Nogometne ikone

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by Mala_Mu » 03 Sep 2019, 11:36

Guardiola zadnji put kad mu je ekipa imala manje od 71% posjed lopte.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by Mala_Mu » 07 Sep 2019, 12:41

Na današnji dan 1995. godine Renéu Higuiti na utakmici protiv Engleske bilo je malo dosadno pa je svojom najikonskijom bravurom sudbinu cijele kolumbijske nogometne nacije još jednom na trenutak stavio na kocku. Zato i je ikonetina, ima svoj đir i boli ga neka stvar.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by Mala_Mu » 08 Sep 2019, 18:30

Toliko je zaboravljen da i kad mu se sitiš brata, njega se ne sitiš. Jebiga, on je onaj brat koji odradi svoju smjenu na poslu, dođe doma, pogleda film, zaspe i tako u krug iz dana u dan. Mirno, povučeno, u svom svitu. Mislim da kad neko iz nogometnih krugova sretne brata Diega, uopće ga ne upita ono standardno: "A di ti je brat? Šta je sa njim?" U Zaragozi je nešto drugačija situacija. Zaragozu i danas zadrma 9 richtera na spomen braće Milito. Ljevica od Boga, ali samo za poklopit nekoga nogom u guzicu. A i noga u guzicu je korak naprijed. Živio, rođo, i sve ti cvalo na klupi Estudiantesa, a i danas na jubilarni 39. rođendan. Samo jednom u životu proslaviš 39, zapamti to! Uživaj, Rico, Gabriele Milito. I pozdravi braju! 🇦🇷
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by Hannibal » 08 Sep 2019, 18:39

ovo mi je bio najdrazi barcelonin stoper 🤗 toliko je dobar bio 😂
🐽

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by Mala_Mu » 15 Sep 2019, 17:15

Tog ranoproljetnog nedjeljnog popodneva otac je nakon višesatnih napora i kršenja netom prije ispunjene obaveze svete ispovijedi na misi spominjanjem široke lepeze likova s katoličkog kalendara naštimao antenu koja je dotad hvatala samo niskobudžetne talijanske plodove mora u milimetarski preciznim koordinatama prema mančesterskom Teatru snova. Na repertoaru je bila prava poslastica: United protiv Fulhama. Na malom katodnom tv-u veličine današnjih omanjih mobitela redale su se prilike Sir Alexovih trupa prema vrataru Tayloru. U već podmakloj fazi utakmice kada je jedino realno pitanje bilo s koliko će komada Fulham biti ispraćen s Old Trafforda, s centra se s loptom u nogama sjurila glavata nizozemska neman bugatijevskih konjskih snaga, Ruud van Nistelrooy. Nanizao je Ruud gotovo pola Fulhamove momčadi, podigao me nesvjesno sa stolice i kao da igra protiv prvašića na školskom dogalopirao do protivničkih vrata i zabio gol koji nikada neću zaboravit. Odjednom se nešto zatreslo od siline s Teatra snova, vibracije su preko s ispovijedi žrtvovane antene dopirale do naše male kućice, zavjese su popadale, a majka se u očaju hvatala nosivih zidova. Čak je i hladni Sir Alex Ferguson žvačući čunga lungu na tvrdom škotskom zavapio: "Fucking masterpiece!" A ja sam se zaljubio u Manchesterovu moćnu glavatu desetku. Sutradan me otac odveo u grad da mi kupi poklon kako bi se iskupio dragom Bogu za iskazivanje zavidnog poznanstva likova iz njegove knjige. Prolazili smo gradom, a pazarski marketinški stručnjaci u moru falš dresova na prvoj crti isticali su crvenu desetku s natpisom "V. Nistelrooy". Znali su i oni, dobar glas daleko se čuje. Nisam se sekunde dvoumio dok sam se vrtio oko dresa ko Bergkamp oko Dabizasa, testirajući ga na sva muška ljudska osjetila. Otac je sitnišem platio vraški dobar dres kojeg i dan danas čuvam kao memoriju na osjećaj koji je taj čudesni gol probudio u meni. Iako sam tada još vjerovao da svaki dres nosi magiju, nikada u njemu nisam uspio ponovit ono šta je tog ranoproljetnog nedjeljnog popodneva učinio veliki Ruud van Konjstelrooy. Teško to netko i može ponovit. Ali eto, da se pohvalim, ipak imamo mi nešto zajedničko - i ja sam glavat.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by Tokmak » 15 Sep 2019, 18:09

današnja objava u vezi rezultata na kladari im je živa istina... :zid
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by Mala_Mu » 15 Sep 2019, 18:10

zloćko tokmak wrote: 15 Sep 2019, 18:09 današnja objava u vezi rezultata na kladari im je živa istina... :zid
E da..
Zaboravih postaviti a sacuvala sam :DD
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by Mala_Mu » 24 Sep 2019, 22:44

Jürgen Klopp je definitivno drugačiji. Drugačiji na sto tisuća boljih načina.

MOŽDA SAMO SANJAM

MORAM započeti s pomalo neugodnom pričom. Bojim se da ponekad vanjski svijet na nogometaše i trenere gleda kao da smo bogovi ili nešto slično. Kao kršćanin, vjerujem u samo jednog Boga i mogu vas uvjeriti da Bog nema nikakve veze s nogometom. Istina je da svi neprekidno trpimo neuspjehe. Kad sam bio mladi trener, stalno sam trpio neuspjehe.

Ovo je jedna takva priča.

Moramo se vratiti u 2011. godinu. Moja Borussia Dortmund igrala je protiv Bayerna u Münchenu. Bila je to velika ligaška utakmica. U Münchenu nismo pobijedili otprilike 20 godina. Često crpim inspiraciju iz filmova pa kad god moram motivirati dečke, pomislim na Rockyja Balbou. Po mom mišljenju, trebali bi Rockyja 1, 2, 3 i 4 prikazivati u javnim školama širom svijeta. To bi trebalo biti poput učenja abecede. Ako gledate te filmove i ne poželite se popeti na vrh planine, onda s vama nešto nije u redu.

Dakle, noć prije nego što ćemo igrati s Bayernom, okupio sam sve svoje igrače u hotelu na razgovoru. Svi su dečki sjedili. Sva su svjetla bila ugašena. Rekao sam im kakva je situacija: ''Posljednji put kad je Borussia pobijedila u Münchenu, većina vas je još bila u pelenama.''

"Neka dignu ruku oni koji znaju tko je Rocky Balboa"

Onda sam na ekranu prikazao scenu iz Rockyja IV. Onu s Ivanom Dragom. Klasik. Drago trči na traci, priključen je na računala i znanstvenici ga proučavaju. Sjećate se toga? Rekao sam dečkima: "Vidite, Bayern je Ivan Drago. Najbolji u svemu! Najbolja tehnologija! Najbolji strojevi! On je nezaustavljiv!"

Onda se vidi kako Rocky trenira u Sibiru u svojoj kolibi. On sječe borove i onda noseći trupce trči prema vrhu planine. Rekao sam dečkima: "Vidite?! To smo mi. Mi smo Rocky. Mi smo mali, ali imamo strast! Imamo srce šampiona! Mi možemo učiniti nemoguće!"

Nastavio sam govoriti i onda u jednom trenutku pogledao u dečke da vidim njihovu reakciju. Očekivao sam da će ustati, spremni da potrče uzbrdo u Sibir, da će apsolutno poludjeti.

Ali svi su samo sjedili i zurili u mene bez emocija.

Potpuno prazni.

Gledali su u mene kao da su mislili – o čemu ovaj luđak govori?

Onda sam shvatio da je Rocky IV. snimljen 80-ih godina. Kad su ovi dečki rođeni?

"Čekajte malo, neka dignu ruku oni koji znaju tko je Rocky Balboa", rekao sam dečkima.

Samo su se dvije ruke podigle, Sebastian Kehl i Patrick Owomoyela.

Svi ostali rekli su: "Ne, sorry, šefe."

Moj kompletan govor bio je besmislen. To je bila najvažnija utakmica sezone. Možda najvažnija utakmica u životu za neke igrače. A njihov trener je posljednjih 10 minuta urlikao o sovjetskoj tehnologiji i Sibiru! Možete li vjerovati? Morao sam cijeli govor započeti iznova.

Vidite, ovo je istinita priča. To se zapravo događa u životu. Mi smo ljudska bića. Ponekad se osramotimo. To je tako. Mislimo da smo održali najveći govor u povijesti nogometa, a zapravo smo govorili potpune gluposti. Ali sljedećeg jutra moramo ustati i krenuti iznova.

Znate li što je najčudniji dio ove priče?

Zaista se ne mogu sjetiti jesmo li u utakmici pobijedili ili izgubili. Prilično sam siguran da sam održao govor 2011. godine uoči naše pobjede od 3:1 i to priču svakako čini boljom. Ali nisam 100 posto siguran.

To je nešto u nogometu što ljudi ne razumiju uvijek.

Rezultate zaboravljate, sve ih pomiješate.

Ali ti dečki, to vrijeme u mom životu, te male priče... Nikad ih neću zaboraviti.

"Ako su prikazivali Ben Hura, to je bio loš dan"

Čast mi je što sam sinoć primio FIFA-inu nagradu za najboljeg muškog trenera, ali zapravo ne volim stajati sam na sceni s trofejem. Sve što sam postigao u ovoj igri bilo je moguće zbog svih ljudi oko mene. Ne samo igrača nego i moje obitelji, mojih sinova i svih ostalih koji su bili uz mene otpočetka, kad sam bio vrlo, vrlo prosječna osoba.

Iskreno, da mi je netko prišao kad mi je bilo 20 godina i rekao što će se sve događati u mom životu, ne bih mu vjerovao. Da mi je došao Michael J. Fox osobno i rekao što će se dogoditi, ja bih mu odgovorio da je to nemoguće.

Kad sam imao 20 godina, doživio sam trenutak koji mi je potpuno promijenio život. Još sam bio klinac, ali upravo sam bio postao otac. Da budem iskren, tajming baš nije bio savršen. Igrao sam amaterski nogomet, a preko dana studirao. Da bih platio školovanje, radio sam u skladištu filmova za kinematografe. Za mlađe čitatelje, ne radi se o DVD-ima. To je bilo kasnih 80-ih i sve je još bilo na vrpcama. Kamioni bi oko 6 sati došli po nove filmove pa smo punili i praznili velike metalne kanistere. Bili su poprilično teški. Priželjkivao sam da ne prikazuju nešto s četiri role, recimo Ben-Hura, to bi onda bio loš dan.

Svake noći spavao bih pet sati, onda ujutro išao u skladište, a potom preko dana na predavanja. Navečer bih išao na trening, a kad bih došao kući, pokušavao sam provesti nešto vremena sa svojim sinom. Bilo je to vrlo teško vrijeme. Ali to me naučilo stvarnom životu.

"Kad mi se rodio sin, shvatio sam da nogomet nije život i smrt. Zato sam uvijek nasmijan"

Još u mladosti morao sam postati vrlo ozbiljna osoba. Svi moji prijatelji zvali su me da navečer izađemo u pub i svaka kost u mome tijelu govorila je: "Da! Da! Želim ići!" Naravno, nisam mogao ići zato što nisam živio samo za sebe. Malu djecu ne zanima što ste umorni i želite spavati do podneva.

Prava je briga kad ste zabrinuti za budućnost male osobe koju ste donijeli na svijet. To je prava poteškoća. Što god da se dogodi na nogometnom terenu, nije ništa u usporedbi s tim. Ponekad me ljudi pitaju zašto sam uvijek nasmijan. Čak i nakon što izgubimo utakmicu, ponekad se i dalje smiješim. Smijem se zato što sam shvatio da nogomet nije život i smrt nakon što mi se rodio sin. Mi ne spašavamo živote. Nogomet nije nešto što bi trebalo širiti bijedu i mržnju. Nogomet bi trebao biti nadahnuće i radost, posebice za djecu.

Mislim da se 98 posto nogometa vrti oko toga kako se nositi s neuspjehom, a i dalje se smiješiti i pronalaziti radost u igri sljedećeg dana.

Otpočetka učim na vlastitim pogreškama. Nikad neću zaboraviti prvu pogrešku. Dobio sam posao u Mainzu 2001. godine, u klubu u kojem sam igrao 10 godina. Problem je bio u tome što su svi dečki bili moji prijatelji. Preko noći sam postao njihov šef. I dalje su me zvali Kloppo.

Kad sam morao najaviti momčad za iduću utakmicu, mislio sam da je ispravno reći to svakom igraču u lice. Pa, to je bio vrlo loš plan, zato što smo imali dvokrevetne hotelske sobe. Dakle, možete to zamisliti. Ulazim u prvu sobu, dva igrača sjede na krevetu, ja se okrenem prema jednom i kažem: "Ti ćeš igrati sutra otpočetka." Onda se okrenem drugom i kažem: "Nažalost, ti nećeš igrati sutra."

Shvatio sam koliko je glup moj plan bio kad me drugi igrač pogledao u oči i pitao: "Ali, Kloppo, zašto?" Uglavnom nisam imao odgovor. Jedini pravi odgovor je: "Zato što utakmicu može započeti samo 11 igrača."

Nažalost, morao sam to učiniti još osam puta, 18 igrača u devet dvokrevetnih soba. Dva igrača sjede na krevetu. "Ti počinješ, a ti ne."

I svaki put: "Ali, Kloppo, zašto?"

Hahaha! To je bilo bolno!

To je bio prvi od mnogih slučajeva kad sam kao trener stao u govno. Što možeš učiniti? Možeš uzeti maramicu, očistiti ga i pokušati naučiti nešto.

"Moj najveći trijumf rođen je iz katastrofe"

Ako mi još uvijek ne vjerujete, razmislite o ovome, čak i moj najveći trenerski trijumf rođen je iz katastrofe.

Poraz od 3:0 u Barceloni u Ligi prvaka prošle sezone bio je najgori mogući rezultat. Kad smo se pripremali za uzvratnu utakmicu, moj razgovor s momčadi bio je vrlo iskren. Ovaj put nisam spominjao Rockyja. Uglavnom sam govorio o taktici, ali rekao sam im istinu: "Moramo igrati bez dva najbolja napadača svijeta. Svijet kaže da to nije moguće. Budimo iskreni, to je vjerojatno nemoguće. Ali zato što ste to vi, imamo šansu."

Zaista sam vjerovao u to. Nije se radilo o njihovim tehničkim sposobnostima kao nogometaša. Radilo se o tome da su ljudska bića i da su svašta prošli u životu. Jedino što sam dodao bilo je: "Ako propadnemo, neka to bude na najljepši mogući način."

Naravno, meni je bilo lako izgovoriti te riječi. Ja sam samo tip koji viče s linije. Mnogo je teže igračima to zaista učiniti. Ali zahvaljujući tim dečkima i zbog 54.000 ljudi na Anfieldu, učinili smo nemoguće.

U nogometu je najljepše to što ništa ne možete učiniti sami. Ništa, vjerujte mi.

Nažalost, najnevjerojatniji trenutak u povijesti Lige prvaka zapravo nisam vidio. Možda je ovo dobra metafora života nogometnog trenera, ne znam. Ali potpuno sam propustio trenutak čiste genijalnosti Trenta Alexander-Arnolda.

Vidio sam kako lopta odlazi u korner.

Vidio sam kako ga Trent kreće izvesti. Vidio sam Shaqirija kako ga prati.

Ali onda sam okrenuo leđa jer smo se pripremali izvršiti zamjenu. Razgovarao sam sa svojim pomoćnikom i samo začuo galamu. Naježim se svaki put kad razmišljam o tome.

Okrenuo sam se i vidio kako lopta leti u mrežu.

Okrenuo sam se prema našoj klupi i pogledao Bena Woodburna, a on je pitao: "Što se to upravo dogodilo?" "Nemam pojma", odgovorio sam. Anfield je apsolutno poludio. Jedva sam čuo svog pomoćnika, a on je vikao: "Dakle, hoćemo li izvršiti zamjenu?"

Hahahah! Nikad neću zaboraviti njegove riječi! To će uvijek biti sa mnom.

Možete li zamisliti? Osamnaest godina radim kao trener, proveo sam milijune sati gledajući utakmice, a propustio sam najsmjeliju stvar koja se ikad dogodila na nogometnom terenu. Od te večeri mislim da sam Divockov gol pogledao 500.000 puta. Ali uživo sam vidio samo kako lopta pogađa mrežu.

"Nisam popio ni gutljaj piva. Nije mi trebalo"

Kad sam ušao u svoju malu sobu nakon utakmice, nisam popio ni gutljaj piva. Nije mi trebalo. Sjedio sam tamo s bocom vode u tišini, samo se smiješeći. Bio je to osjećaj koji ne mogu opisati riječima. Kad sam se vratio kući, moja obitelj i prijatelji bili su raspoloženi za slavlje. Ali ja sam bio emocionalno iscrpljen i pošao sam u krevet. Moje tijelo i um bili su potpuno prazni.

Naspavao sam se kao nikad u životu.

Najbolji trenutak bilo je buđenje sljedećeg jutra i pomisao: "Istina je. Zaista se dogodilo."

Za mene je nogomet jedino što me nadahnjuje više od kina. Probudiš se ujutro, a magija je bila stvarna. Zapravo si srušio Ivana Dragu. To se doista dogodilo.

O tome razmišljam od lipnja, kad smo s trofejem Lige prvaka prolazili ulicama Liverpoola. Nemam riječi kojima bih mogao opisati emocije tog dana. Vozili smo se u autobusu i svaki put kad smo pomislili da je parada gotova, da na ulicama Liverpoola više ne može biti ljudi, skrenuli bismo i parada bi se nastavila. Apsolutno nestvarno. Kad bismo mogli staviti sve emocije, sva uzbuđenja, svu ljubav u zraku tog dana u bocu, svijet bi bio bolje mjesto.

Nisam uspio izbaciti iz glave emociju tog dana. Nogomet mi je dao sve u životu, ali zaista želim učiniti nešto i vratiti svijetu što više. Lako mi je to reći, naravno. Ali kako vi činite nešto?

Tijekom prošle godine bio sam zaista inspiriran gledajući Juana Matu, Matsa Hummelsa, Megan Rapinoe i još mnoge nogometaše koji su se priključili pokretu Common Goal. Ako ne znate što zapravo rade, zaista je nevjerojatno. Više od 120 igrača obećalo je 1 posto svoje zarade dati za osnaživanje nogometnih nevladinih organizacija širom svijeta. Već su pomogli nogometne programe za mlade u Južnoafričkoj Republici, Zimbabveu, Kambodži, Indiji, Kolumbiji, Velikoj Britaniji, Njemačkoj i mnogim drugim zemljama.

To nije nešto u čemu sudjeluju samo najbogatiji nogometaši svijeta. Kompletna početna postava kanadske ženske reprezentacije priključila se pokretu. Pridružili su se nogometaši iz Japana, Australije, Škotske, Kenije, Portugala, Engleske, Gane... Kako se ne osjećati nadahnuto ovim? O tome se radi u nogometu.

Samo želim biti dio toga. Zato dajem jedan posto svoje godišnje plaće za Common Goal i nadam se da će mi se pridružiti još mnogi u nogometnom svijetu.

Budimo iskreni, momci. Mi smo prilično uspješni. Naša je odgovornost kao privilegiranih ljudi vratiti nešto djeci širom svijeta koja zaslužuju šansu u životu.

Ne bismo trebali zaboraviti kako je bilo kad smo i mi imali stvarne probleme. Ovaj balon u kojem živimo nije stvaran svijet. Žao mi je, ali sve ono što dogodi na nogometnom terenu nije pravi problem. Morala bi postojati veća svrha u ovoj igri nego što su prihodi i trofeji, zar ne?

Pomislite samo što bismo mogli postići kad bismo svi zajedno dali jedan posto svoje zarade kako bismo napravili pozitivnu razliku u svijetu. Možda sam naivan. Možda sam ludi, stari sanjar.

Ali za koga je ova igra?

Svi dobro znamo da je ova igra za sanjare.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by Mala_Mu » 24 Dec 2019, 19:21

Volili ga il ne, Juventus je jedan od simbola nogometa. Jedan od najslavnijih i najvećih klubova ne samo baluna, nego i općenito. Juve je Juve. A ovo na slici nije mala stvar, nije ni velika, nego preogromna. Rijetki su ovo doživili. Da san ja ugleda svoju glavu na bilo kojoj tribini i to bilo kojeg kluba, recimo Hanse Rostock il pak Trevisa, već bi sad ovo pisa ka pokojan, pisa bi sa nebesa, di se gužvaju poruke SMS-a.

Briga te Mario, sada berii zaslužene jagodee brateuuuuu..
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by Mala_Mu » 13 Feb 2020, 03:02

Nije lako pisat o ljubavi
Ka' i sa životom na kraju uvik misliš da je moglo bolje
Znaš i nosiš je u sebi al' ajde baci to na papir

"Pričaj mi o ljubavi"

Uvik će bit pretjerano, patetično
Jer ona je takva
Ka' i cukar u slatkom
Samo puno cukra je dovoljno cukra
Bez njega to ni ne bi bilo slatko
Samo puno ljubavi je dovoljno ljubavi
Bez nje to ni ne bi bija Hajduk
Kad si sritan jer mu ide a od toga ništa nemaš
Kad si tužan jer mu ne ide a ništa izgubija nisi
Kad te ljuti a ljutnja te ne drži dugo
Kad ga braniš a znaš da je kriv
Kad te s lakoćom dirne
Kad ti pod kožu uđe
Kad ga nema da ti fali
Ako mene pitaš
Od sebe za njega bi dali
Znam...
Svi ćemo mislit da je naša posebna
Drugačija
Vridnija
Ma najveća
Dokazat drugima to ne možemo
I oni imaju svoju
Ne znam...
Nama je to više od...
Nama je to...
Nama je to religija
Misliš relikvija?
Ne, mislim religija
Odavno samo njoj pripadam
Još od vrimena kad si bija mali plavi okrugle glave
Zvali su te Štef Deverić
Čuli ste za taj izumrli običaj skupljanja starog papira?
Ti si ih volija listat
Stare novine
Nema veze šta još nisi zna čitat
Zanimljivo je bilo i samo slike gledat
Kad bi o'ša kod babe u kantunalu sobe godinama je leža Tempo
Ćaćini stari brojevi iz 70-ih
I dok još nisi zna sam zavezat špigete na crnim Puma patikama zna si za zebece, miljaniće, džajiće, holcere, žungule i šurjake
Zna si za Stari plac
Zna si za Hajduk
Zvučalo ti je to tako veliko
Ka' Rambo 3
S njim je sve i počelo
Finale Kupa '87 i Rijeka u Beogradu
Luda serija penala i Zoran Varvodić
Tvoja prva srića
Prvi put da si gleda i da si zna šta gledaš
Od tog trenutka i ti si nediljom popodne visija uz radio
A sada sport i glazba
I Edo Pezzi
Zvali bi te na parlafon
Oćeš izać vani?
Kad završi prijenos
Pa ka' da ne'š sutra vidit rezultat?
Bile su to zadnje godine jedne jake lige
Jake godine
I mi jaki al' uvik samo drugi, treći, šesti
Ta Zvezda nam je išla na živce
Bili su predobri
Al' ni Bokšić nije bija loš
Tada nismo znali da će bit zadnji
Bija je
Neće više bit Milojka i prijatelja fudbala
Doć će rat i s njim mala neugledna liga
Dinamo više neće bit Dinamo
HAŠK ili Croatia svejedno
Trest će gaće svaki put kad dođu na Poljud
Ivan Grozni
Rapaić i Mornar
I Prale na sve strane
Vegeta na dresu
Champions league i šal oko vrata
Čuvaš ga i danas i drugi ti ne triba
Lipi dani, sritni dani
Postat će rijetki i sve rjeđi
Ka' ono kad je Stipan dobija desetku u Maksimiru
Ka' ono kad je Goran navija u Varaždinu
Ka' ono kad je Vejiću silo na volej
Malo sriće a puno godina
Već dugo ne sličimo na sebe
I teško nam to pada
Čekamo al' naše vrime ne dolazi
I već se s nama rugaju
A mi listamo stare novine
I ka' navijači Milana
Živimo od uspomena
Dobro da ih imamo
Da znamo koga imamo
Ka' i Ona koju voliš
Može imat loših dana, mana sto
Boru dvi
Sutra i koju više
Al' tebi je lipa
Za nju se diše

"Ja san tebi lipa jer me voliš"

Tako i mi volimo tebe
I čuvamo te doli
Pedalj od glave
S live strane
Na zastavi života tvoje su boje
Ako mene pitaš
Ljubav, ljubav to je

Sritan ti rođendan Hajduče

Autor teksta: Stjepan Svalina
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by Mala_Mu » 27 Mar 2020, 21:46

Svijet je napokon dočekao, svi pijemo i gozbimo se u svojim domovima tebi u čast...

[OD TRNJA DO...REŠETAKA]

Trnje je zeznuto, pogotovo ako igraš bos. Al nema veze jer jačaš za prvenstvo kvarta šta i je najveći san svakom ditetu. Porto Alegre, Brazil. Tisuću devetsto osamdeset i sedma. Transfer iz brazilskog najpopularnijeg kluba FC Ulica u Grêmio. Zubato djetešce kreće na svoj put. "Idi sine, obavezno prije treninga mrkni sendvič sa parizerom i popij ovaj jogurt kojem je jučer isteka rok. Al ne brini, siti se da se pripremaš za nešto veliko tim čeličenjem, samo zamisli kako cila ulica skupa s tvojom obitelji navija za tebe Ronnie." I tako se mali Ronnie pun maštanja zaputi prema svom prvom treningu u svom novom klubu. Tako prođe treći, peti, deseti, stoti trening. Svaki sa podrškom svojih najmilijih.

Jednog dana na treningu dok je Ronnie sitno broja do 1000 "na nogu" priđe mu suigrač i kaže "Ronnie! Pa tebe stvarno ide, šta si napravija onima? 23 gola? Dobili 23-0? Haha, pa bit ćeš novi Karabogdan! Plešeš sambu baš ka šta su i naši junaci prije plesali po Svjetskim prvenstvima, zamisli da to unovčiš". Da, zamisli. Zamisli da cila ulica skandira "Ronnie, Ronnie!" nakon šta izdriblam svih i dam pobjednički gol škaricama na prvenstvu kvarta. Izgleda da je Ronie bija u nekom svom posebnom filmu...

1997. godine krenule su nagrade koje su proizašle od čeličenja bosonogim akrobacijama po ulicama Porto Alegrea, tapšanja i bodrenja svog malog Ronnieja davavši mu legendarni sendvič sa parizerom i jogurtom sa rokom trajanja koji je bija u vrime Peléa. Između ostalog, SP U-17 u Egiptu. S vremenom je došla i Copa América. Dani su prolazili, on je sve više uživa u igri koja mu je postala život. Dolazi dan kada mu je mila majka spremila zadnji sendvič i zadnji jogurt. Ronnie vidno nervozan ali i uzbučen u isto vrime nakon prvog ugriza upita majku "Šta je ovo, Miguelina?", ona mu uzvrati "Na šta misliš dite moje?", a on će "Pa ovo nije parizer". I nije bija, majka mu je ovog puta stavila buđole jer su mogli to priuštit uz riči koje će Brazilac vječno pamtit i nosit u srcu: "Ljubavi majčina, nema potribe da opet jedeš parizer, za 2 sata imaš let i želim da jedeš parizer u Parizu!" Ronnie je sa suzama u očima pogleda i krene spremit kufere za odlazak...

2001. godina, Pariz, 2002., svit

Europa, ali i ostatak svijeta kreće s upoznavanjem njega pred najvećim reflektorima dok on bezbrižno pleše sambu u 2 broja većem dresu. 181cm, a nosi XL. Romantika. Srca u gradu ljubavi su osvojena, ali nekako nije steknuta dovoljna popularnost, barem kod nekih...

R: Majko, osvojia sam SP! M: Znam, gledala sam. Evo me u onoj birtiji od Igora kraj kuće nam, slavi se, a ja sam sa čaja prišla na pelin, ajmooo! R: Nemoj pit, zadnji put kad si pila potukla si se sa sestrom. M: Još najbolje da nisam! Poslala sam je da mi zadnjih 10 dinara stavi na 6 dobro analiziranih parova, a ona ne vidi da joj je ona krivo ukucala. Pa ko još igra na Aston Villu protiv Varteksa? U gostima je bija poklon. R: Zašto se kladiš, nije da nemamo para ka prije, nemoj... M: Nemoj mi zamirit sinko, nekad klepnem tiket i bingo, razumi me, dosadno mi je ode jebemu miša.

Vratimo se priči. Kako to da osvajač SP-a i prvotimac PSG-a nije dovoljno poznat? Krenimo ispočetka. 31.5.2003. godine PSG i Auxerre na Stade de Franceu igraju finale kupa. 30.5. "mali Ronaldo" sa Siemensa zove u rodni Porto Alegre. Klasika. R: Kako ste, jel triba poslat šta dinara, jel te brat sluša, di je sestra, vidi mi kako je osta Galata, jel babu služe kosti i daj mi molim te pomazi Švrću za mene. M: A kako si ti dite moje u dalekom svitu, jel sve ok, jesi prova parizer? R: Ma je, ne brini, iskreno malo sam nervozan jer sutra igramo finale kupa protiv Auxerrea. Sendvič s parizerom nije lip onako ka kad ga ti napraviš... M: Auxerre? Ma daj, opusti se dite moje, dobit ćete 5-0, dat ćeš hat-trick!" R: Iz tvojih usta u Božje uši! Al iskreno mislim da neće baš bit tako, s druge strane su Boumsong, Fadiga, Mexès, Kapo, Cissé... M: Iskreno sinko samo sam čula za Fadigu, al virujem ja u tebe! R: Ajme evo mi javlja Pochettino da trener ide po sobama, čujemo se nakon utakmice, volin vas i falite mi majko! M: Ajde sinko, i mi tebe, bit će sve u redu.

Noć za zaborav

Livicom Huga Leala, na asistenciju našeg junaka priče, PSG dolazi do vodstva, ali nažalost već prizvanih Cisséa i Boumsonga ikonski Auxerre okreće i osvaja kup pred nešto manje od 80 tisuća duša! Ronnie nakon utakmice zove majku i ona mu odma po glasu skuži da nije baš najbolje prošlo. M: Koliko razlike? - majka upita tužnim glasom, tužnijim nego ja kad pitam "Koliko do kraja?" kad čekam oba gol, a kaže mi se da je 87. min. Al nije ovo o meni, vratimo se priči. Brazilac joj kaže da su izgubili 1 razlike al da je upisa asistenciju. Majka će na to - esistencije se ne pišu! Oboje se nasmiju i ponovno mila majka pokreće razgovor... Reci mi sinko šta je, čudan si, vidim da je još nešto, a stalno okolišaš. R: Osjećam se poniženo, čak me i sram reć šta se desilo. M: Slušam... R: Uh, al nemoj nikom reć, obećaj mi. M: Naravno, obećajem ponosu moj. R: Dolazimo 2 sata prije utakmice na stadion, sve u redu, svi ulaze, dere Magazin - Oko moje sanjivo na slušalicama, tija sam od ludila Cisséu dojku odgrist, kad ono ne želi me ni pustit da uđem. Mislija sam da je neka šala. Majko, nisam ima akreditaciju i nije me tilo pustit na stadion, zamisli. Da igram u Kamen Ingrada znam da mi se ovo ne bi desilo, tamo bi me svi znali. Pa jel mi viruješ da se trener mora vraćat po mene da me puste? M: Ma ko te neće puuustit? R: Pa redari, jel me slušaš uopće? Užas. M: Tako mome sinu?? Svašta se loše događa u dalekom svitu, čuvaj mi se! Ne zamaraj se glupostima, ima i većeg zla! Oš poslušat svoju milu majku? Ajde ti lipo ća, ponude su ti na stolu i biraj, šta te boli briga. Nek se misle! Nek pate kad te vide u dresu Marsonije, Barce, Uniteda ili kojeg već kluba šta te traži. Ili da se mene pita, pribaci se sa Parka prinčeva u Park grofova, virujem da ti se ni tamo to ne bi dogodilo... R: Šta te više slušam, to više mislim da si u pravu. Idem! Idem pokazat svitu ko sam i šta sam! Zapamtit će me, ne samo moje ime nego i moju facu, posebno zube jer ću se vječno smijat, da ja golčinu sa 35 metara ili dobija crveni. Bit ću najbolji na svitu, svi ostali su mišići mali glodavčići za mene, zapamti majko, najjači sam!! M: Ma jeste vi pili šta tu?? R: Ma tučemo po toplom Kaltenbergu ode u svlačionici od tuge, ajde laku noć, javim se sutra. M: Ajde, nemoj pretjerat, znaš da je to đava. Bolje da si orahovac sa limunom mrknija. R: Daj ne filozofiraj, moga bi te nokau...šaaalim se, šaaaalim see ajde ajdee laku noć majko, lipo mi spavajte... M: A koju budalu sam ja okotila, ajde...

5 godina omagijanja po Barci

Kreće ovako... R: Majko, odlučija sam se za Barcelonu, volija bi da me dođete gledat uskoro! M: A sinko moj, pa da je do toga došlo? - majka će ponovno sa suzama u očima. Potezi su bili neizrecivi. Uzdasi su bili nestvarni. Baš ka šta sam ja vraća 50 puta tvoja videa da provam izvest na školskom nešto slično, tako je i Lisa Ann vraćala da uvježba te silne iskrene uzdahe koji su odzvanjali terenima na koje bi Brazilac kročija - BEZ AKREDITACIJE. Zatim su počeli dolazit novi pozivi sina koji je uspija. Inače, njegovom bratu Robertu, koji je također nastupa za Gremio, karijera nije bila dužeg vijeka zbog ozljeda. R: "Majko, najbolji sam na svitu, službeno!" M: Sinko, znaš da ti to nije ni tribalo, ako sam ti ja davno da si najbolji, onda to i jesi! Ne tribaju to potvrdit neke FIFA-e i slično!"

"Majko, osvojia sam Ligu prvaka!"
"Majko, dobija sam standing ovation Bernabéua nakon šta sam se naruga Realu, onako brazilski!"
"Majko, okrenija sam Rijkaardovu ćer!" (Dobro, malo sam pretjera)

Postiga sam sve šta sam tija, iša bi još malo povirit do Italije šta ima pa ću se vratit doma...

Može, ajde, donesi neku haljinu svojoj majci, haha.

Grêmio, PSG, Barcelona, Milan, Flamengo, Atl. Mineiro, Querétaro, Fluminense, oko 100 nastupa za Brazil, priko 200 golova u karijeri, i to kakvih...

Mater mu je studirala medicinu, brat mu je posta menadžer, sestri je isto da nekakve poslove, a nažalost otac mu je nesritno otiša na bolji svit kad mu je bilo 8 baš kad mu je i dan nadimak "Ronaldinho". Ima sina sa brazilskom plesačicom, kojeg je naravno nazva po svom ocu.

Trenutno služi kaznu u paragvajskom zatvoru, a ja bi sve da da mu nekako mogu poslat za onaj već spomenuti sendvič i onaj već spomenuti jogurt.

Od značajnijih osvajanja: Svjetsko prvenstvo U-17, Svjetsko prvenstvo, Olimpijske igre, Liga prvaka, Copa América, Zlatna lopta i naravno Copa Prisonéra 2020.

Gleda sam nešto na tv i reklo je da je Isus obilježija prvo tisućljeće, Leonardo da Vinci drugo tisućljeće svim svojim izumima, a ja sa sigurnošću mogu reć da si ti za mene obilježija treće iako je tek u početku. Volim te Bubalo mala...

Kakva Ikona, na terenu i van njega, jedan jedini, neponovljivi, najveći u mom srcu i duši, da mi je bacit termin s tobom u Vranjicu da bi život i potpisan dres Darmopila iz vrimena kad je igra za Međimurje. Sve si na ovom svitu, manijače jedan bezobrazni. Sretan rođendan, volim te neizmjerno, daj koji gol za mene na nekom drugom zatvorskom turniru, fališ mi. Idem udrit po parizeru...

Zloćko, a ne zločinac! R O N A L D I N H O ❤
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by greeneyes » 01 Apr 2020, 09:56

:D.

Screenshot_20200401_095347.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Samo sabura

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by Mala_Mu » 06 Aug 2020, 18:08

Lagano ikona za ikonom ide u mirovinu. On također odlazi u zasluženu! Jedan od onih kojeg je svak volija, bija on za Barcu, Volendam ili pak Mjällby. Romantičar koji je širija ikonizam na terenu i van njega. Svi znamo kako je maestralno u stilu Borriella uvatija svoju curu. Al pustimo curu, nije on zbog cure ovo šta predstavlja danas. Cura dragi, cura... U Realu je bija to šta je, šteta šta je dočeka onakav kraj, ali njega nije briga, njega to ne vrijeđa! Jedan od onih kojeg bi kad dođe u goste pustija da legne u krevet bez da je opra noge. Zašto? Pa mama, on je Iker. Prepune su naslovnice njegovih slika, tepaju mu mediji "Španjolski Piplica ide u mirovinu", "Jorquera za sirotinju je odlučio napustiti nogometni svijet" i slično. Lipo je to vidit, onda znaš da si vridija i da ćeš vridit. Ikerčino, uživaj u mirovini. Puno kava, plejke i crasha, peglanja, kava, šetnji plažom gol do pasa, a i od pasa, odlazaka u dućan po kruv i mliko i svega onoga šta ti želiš, jer ti zaslužuješ najbolje. Znaju oni što te vole, da se takvi rijetko rađaju! IKER CASILLAS ❤
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by greeneyes » 16 Nov 2021, 21:35

Znači kažu da se Dani Alves vratija u Barçu za plaću od 1€ misečno.

Sad me baš zanima oće li njemu stvarno tamo neki klupski tajnik svakog prvog u misecu pribacit na račun 1€ i još uplatit 50 centi mirovinskog i zdravstvenog?

Oće li Dani uć u svlačionicu i pitat ostatak ekipe jel išla plaća i kad će ako nije?

Oće li ženi reć da ne može u spizu jer još nije legla plaća pa da se strpi dan dva jer je praznik pa ide vikend pa ne mogu uplatit u klubu još?

I normalno, šta će dobri i pošteni Dani sa tim jednim eurom kad ga napokon dobije jer ako ga ide i podignit u banku, naplatit će mu pola eura provizije za to?

Život je stvarno sranje. 🙁

FB_IMG_1637094896767.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Samo sabura

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13429
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4204 times
Been thanked: 4988 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by pizarro » 18 Dec 2021, 20:47

Ronaldo kupio klub u kojem je započeo karijeru

Legendarni Brazilac Ronaldo kupio je fudbalski klub. I to onaj u kojem je započeo karijeru.

Riječ je o Cruzeiru. Iz tog je kluba 1994. otišao u Europu, točnije u PSV. O svemu se kratko oglasio i na Twitteru. Stavio je plavo srce u boji kluba te emotikon lisice koja predstavlja nadimak Cruzeira.

“Ovom klubu moram puno toga vratiti. Puno je posla pred nama i želimo vratiti Cruzeiro tamo gdje mu je mjesto”, kratko je izjavio Ronaldo u jednom prijenosu uživo na Instagramu.

Cruzerio se trenutno natječe u drugoj brazilskoj ligi. Prošle je sezone završio 14. od 20. momčadi. Posljednja dva naslova prvaka Brazila uzeli su 2013. i 2014.

Ronaldu je ovo drugi klub čiji je većinski vlasnik, prvi je španjolski drugoligaš Valladolid.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by greeneyes » 18 Feb 2022, 10:54

:D.
Screenshot_20220218_105354.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Samo sabura

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by Beni » 18 Feb 2022, 11:08

Imate na Prime Video
FC Bayern: Behind the Legend
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13429
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4204 times
Been thanked: 4988 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by pizarro » 18 Feb 2022, 11:13

greeneyes wrote: 18 Feb 2022, 10:54 :D.

Screenshot_20220218_105354.jpg
ovi metalik dresovi su legendarni :oo

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: Nogometne ikone

Post by Beni » 18 Feb 2022, 11:16

Imao sam ove adidas beckenbauer kopacke
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42154
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12332 times
Status: Online

Re: Nogometne ikone

Post by Masamune » 18 Feb 2022, 11:17

Uh kad se sjetim devedesetih... meni je najdrazi igrac bio Mateus tamo do devedeset i neke kad sam vidio Bergkampa u Interu i kasnije u Arsenalu.

Na Mateusa nakon njega me samo podsjetio jedan igrac i to je Lucio. Nikad vise nisam vidio takve igrace.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests