Uhapšen, suđen, propucan, Međugorski uznik u egzilu... Zdravko Mamić

Kutak za sportski trenutak
Post Reply
User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Uhapšen, suđen, propucan, Međugorski uznik u egzilu... Zdravko Mamić

Post by laganini » 02 Jul 2015, 17:33

...zbog kriminala ili izborne godine :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: uhapsen zdravko mamic

Post by navika » 02 Jul 2015, 17:37

Prvo sam mislila da je neki politicar al posto je tema na sportu onda mora biti neki sportista :)
Jos se za njega sikirat :ne

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: uhapsen zdravko mamic

Post by storm » 03 Jul 2015, 23:23

Prvo.
Trebao je biti uhapšen prije najmanje sedam godina... Ali je mazao hdz pa mu se ništa nije dogodilo...
Drugo.
Sdp ga je sad gledao nepune 4 godine i pred izbore ide hajka :bua

Taj čovjek treba biti optužen za korupciju, stjecanje protipravne materijalne a i nematerijalne koristi, lihvarski robovlasnički ugovori, utaje poreza... To su samo neke pravne stvari lako dokazljive...
Pretvorio je NK dinamo u izlog vlastite agencije za prodaju igrača... Potom je to nacinio i od reprezentacije... Instalirao onog glupog Šukera na čelo hns da preko njega vlada... Šuker osvjedočeni lopov ( slucaj zlatnici ) povezan sa kladioničarskom mafijom.
Da se vratim na glavatog... Ubio je klub, ubio je san tisuće djece .. Zagadio je medijski prostor krkanlukom i malogradjanstinom... Pokazao mladima kako se "uspijeva"
Plaćeni novinari sipaju mu hvalospjeve, ostali nemaju pristup klubu.
Uništio je hrvatsku ligu...
Ma do sutra bi nabrajao... Ima tu još ali nije dokazljivo jer ima i mrtvih svjedoka ;)

Ali je uspio i da sam potpuno indiferentan postao prema tome... Imam avionske karte za dvije sljedeće tekme gostovanja ( norvešku i maltu)
Obje cu promijeniti za neku drugu destinaciju otići pogledati i upoznati nesto .. Ili i ne otići uopće nigdje... Nisu bile neko bogastvo :cudi
Dug boravak mu zelim .. Mada sam još uvijek skeptik jer sam navikao na te hrvatske igrokaze za ovce.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: uhapsen zdravko mamic

Post by Biba » 04 Jul 2015, 00:02

Ja sam znala da je Maminjo lpurda...ajmoooo....ali nisam znala koliko Storm...
Mislim da je to samo mazanje očiju javnosti i skretanje pozornosti s bitnih stvari. Znam ja kome su i koji ministri uveli policijski nadzor...ali ne mogu oni pročitati koliko ja mogu ocjena opisnih natipkati...ma prate nam i datume i minute...lako za Mamića...neće vrana vrani oči iskopati..a i da ga žrtvuju, malo je...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: uhapsen zdravko mamic

Post by storm » 04 Jul 2015, 05:58

To je poremecena osoba. . Jedan dan u Beogradu sipa iz njega jugonostalgija, večera sa kriminalcima, pjeva pjesme zvezde i partizana...drugi dan vrišti o domoljublju i kako su bbb zavedena djeca jugo komunista iz hrvatske koji eto njega hrvatskog sina žele rušiti :lud
Dobro... I tuđmanova je retorika bila slična pa se nismo uzbudjivali :oo
Naravno da jedan mamić nije kao osoba krucijalno pitanje hrvatske, ali je krucijalno to što je on izdanak te hrvatske. Ja znam koje sve afere prolaze u tišini . .Pljačke države u predstecajnim nagodbama, Croatia osiguranje, branitelji- Jel rijeseno pitanje?
Nije.. .Ali je fokus prebačen...
Indikativan je i timing eskalacije istrage.. .Nije ga bilo u državi... Slično kao sa sanaderom . .Da elegantno ima par dana da se organizira u obrani te utječe na koga treba.. .Tko ce mu suditi?
Mozda Turudić ?
Osvjedočeni prijatelj koji se u trenucima odmora vozika na mamicevoj jahti Jadranom ?
Koji večera s njim?
Bandić se iz ćelije vrati na čelo jednog Zagreba?
Tko god podigne glas etiketiran je za komunista .. A nisam ...Gadi mi se komunizam barem koliko fašizam.
Isto je to.
Pricam da je ovo bolesno društvo... I kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost. .
Nase ideale ne mozete kupiti !!!
Ma sto vi mislili o bad blue boysima ..

PS.
Ovih dana odluceno je da ce se obnovljeni aerodrom zagreb zvati zračna luka dr Franjo Tuđman...netko je zgodno primjetio, da nije loše da se mladi prilikom odlaska prisjete zasto odlaze iz domovine :mah
Odjeb je lansiran :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: uhapsen zdravko mamic

Post by Krokodil Behko » 04 Jul 2015, 10:04

Koliko mi je poznato, on je pozvao navijače na mir i red, te da se ne bune nakon njegovog hapšenja, jer on će kao i svaki drugi pravednik, sve to stoički izdržati i vratiti se još jači, još ljevši i još stariji nego prije.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: uhapsen zdravko mamic

Post by laganini » 04 Jul 2015, 10:30

..iz dobro obavjestenim krugova doznajem da ustavni sud rusi sve optuzbe ko tra sanadera i da isti izlazi na slobodu... :zubi slucaj nije nuzno vezan :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: uhapsen zdravko mamic

Post by Biba » 04 Jul 2015, 11:29

laganini wrote:..iz dobro obavjestenim krugova doznajem da ustavni sud rusi sve optuzbe ko tra sanadera i da isti izlazi na slobodu... :zubi slucaj nije nuzno vezan :hihi
Nikad nisam rekla da Sanader nije kriv...ali i sumnjala sam...
Sviđa mi se ipak kad je Mamić izjavio da bivšem mom ministru su očnjaci krvavi i da mrzi sve što je hrvatsko...vala dovoljno je samo pogledati Jovanovića...ne može ni on svoje bjesnilo sakriti
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: uhapsen zdravko mamic

Post by storm » 04 Jul 2015, 12:04

Kako vas lagano "kupe" sa par domoljubnih izjava :kafa
Sad cu na comp samo se tušnem pa cemo malo obraditi rvatinu mamića :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1985
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 20 times
Been thanked: 105 times
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by fruit » 04 Jul 2015, 22:36

Neznam Ali Dinamo ocekuju veliki potresi...vjerovatno zapocinje era Hajduka ili Rijeke.
Poslije Maminja .....
Mislim da Dinamo krece silaznom putanjom
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by kuplung » 04 Jul 2015, 22:56

Odista ne mora tako biti.Neke stvare suse procistile drugi ce se pokolebati kada pozele mutne radnje

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by storm » 04 Jul 2015, 23:00

fruit wrote:Neznam Ali Dinamo ocekuju veliki potresi...vjerovatno zapocinje era Hajduka ili Rijeke.
Poslije Maminja .....
Mislim da Dinamo krece silaznom putanjom
Nema veze. ..Ovo je sad za mene dno dna.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by storm » 05 Jul 2015, 00:20

MODRIĆ I LOVREN KLJUČNI SVJEDOCI! Luka je Mamićima predao čak 52 mil. kuna?

Image


getty images, Boris Kovačev, Tom Dubravec / CROPIX
Autor: Željko Petrušić



Braća Zdravko i Zoran Mamić, protiv kojih je USKOK otvorio istragu sumnjičeći ih da su oštetili GNK Dinamo za više od 117 milijuna kuna, u subotu su se, suprotno najavama od prethodnog dana, ipak odlučili vratiti u Hrvatsku te su uhićeni iza 12 sati na graničnom prijelazu Goričan. Time su opet malo zakomplicirali cijelu proceduru oko USKOK-ove istrage. Naime, USKOK je jučer ujutro dostavio zagrebačkom Županijskom sudu prijedlog da se već privedenom bivšem direktoru Dinama, ali i Zdravku i Zoranu Mamiću, odredi istražni zatvor. Pritom su za braću Mamić, zbog njihova neodazivanja pozivima hrvatske policije, odnosno nedostupnosti, tražili određivanje istražnog zatvora i zbog opasnosti od bijega, što je trebao biti uvod u raspisivanje europskog uhidbenog naloga. Međutim, kada je do izvršnog potpredsjednika i trenera Dinama na pripremama kluba u Moravskim Toplicama došla informacija o tom prijedlogu USKOK-a, ipak su spakirali kovčege te su zajedno sa svojim odvjetnicima Jadrankom Sloković i Čedom Prodanovićem krenuli put Zagreba. Odlučili su krenuti preko obližnjeg graničnog prijelaza Goričan na mađarsko-hrvatskoj granici, gdje su onda i uhićeni.

Ono što nam je neslužbeno potvrđeno iz sudskih izvora, sigurno je da braća Mamić u narednom periodu, bilo da ostanu iza rešetaka ili da pod određenim uvjetima iziđu na slobodu, neće smjeti kontaktirati dvojicu svojih bivših nogometaša - Luku Modrića i Dejana Lovrena. Naime, jedna od optužbi povezana je upravo s isplatama na račun najboljeg hrvatskog nogometaša, prvotimca Reala iz Madrida, dok se u drugoj točki optužbe u sličnoj ulozi spominje Dejan Lovren. Iz pouzdanih izvora potvrđeno nam je da su pozajmice od 24 milijuna kuna, koju je Zoran Mamić dobio od Dinama, vraćene sredstvima samog kluba upravo preko isplata na Lovrenov račun, a na temelju fiktivnog aneksa ugovora o profesionalnom igranju kojim je nogometaš navodno imao pravo na 50 posto od budućeg transfera. Kako je Jutarnji list već izvijestio, Dinamo je 2011. godine podigao kredit od 4,4 milijuna eura kojim je Zoran Mamić vratio spomenute pozajmice. Naime, nakon što je kredit odobren, veći dio tog novca, 25,8 milijuna kuna, isplaćeno je Lovrenu pod krinkom navodne obveze iz njegova transfera. No, Lovren je, kako ističe USKOK, već ranije potpisao Zapisnik o raskidu ugovora kojim je potvrdio da nema nikakvih potraživanja prema Dinamu.

Lovren je, kako je priopćio USKOK ne navodeći ime nogometaša, dobiveni novac istog dana proslijedio na račun Zorana Mamića, koji je njime vratio dug Dinamu i usto za sebe zadržao razliku od nepuna dva milijuna kuna. U cijelom ovom “poslu” Dinamo je, tvrdi USKOK, oštećen za više od 36 milijuna kuna, a usto je i državni proračun oštećen zbog neplaćenih davanja za više od 12 milijuna kuna. Zanimljivi su i detalji optužbe protiv Zdravka Mamića koja se odnosi na izvlačenje 81 milijun kuna pod krinkom navodnih obveza Dinama nastalih prilikom transfera Luke Modrića u Tottenham. Novac je Dinamo isplaćivao Modriću na identičan način kao i Lovrenu, iako je i Modrić već ranije potpisao zapisnik kojim je potvrdio da nema potraživanja prema klubu iz kojega je otišao. Od ukupno 81 milijun kuna koliko mu je po Mamićevu nalogu isplaćeno od 2009. do 2011. godine, za podmirenje nastalih poreza i drugih davanja otišlo je 14,2 milijuna kuna.


Prema priopćenju USKOK-a, Modrić je Zdravku Mamiću i, prema dobivenim uputama, članovima njegove obitelji, predao ukupno oko 52 milijuna kuna. Dakle, 52 milijuna Mamiću i 14,2 milijuna davanja čine ukupno 66,2 milijuna kuna. Upada u oči da tu još nedostaje oko 15 milijuna kuna da bi se došlo do ukupno isplaćenog iznosa od 81 milijuna. I to prema podacima koje je priopćio USKOK. Iz USKOK-a nije bilo moguće dobiti bilo kakvo pojašnjenje niti informaciju što se dogodilo s navedenom razlikom, je li ostala na Modrićevu računu ili je utrošena za svrhe koje se još provjeravaju.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by laganini » 05 Jul 2015, 08:30

..je baš će ga oni ukopat :hm
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by storm » 05 Jul 2015, 08:34

Sve ovo smrdi jako... Ali i Al Capone je pao zbog poreza a ne stotine smaknuti h
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by laganini » 05 Jul 2015, 08:46

...sve mi se ovo čini aljkavo pa i prolazi njegova teza o politički motiviranom hapšenju...ko da nisu mogli sačekat ponediljak nego stvorit sav ovaj cirkus :hm
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by storm » 05 Jul 2015, 08:53

Složit cu se :cudi
Kad imaš namjeru nekog zaskočiti bez da imas šanse, onda mu u 5 izjutra pokucas i rijesis... Ovi mu dali 3dana fore da se fino konsolidira u Sloveniji :bua
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by laganini » 05 Jul 2015, 09:02

..što sui ti veze.. :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by storm » 05 Jul 2015, 09:11

Samo se smij... Sve u korist vase stete :hihi
Mene je prestalo zanimati... Mozda odem na svoju oproštajnu kad narkoman odjebe :oo
Možda...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Uhapšen Zdravko Mamić

Post by laganini » 05 Jul 2015, 09:15

..ma daj..ko stretniji od mene da ga uhapse ako je kriv..a ne sumnjam da mu se nema što natovarit.. :jok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests