u filmu ide puno dublje i kroz procese Mamiću razotkriva kriminalnu vezu u hrvatskom nogometu i njezine pokrovitelje. Film je sniman u Hrvatskoj, u Osijeku i Zagrebu, Njemačkoj i Švicarskoj, gdje su novinari razgovarali s Esther Omlin, švicarskom tužiteljicom kantona Obwalden koja je vodila švicarski dio istrage o klanu Mamić i pregledala tisuće sumnjivih transakcija.

Zbog velikog interesa za ovaj kratki film, u nastavku donosimo prijevod ključnih dijelova i intervju sa švicarskom tužiteljicom.

"Ovo je priča o obitelji Mamić.

Radi se o moći i pohlepi. O prljavoj strani posla u kojem se vrte milijarde – u profesionalnom nogometu.

Radi se o vezama u najvišim političkim sferama koje sežu do predsjednice Republike Hrvatske. Ovo je priča i o tome kako se nogometni idoli upuštaju u fatalne odnose i postaju ovisni o menadžerima. Hrvatska reprezentacije se pak uspjela kvalificirati na SP i 2018. će se natjecati u Rusiji.

Zvijezde poput Modrića, Perišića i Mandžukića odavno su pod ugovorom europskih top momčadi, ali mala klika utjecajnih funkcionera vlada hrvatskim nogometom - nogometna legenda i predsjednik saveza Davor Šuker i bivši predsjednik Dinama Zdravko Mamić.

Mamić slovi za najmoćnijeg čovjeka u hrvatskom nogometu.

Samo zahvaljujući njegovu utjecaju neiskusni Šuker jednoglasno je izabran za predsjednika Saveza.

Mamić je u Hrvatskoj dugo slovio i kao nedodirljiv čovjek.

Godinama su svi okretali glavu od njegovih menadžerskih poslova, dok je istovremeno bio i predsjednik Dinama.

Sumnjalo se da se preko Dinama ilegalno bogatio.

U travnju 2017. godine Zdravko Mamić se našao pred sudom.

Optužen je za osnivanje kriminalnog udruženja, pronevjeru, utaju poreza i pranje novca.

Optužba tvrdi da se Dinamov novac iz transfera godinama slijevao na privatne račune obitelji Mamić.

Image
Radi se o više od 15 milijuna eura.

Mamić koji je u kolovozu upucan pod nerazjašnjenim okolnostima odbacuje sve optužbe.

Proces naziva politički montiranim i zavjerom protiv njega i u svojim istupima redovno omalovažava sud.

Tužitelji tvrde da se Mamić se sa svojim bratom, sinom i još četvoricom optuženih od 2004. godine bogatio sumnjivim transakcijama putem transfera igrača, mahom Dinamovih talenata.

2008. Luka Modrić prelazi u Tottenham.

2010. Mario Mandžukić u VFL Wolfsburg, a Dejan Lovren u Olympic Lyon.

2007. Eduardo da Silva prelazi u Arsenal.

Proces razotkriva besramne radnje Zdravka Mamića. Primjerice, Dinamo prodaje Modrića za 21 milijun eura, pola tog iznosa pripada Modriću.

Istražitelji su pak pronašli antidatirani ugovor između Dinama i Modrića. Prema aneksu je bivši igrač dobio 50 posto od transfera i u kešu je isplatio veliki dio novca obitelji Mamić i predsjedniku kluba, Zdravku Mamiću.

Modrić je u međuvremenu postao jedan od najboljih igrača na svijetu, a kao zvijezda Real Madrida pozvan je na suđenje Mamiću u svojstvu svjedoka.

Godine 2015. istražiteljima je potvrdio da je ugovor o podjeli odštete potpisao nakon odlaska u Tottenham. U lipnju ove godine Modrić se iznenada ničega više ne sjeća.

Iznenadni gubitak pamćenja? Državno odvjetništvo protiv Modrića pokrenulo je istragu zbog mogućeg davanja lažnog iskaza. Mamić pak govori za Modrića da je iskren i pristojan mladić.

Sumnjive radnje Mamićeva klana vode nas u Švicarsku, u grad Alpnach, poznat po lukrativnim poreznim modelima. Ovamo su se slijevali milijuni iz Hrvatske. Nakon što su hrvatske službe zatražile pravnu pomoć, državno odvjetništvo u Švicarskoj pokušava dešifrirati tijek poslova obitelji Mamić."

Švicarska tužiteljica Omlin je u ekskluzivnom razgovoru za potrebe dokumentarca o Mamiću, otkrila detalje istrage.

Što ste točno istraživali?

"Prije godinu i pol dana primila sam zahtjev za pravnom pomoći od hrvatskih vlasti vezano za Dinamo. U kantonu Obwalden postoji tvrtka preko koje su odrađivani transferi. Fiktivni transferi igrača, kako se ispostavilo. Iz Obwaldena je novac transferiran u razne banke u Panami, Belizeu, Kingstownu, Hong Kongu, Dubaiju, na razne off-shore lokacije. Milijuni eura, sve s fiktivnim ugovorima.

Image

Koliko su komplicirane te istrage?

"Jako. Morali smo pregledati veliku mrežu kompanija, tko je poslovao s kime i zbog čega. I kamo su odlazile uplate i gotovina. Jako je zamršen slučaj. Imamo poseban odjel koji je na tome radio. Imamo i pomoć ureda federalnog tužitelja koji je odgovoran za cijelu Švicarsku. To je za nas velik slučaj".

Koja tvrtka je odgovorna za transfere?

"Jedna kompanija, fiktivno trgovačko društvo u Alpnachu, zove se RaSport Management AG. Ta tvrtka ima račune u kantonu Ticino i u Ženevi, gdje se također vodila veća istraga. Uspjeli smo ujediniti te istrage i sada je sve na hrvatskim vlastima".

Sjedište tvrtke u Švicarskoj, iza koje stoji Mario Mamić.

Image

Kako je ta kompanija povezana s obitelji Mamić?

"Povezana je s Mariom Mamićem, on stoji iza nje. Mamić i njegovi pravnici".

Je li vas taj slučaj iznenadio?

"Imamo 20 godina iskustva s FIFA-om i njenom istragom. Istraživali smo Franza Beckenbauera. Ali jako su me iznenadile velike dimenzije slučaja Mamić".

Kakvi su rezultati?


"Svaka dva mjeseca dobijemo zahtjev za nastavkom pravne pomoći iz Hrvatske. Uvijek u igru ulaze nove banke i novi računi koji nisu bili poznati. Umiješano je 10 švicarskih banaka i još nekoliko inozemnih. Računa već ima preko 40, istražujemo više od 10 transfera igrača".

Kakve su optužbe?

"RaSport Management AG odgovoran je za kontakte, a ti kontakti su doveli do uplate novca za transfere igrača. Transferi se nisu dogodili ili su se dogodili drugačije. Ima fiktivnih transfera, a novac za njih je išao preko RaSport Management AG-a na račune tvrtki koje pripadaju Mamićevu klanu. Nekoliko je ljudi optuženo i mi smo provodili ispitivanja, ali ne obitelji Mamić. Ispitivali smo samo pravnike, direktore tih kompanija iz njihove mreže, one koji su radili transakcije".

Kude ide trag novca?

"Prvo je novac iz Dinama uplaćen RaSport Managementu AG, a onda na račune švicarskih banaka. Zatim su te banke prebacile novac u inozemstvo".

Postoje i posebne optužbe na račun Marija Mamića?

"Imali smo u Ženevi optužbu protiv Marija Mamića zbog pranja novca. To je slučaj nevezan za pravnu pomoć koju dajemo hrvatskim vlastima. Uspjeli smo ujediniti te dvije istrage jer je pranje novca bilo povezano s našom istragom. Istrage su se vodile u Ticinu, Zurichu i Alpnachu.

Kakva je suradnja s hrvatskim vlastima?

"Jako dobra. Dobivamo puno informacija, surađujemo dobro, bili su i u Švicarskoj kako bi prikupili dokaze. Uvjerena sam da postoji želja da se istraga provede kako treba".

Je li to bio sustavni kriminal?

"To je sistem. Uvijek je bio isti modus operandi. Novac je uvijek transferiran na isti način, fiktivnim transferima ili onima koji su napravljeni drugačije".

Je li uvijek zaradila obitelj Mamić?

"Da, samo oni".

film
https://www1.wdr.de/mediathek/video/sen ... n-100.html
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by storm » 29 Dec 2017, 07:44

Ovo je više suludo....i još uvijek se nađu amebe koje svršavaju na njega...
sad i austrijski orjunaši i jugonostalgičari udaraju na hrvatsku vertikalu....isusa spasitelja hrvatskog nogometa...

Kriminal u sportu
OTVORENA NOVA ISTRAGA PROTIV MAMIĆA! DORH: Podignuo milijune s računa Dinama i uplatio ih na svoj i bratov račun

Piše: D.R.

Image
Foto: Hina

DORH je otvorio novu istragu protiv Zdravka Mamića. Dugogodišnji gazda Dinama, koji je već opterećen s dvije optužnice za gospodarski kriminal u Dinamu, sada se sumnjiči da je kao predsjednik gradskog kluba Dinamo s računa kluba u Austriji podignuo iznos od oko 19,505 milijuna kuna između 2004. i 2007. godine te neovlašteno sredstva prebacio na svoj i bratov bankovni račun.

Županijsko državno odvjetništvo u Zagrebu je, temeljem rezultata istrage USKOKA i izvida pribavljenih putem međunarodne pravne pomoći i kaznene prijave Samostalnog sektora za financijske istrage Porezne uprave Ministarstva financija, donijelo rješenje o provođenju istrage protiv hrvatskog državljanina (1959.) zbog osnovane sumnje na počinjenje kaznenog djela zlouporabe povjerenja u gospodarskom poslovanju, potvrdili su iz DORH-a.

S računa Dinama podignuo 19,5 milijuna kuna za sebe i brata

U obrazloženju se navodi kako se osnovano sumnja da je 58-godišnjak kao izvršni dopredsjednik i član uprave jednog sportskog kluba od početka veljače 2004. godine do 7. ožujka 2007.; u cilju pribavljanja znatne nepripadne imovinske koristi za sebe i druge na štetu tog kluba; s računa kluba u jednoj austrijskoj banci (okrivljenik je bio ovlaštena osoba za raspolaganje s novčanim sredstvima tog računa) bez stvarne i pravne osnove podigao ukupno najmanje 2.535.574,71 eura u gotovini, a određeni je iznos novca s računa kluba prenio na svoj i bratov bankovni račun.

Postoji osnovana sumnja da je 58-godišnji okrivljenik na opisani način pribavio nepripadnu imovinsku korist u ukupnom iznosu od najmanje 2.572.432,50 eura, odnosno 19.056.706,80 kuna, te da je bratu pribavio nepripadnu imovinsku korist od najmanje 58.807,40 eura, odnosno 448.626,03 kune, tvrdi DORH.

Navedeni novac su, osnovano se sumnja, koristili za svoje potrebe, a sportski klub oštećen je za ukupno najmanje 2.631.239,90 eura, odnosno 19.505.332,83 kune.

Klan Zdravka Mamića, u dvije do sada podignute optužnice, pod sumnjom je za krađu 260 milijuna kuna iz gradskog kluba Dinamo. Mamić je tijekom inkriminiranog razdoblja bio izvršni predsjednik kluba. Opterećen optužbama, povukao se na poziciju savjetnika, ali i dalje rukovodi Dinamom.

Svjedoci završili kao osumnjičenici

Na temelju prve optužnice Mamiću i suradnicima sudi se pred Županijskim sudom u Osijeku. U tom postupku Zdravka Mamića, njegovog brata Zorana Mamića, bivšeg direktora Dinama i aktualnog direktora HNS-a Damira Vrbanovića te poreznika Milana Pernara optužuje se da su izvukli 116 milijuna kuna iz Dinama te oštetili državni proračun za 12,2 milijuna kuna.

Ključni svjedoci na suđenju, Luka Modrić, Dejan Lovren te Modrićeva punica Vesna Juraić, nakon svjedočenja i sami su završili pod istragom nadležnog tužiteljstva u Osijeku, zbog sumnje u davanje lažnog iskaza.

Modrić na ruke isplaćivao Mamića

Spis prve optužnice sastoji se od 167 omota u kojima je 14.826 stranica i 2388 dokaznih prijedloga USKOK-a.

USKOK, između ostalog, tvrdi da je početkom 2010. sklopljen ugovor o transferu igrača Dejana Lovrena iz Dinama u francuski Lyon, uz obeštećenje od 66 milijuna kuna koje je u cijelosti trebalo pripasti Dinamu te da je naknadno sačinjavana dokumentacija kojom je Lovrenu pripalo pravo na 50 posto transfernog obeštećenja koje je u konačnici završilo kod Zdravka i Zorana Mamića.

Na sudu USKOK želi dokazati da je i NK Dinamo, po nalogu Zdravka Mamića, bez znanja tijela kluba, Zoranu Mamiću davao pozajmice od preko 24 milijuna kuna koje nije uredno vraćao, a što je, prema stajalištu Porezne uprave, pravni posao gdje se trebaju platiti propisana davanja. Tužitelj tvrdi da je Zoran Mamić te pozajmice vraćao sredstvima kluba što su mu omogućili okrivljenici Vrbanović i Zdravko Mamić, lažno prikazujući da Dejanu Lovrenu pripada 50 posto obeštećenja pri transferu u Lyon, a koji je novac proslijedio Zoranu Mamiću, čime su u konačnici vraćene sporne pozajmice.

> Ruglo od suđenja: Lovren promijenio iskaz, Mamić opet izbačen: "Hoćete moje krvi i džigarice?"

USKOK tvrdi kako je bilo nezakonitosti i u ugovoru o transferu igrača Luke Modrića u engleski Tottenham, u travnju 2008., kojim je određeno da engleski klub Dinamu mora isplatiti 21 milijun eura.

Optužuju Zdravka Mamića kako je antidatirao aneks ugovora o profesionalnom igranju između Dinama i Luke Modrića, koji je sačinjen u vrijeme kada je Modrić već otišao u Englesku kako bi se tako opravdala isplata 50 posto transfernog obeštećenja Luki Modriću. Novac je Modrić podignuo i na ruke isplatio Zdravku Mamiću i njegov obitelji, kako je kazao na suđenju.

> Pogledajte kako je Modrić promijenio iskaz i svjedočio za Mamića: Ovako su dijelili novac

> Pogledajte čega se sve ne sjeća Luka Modrić



U drugoj optužnici, Zdravka Mamića i šestoricu suradnika - Zorana i Marija Mamića, Damira Vrbanovića, Nikkyja Antonija Vuksana, Igora Krotu i Sandra Stipančića - tereti se da su od prosinca 2004. do prosinca 2015. izvlačili novac iz Dinama preko off shore tvrtki registriranih u Belizeu, Velikoj Britaniji, Švicarskoj, Svetom Vincentu i Grenadinima, Hong Kongu, Ujedinjenim Arapskim Emiratima, Cipru, Gibraltaru, Sejšelima i drugim inozemnim poreznim oazama.

USKOK tvrdi da su na čelu tih tvrtki bili Mamićev sin Mario, Vuksan, Vrbanović, Krota i Stipančić. Sklapanje ugovora između spomenutih tvrtki i Dinama sklapao je Zdravko Mamić, tvrdi USKOK, navodeći da su ugovori sklapani za fiktivne usluge. Tvrtkama Mamićevog sina i njegovih suradnika neosnovano su prepuštana ekonomska prava od budućih transfera igrača Dinama. Istraživali su se transferi Vedrana Ćorluke, Luke Modrića, Tina Jedvaja i mnogih drugih.

Švicarski dio istrage vodila je tužiteljica Esther Omlin. Ona je nedavno u ekskluzivnom razgovoru u dokumentarcu "Slučaj Mamić", na kojem je radio Index Sport za njemačku televiziju WDR, objavila detalje velike istrage.

"Transferi su fiktivni, a bogatila se samo obitelj Mamić", kazala je u dokumentarcu koji je emitiran početkom mjeseca na njemačkoj televiziji WDR.

Preko inozemnih tvrtki iza kojih stoji Mamićev sin i drugi osumnjičenici izvlačio se novac iz Dinama, sukladno istrazi u kojoj je Hrvatska tražila i dobila međunarodnu pravnu pomoć u Švicarskoj.

U klub su stizali fiktivni računi prema kojima su tvrtke preuzimale nepostojeće dugove Dinama prema pojedinim igračima te obavljale fiktivne usluge pri transferu igrača Dinama, navodi USKOK. Prema optužnici, Dinamo je spomenutim tvrtkama uplatio najmanje 144 milijuna kuna, a novac je nakon podizanja završio kod optuženika.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by Konsultant » 29 Dec 2017, 13:27

Ne znam sto ga terete, samo pozajmio, vratit ce cim mogne.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by storm » 02 Feb 2018, 06:07

Fascinacija....odi tamo ostavi se dinama...

REGIJA
MAMIĆ OČARAN ZVEZDOM "Dolazim u Beograd navijati za nju"

Piše: Z.A.


Image
Foto: Sanjin Strukić / Pixsell

ZDRAVKO MAMIĆ u Turskoj je po tko zna koji put iskazao ljubav i poštovanje prema srpskom nogometu, napose Crvenoj zvezdi.

Srpski klub na pripremama je u susjedstvu s Mamićevim Dinamom, pa je gazda lidera HNL-a došao pogledati utakmicu Zvezde i Dinama, ali onog bjeloruskog, iz Bresta.

Srpski novinari, odreda fascinirani Mamićem, odmah su ušli u priču s, kako pišu, "popularnim Maminjom".

A Dinamov "savjetnik" se krenuo šaliti: "Igraju li ona dva zvezdaša koja sam došao pogledati?"

Zatim se, javlja Kurir, uozbiljio i raspitivao za čelnike Crvene zvezde, koje imenuje familijarno: "Je li Terza tu?"

Mamić je najavio dolazak u Beograd na utakmicu Zvezde i moskovskog CSKA u prvoj nokaut rundi Europa lige:

"Dolazim sigurno u Beograd 13. veljače. Crvena zvezda ima odličnu sezonu, igra proljeće u Europi. Ne treba imati komplekse od bilo koga, jer bila je prvak Europe i svijeta. To nitko s naših prostora neće ponoviti."

Mamić ne krije da se veselio Zvezdinom uspješnom ljetu i jeseni u Europa ligi:

"Drago mi je što se vraća tamo gdje joj je mjesto. Kad god klubovi s naših prostora ostvaruju dobre rezultate, ja se osjećam dobro i nemam problem to reći."

Na pitanje ima li u Zvezdi nogometaša koji su zanimljivi Dinamu, odgovorio je: "Ne znam tko je sada bolji, mrtva je trka između Dinama i Zvezde koja je jako dobra."

Gazda Dinama i najmoćniji čovjek hrvatskog nogometa i ovu priliku iskoristio je da izrazi žaljenje što nije zaživjela regionalna nogometna liga:

"Među prvima sam bio za tu ligu. Ali nema koristi. Pokušali su neki moji prijatelji ovdje u Antaliji na pripremama organizirati turnir velike četvorke. Nažalost, ni to nismo uspjeli."
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by Krokodil Behko » 02 Feb 2018, 10:57

Mora da je namirisao neku zaradu tamo.
online

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Uhapšen, suđen, propucan... Zdravko Mamić

Post by Tokmak » 05 Mar 2018, 23:07

Mamić u Bujici: Svastiku su organizirala dva ministra SDP-ove vlade

EKSKLUZIVNO: ZDRAVKO MAMIĆ O TERORU DINKA CVITANA!

Savjetnik uprave zagrebačkog Dinama Zdravko Mamić u Bujici je komentirao postupak protiv sebe, ali i nogometaša madridskog Reala i kapetana hrvatske nogometne reprezentacije Luke Modrića.

”Svastiku su organizirala dva ministra vlade koji su meni radili progon. Naravno da ću reći njihova imena kada za to dođe vrijeme, imam za to dokaze”, rekao je Mamić u emisiji. Mislio je na posljednju SDP-ovu vladu, koja je bila na vlasti za vrijeme incidenta.

“Za vrijeme pripreme za predsjedničke izbore 2014. godine, i poslije toga, kada je HDZ došao na vlast, mene i još 100 Hrvata stavili su na listu Ministarstva financija. Podizane su optužnice protiv ljudi naslonjenih na HDZ i onih koji su financirali HDZ”.

Prozvao je Josipovića i SDP, ali i HDZ, jer su, kako je rekao, sotoniziranjem njega i HNS-a htjeli “privesti glave na oltar Hajdukovih ambicija i udruge Naš Hajduk”. Sve to, smatra, šteti odnosu juga i sjevera Hrvatske.

Bujanec je na početku kazao kako je pokušao dobiti Cvitana, međutim, kako je rekao, nije se javio na telefon, a preko PR-ovaca ne želi komunicirati. Pozvao ga je da može doći na sučeljavanje.

Mamić je komentirao Cvitanovu izjavu da priča gluposti.

“On je sve o sebi kao osobi i svom radu rekao svojim djelovanjem. Toliko je jasno hrvatskom narodu koliko je nažalost napravljeno pljačke u privatizaciji, koliko je štete naneseno u predstečajnim nagodbama, koliko je štete napravljeno zbog nepronalaska mrtvih i nestalih u Domovinskom ratu. Kad vidite što je Grad heroj propatio, a vidite da je suđenje u Beogradu… To je sve njegov posao, ali on se time ne bavi, on se bavi progonom Zdravka Mamića!”, rekao je Mamić uz poruku da, umjesto da zaštiti Dinamo i hrvatsku nogometnu reprezentaciju kao simbole hrvatske države,on ih progoni.

Što se tiče optužnice protiv Luke Modrića zbog lažnog svjedočenja, voditelj emisije rekao je da je Modrićev djed ubijen od strane četničke ruke, a sada ga se želi kompromitirati. “Umjesto da ga se motivira da u Rusiji donese nove uspjehe, sada ga se na neki način želi zgaziti”, rekao je Bujanec.

“Jadna je država u kojoj Zdravko Mamić mora braniti Luku Modrića, to bi trebale napraviti institucije hrvatske države i politika koja vodi ovu zemlju”, rekao je Mamić.

Podsjetio je da je Modrića otkrio Toma Bašić: “Znao sam da mu obitelj živi u progonstvu, da su mu ubili djeda na kućnom pragu i uzeo sam ga u stan svoje supruge. Zahvaljujući prijateljima, plasirao sam ga u Zrinjski gdje se kalio, zatim je otišao u Inter Zaprešić, gdje je bio jedan od najboljih igrača, zatim u Dinamo pa u inozemstvo gdje pronosi slavu hrvatskog nogometa”...

Poslao je poruku kako je zakon za sve jednak.

“Ako je Zdravko Mamić oštetio Dinamo, onda su to napravili i Luka Modrić i Dejan Lovren. Oni su znali da ga nisu oštetili, a kada su vidjeli da to neće proći, koristili su sva sredstva i pritisak javnosti ne bi li se izvršila moja presuda. Prebačen sam u Osijek, ne znači da se tamo ne može suditi, ali ja sam čovjek koji živi u Zagrebu. Odvjetnici i svjedoci su iz Zagreba, a Ustav kaže da je svakom građaninu omogućeno brzo, ekonomično i pravično suđenje. Na Županijskom sudu u Zagrebu ima 20 kaznenih sudaca, povrijedili su i sve njih. Kako taj sud nije dostojan suditi Zdravku Mamiću, a u isto vrijeme vodi istragu protiv mene. Razmišljam da kupim ili iznajmim stan u Osijeku, sprječava mi se i pravo na rad… Tu nema nikakvog govora o zakonu i pravdi. Nemoguće je, to je znanstvena fantastika, da NK Dinamo i svi njegovi organi, Izvršni odbor, Nadzorni odbor i skupština koji ukupno broje 94 čovjeka, i da oni donesu jednoglasnu odluku da Dinamo nije oštećen, da je Modrić jedini igrač uz Lovrena koji je na dio transfera platio porez u Hrvatskoj i da se protiv nas otvaraju postupci. Porez je plaćen državi, dobila je nekoliko milijuna eura, ako bih ja bio kazneno osuđen, država bi morala vratiti te milijune Dinamu. Pa tko je tu lud?”, rekao je bez dlake na jeziku savjetnik Dinama.

Otvaranje postupka protiv Modrića dok je u tijeku drugo suđenje za koje ne postoji ni prvostupanjska presuda nazvao je “nakaradnim i bezobraznim”.

“U DORH-u bi trebale biti stjegonoše pravde, no oni su stjegonoše nepravde!”, rekao je Mamić koji smatra da tužitelj nema zakonom propisanih osam godina radnog staža: “To vam je kao da mesar operira vašu glavu, ne daj Bože da ste bolesni!”.

Kako je rekao, ukoliko optužnica nije potvrđena u roku od dvije godine, mjere i jamčevine moraju se ukinuti. Posljednjom presicom koju je održao u subotu je zadovoljan jer ju je, prema njegovim riječima, na njegovoj Facebook stranici, portalima i Dinamovom sajtu gledalo dva milijuna ljudi. “Ja sam sredstvo preko kojeg Dinko Cvitan ruši ovu Vladu, mene se stalno povezuje s HDZ-om, iako nisam bio član nijedne stranke. Ima li većih dokaza od ovoga što cijelo vrijeme pričam? Cvitan je bio štićena osoba najvišeg ranga jer je izmislio da sam naručio njegovo ubojstvo. Istog dana otišao sam u DORH da ga pitam je li skrenuo s pameti, on je izašao na stražnja vrata. Ja sam najhumaniji čovjek, u životu mački nisam rekao ‘iš'”, ispričao je Bujančev gost, prenosi direktno.hr
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: Koraci_u_noci and 17 guests