Regionalna liga, za ili protiv?

Kutak za sportski trenutak
User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by KOMESAR » 08 Dec 2016, 10:09

Rockefeller wrote:Dokle god postoji samo jedan Dinamo ja sam protiv. I on je kanta za nabijanje čim proviri u Europu ali i dalje je svjetlosnu godinu ispred svih drugih klubova u regiji.

Ne lažimo se i ne prekrivajmo nesposobnosti pričom i osnivanjem regionalne lige.
Da je Velež igrao Ligu prvaka zabio bi bar jedan gol.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by dr laganini » 08 Dec 2016, 10:12

..nema veleza.. :zubi

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by KOMESAR » 08 Dec 2016, 10:14

dr laganini wrote:..nema veleza.. :zubi
Ibro će Velež odvesti u Evropu. Već je popravljen vešeraj.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by dr laganini » 08 Dec 2016, 10:15

..je triba doc do dna da bi se opet diga... :hihi

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by KOMESAR » 08 Dec 2016, 10:24

dr laganini wrote:..je triba doc do dna da bi se opet diga... :hihi
Velež nikad nije bio na dnu. (Marić,Bajević,Vladić,Prskalo,Slišković,Halilhodžić,Kajtaz,Tuce,...........)
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by dr laganini » 08 Dec 2016, 10:33

.ga sam i ja triput... :hihi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120521
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7955 times
Status: Online

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by Krokodil Behko » 11 Dec 2016, 16:39

Šokantni format regionalne lige: Regionalna liga počinje već 2018.?

Ovosedmični zagrbački sastanak čelnika nogometnih saveza zemalja bivše Jugoslavije imao je jak odjek, a razgovaralo se formatu buduće regionalne lige kadeta i starijih pionira.

Ipak, ono štovsve interesuje jeste priprema terena za promociju novog seniorskog regionalnog takmičenja, tzv. Balkanske lige, javlja hrvatsko izdanje Večernjeg.

Inicijalna ideja nastala je u Skoplju prije dvije godine. Začetnik je predsjednik Makedonskog saveza Ilčo Gjorgioski, a dalje ju je do najsitinijih detalja razradio ju je šef tamošnje lige Vasko Dojčinovski.

- Iskreno, meni se ne sviđa ime, nisam ga ja osmislio, nego je neko na prvom sastanku to ime stavio na stol. Balkanska liga neslužbeno je ime i ne vjerujem da će naziv ikada zaživjeti. Vjerojatno će ime novoga takmičenja biti ‘ispeglano’ u uredu iz kojega će ona biti vođena, a on je u Nyonu – uzvraća Dojčinovski.

Dojčinovski o ligi priča kao da je već tu, pred vratima. Počela bi istovremenoo kada i reformirana Liga prvaka, od jeseni 2018.

Sa 24 predstavnika iz Slovenije, Hrvatske, BiH, Srbije, Crne Gore i Makedonije.

- Čelnici svih nogometnih saveza s naših prostora dali su potporu novome regionalnome takmičenju, uključujući posljednji summit u Moskvi. No, najvažnije od svega je da je projekt pao na plodno tlo i u Uefi, gdje sam održao 30-minutnu prezentaciju. Prisustvovao joj je Uefin direktor natjecanja Giorgio Marchetti, čovjek koji je osmislio i budući format Lige prvaka, a svratio je i predsjednik Uefe Čeferin. Njihovi dojmovi apsolutno su pozitivni, a pohvalno su se izrazili primjerice i Šveđanin i Danac, s kojima sam zajedno član Uefine radne grupe – nastavlja Dojčinovski.

Prema njegovom modelu, novo regionalno takmičenje počelo bi u septembru 2018. godine, nakon što se kroz pretkola Lige prvaka i Europske lige iskristaliziraju imena klubova koji nastavljaju takmičenje u grupnoj fazi. Svi klubovi iz regije kojima to ne uspije automatski bi se prebacili u grupnu fazu regionalnog takmičenja: šest grupa po četiri kluba. Plasira li se nekim čudom neko iz regije u LP ili EL, u tom slučaju regionalna liga popunjavala bi se sljedećim najbolje plasiranim klubom iz te nacionalne lige.

Svjesni sigurnosnog rizika

- U zraku su još ostali benefiti za pobjednika i finalista. Mi smo malo neskromni pa za pobjednika želimo mjesto u Ligi prvaka, a za drugoplasiranog mjesto u Europskoj ligi, što će u Uefi malo teže proći. Također, nismo još definirali bi li se u proljetnom dijelu takmičenje nastavilo sa šesnaestinom ili osminom finala. U finalu bi se igrala jedna utakmica na neutralnom terenu, baš kao u LP ili EL – dodaje Dojčinovski.

Uvjeren je kako bi šest dodatnih međunarodnih utakmica u jesenskom dijelu sezone pomoglo dizanju kvalitete domaćih takmičenja. Jedna od ideja vodilja za osnivanje lige bila je slaba posjećenost utakmica u nacionalnim prvenstvima... Usput, regija će od Uefe tražiti da u novoj ligi sude domaći suci, pa se i tu vidi mogućnost kvalitativnoga iskoraka.

Dojčinovski naglašava kako su svijesni da bi tu bilo dosta utakmica visokog sigurnosnog rizika.

- Brine me to, i te kako se o tome razmišlja. Ali, utakmica visokog rizika ima i Ligi prvaka, zar ne? Složili smo se kako bi za takve utakmice bile primjenjivane posebne mjere opreza. Vodimo se interesom nogometa, nogomet mora ići dalje, prema naprijed, neopterećen politikom. I uvjeren sam da će regionalna liga biti kvalitetnija od svake nacionalne lige na ovom području – uzvraća Dojčinovski.

Otkud novac za regionalnu ligu?

- Neslužbeno sam čuo kako je Uefa u svom proračunu novac za tu ligu već pripremila, a radi se o milonskim iznosima; i za sudjelovanje, i za plasman. Klubovi tu ne bi imali nikakav trošak – zaključio je Dojčinovski.

(avaz)
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by storm » 11 Dec 2016, 16:44

Neće nam VIŠE trebati stupidne izjave Kolinde, Zokija, Aleksandra, Milorada i Bakira.....
a za ostalo....tu je mastercard (uefa) :D.

Kad bolje skontam....za sport pdf na forumu.....odlična stvar :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Yoker
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 404
Joined: 05 Jun 2016, 20:28
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by Yoker » 11 Dec 2016, 16:59

storm wrote:Neće nam VIŠE trebati stupidne izjave Kolinde, Zokija, Aleksandra, Milorada i Bakira.....
a za ostalo....tu je mastercard (uefa) :D.

Kad bolje skontam....za sport pdf na forumu.....odlična stvar :ooo
Kad Bosna uđe u EU i NATO savez onda se može pisati i razmišljati o regionalnoj ligi u pozitivnom kontekstu. Ako pak dođe do realizacije, na stadionima ćemo gledati promociju četništva i ustaštva ili će se utakmice igrati bez gostujućih navijača. Mislim, daleko smo mi od regionalne lige u nogometu/fudbalu, sve dok se ne rješi politička situacija u Bosni a i šire.
"Kakve su ti misli, takav ti je život"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by storm » 11 Dec 2016, 17:39

Yoker wrote:
storm wrote:Neće nam VIŠE trebati stupidne izjave Kolinde, Zokija, Aleksandra, Milorada i Bakira.....
a za ostalo....tu je mastercard (uefa) :D.

Kad bolje skontam....za sport pdf na forumu.....odlična stvar :ooo
Kad Bosna uđe u EU i NATO savez onda se može pisati i razmišljati o regionalnoj ligi u pozitivnom kontekstu. Ako pak dođe do realizacije, na stadionima ćemo gledati promociju četništva i ustaštva ili će se utakmice igrati bez gostujućih navijača. Mislim, daleko smo mi od regionalne lige u nogometu/fudbalu, sve dok se ne rješi politička situacija u Bosni a i šire.
Ušla je Hrvatska u obje asocijacije... Pa ni to nije garant ničega osim na papiru.

Vidim ovo pozitivno, kad bi povukao paralelu...
Liga prvaka gdje nemaju pristupa ovi salabajzeri sa istoka poput mog Dinama
Te regionalna liga gdje nemaju razni olimpici, kamen ingradi i slične seoske ekipe pristup :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by KOMESAR » 11 Dec 2016, 17:44

storm wrote:
Yoker wrote:
storm wrote:Neće nam VIŠE trebati stupidne izjave Kolinde, Zokija, Aleksandra, Milorada i Bakira.....
a za ostalo....tu je mastercard (uefa) :D.

Kad bolje skontam....za sport pdf na forumu.....odlična stvar :ooo
Kad Bosna uđe u EU i NATO savez onda se može pisati i razmišljati o regionalnoj ligi u pozitivnom kontekstu. Ako pak dođe do realizacije, na stadionima ćemo gledati promociju četništva i ustaštva ili će se utakmice igrati bez gostujućih navijača. Mislim, daleko smo mi od regionalne lige u nogometu/fudbalu, sve dok se ne rješi politička situacija u Bosni a i šire.
Ušla je Hrvatska u obje asocijacije... Pa ni to nije garant ničega osim na papiru.

Vidim ovo pozitivno, kad bi povukao paralelu...
Liga prvaka gdje nemaju pristupa ovi salabajzeri sa istoka poput mog Dinama
Te regionalna liga gdje nemaju razni olimpici, kamen ingradi i slične seoske ekipe pristup :cudi
Olimpik nije seoska ekipa - da je bio bi jači?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by storm » 12 Dec 2016, 20:22

Dinamo ne želi sudjelovati u regionalnoj ligi: "Liga s klubovima iz bivše Jugoslavije nas ne zanima"
Regionalna nogometna liga trebala bi početi 2018. godine, dogovoreno je na nizu sastanaka čelnika nogometnih saveza zemalja bivše Jugoslavije
Iz Dinama poručuju da u takvoj ligi ne žele sudjelovati
Piše: A.Ha./D.R.


Image
Sukobi na Maksimiru 13. svibnja 1990. godine na utakmici Dinama i Zvezde.
Screenshot (Youtube)

REGIONALNA nogometna liga trebala bi početi 2018. godine, dogovoreno je na nizu sastanaka čelnika nogometnih saveza zemalja bivše Jugoslavije.

Ideja je da u ligi sudjeluju 24 kluba iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore i Makedonije i da se prije nokaut faze igra grupna faza s po četiri kluba u svakoj skupini. UEFA je već osigurala novac za takvu ligu.



Iako iz makedonskog saveza, koji je i kreirao detaljan plan za ligu, tvrde da su zainteresirani i savezi i klubovi, iz Dinama poručuju da u takvoj ligi ne žele sudjelovati.

"Možemo samo načelno reći kako je GNK Dinamu prioritet hrvatska liga te da nas ona regionalna, pogotovo u ovoj formi koja se spominje u medijima, dakle s klubovima isključivo s područja bivše države, jednostavno ne zanima", izjavili su iz Dinama za Index, dok iz Hajduka još ne žele komentirati ideju igranja u takvoj ligi jer im nikakav projekt nije ni predstavljen.



"Bilo što u tom smjeru Hajduk može govoriti tek kada dobije službene informacije. Do ovog trenutka sve što znamo je ono što čitamo u medijima. Ni na jednoj razini kluba nitko s nama nije kontaktirao vezano za regionalna natjecanja, niti nas je o tome izvijestio HNS", poručili su iz Hajduka.

Iz Rijeke, vodeće momčadi HNL-a, rekli su za Index kako će se sutra očitovati o svom sudjelovanju u regionalnoj ligi.

Iz HNS-a su rekli kako će se prilagoditi savjetima UEFA-e, ali Makedonci tvrde da su se svi savezi, uključujući i HNS, već složili oko početka regionalne lige.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by dr laganini » 12 Dec 2016, 21:08

Yoker wrote:
storm wrote:Neće nam VIŠE trebati stupidne izjave Kolinde, Zokija, Aleksandra, Milorada i Bakira.....
a za ostalo....tu je mastercard (uefa) :D.

Kad bolje skontam....za sport pdf na forumu.....odlična stvar :ooo
Kad Bosna uđe u EU i NATO savez onda se može pisati i razmišljati o regionalnoj ligi u pozitivnom kontekstu. Ako pak dođe do realizacije, na stadionima ćemo gledati promociju četništva i ustaštva ili će se utakmice igrati bez gostujućih navijača. Mislim, daleko smo mi od regionalne lige u nogometu/fudbalu, sve dok se ne rješi politička situacija u Bosni a i šire.
..dobro se sicam zadnje utakmice hr u sarajevu :zubi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by storm » 12 Dec 2016, 21:12

Ma nula bodova ta liga....ne kažem da neće biti jer su uprli momački.....ali iz hr tipujem da će im se samo rijeka pridružiti...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by KOMESAR » 12 Dec 2016, 21:14

Nikad više sa Srbijom. Lično ću predvoditi one koji će srušiti one koji takvo nešto potpišu.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by dr laganini » 12 Dec 2016, 21:14

..kakve mi grvati imamo veze s balkanom..eto im nek se igraju.. :zubi

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by KOMESAR » 12 Dec 2016, 21:16

dr laganini wrote:..kakve mi grvati imamo veze s balkanom..eto im nek se igraju.. :zubi
Vi napravite Jadransku s ove strane.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by dr laganini » 12 Dec 2016, 21:18

..mozemo sto ocemo..i hr je ok..vaznije je da napravimo stadione..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by storm » 12 Dec 2016, 21:19

I koji su sad faktor ovi makedonci u toj priči :hm
nacija koja nije od vasila ringova izbacila igrača kako spada :ooo
(ne spominjite mi pančeva....ono je prolom od igrača bio...radijus kretanja 4 metra, samo sretnik što je imao opaku bagru iza sebe, koja je slala 100 lopti po tekmi u kazneni prostor...)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Regionalna liga, za ili protiv?

Post by dr laganini » 12 Dec 2016, 21:20

..triba im radi kladione.. :hihi

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 93 guests