Europa liga/Konferencijska liga

Kutak za sportski trenutak
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by storm » 26 Feb 2017, 05:00

Sasvim je normalno da se malo više prati klub gdje ti igra zemo jel :oo
No to što se neki kunu u ljubav od kolijevke do groba nakon potpisa ugovora je komedija :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by Socrates » 26 Feb 2017, 06:27

greeneyes wrote::D.

Sto me to me cudi. :oo
Ma čovjek je sam razbio svu famu oko tiki-taka i za to ga treba poštovati. Kao što on sam kaže, čitava filozofija oko "posjeda lopte" se svodi na jednu prostu zakonitost. Prebaci posjed lopte na jednu stranu terena da bi prisilio protivnika da prebaci obranu na tu stranu. Koristi, zatim, drugu stranu terena da stvoris šansu. On kaže da mrzi tiki-taka frazu jer su analitičari počesto vezali za nju besmislen posjed lopte koji ničemu ne vodi.

Igra Spanije u njihovim najboljim danima je počesto licila na besmislen posjed lopte, a to je jednostavno zato jer nisu imali igrača tipa Mesija. I to je razlika između Barseloninog tiki-taka i spanskog tiki-taka.

Da bi uopste takav način igre bio moguć moraš taktički da smanjis veličinu terena i to nas vodi do Krojfa u Barceloni. On je rekao da veličina fudbalskog terena zavisi od tima koji igra na njemu. To je, kako stručnjaci kažu, osnovna sličnost između totalnog fudbala i tiki-taka - odbrana postavljena daleko od gola da se smanji veličina efektivno koristenog terena.

Na ovako skraćenom terenu i zagusenoj sredini terena dolazi do izražaja Messi koji prostor vidi i zauzima tamo gdje nijedan drugi živi igrač ne može ni da zamisli da postoji prostor. Zato je on vanzemaljac - svaka čast svim ostalim vrhunskim igračima koji su igrali u njegovo vrijeme, ali to je jednostavno tako.

I na kraju, dok je totalni fudbal tražio od bilo kog igrača da igra svaku ulogu na terenu, zavisno od situacije, tiki-taka traži od svakog igrača da igra u sredini. Zato i ta cuvena "false nine" formacija, ali ja bih rekao da su svi brojevi na dresovima bili "false", osim golmanovog :D. ,u najboljim danima Barceloninog tiki-taka.
I to je, pored eksplozije Messija, možda najveći doprinos Guardiole.
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by posmatrac » 26 Feb 2017, 13:24

storm wrote:Sasvim je normalno da se malo više prati klub gdje ti igra zemo jel :oo
No to što se neki kunu u ljubav od kolijevke do groba nakon potpisa ugovora je komedija :D.
Nekima, posebno Srbima nije nikakav problem da se npr do kraja zivota zaklinju samo jednom klubu npr LAciju, pa imam havera koji je veliki " fan" LAcijala postao jos od vremena Mihajlovica i Stankovica , pa su se kasnije nadovezala imene poput Darka Kovacevica, Vladimira Jugovica, a danas su na Olimpiku Filip Djordjevic, Dusan BAsta i Sergej Milinkovic :zubi

KAda bi igrali plejku taj moj haver bi " slucajno" redovno uzimao LAcio, ali nije ostvarivao neke rezultate, pa mu na to dade sugestiju jedan tadasnji veliki navijac BAjerna ( SAlihamidzic) :D. " Znas sta ces ti Zoka, uzmi 11 " subara" i sve ces pobijediti" :plavi

Sto se tice Bosnjaka samo rijetki disidenti danas daju prednost Laciju u odnosu na Romu, valjda misleci da je Lula bolji cojk od Dzeke :zubi

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by posmatrac » 26 Feb 2017, 13:58

greeneyes wrote:Pa sam si sebi dao odgovor. U vrijeme Van Gala su igrali igraci cisto jer su Holandjani koji znaju dodavati loptu, sto bi na neiskusno oko ostavilo dojam da je to to. Koliko je samo tada raspalih Holandjana pustilo korijene u Barci.

Dakle, manjak kvalitetnih igraca u odnosu na Rajkardovo doba ti i ostavlja (ispravan)dojam da se u Rajkardovo doba igrala, dotad, ponajbolja tiki taka. Iako, Van Gal i jeste bio manje ofanzivan tiki takas, sto se vidilo i u Manci.

Nije se Messi oprostio zbog svojih losih igara, nego zbog losih igara ostatka tima, a opet prituzbi na samo njegov racun. Pa taj isti Aguero je bezlican igrac u Argentini, a Higuain je chokao svako finale. O odbrani s matorim i raspalim Demichelisom, veznim redom bez trunke uigranosti da ne pricamo. I naravno, poslije su ti isti baljezgarosi plakali za Messijem, jer su uvidjeli da su bez njega kao skupina velikih automobilskih logotipa bez prikaza moci. Nesto kao ugasen Porse ili Porse s praznim motorskim prostorom.

Ne znam zasto bi bio bolji igrac nego li u Cityju. Nije bas da Barcim stil igre svakom pase, stavise. A David Silva se kao clan reprezentacije dobro upoznao s tim stilom, a i svakako je savrsen tip igraca za tiki taku.

I cisto me zanima zasto se Messi, kao najbolji igrac i igrac koji individualno moze uciniti vise nego bilo koji igrac na dunjaluku, ne bi naigrao u Engleskoj ili Italiji? Ja mislim da bi on dominirao u bilo kom kraju fudbalskog svijeta, jer je jednostavno genije. Mozda bi statisticki bio nesto, neznatno, slabiji. Mozda.

Samuel Eto'o je za vrijeme dok je igrao u Mallorci imao dvadesetak godina. Njegov prime se poklopio s igrama u Barci. Uostalom, kao protutezu pogledaj Villu i njegovu statistiku prije i tokom igara u Barci. Ili Henryjevu. Uzmi onda primjer Alexisa tokom igara u Barci i sada u Arsenalu.

Mozemo se sloziti da Barcin stil moze igrace uciniti boljim( Pedro, Busquets i sl.), ali ne sve. Jer pojedincima ne da da disu punim plucima jer se moraju podrediti tom istom sistemu.

Pa fanovi su zbog Dzeksona, sto vecina i naglasi. Ali eto, ti tvrdis da to ne naglase.
PA eto, slazemo se u svemu, upravo primjer Alexisa na neki nacin objasbnjava koliko je covjek u Engleskoj kao igrac postao tvrdji", manje kreativniji, nema tamo Inijestu i CAvija da ga pogode loptom u trepavicu, mada je i u Arsenalu solidan zahvaljujuci brzini.


TAcno je i da se oni najdominatniji i "najegoisticniji" igraci koji su navikli da igra timova zavisi iskljucivo od njih( Ibrahimovic, Anri) nisu bas najbolje snasli u Barseloni ili ne u onoj mjeri kakve su igre pruzali ranije,( dobro Anri je vec bio i star) jer je Barselona ipak tim " kolektiva", svih 11 uglavnom znaju sve o fudbalu, cak je i Pike " kreativac" po potrebi :D

Cini mi se i da teren na Nou KApu, cije su dimenzije sire i duze od vecine evropskih stadiona dozvoljava da se usavrsi " tika taka" i ta igra kratkoga pasa,.
NA " Bilinom polju" npr koji je uzi i kraci 90% golova pada iz prekida nakon kornera, iz nekih guzvi itd, Nou KAmp trazi daleko vecu kreativnost.

Ko je igrao mnogo lopte u zivotu zna o cemu pricam, ko nije tesko ce ovo shvatiti.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by Username » 26 Feb 2017, 14:45

Camp Nou ne odskace sa dimenzijama u odnosu na druge stadione

Isto sam mislio dok mi je tv bio glavni prenosilac slike

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by posmatrac » 26 Feb 2017, 15:44

Izgleda da su sada te dimenzije vecine evropskih stadiona podesene na 105 m duzine i 68 m sirine, ranije to nije bio slucaj, sjecam se Grbavice koja je vise skoro podsjecala na kvadrat nego na pravogaonik, kasnije je i ona dobro suzena.

Evo procitah da je Santjago Bernabe danas ipak 2 metra danas duzi od Nou Kampa i 4 metra siri :sok

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by srculence7 » 09 Mar 2017, 22:40

Kakva utakmica Lyon-Roma :klanja
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by Username » 09 Mar 2017, 22:40

Kakva?

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by srculence7 » 09 Mar 2017, 22:45

Username wrote:Kakva?
Šta da ti pričam kad ne gledaš :rol
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by storm » 09 Mar 2017, 22:50

posmatrac wrote:Izgleda da su sada te dimenzije vecine evropskih stadiona podesene na 105 m duzine i 68 m sirine, ranije to nije bio slucaj, sjecam se Grbavice koja je vise skoro podsjecala na kvadrat nego na pravogaonik, kasnije je i ona dobro suzena.

Evo procitah da je Santjago Bernabe danas ipak 2 metra danas duzi od Nou Kampa i 4 metra siri :sok
to ti je cca 530 m2 više terena :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by Username » 09 Mar 2017, 22:54

srculence7 wrote:
Username wrote:Kakva?
Šta da ti pričam kad ne gledaš :rol
Bas zato trebas objasniti i bez mog pitanja

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by storm » 09 Mar 2017, 23:02

Izgleda je baš bilo pakleno :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by srculence7 » 09 Mar 2017, 23:04

Username wrote:
srculence7 wrote:
Username wrote:Kakva?
Šta da ti pričam kad ne gledaš :rol
Bas zato trebas objasniti i bez mog pitanja
Otvorena,sa dosta šansi,preokreta i golova,odlična,na kraju 4:2 :respekt . Biće verovatno i u revanšu uzbudljivo.
Zadovoljan :p ,detaljan izveštaj će verovatno biti sutra postavljen :roll
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by Username » 09 Mar 2017, 23:06

Dovoljno

I ne rolaj, to zna samo spinerka

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by storm » 09 Mar 2017, 23:20

srculence7 wrote:
Username wrote:
srculence7 wrote:
Username wrote:Kakva?
Šta da ti pričam kad ne gledaš :rol
Bas zato trebas objasniti i bez mog pitanja
Otvorena,sa dosta šansi,preokreta i golova,odlična,na kraju 4:2 :respekt . Biće verovatno i u revanšu uzbudljivo.
Zadovoljan :p ,detaljan izveštaj će verovatno biti sutra postavljen :roll
To meni ide :oo

Malo izbjegavam lijepiti izvještaje...
više volim kad se uhvate komentari na temi

evo kratki :ooo
Čuvaj me se, ako ne budeš sve pročitala :o

Lyon u sjajnoj utakmici uvjerljivo pobijedio Romu, Džeko bez prave prilike za gol

Piše: N. K./Klix.ba


Image
Foto: EPA
Fudbaleri Lyona pobijedili su na svom terenu u prvoj utakmici osmine finala Evropske lige ekipu Rome s rezultatom 4:2.

Sjajno prvo poluvrijeme otvorila je zadivljujuća odbrana golmana domaćih Lopesa kada je spriječio pokušaj Nainggolana s ivice šesnaesterca.

Ipak, tri minute kasnije Lyon dolazi u vodstvo. Rafael je dočekao centaršut iz slobodnjaka i dodao glavom do Diakhabyja koji bez greške šalje loptu u mrežu.

Mogao je Valbuena samo četiri minute kasnije udvostručiti prednost domaćih, ali je njegov udarac u ključnom trenutku izblokiran.

U dvadesetom minutu odbrana Lyona pravi katastrofalnu grešku, a poklon je iskoristio Salah i pogodio za izjednačenje.

Rimljani su prije odlaska na odmor i poveli kada je Fazio postigao gol glavom uz malo sreće.



Samo dvije minute u nastavku meča bile su dovoljne da Lyon izjednači. Tolisso je iskušao svoju sreću sa ivice šesnaesterca i preciznim udarcem postigao gol.

Francuzi su nastavili sa žestokim napadima što su krunisali novim golom u 74. minuti. Nevjerovatnu solo akciju potegao je Fekir i završio je preciznim udarcem, a golman Rome Alisson bio je bespomoćan.

I kada su svi čekali posljednji sudijski zvižduk, Lacazette je zakucao loptu pod prečku za solidnu prednost Lyona uoči revanša u Rimu.

Bh. reprezentativac Edin Džeko zamijenjen je u 93. minuti utakmice.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by greeneyes » 09 Mar 2017, 23:32

Koji su ovo luzeri, braco mila. Samo mi zao sto ne pogledah tekmu.

Jesam no ja rekao da bi Roma mogla daleko? Da se namah pospem pepelom :oo
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by storm » 09 Mar 2017, 23:35

greeneyes wrote:Koji su ovo luzeri, braco mila. Samo mi zao sto ne pogledah tekmu.

Jesam no ja rekao da bi Roma mogla daleko? Da se namah pospem pepelom :oo
Pala je Roma nešto...
Prvo ih napoli uzme doma....sad lyon 4 komada....ok dva postignuta još daju neku nadu za uzvrat...
jel'- kad 4 nisu problem, ne bi ni dva trebala biti :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by greeneyes » 09 Mar 2017, 23:41

Cuj ti njega. Pa Barca je sinonim za uspjeh, a ovi Romi za luzeraj :ble

Procitah neki dan da su u 21. vijeku cak 8 puta zavrsili kao viceprvaci u Italiji i jos kad dodas blamazze po Europi.. .
Samo sabura

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by srculence7 » 10 Mar 2017, 02:09

samo da javim da sam pročitala ceo izveštaj :oo
mada ne znam zašto je bilo potrebe za tim kada sam gledala utakmicu :cudi :ooo
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Europa liga 2016/ 2017

Post by Bla » 10 Mar 2017, 07:17

vjerovatno nisi imala pametnija posla :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests